Snajke iz Azije - spas za Srbiju

zemunski kej

Elita
Poruka
20.826
Krstarica je objavila interesantan intervju sa jednim drzavnim sekretarom. Izkopiracu vam ceo tekst pa da vidimo sta mislite, Kaze covek da imamo 250 000 neozenjenih uglavnom iz ruralnih podrucja, Tihi je nesto pokusavao sa prokazom zivota na selu ali je lose prosao jer nema resenje za snajke.
a naših 250.000 neženja najbolje bi bilo da dovedemo devojke iz Laosa, Burme, Vijetnama i Kambodže koje bi se rado udale u Srbiji
Željko Vasiljević, državni sekretar u Ministarstvu za rad i socijalnu politiku, ima ideju kako da poboljša demografsku sliku Srbije. Njegov projekat podrazumeva dovođenje najmanje 100.000 žena iz Vijetnama, Kambodže, Laosa i Burme koje bi se udale za srpske neženje!

Demografska slika u Srbiji je katastrofalna i takva situacija zahteva radikalne mere. Imamo 250.000 muškaraca koji žive na selima, i ne mogu da nađu žene za udaju. Postoji mnogo zemalja u svetu koje imaju višak žena. Deo možemo da nađemo i u pravoslavnim zemljama kao što su Moldavija, Ukrajina, Rusija… Ali, meni nije cilj da oslabimo biološki potencijal zemalja koje su nam prijateljske. Po mom mišljenju, jedino je rešenje da dovodimo žene sa Dalekog istoka – kaže Vasiljević za Press.

Koje su to zemlje?

– Laos, Burma, Vijetnam, Kambodža. Oni su budističke vere koja je jako bliska pravoslavlju. Drugi, ključni razlog je što te žene imaju kult rađanja i kod njih nije nikakav problem da rode troje, četvoro, petoro dece. One dolaze iz sredina koje su ruralne, a to bi nam rešilo i nedostatak radne snage u poljoprivredi. One bi automatski mogle da nađu zaposlenje u poljoprivredi, imale bi izvor prihoda, a većina njihovih budućih muževa je dovoljno ekonomski moćna da mogu da izdržavaju porodicu.

Kako bi se to konkretno uradilo? Odete u Vijetnam i kažete: Dobar dan, treba mi 250.000 žena?

– Ne, ne može to da se uradi odjednom. Niti bi svih 250.000 žena bilo samo iz Azije. Meni su se javili prijatelji iz ukrajinske ambasade i rekli mi da imaju u jednom regionu Ukrajine daleko više žena nego muškaraca, i da su oni spremni da sarađuju u tom projektu sa nama. Sa Ukrajinkama bi i etnička i verska barijera bila mnogo manja…

Pa kako bi se u praksi „uvoz žena“ odvijao?

– Imali bismo svoj tim u tim zemljama. Žene bi morale da izvrše medicinske preglede. I da onda vidimo. U tim zemljama je dnevni prihod manji od jednog evra dnevno. Njima bi ovde bio ekonomski raj…

Da li bi postojalo neko državno telo koje bi sprovodilo projekat?

– Svakako. Nisam ulazio u tehnički deo, kako to organizovati, niti bih se ja baš sad nešto naročito usredsredio da se bavim tim. Sem da to bude prihvaćeno kao projekat države i da mi kažu: „Ti organizuj tim da radiš„. Onda bi se formirala neka državna agencija koja bi se bavila time, da prvo vidimo problematične regione u Srbiji mada su oni već poznati – istočna, jugoistočna i delovi zapadne Srbije. Trebalo bi da napravimo bazu podataka ovde, koji su to ljudi koji su spremni da prihvate takve žene, da vidimo njihovu stambenu i ekonomsku situaciju itd. I da vidimo koliko bi država mogla da izdvoji sredstava za tu akciju. Ta akcija uopšte ne mora da bude skupa.“ (pressonline)

Da li je ovo rešenje za muškarce iz Srbije ? Ovo se rešenje razmatralo u jednom momentu i možda i nije loše. Bilo bi dosta zainteresovanih.“
 
To je stara vest, od pre 7,8 godina i ideja i nije losa buduci da je Srbija zemlja u kojoj u strarosnoj strukturi do 40 god ima oko 200 000 vise muskaraca. Prema disproporciji rodjenih u svetskom smo vrhu i postoji ozbiljna razlika izmedju momaka i devojaka .
Ta razlika je posebno vidljiva u manjim sredinama a manje u Bg . Beograd je jedini grad u Srbiji gde ima vise devojaka nego momaka do 40 god zbog unutrasnjih migracija. Isticem ovo do 40 god jer se kasnije odnos menja buduci da zene zive duze u proseku 6 godina .
Tako velika disproporcija ni za jednu naciju nije dobra iz vise razloga .
 
