Snimio sam NLO

to u vezi teorije relativiteta i pokusavam reci, mada za sad sve upucuje da je tacna!
U nauci, neki zakon vrijedi dok se ne pojavi izuzetak koji obori taj zakon.
U fizici, izuzetak koji obara teoriju relativiteta poznat je već duže vrijeme.
Ime mu je tahjon - čestica bez mase i energije, čija je minimalna brzina brzina svjetlosti.
On ne može ići sporije od brzine svjetlosti. Znači, TR treba značajno revidirati.

Jednog dana razviće se (a moa se već u tajnosti i razvija) potpuno nova grana fizike.
Mogući pravci istraživanja su u višim prostornim dimenzijama. TR je vjerovatno tačna
za tijela s masom, u svemiru s tri prostorne dimenzije kako ga mi trenutno shvatamo.
A šta ako se svaka čestica 'proteže' i u nekim višim prostornim dimenzijama, i u tim
dimenzijama ta ista čestica nema masu. Tahjon je (možda) neka čestica koja ima
masu u tim višim dimenzijama, a nema je u nama poznate tri. Ako fizika uspije to
razjasniti, možda će biti moguće svaku česticu 'zarotirati' oko nekog koordinatnog
centra svih dimenzija tako da bilo koji predmet možemo 'obrnuti' tako da u naše tri
dimenzije on bude bez mase - i eto nam nadsvjetlosnih brzina. Kad stigne tamo
gdje je krenuo, objekat se opet 'zarotira' i vrati u nama normalan prostor.
 
hahahahahahahaha...
pa *** one slike to ti je zrake sunca pokusavaju da se probiju kroz oblake..
*** da sam to gledao kao nlo onda ih vidjam od rodjenja.........:lol:
a sad ......svako vidi ono sto oce...
vanzemaljci postoje 10000% jer nemoguce da smo sami u svemiru...
 
U bezgranicno velikom svemiru sa bezgranicno velikim brojem zvezda(i pratecih planeta) su bezgranicno velike sanse da ima jos civilizacija...
Pitanje je samo da li oni mogu stici do nas!?!

Kao i mi na zemlji, teoretski postoji sansa da otkrijemo sve tajne prirode ako pre toga ne izumremo ili sta vec(poubijamo se, podavimo, umremo od radijacije...)...Znaci pored svih sansi ZA ima i ta protiv a to je da vanzemaljci treba da izguraju dovoljno dugo ne bi li se razvili do stadijuma da mogu da obavljaju medjuzvezdana putovanja;).
Po zakonima verovatnoce svemir je pun svetova sa izumrlim civilizacijama koje NISU uspele(kao i da jesu) da dodju do nas.
 
Niko, ustvari, nema pojma gdje da svrsta tahjone, pa ih tako
zovu - čestice bez mase i energije. Bitno je da tahjoni postoje,
da nemaju ni masu ni energiju, i da se kreću brzinama većim
od brzine svjetlosti što direktno ruši TR. A naučnici će se već
dogovoriti oko toga gdje će da smjeste te tahjone i kako da ih
klasifikuju.
 
A otkud ja znam. Fizičari tvrde da postoje, i da su mogu
detektovati efekti prolaska tahjona kroz neku materiju.

Pronaći i pogledati: Feinberg, Gerald (1967). "Possibility of Faster-Than-Light Particles".
 
Niko, ustvari, nema pojma gdje da svrsta tahjone, pa ih tako
zovu - čestice bez mase i energije. Bitno je da tahjoni postoje,
da nemaju ni masu ni energiju, i da se kreću brzinama većim
od brzine svjetlosti što direktno ruši TR. A naučnici će se već
dogovoriti oko toga gdje će da smjeste te tahjone i kako da ih
klasifikuju.

zapravo, to nije u sukobu sa teoriom relativiteta. ona tvrdi da se nista (sto ima masu) ne moze kretati brzinom svetlosti. tada niko nije ni pomisljao da postoje "cestice" bez mase (a samim tim i energije). znaci TR vazi za "normalne" cestice sa masom. razlog zasto se tela ne mogu kretati brzinom svetlosti je taj sto njihova masa raste priblizavanjem c, tako da je potrebna sve veca i veca energija da bi ih ubrzali, da bi na kraju bila potrebna beskonacna energija da bi se brzina sv dostigla. za nesto bez mase (ako takvo nesto i postoji) prethodno ocigledno ne vazi.

neko je postavio pitanje kako ih otkrivaju. mislim da nesto sto nema masu (samim tim i energiju) ne mozes ni da otkrijes, jer nikako ne utice na okolinu.
 
negde sam citao da su ljudi tehnicki fizicki 100%icki i pe*erski satelitom da jupiterci marsovci svemirci merku*ci gangsteri leptiri...zaneo sam se,kao sto rekoh gangsteri i leptiri nepostoje...ali kao sto kazu svE je mogucE....
 
neko je postavio pitanje kako ih otkrivaju. mislim da nesto sto nema masu (samim tim i energiju) ne mozes ni da otkrijes, jer nikako ne utice na okolinu.
Ti mora da si neki naucnik:lol::mrgreen:
Pa Proko sta je sa svetloscu???? Ako postoji(otkrivena je) onda je materija, ali kako onda ide brzinom svetlosti???:shock::shock: Jel svetlost cestica ili zracenje? Sta je sa magnetnim silama??? Gravitacija???

