Šokantno!

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
42.365
Šta je za vas šokantno u pozorištu?
Da li pamtite predstavu koja vas je pozitivno ili negativno šokirala?
Šta je za vas nedopustivo u pozorištu?
 
Pozitivan šok je za mene bio u predstavi "Knez Pavle" u JDP koju sam gledao 90ih godina.

Irfan Mensur je očekivano dobro igrao naslovnu ulogu u predstavi koja je išla prilično monotono do momenta koji opisuje dramatične trenutke 41'.
Rediteljski zahvat kojim je predstava kulminirala je bio više nego dramatičan.

Glasanje o pristupanju trojnom paktu i šestoaprilsko bombardovanje (uz dokumentarne snimke i zvuke) su bili ukomponovani zastrašujuće dobro i brzo (i danas pamtim zavijanje "štuka", snimke na platnu iza scene dok traje glasanje negde u etru).
 
Volim pozorište, biram šta gledam.
Uživam u svakoj predstavi.

Jedina predstava koja mi se nije dopala, koju sam napustila pre završetka je 'Crvena, samoubistvo nacije'.
Kompletna predstava ( do napuštanja) mi je bila šokantna!
Duki jel možeš da nam daš neku "kritiku" i osvrt na predstavu, konkretno šta je sadržaj komada?
 
a predstava "trg heroja" koja je na srecu skinuta i prosto ne mogu da verujem da je legendarni pokojni djuza glumio u njoj me je sokirala koliko je bila dosadna
pola sale se nije ni vratilo u salu kad je krenuo cin 2 :D

da .. tako dosadna predstava je imala dva cina :roll:
 
a predstava "trg heroja" koja je na srecu skinuta i prosto ne mogu da verujem da je legendarni pokojni djuza glumio u njoj me je sokirala koliko je bila dosadna
pola sale se nije ni vratilo u salu kad je krenuo cin 2 :D

da .. tako dosadna predstava je imala dva cina :roll:
To sam čuo da je bilo "boring"
Nisam gledao
 
Jednu jedinu predstavu sam napustila u toku trajanja... Znam da to nije u redu, znam da nije ni pristojno, daleko od toga da se
sme preporučiti nekom kao način ponašanja... Ti izuzetno smeta ostalim gledaocima koji ostaju u "mučilištvu"...
Radi se o predstavi "Pad", u režiji Kokana Mladenovića...

Na bini se menjaju glumac i dve glumice... buka traje sve vreme, buka od koje si danima gluv... užasna buka iz zvučnika gledališta
razara mozak i dijafragmu...Na bini se ne dešava ništa naročito, čak se ne čuje ni govor glumaca....

Znam da angažovano pozorište treba ponekad posetiti, ali ovo je bilo samoubistveno za mene...
Izdržala sam prvih petnaestak minuta, sve u nadi da će basovi prestati da mi pomeraju um i želudac, međutim, kako ova užasna buka nije prestajala,
izašla sam iz gledališta u pozorišni foaje... Potpuno poremećenih čula...razočarana i zabrinuta.

Znaju Kinezi da se čovek može ubiti zvukom, ali zašto je pribegao Mladenović tom režiserskom rešenju, to mi ustvari jeste jasno...
Uvek se bavio nekom siledžijskom metodom u svojim režijama, a sve u cilju da "razmrda" gledaoca... Sačekala sam pratioce ove predstave koji su sa
"složenim" facama izašli iz gledališta...

Tada sam prvi put jasno shvatila da neke predstave zaista rade paceri i da ih ne treba gledati...
Sve to čak i ako veoma volimo pozorište....

BTW, kakva je to predstava o kojoj treba da znaš sve unapred, o čemu se radi i šta je poruka, inače ti iz same predstave ništa ne bi bilo jasno?
Jedna od tih je i predstava "Pad"...
 
На мене је најјачи утисак оставила представа ”Небески одред”. Радња се одвија у логору, тема је параноја и наповерљивост људи који су тамо, колико се ослањаш на сапатника толико и сумњаш да те може издати, невероватна превирања у човеку. Такође и чињеница на шта су неки људи спремни да би сачували главу, чак потенцијално је сачували, а колико су неки опет и у најцрњим временима достојанствени и радије губе живот него образ.
Шта је било шокантно? Начин на који је редитељка приближила страх публици.
Камерна сцена је у питању, није нас било много и дуго нас нису пуштали у салу. Када се направила гужва а ми већ унервозили дошли су немачки војници и из публике прозивали људе (ми нисмо сконтали да су то глумци). Постројили их и натерали да се скроз скину. Након тог понижења су им рекли да су они одабрани да раде за њих, једни ће људе одводити у гасну комору, а други склањати лешеве. Ако неко не жели то да ради, нека се одмах јави. Типа који се јавио терају напред ка нама и пуцају му у леђа. Он пада и онда наређују и нама да тако прескачући њега на поду уђемо у салу...
 
На мене је најјачи утисак оставила представа ”Небески одред”. Радња се одвија у логору, тема је параноја и наповерљивост људи који су тамо, колико се ослањаш на сапатника толико и сумњаш да те може издати, невероватна превирања у човеку. Такође и чињеница на шта су неки људи спремни да би сачували главу, чак потенцијално је сачували, а колико су неки опет и у најцрњим временима достојанствени и радије губе живот него образ.
Шта је било шокантно? Начин на који је редитељка приближила страх публици.
Камерна сцена је у питању, није нас било много и дуго нас нису пуштали у салу. Када се направила гужва а ми већ унервозили дошли су немачки војници и из публике прозивали људе (ми нисмо сконтали да су то глумци). Постројили их и натерали да се скроз скину. Након тог понижења су им рекли да су они одабрани да раде за њих, једни ће људе одводити у гасну комору, а други склањати лешеве. Ако неко не жели то да ради, нека се одмах јави. Типа који се јавио терају напред ка нама и пуцају му у леђа. Он пада и онда наређују и нама да тако прескачући њега на поду уђемо у салу...
Da! Na tu predtavu sam i zaboravila! A, pošteno sam se ušokirala kada sam isto to doživela...
 

Back
Top