Spajanje porodice u Nemackoj

Ja stvarno mislim da oni sve usporavaju namerno. Turska ima 80 miliona stanovnika i jednu ambasadu, moja prijateljica je dobila blue card u Turskoj za 2 nedelje, intervju za 20 dana, spajanje porodice 3 nedelje. A svi znamo koliko Turaka ima u Nemackoj. Kako jedna ambasada moze tamo da obradi toliko zahteva, a kod nas se ceka po godinu dana? Pa koliko god zahteva da imaju, nema nas 100 miliona.

Vas slucaj samo pokazuje da ni mesec dana nije dovoljno da posalju dokumenta?? Dokumenta iz Amerike brzom isporukom stignu za 24h, licno sam slala, mislim to sto rade je smesno.
 
Samo da se javim da kod mene jos nema odgovora iz ambasade. Nila sa decom na termini 31. novembra. Muz isao u biro za strance, kazu dobili mailom, ali dokumenta jos nisu stigla...Dosta njih koji su bili samnom na terminu su dobili vec odobrenje. Inace muz je razgovarao sa sefom iz biroa za strance i covek se bukvalno krstio sto traze za decu iznad 16 gid C1 sertifikat.

Bas mi je zao :( Moj sin i ja smo bili na terminu 14.11. javili su nam pre sedam dana da je viza odobrena, ali ovo je bilo kako su nam Nemci rekli ubrzano jer su nam ucinili zbog sina da moze nazad u skolu sto pre. Svaki cas su zvali mog muza za dodatnu dokumentaciju, jedna zena je cak cekala 21 dan da trazi dodatni papir. Da poludis. Nemci su nam rekli da dokumentacija postom obicno stigne za sedam do deset dana, verovatno je Konzulat nesto zeznuo. Pisite im, meni su do sada na mail odgovarali veoma brzo, ili ona forma preko sajta, deo Kontakt ili evo direktan mail visa@belg.auswaertiges-amt.de Na pitanja kada ce viza biti odobrena ne odgovaraju ali sve drugo hoce.
A sto se sertifikata za jezik tice, svaki deo Nemacke je prica za sebe, cak i u Upravi za strance svaki zaposleni prica svoju pricu.

Pisite obavezno Konzulatu i srecno!
 
Pozdrav, ja sam ovde iz istog razloga kao i mnogi.Moje pitanje je sledece:Muz je poceo da radi u Nemackoj pre mesec dana, kao vozac kamiona, pre toga je radio u Slo. 3 god. Sada zelimo da krenemo sa spajanjem porodice, a dva meseca smo u braku. Kako citam ovde to ce potrajati, zanima me mogu li ja za to vreme icu kod njega turistiscki, na recimo dva meseca pa nazad mesec i tako sve dok ne dobijemo spajanje? Hvala unapred na svakom odgovoru.

Naravno da mozete da budete kod njega turisticki, mozete da ostanete 90 dana u okviru 6 meseci. Pazite samo na sve prosle odlaske u EU, sve se racuna. Znaci od datuma kada planirate da idete u Nemacku gledate 6 meseci unazad i racunate sve EU ulaske. Ako imate 90 dana i manje mozete da ostanete ponovo najvise 90 dana. Ako zelite da idete 2 meseca DE pa mesec dana Srbija, pa opet dva meseca u DE planirajte dobro i racunajte precizno. Sledeci treci put verovatno necete moci neko vreme. Sve prate elektronski kada vam skeniraju pasos pri ulasku u EU pa pazite da ne prekoracite.
 
Bas mi je zao :( Moj sin i ja smo bili na terminu 14.11. javili su nam pre sedam dana da je viza odobrena, ali ovo je bilo kako su nam Nemci rekli ubrzano jer su nam ucinili zbog sina da moze nazad u skolu sto pre. Svaki cas su zvali mog muza za dodatnu dokumentaciju, jedna zena je cak cekala 21 dan da trazi dodatni papir. Da poludis. Nemci su nam rekli da dokumentacija postom obicno stigne za sedam do deset dana, verovatno je Konzulat nesto zeznuo. Pisite im, meni su do sada na mail odgovarali veoma brzo, ili ona forma preko sajta, deo Kontakt ili evo direktan mail visa@belg.auswaertiges-amt.de Na pitanja kada ce viza biti odobrena ne odgovaraju ali sve drugo hoce.
A sto se sertifikata za jezik tice, svaki deo Nemacke je prica za sebe, cak i u Upravi za strance svaki zaposleni prica svoju pricu.

Pisite obavezno Konzulatu i srecno!

Pisali smo pre dve nedelje, pa opet juce, na taj isti mail. I odgovora nema...
 