Poslednja izmena:
pa jedini jer sve otrčalo za bg koje je moglo

- - - - - - - - - -

titovo ustrojstvo države po ruskom modelu...teška centralizacija, koncentracija finansija i moći u jednom centru što je dovelo do toga da provincija ostane opustošena i da se sve slije u glavni grad ili par najvećih gradova
 
To nije samo druga kultura, nego druga rasa. Nije baš toliko očajno stanje da je država u situaciji "daj šta daš". Neka mladoženje pregovaraju sa Ukrajinom, to nam je blizak narod.

- - - - - - - - - -

Zašto bi bilo loše da se pomešamo sa Kineskinjama, čije su civilizacija, medicina i kultura stare 5000 godina?

I mi da smo najbrojniji narod bi imali razne naučnike :D
 
Br'te ovo je ona priča dok je još Koštunica bio premijer...

Видим нешто ми познат овај текст. :mrgreen:

Ја не чух да је једна једина Азијаткиња дошла овде. На Западу су оне тражена роба па вероватно и нема потребе да се удају за српску сиротињу, па још и да ринтају на селу.
 
Да ли сте ви постали толико ненормални да мислите да држава мора и да жени људе?

Јбт.

"Милице, а шта си ти завршила?"

"Економски факултет Београдског Универзитета".

"А Мицо, где шљакаш?"

"Радим у агенцији за женидбу Нежења Лаоскињама".

"Па колика ти је плата?"

"38.000".

"Ако ако. Него јеси чула да је скочио ПДВ? То све диктира ММФ јер жели да нас уништи".
 
Kljucno ovde je da oni zive sa 1 evrom dnevno. Vidjao sam te nase momke od 40 godina,malo su zapusteni i slabog matreijalnog stanja. Nisu neke prilike realno ali mozda bi neke devojke iz tih zemalja dosle kada bi cule da su prve dobro prosle, Posto su budiskinje koja je totalno nenasilna religija ne bi bilo problema za drzavu sa njihovim ponasanjem. Bar mislim na osnovu ono sto sam citao i nesto i video, Nisu to vise ni Kineskinje vec Mjanmar ,Laos ,Vijetnam.Na Evropu da zaboravimo jer svi ive bolje od nas. Uzgred nisu ni ruzne,nisu debele niti vole da dzvonjkaju kao nase.
 
Мени су азијаткиње потпуно непривлачне, а и нема их пуно православних. Ја сам пре да увозимо православне младе из Еритреје, Етиопије, Египта, Албаније, Украјине, Русије. Да Српскиње ваљају не би изумирали као народ. Данас ни жену не смеш да васпитаваш због притиска и мешања неолибаралне државе у брачне односе. У Русији је дозвољено да преваспитаваш жену .
 
Poslednja izmena:
ako se ljudi vole vera ili boja kože, nacionalnost ne predstavlja problem
al gde baš kineskinje...pa mnogo su gadne brate
eno onoliko ruskinja, ukrajinki vi nađoste baš kineze
misim dobro, piše azijatkinje, al to sve vuče koren iz Kine, to sve isto
 
Мени су азијаткиње потпуно непривлачне, а и нема их пуно православних. Ја сам пре да увозимо православне младе из Еритреје, Етиопије, Египта, Албаније, Украјине, Русије. Да Српскиње ваљају не би изумирали као народ. Данас ни жену не смеш да васпитаваш због притиска и мешања неолибаралне државе у браћне односе. У Русији је дозвољено да преваспитаваш жену .

Dobro tebi ali shvati ovi nasi nemaju vise nikakvih mogucnosti da biraju. Sta ima da im se svidjaju.Malo su i tunjavi i izgubili su samopouzdanje sto se tice zenskog sveta, Posto su debelo zagazili u pedesete curi im i vreme.Ako se oni ne reprodukuju mozemo da se pozdravimo sa selima u Srbiji.
 
i ja smatram da su zene iz azije slicne mentalitetu nasih zena, imaju osecaj za porodicu i da brinu o muskarcu, ali ... tamo je vladao zapad i promenio im mentalitet. rade kao robovi i kad dodju u srbiju ako vide da muz sedi i gleda TV, ima da mu sednu na glavu i da ga teraju da radi. drugaciji je to mentalitet, oni bi se bolje uklopili u japan nego u srbiju. nama je bliza kuba po mentalitetu nego zemlje gde je vladao zapad. ali razlike ne znace da ne treba probati. ljudi se menjaju u novoj sredini, mozda i zene iz azije krenu da gledaju Farmu i spanske serije umesto da rintaju po ceo dan :)
ako odu kod nas na selo, mozda im je lakse da se uklope jer i nasi seljaci cene rad a nije bitno koliko zaradis. gradski muskarci ne bi odgovarali zenama iz azije.
 

Back
Top