ŠPANIJA

Pa sto se tice plaza na Majorci ne mozes promasiti,odlicne pescane plaze.

Najpopularnija mesta na jednoj strani ostrva Palma Nova i Magaluf ta dva mesta su maltene spojena zato ih popularno zovu "Maganova" odlicna ko voli dobre plaze i izlaske(nocni zivot) 25 km od aerodroma,dolaze vecinom turisti iz Skandinavije.

Na drugoj strani je popularna Alcudia takoder dobre plaze i nocni zivot,dolaze vecinom Nemci,55km od aerodroma.

Gde god odes na Majorci ce ti biti dobro,da napomenem da ja licno nisam bio,ali sam cuo od onih koji su bili da je prelepo i svi su bili zadovoljni.

Ostavicu ti kartu Majorke sa ucrtanim mestima,na njoj su sva mesta ,mozes kliknuti na mesto koje te zanima i pogledati makar slike jer Norveski ne razumes.

http://www.solfaktor.no/tour/guide/spania/mallorca
 
Mozda pitanje jeste glupo ali neznam kako drugacije da ga proformulisem.
Sada u cetvrtak krecemo za Barsu,i zeleli bi sto vise toga obici u Spaniji.Gledala sam koliko je potrebno od Barse do Mallorce i ima veoma malo km ali se putuje brodom 6 ipo sati (ako gresim neka me neko ispravi).Dali neko zna neko brze prevozno sredstvo,dali voze avioni (ipak je to kratka relacija) ili kako stici do tamo a da nije brod?
Hvala
 
Mozda pitanje jeste glupo ali neznam kako drugacije da ga proformulisem.
Sada u cetvrtak krecemo za Barsu,i zeleli bi sto vise toga obici u Spaniji.Gledala sam koliko je potrebno od Barse do Mallorce i ima veoma malo km ali se putuje brodom 6 ipo sati (ako gresim neka me neko ispravi).Dali neko zna neko brze prevozno sredstvo,dali voze avioni (ipak je to kratka relacija) ili kako stici do tamo a da nije brod?
Hvala

www.iberia.com
 
@Cinderella 2
Hvala

Imam jos jedno pitanje.Koliko otprilike je potrebno dzeparca za 10 dana za dvoje u Spaniji?Zanimaju me misljenja...
Neracunam put od Schweiz do Spanije.Znaci samo ovako za trosenje,za vecere...za obilaske...
 
@Cinderella 2
Hvala

Imam jos jedno pitanje.Koliko otprilike je potrebno dzeparca za 10 dana za dvoje u Spaniji?Zanimaju me misljenja...
Neracunam put od Schweiz do Spanije.Znaci samo ovako za trosenje,za vecere...za obilaske...

Nije Spanija nista mnogo skuplja od Srbije, mada zavisi kakve imas navike u trosenju, sve je to individualno. Evo recimo ja bih za 10 dana ponela 300 evra za svakodnevne troskove, u svakom slucaju ne manje od 250, sto ne ukljucuje vecere u restoranu bas svako vece, ali opet dovoljno je da ne moras da se lisavas nicega. Ako mislis da kupujes odecu, onda naravno poneses jos (ako potrefis rasprodaje pocetkom jula - :mrgreen:).
 
@Wapa
Hvala,bar da znam odprilike :D
Moj suprug i ja putujemo sutra.Znaci nije tako skupa Spanija.Samo plus za gorivo jos.

A koliko se otprilike krecu cene u restoranima?Jer u hotelu nam je samo ukljucen dorucak.
 
Blago vama sto idete sutra!!!! Joj, ide se i meni.
Nije Spanija skupa, nego Srbija, a tako je i kad poredis sa svim evropskim zemljama vise manje.
Nisam ja bas nesto isla po restoranima u Spaniji, ali se secam da sam jednom jela neku hobotnicu sa krompirima (mnogo dobra stvar) zajedno sa pichem je bila nesto manje od 15 evra. A pritom riba je malo skuplja od ostalih jela. Zavisi u kakvom restoranu jedete, ali za dvoje ne bi trebalo da je skuplje od 30 evra (mada naravno ima i mnooogo skupljih restorana). To je u Madridu, drugde je valjda jos jeftinije. Ako nista, tu su uvek pekare.
 
Pitala sam za restorane zbog mog drugog stanja :D pa nebi bas smela samo na suvoj hrani da budem...
Ali nije skupo kako si napisala,samo kad pogledam ovde u Svajcarskoj i to u nasem restoranu nemozemo proci ispod 60 E za veceru.
Hvala ti na pomoci mnogo mi znaci.
A sutra nemogu docekati,tj.jutro,jer krecemo oko 5 ujutro,ali pisem utiske kada se vratimo.
Pozdrav
 
ako ideš preko naših agencija...obavezno idi u hotele u palma Novi...Magaluf...ali nikako u Arenal...i plaža u Arenalu bazdi na sumpor...ali je zato u Palma Novi super...
Grad Palma je prelep...i nije skup...do njega dolaziš gradskim prevozom...renta car nije skup...ali se čeka...i ne padaj na caffe navlake...cheap sangria... prva tura je džab džaba...ali svaka sledeća je duplo skuplja...
 
