Sobni bicikl i skidanje kilograma

Pa dobro, lepo... Meni su drugacija iskustva pricali, ne uporedjivanja nego da su smrsali vozeci sobni... Da se razumemo ja sam za trcanje uvek i vezbe bilo kuci bilo u teretani, kada skidamo salce da napravimo nesto od misica, a ako nema druge opcije onda je i sobni dobar, do sledeceg leta...
 
Onda bolje cuti petlicu :) a sada lepo posalji poruku Bru i pitaj ga da li uzimanje vise nego sto treba dobre hrane goji ili ne :) sa obzirom da se u njega kunes znaci da mu verujes a on ako ti kaze suprotno od mog slobodno me ispljuj a ako kaze da sam u pravu opet slobodno nastavi da negiras, nema frke. Ja znam da sam u pravu.
P.S. i porediti kaloriju iz mesa i kaloriju iz cokolade je toliko detinjasto da ja ne znam ni zasto jos uvek pisem ovo...

Pravicu se da ovo nisam video.

P.S Banalizovao sam stvari ograniceni stvore!
 
Očigledno sam našao pogrešno mesto da postavim pitanje. Umesto na jednostavan odgovor, naišao sam na toliko bezveznih predloga, insinuacija, čarki i svađa da je to nemoguće. Ja nigde nisam rekao da nemam volju da nešto radim, ali pravi bicikl i trčanje ne dolaze u obzir (postoje valjani razlozi).

Svejedno, odlučio sam se na kupovinu sobnog bicikla, pa ću videti kako će sve dalje da ide.

Pozdrav!
 
Očigledno sam našao pogrešno mesto da postavim pitanje. Umesto na jednostavan odgovor, naišao sam na toliko bezveznih predloga, insinuacija, čarki i svađa da je to nemoguće. Ja nigde nisam rekao da nemam volju da nešto radim, ali pravi bicikl i trčanje ne dolaze u obzir (postoje valjani razlozi).

Svejedno, odlučio sam se na kupovinu sobnog bicikla, pa ću videti kako će sve dalje da ide.

Pozdrav!

Sa takvim stavo će ti verovatno služiti da okačiš košulju preko njega. Ili gaće.

Ide zima, to nisam primetio... PA šta ako ide zima? Uplati teretanu preko zime. A od proleća do jeseni idi pikaj basket, trči, nemoj da krkaš po vasceli dan i biće sve ok. Šta tu ima da se filozofira?
 
Očigledno sam našao pogrešno mesto da postavim pitanje. Umesto na jednostavan odgovor, naišao sam na toliko bezveznih predloga, insinuacija, čarki i svađa da je to nemoguće. Ja nigde nisam rekao da nemam volju da nešto radim, ali pravi bicikl i trčanje ne dolaze u obzir (postoje valjani razlozi).

Svejedno, odlučio sam se na kupovinu sobnog bicikla, pa ću videti kako će sve dalje da ide.

Pozdrav!

Čoveče avgust je....do novembra možeš vani da treniras!! I izgubiš mnogo kg....
Ljudi se spremaju za maraton koji je u aprilu ..kada??
 
Ako hoces da se sredis i da dovedes svoje telo u normalu,moras dovesti psihu.Ja npr,nisam jeo sranja tipa burek,pljeske,palacinke,krofne,hleb mesecima a da ne kazem za americko *****-colu.2. ishrana KLJUC ako zelis da dobro izgledas,do dal` ces ti setati pola sata ili ne ne utice uopste toliko.Ako NE MOZES da izbacis sokove,onda si na pogresnom mestu dosao da trazis pomoc,ovde svi(ja se nadam) zele da pomognu,ali ti si taj koji mora da ucini ono najbitnije-da bude odlucan...A,ako zelis na brzaka,da oslabis i hasas sve sto volis....uzmi neki preparat,sa TOP SOPA,mozda i pomogne?
 
@nidzesi Pusti ti ove koji ti preporucuju trcanje, a i ne znaju tvoju tacnu kilazu.
Ako si se nedovoljno kretao u proslosti, pritom imas problem sa kilazom.
Trenutka kada krenes na dijetu organizam ce ti biti slabiji, ako uz to jos krenes da trcis postoji mogucnost ozbiljne povrede.
Ni savrseno jakoj nozi nece biti lako kada skoci 100+ kg na nju. A posebno onoj koja se nije kretala + je oslabljena efektima dijete.
U tim slucajevima su najcesce povrede tipa uganica clanka, pa i do ozbiljnijih povreda i onda ces se naci u vecem problemu nego sto si bio. Neces biti u mogucnosti da vezbas, automatski ces od smora odustati i od dijete. I nista nisi uradio.

Ne znam za sobno biciklo. Jedino sto mogu da ti kazem jeste da uzmes neko sa pulsometrom. Raspitaj se malo po googlu o kardio vezbama i otkucajima srca tokom vezbanja pa vodi racuna i o tome.