Sve sam ovde procitao i ne nadjoh da je neko imao slicno pitanje kao ja...
A moje pitanje je sledece, dali neko zna, mogu li ja da se preselim u Nemacku i da radim, imam stalnu dozvolu boravka u Svedskoj ali nisam Svedski drzavljanin?
I drugo pitanje, ako ja imam pravo na to, dali na osnovu mene mogu da mi dodju tj da zive sa mnon supruga i deca koji su drzavljani Srbije?
Molim da mi neko odgovori ako zna dali moze i kakva je procedura...
 
Ja ne mogu da verujem stvarno da su toliko usporili. Ja sam aplicirala 31.3. Bili smo u Ambasadi 21.11. Nakon 2 nedelje suprug je isao tamo u Ured za strance jer su mu poslali pismo na kucnu adresu da donese poslednju platnu listu i kvadraturu stana. Jos uvek cekamo odgovor od Ambasade, nije bilo dopune, deca su mala ne treba im sertifikat. Sve smo uradili kako treba. A oni jednostavno ne zovu. ������

Isti slucaj, 14.11 termin I jos uvek nista. Verovatno je to rezultat novoosnovane komisije koja treba da 'spreci' odlazak mladih u inostranstvo :) Vidi se da su kreativni...
 
Ja ne mogu da verujem stvarno da su toliko usporili. Ja sam aplicirala 31.3. Bili smo u Ambasadi 21.11. Nakon 2 nedelje suprug je isao tamo u Ured za strance jer su mu poslali pismo na kucnu adresu da donese poslednju platnu listu i kvadraturu stana. Jos uvek cekamo odgovor od Ambasade, nije bilo dopune, deca su mala ne treba im sertifikat. Sve smo uradili kako treba. A oni jednostavno ne zovu. ������

Postovana,
Koliko sam cula od drugih a i iz mog iskustva Ambasada zove odmah cim dobije odobrenje vize od Nemaca. Ako je nesto stalo verovatno je problem sa Nemcima, mi smo se namucili sa njihovom Upravom za strance. I nama su prvo rekli da je sve kompletirano i da ce odobriti sto pre. Zatim su zvali mog supruga posle sedam dana da donese jos nesto i opet ista prica - sada je sigurno sve gotovo i odobrice sto pre. I mi smo cekali, cekali... I tri nedelje posle opet poziv da donese nesto :( Tada su stvarno kompletirali, secam se bio je utorak i Ambasada nas je zvala u cetvrtak da dodjemo po vizu. Mislim da vas suprug treba da ode u Upravu za strance i raspita se sta se desava. Nemacka birokratija je veoma spora. Srecno :)
 
Pitanje u vezi spajanja porodice,odnosno deteta sa 16 godina.Supruga je aplicirala sada u januaru na termin za vizu.U ovom periodu se na poziv ceka godinu dana.Dete starije u martu 2019.puni 15 godina,a do termina ce biti skoro ili vec 16 god.starosti.Dok supruga ode na posao u DE i aplicira za spajanje porodice (dva deteta i suprug),to dete ce imati punih 16 i uslov za poznavanje nem.jezika i neophodan mu je sertifikat na "C" nivou.Pitanje moje glasi koji se datum uzima u obzir za racunanje starosti deteta? Datum apliciranja za termin (spajanja) ili sam termin?
 
Pitanje u vezi spajanja porodice,odnosno deteta sa 16 godina.Supruga je aplicirala sada u januaru na termin za vizu.U ovom periodu se na poziv ceka godinu dana.Dete starije u martu 2019.puni 15 godina,a do termina ce biti skoro ili vec 16 god.starosti.Dok supruga ode na posao u DE i aplicira za spajanje porodice (dva deteta i suprug),to dete ce imati punih 16 i uslov za poznavanje nem.jezika i neophodan mu je sertifikat na "C" nivou.Pitanje moje glasi koji se datum uzima u obzir za racunanje starosti deteta? Datum apliciranja za termin (spajanja) ili sam termin?

Moj savet je da dete uci nemacki. Za godinu dana moze poloziti B1 i sa tim nivom ce ga pustiti. Na nekom forumu jedna majka je pisala da joj je sin od 17 god imao taj nivo i dobio je bez problema vizu.
 
Imam jedno pitanje za forumaše. Supruga ima EU pasoš, a ja samo srpski. Da li postoji mogućnost da nas dvoje zajedno odemo u Nemačku ili bih morao čekati njene tri platne liste da bi mogla da me prijavi kod sebe i da bih dobio dozvolu za boravak? Takođe me zanima da li je moguće umesto tih platnih lista pružiti neke druge finansijske garancije i koliko vremena treba da prođe od mog dobijanja dozvole za boravak do momenta kad bih mogao da radim?
 
