SPORET SA RAVNOM PLOCOM

Ja imam sporet sa ravnom plocom vec vise od 5 godina... Svasta su mi napricali, a u uputstvu sam jedino procitala da nije pozeljno staviti jako hladnu serpu na vrucu ringlu, jer je ipak staklo-keramika u pitanju, sto je i logicno. Ima u Gorenje prodavnicama mali nozic, vise kao skalpel izgleda, sa kojim skinem das neke fleke kada se hrana bukvalno zalepi za podlogu, inace se jako lako odrzava i prezadovoljna sam. Svakome
bih ga preporucila...
 
A sto se tice potrosnje, nisam nesto posebno primetila na racunu za struju, jer nam je uvek isti???
Ne radi se tu samo o ploci... Uz ravnu plocu ide i bolja rerna, koja ima pecenje toplim vazduhom, gde posebno testa odmah stavljas i npr kod mog sporeta mozes da peces dve tepsije kiflica odjednom. Mislim, ovo je samo primer, a pretpostavljam da se tako stedi i novac i vreme. Mmm...kiflice...
 
aha... pojavile se neke mrljice na ploči i nisam znala kako da ih se otarasim... I svaki dan sam mu radila po nešto ne bi li te male fleke nestale. Najmanji problem je bila ta žica od čega je ploča postala bezsjajna. Mrlje su rasle i rasle i ja sam ga na kraju ubila kiselinom od koje su se po njemu rupice neke pojavile, a jedna ,,ringla" je prestala da radi...
I uopšte mi ga nije bilo žao - glupa ploča kad ne može da blista :lol:

Plocu imam nekoliko god,i kad je ocistim i dalje se sija.Uz njega se dobija specijalna spravica koja sluzi za uklanjanje mrlja sa njega .Mozes da struzes sa njom i nece se ostetiti.Koristi neko manje abrazivno sredstvo i onda :whistling:
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje u cemu je prednost toga sporeta u odnosu na obican sporet, sem sto je lepsi?
jel` potrosnja struje ista?
I sl, prakticne stvari me interesuju.
pozdrav

Mnogo se lakse odrzava od obicnog.Dovoljno je prebrisati mokrom krpom i obicnim deterdzentom da se sija.Sa ringlama to nikad nije slucaj,uvek moras dobro da ih ocistis.Da ponovo kupujem sporet, opet bih kupila sa ravnom polcom.:)
 

Back
Top