Sto se tice dijete:
NIKAKO ne smes da se izgladnjujes.
Ako krenes za extremnim dijetama, da budes konstantno gladan. Tvoj organizam ce to prepoznati kao opasnost. I pokusace da sacuva svu energiju (salo) kojom raspolaze. I onda ce proces mrsavljenja da ide sporije.
Smanji pocije, hrani se zdravije, unosi dosta vise vode.
JEDI SPORIJE I VISE ZVACI.
Nemoj da zaboravis da i sokovi(posebno gazirani) uzasno goje. A i da voce sadrzi veliku kolicinu secera.
Ovo ti govorim da ne bi bilo da upola smanjis porciju za rucak a onda popijes litar kokakole, pojedes 3 banane i pola kila grozdja, sa razmisljanjem "pa to je sok i voce".
Nemoj da pijes tecnost za vreme obroka kao i pola sata pre i posle njega.
Nemoj da jedes posle 20-21h uvece.
Idi ranije na spavanje. Nemoj da blenes na FaceBook-u do 3 ujutru i da spavas do 12.

I nemoj da trazis izgovore. Cuj, 'ispitni rok'. Batali sebe tih prica. Jer znas i sam da je to samo izgovor da ne izadjes.
Sat vremena za setnju uvek mozes da izdvojis. I jednostavno ne mozes da me ubedis u suprotno.
Kreni sa brzim hodanjem po sat vremena. I sto se tice bicikla trudi se da ti vezba ne traje ispod jednog sata.
Ako zapnes kao konj i izdrzis 15 minuta, nista nisi uradio.

Takodje jednom u npr nedelju i po dana. Ili 2 nedelje. Najedi se cega ti dusa hoce i koliko ti hoce. Pojedi kilo sladoleda ako hoces ili 3 bureka sa 3 jogurta. Takav postupak ce ti produziti volju i izdrzljivost na dijeti i vezbanju. A sa druge strane, niko se nije ugojio od jednog preobilnog obroka u pola meseca. Vec od obilnih a svakodnevnih.

Svaki dan gledaj kao izazov.
Mali uspeh smatraj kao napredak.
I svaki put kada se opres nagonu da se vratis na verziju lenjog sebe kao pobedu.
U zivotu nikad ne trebas da se takmicis sa drugima. Nikad se ne uporedjuj.
Ako svakog dana pobedis jucerasnju verziju sebe. Pa da li je to u dijeti, u vezbanju, u istrajnosti, poslu, faxu, to je pravi uspeh.

Srecno i pozdrav :)
 
Poslednja izmena:
Posteno da ti kazem , moguce je skinuti kilazu bilo kojim vezbanjem pa i voznjom sobnog bicikla . Bitno je da to ne zavisi od bicikla vec od tebe i toga koliko si uporan i spreman da sedis i okreces pedale .
Pre otprilike 4 godine a mozda i 5 kupio sam zeni za rodjendan sobni bicikl jer je otisla u penziju i pocela da se goji . Rodjendan je rodjendan , bicikl trajno dobro kao i auto i ja kupim nemacki ketler posle duzeg raspitivanja i platim ga skoro 500 evra .
Mnogo je lepo izgledao a i vozila ga je cela 2 a mozda i 3 meseca i od tada stoji i skuplja prasinu . Dosadio joj je .
Ne zelim da ti solim pamet , ako si stvarno resen da ga vozis kupi , ako nisi i tebi ce skupljati prasinu .
Pozdrav . peca273
 
Posteno da ti kazem , moguce je skinuti kilazu bilo kojim vezbanjem pa i voznjom sobnog bicikla . Bitno je da to ne zavisi od bicikla vec od tebe i toga koliko si uporan i spreman da sedis i okreces pedale .
Pre otprilike 4 godine a mozda i 5 kupio sam zeni za rodjendan sobni bicikl jer je otisla u penziju i pocela da se goji . Rodjendan je rodjendan , bicikl trajno dobro kao i auto i ja kupim nemacki ketler posle duzeg raspitivanja i platim ga skoro 500 evra .
Mnogo je lepo izgledao a i vozila ga je cela 2 a mozda i 3 meseca i od tada stoji i skuplja prasinu . Dosadio joj je .
Ne zelim da ti solim pamet , ako si stvarno resen da ga vozis kupi , ako nisi i tebi ce skupljati prasinu .
Pozdrav . peca273

Veruj da nikog ne znam ko je nesto kupio za kucnu varijantu i da se pridrzava ono bar 3x nedeljno..za te pare si mogao uzeti nevidjen mountain i to je druga prica i kad se spoji sa prirodom uz vezbice i uzbrdice vidi se brzo napredak pa je i lakse nastaviti
 

Back
Top