Evo mi pre pola sata stigli iz Spanije,bilo je extra,sutra cu napisati sve opsirnije,jer sam malo umorna od puta.
Sto se tice Barse bili smo jedan dan,i otpali smo a samo smo obisli Las Ramblas skroz do luke,i Akvarium i nazad...Sto se tice cena suveniri na ulicama nisu tako skupi ali hrana je uzasno skupa,Onoliko koliko platimo celu veceru,sa picem i desertom u Santa Susanni,Lloretu i Tossi u Barsi za te pare samo mozes uzeti pice i jedan sladoled.
Isli bi vise puta u Barsu da smo duze ostali jer nas mnogo smara ona guzva,samo nam je sa autom trebalo sat ipo da izadjemo iz grada,plus kad smo trazili parking ma uzas,ali bilo
je i taj jedan dan predivno prosetati gradom...
Sutra pisem malo vise...pozz
 
Zahn, jeste bili i u Madridu? Kako je bilo?
Barselonu mozes malo opsirnije da opises kad budes imala vremena, ja nisam nikad bila tamo ali cu sigurno jednom da odem, mora da je divno tamo.
 
@Wapa
Nismo bili u Madridu,obisli smo malo Barse,ipak nam je lepse bilo da se izlezavamo na plazi i uzivamo :D
Barsa je predivna,ali kao sto sam napisala u prethodnom postu malo nas je smorila guzva i trazenja parkinga,a setnja je bila predivna.Kupili smo kartu Barse i veoma lako se snasli a i uglavnom svi pricaju engleski i voljni su da pomognu.Ulica las Ramblas je predivna,puno ljudi,pogotovo lutke koje stoje kao kipovi i onda kad ubacis pare pocnu nesto da izvode.Najsimpaticnija nam je bila jedna devojcica obucena u kostim,koja nece da se slika,prekrije rukama lice,i zove te da ubacis pare pa tek onda da se slikas,ali sve komicno i smesno izvodila.Puno prodavnica sa suvenirima,zivotinjama,pticama,cvecem...Na kraju gde je Kolumbo,ima jedna prelepa luka,i mostic,kad predjes ima sopi centar i restorani...Prosli smo samo pored arene sa bikovima,spolja mi predivno izgleda ali steta sto nismo stigli da udjemo.Eto to je jedan dan u Barsi sto smo bili.
Sto se tice Santa Susanne,mesto je veoma malo ali preslatko.Ovi sto na ulicama prodaju sve i svasta,i po 3 jezika pricaju :rotf: samo da prodaju,i sa njima samo treba da se cenjka,jer mi sve sto smo kupili smo manje platili.U restoranima i kaficima uglavnom svi pricaju engleski,i veoma lako je sporazumeti se.Cene uopste nisu velike,za nas dvoje lepa vecera ili rucak sa picem i desertom nije nas izasla preko 25 E,dok je Barsa po tom pitanju veoma skupa,toliko smo platili samo 2 kole i jedan sladoled.Hotel Aquamarina je predivan i preporucila bi ga svima.osoblje veoma ljubazno,higijena extra,svaki dan menjaju peskire,svaki treci dan posteljinu...Hotel je ogroman,608 soba ima,nama je samo trebalo 5 minuta dok dodjemo do nase sobe :D Cekiranje u hotelu je za 3 min.gotovo uopste se neceka.Ima ispred prelep bazen,mozes naruciti pice...Parking na dan smo placali 4 E,a cuvar je uvek obilazio i bio na parkingu tako da smo sto se toga tice bili mirni.
Posebno nam se svidela Tossa de Mar,tamo smo isli skoro svaki drugi dan,na banana split :p i na plazu,i na tvrdjavu sa koje je predivan pogled.
Stvarno je bilo extra,i mogu reci za sve da su veoma ljubazni i uvek izadju u susret turistima.U Spaniju sigurno opet idemo jer smo prezadovoljni.
Malo samo je lose sto je pruga izmedju hotela i plaze pa se nevidi lepo,ali ima dosta prelaza,i tako je sve do Badalone.
Eto ako se jos necega setim pisem,a vi pitajte ako vas jos nesto interesuje.
Pozz
 
Ja uopšte ne razumem šta ti znači ovo 'aktuelno'? Obrati pažnju na datume tema koje su na ovoj stranici, nije potrebno da svaka dva dana pišeš 'aktuelno', jer će tvoja tema i u narednih mesec dana biti na prvoj strani. Ako pogledaš malo nazive teme, videćeš da većina ljudi ovde letuje u Grčkoj, Turskoj, Egiptu itd., nije stvar u tome da niko ne želi da ti odgovori, već da većina ljudi odavde verovatno nije išla na letovanje u Majorku.
 

Back
Top