Imam jedno pitanje za forumaše. Supruga ima EU pasoš, a ja samo srpski. Da li postoji mogućnost da nas dvoje zajedno odemo u Nemačku ili bih morao čekati njene tri platne liste da bi mogla da me prijavi kod sebe i da bih dobio dozvolu za boravak? Takođe me zanima da li je moguće umesto tih platnih lista pružiti neke druge finansijske garancije i koliko vremena treba da prođe od mog dobijanja dozvole za boravak do momenta kad bih mogao da radim?

Citajuci forume odkad cekam svoju vizu, na vise mesta sam procitala da je ista procedura kao i da ti zena ima srpski pasos. Prvu vizu moras dobiti u maticnoj zemlji.
 
Citajuci forume odkad cekam svoju vizu, na vise mesta sam procitala da je ista procedura kao i da ti zena ima srpski pasos. Prvu vizu moras dobiti u maticnoj zemlji.

To sigurno nije tačno. Ona kao državljanin EU ima pravo da boravi i radi u Nemačkoj, a ja svoj boravak rešavam preko nje, u Nemačkoj. Mene samo zanima kakve su nam šanse da odemo zajedno i da li umesto tri platne liste ona može da garantuje za mene finansijama koje su nam na računu.
 
To sigurno nije tačno. Ona kao državljanin EU ima pravo da boravi i radi u Nemačkoj, a ja svoj boravak rešavam preko nje, u Nemačkoj. Mene samo zanima kakve su nam šanse da odemo zajedno i da li umesto tri platne liste ona može da garantuje za mene finansijama koje su nam na računu.

Najbolje onda pitajte neku sluzbu...Moje komsije su tako otisle, ona rumunski pasos on srpski. Morao je ovde sacekati svoju vizu, ona je otisla, nasla posao i cekala muza. Mozda su bili glupi, to vec ne znam.
 
Samo da vam javim kakva je situacija.
Kontaktirali smo Ured za strance. Rekli su da je potraznja jako velika i da je nas predmet u obradi. Bice gotov najverovatnije do 8.2. Tako da cemo za spajanje porodice od termina cekati 11 i vise nedelja. Iako su papiri u redu i ne treba dopuna. Svi moramo da budemo mnogo strpljivi izgleda.
 
Ja sam aplicirao 20.04.2018 juce sam bio na terminu. Sto se tice originala i kopija, za svaki original ti treba 2 kopije, ne treba overavati nista kod notara sem vencanog lista koji moras i da prevedes, najbolje ako mozes uzmi srpski MEDJUNARODNI vencani list, tada ti ne treba ni prevod ni apostil!

- - - - - - - - - -

Danas je tacno 84 dana kako cekam odgovor iz ambasade. Proslog utorka 15.01. odneta je dopuna u Auslendärböhorde i onda procitam objavu na FB da su joj 34 dana bila duga....Ovo je da poludis vise od cekanja!
Kakve dopune su vam trazili?
 
Pitanje u vezi spajanja porodice, dokle se stiglo sa temrinima? Aplicirao sa 6.6.2018 godine i jos cekam termin. Jos jedno pitanjce, kada se predaje dokumentacjia, cuo sam da se radi neki test nemackog iako imas sertifikat A1?

Kao sto sam naveo, aplicirao sam 20.04.2018(bez agencije), juce sam bio na terminu, imam A1 sertifikat, dobio sam papir a4 formata sa 10ak pitanja na koja moras da odgovoris, pitanja su postavljena na nemackom. Tipa kako se zovu vasi roditelji, koje je boje banana, gde zivite, vasa omiljena serija ili emisija na tv, dobio sam sliku sa 4 ljudi pa da napisem koliko ih sedi ispred banke... Zena vas ta nista ne pita nego jednostavno spakuje vas test u fasciklu sa original sertifikatom i verovatno salje za nemacku sa papirima, posle oni vrate taj original, tako je bar rekla...
 
To sigurno nije tačno. Ona kao državljanin EU ima pravo da boravi i radi u Nemačkoj, a ja svoj boravak rešavam preko nje, u Nemačkoj. Mene samo zanima kakve su nam šanse da odemo zajedno i da li umesto tri platne liste ona može da garantuje za mene finansijama koje su nam na računu.
nakon sto prijavi boravak treba da ode u Auslanderbehoerde da i tebe prijavi... mislim da mozes da izbegnes ambasadu, ali nista te ne sprecava da odes zajedno sa njom jer i tako imas pravo da boravis 3 meseca bez vize, zar ne?
 

Back
Top