Ne pametuj previse....:roll:
....................................na kraju ces dokazati nesto sto ce nas kostati univerzuma:mrgreen:


SVI CEMO NESTATI U NEPOZNATIM SILAMA!!!!:rolleyes:
 
U vrijeme kad je postavljana TR, nije se znalo za tahjone. To i jeste ono na šta nastojim ukazati. U bilo kom trenutku razvoja nauke, broj stvari koje su bile poznate bio je mnogo manji od broja stvari koje nisu poznate. U nekom kasnijem trenutku, za jedan dio poznatih činjenica utvrdilo bi se da nisu tačne ili da nisu potpuno tačne, a otkrilo bi se još nekoliko do tada nepoznatih činjenica. Trebamo se upitati koliko ustvari znamo o svijetu u kome živimo. I šta je od toga što znamo ustvari tačno.
 
Ti mora da si neki naucnik:lol::mrgreen:
Pa Proko sta je sa svetloscu???? Ako postoji(otkrivena je) onda je materija, ali kako onda ide brzinom svetlosti???:shock::shock: Jel svetlost cestica ili zracenje? Sta je sa magnetnim silama??? Gravitacija???

Ne pametuj previse....:roll:
....................................na kraju ces dokazati nesto sto ce nas kostati univerzuma:mrgreen:


SVI CEMO NESTATI U NEPOZNATIM SILAMA!!!!:rolleyes:

Svetlost naravno ima energiju!
Kakve veze magnetne i elektricne sile imaju sa pomenutim? A gravitacija tek?
ne petljaj se u ono u sta se ne razumes! hrani svinje i nista ne diraj!
 
Svetlost naravno ima energiju!
Kakve veze magnetne i elektricne sile imaju sa pomenutim? A gravitacija tek?
ne petljaj se u ono u sta se ne razumes! hrani svinje i nista ne diraj!
Ne pravi se sad vickast i pametan...kako su otkrili svetlo i gravitaciju i magnetne sile
Lupas gluposti...a sad se pravis da nisi:roll:
zapravo, to nije u sukobu sa teoriom relativiteta. ona tvrdi da se nista (sto ima masu) ne moze kretati brzinom svetlosti. tada niko nije ni pomisljao da postoje "cestice" bez mase (a samim tim i energije). znaci TR vazi za "normalne" cestice sa masom. razlog zasto se tela ne mogu kretati brzinom svetlosti je taj sto njihova masa raste priblizavanjem c, tako da je potrebna sve veca i veca energija da bi ih ubrzali, da bi na kraju bila potrebna beskonacna energija da bi se brzina sv dostigla. za nesto bez mase (ako takvo nesto i postoji) prethodno ocigledno ne vazi.

neko je postavio pitanje kako ih otkrivaju. mislim da nesto sto nema masu (samim tim i energiju) ne mozes ni da otkrijes, jer nikako ne utice na okolinu.
Evo i za one malo sporije da se podsete...Znaci po Proki Masa=Energija
btw. Zadnja vesti su da je svetlost i materija(!!!) i zracenje...pa kako ide brzinom svetlosti? Jeli Proko?
Odoh da nahranim svinje...;)
 
Ne pravi se sad vickast i pametan...kako su otkrili svetlo i gravitaciju i magnetne sile
Lupas gluposti...a sad se pravis da nisi:roll:
Evo i za one malo sporije da se podsete...Znaci po Proki Masa=Energija
btw. Zadnja vesti su da je svetlost i materija(!!!) i zracenje...pa kako ide brzinom svetlosti? Jeli Proko?
Odoh da nahranim svinje...;)

naravno das je masa=energija

samo hrani i nista ne diraj
 
Ja nahranio, a ti izgleda nisi ucio;)

Kad je Ajnstajn pravio TR za svetlost se smatralo da nema masu, pa odkud energija???
Po Kvantnoj Fizici(mozda si i cuo za to) ima neku masu...pa kako ide brzinom svetlosti.

Aj prestani da izigravas fizicara, jer se ocigledno ne razumes(kao ni ja)...mnogo veci umovi su to probali da rese pa nisu razvezli do kraja -da bi ti sad tvrdio neku teoriju za koju "imas" dokaze.

Nego vataj ovu kacu sa druge strane i idemo do svinja-novi je dan:lol:
 
Prvo da napomenem da je ovo tema o letećim tanjirima a ne o fundamentalnoj fizici.

Ne vjerujem da je iko od vas (uključujući i mene) na tom polju dovoljno potkovan za
jednu ovakvu diskusiju. Znam samo da važi ona narodna 'Sve ima kraj, samo je ljudsko
neznanje beskrajno'. Ili se to odnosilo na ljudsku glupost. Nope. Ionako je uglavnom
neznanje=glupost.

Šta mi ustvari znamo o materiji i energiji? Znamo samo dio onoga o ispoljavanju tih
osobina u našem shvatanju-viđenju svemira, i ništa više od toga.

Ako TR tvrdi da ništa (s masom) ne može da se kreće brzinom svjetlosti, dobro.
Ona to tvrdi. Još kad bi bila dokazana, pa da teorija postane zakon relativnosti.
I opet bi to bio zakon koji bi imao veoma ograničenu vrijednost. Odnosio bi se na
svemir onakav kakav mi možemo pojmiti, a ne na svemir kao takav.

Šta je to što sprječava da se tijela kreću brže od svjetlosti? Tek nekoliko jednačina
napisanih prije 70 godina. Nikad dokazanih jednačina.

Trebali bi se vratiti temi, a ove rasprave preseliti u odgovarajući podforum. Vjerujem
da tamo ima i ljudi od kojih bismo mogli štošta naučiti.

Drugo, ostavite više svinje na miru, nek voze svoju raketu. Ni njih ne treba
svaki čas hraniti, jer onda počnu praviti previše g......
 

Back
Top