Smrt

Ne plasim se svoje smrti: Kako sam radila, tako ce mi biti. Sto se mene tice, smrt, kao i Strasni Sud, potpuno su izvesni dogadjaji. Ja se plasim smrti ljudi koji su mi dragi. To nikada ne bih prebolela.
 
guitarrr_babe:
Ne plasim se svoje smrti: Kako sam radila, tako ce mi biti. Sto se mene tice, smrt, kao i Strasni Sud, potpuno su izvesni dogadjaji. Ja se plasim smrti ljudi koji su mi dragi. To nikada ne bih prebolela.
....otprilike tako nesto! pozdrav :wink:
 
ne plasim se smrti,plasim se samoce i boli.Sta ako nista nema posle smrti?Nije nista gore nego biti sam.Jos biti sam u grobu......
 
funny:
ne plasim se smrti,plasim se samoce i boli.Sta ako nista nema posle smrti?Nije nista gore nego biti sam.Jos biti sam u grobu......



Pa ti veruj u Gospoda, i videces da je smrt tek pocetak: vecnosti u blagostanju ili patnje u ognju sopstvenih grehova. Nikakvog kovcega, niti samoce nece biti.
 
ma nema nista posle smriti, a pogotovo nema gospodina koji ce ti suditi:)... svi smo mi sami svoje sudije i sve sto imamo od zivota to je sada ,a posle je nista:)...
 
Anonymous:
ma nema nista posle smriti, a pogotovo nema gospodina koji ce ti suditi:)... svi smo mi sami svoje sudije i sve sto imamo od zivota to je sada ,a posle je nista:)...

Ако ти си судjа...да ли ово jе значи да ти сваки дан судиш себе?
 
funny:
ne plasim se smrti,plasim se samoce i boli.Sta ako nista nema posle smrti?Nije nista gore nego biti sam.Jos biti sam u grobu......
Hvala ti za tvoju iskrenost.
Biti sam je nesto uistinu porazno. Ako za zivota zivimo bez Boga i u smrti cemo biti bez njega, sto znaci vecno sami. Za zivota na zemlji trebamo osigurati buducnost, posle ce sve biti prekasno. Samo sa Isusom je sve izvesno, kako sadasnjost tako i buducnost. Sa Isusom nestaje samoca i mnogi porazi postaju pobede. Stoga, ne oklevaj, potrazi GA dok se jos moze naci, jer ce doci vreme kada ce vrata milosti biti zatvorena...
 
guitarrr_babe:
Zar te to ne plasi, Goste, to sto ce tvoj zivot proci za bednih 70 godina ili manje, bez ikakvog traga i otiska? Zar nije lepse ziveti u vecnosti, zauvek pravedan?

Ni sanjao nisam da cu se ikada sloziti sa onim mandrilom, al' ionako je to negde procitao tako da...

Tih "bednih" 70 godina ce ti i biti bedni ako ih ti nacinis takvim sa tim stavom i ako sa nestrpljenjem ocekujes nekakav zagrobni, vecni zivot! Ovaj zivot treba ziveti punim plucima i gledati da cinis dobro drugome, ne kako bi osigurao mesto u izmisljenom raju vec kako bi mirne duse i ciste savesti docekao zadnji cas u cemu ja i vidim poentu zivota. Pri tome, taj trag i otisak koji ti mislis da niko od nas ne ostavlja ostaju u mojoj dusi i dusama onih koji su me cenili zato sto sam im cinio dobro - to je za mene sasvim dovoljno.
 
DeepPurple:
guitarrr_babe:
Zar te to ne plasi, Goste, to sto ce tvoj zivot proci za bednih 70 godina ili manje, bez ikakvog traga i otiska? Zar nije lepse ziveti u vecnosti, zauvek pravedan?

Ni sanjao nisam da cu se ikada sloziti sa onim mandrilom, al' ionako je to negde procitao tako da...

Tih "bednih" 70 godina ce ti i biti bedni ako ih ti nacinis takvim sa tim stavom i ako sa nestrpljenjem ocekujes nekakav zagrobni, vecni zivot! Ovaj zivot treba ziveti punim plucima i gledati da cinis dobro drugome, ne kako bi osigurao mesto u izmisljenom raju vec kako bi mirne duse i ciste savesti docekao zadnji cas u cemu ja i vidim poentu zivota. Pri tome, taj trag i otisak koji ti mislis da niko od nas ne ostavlja ostaju u mojoj dusi i dusama onih koji su me cenili zato sto sam im cinio dobro - to je za mene sasvim dovoljno.

Ako trag ostaje u tvojoj DUSI- sta se desava s njom? I zasto bi se trudio da sluzis dobru ako posle smrti sve prestaje...Ima li tu logike? Ali kada si se vec opredelio za dobro- na dobrom si putu da prosiris um i spoznas da SMRTI NEMA i da se zivot nastavlja tacno tamo gde je stao i da se razvoj duse nastavlja u drugoj dimenziji. Ako si za zivota sluzio svojim strastima, one ce te odneti na nivo slicnih frekvencija...ako si sluzio ljubavi i dobru to ce te odneti na nivo slican sadrzaju tvoje duse..Slicno slicno privlaci. Ostrascena dusa ne moze u vise dimenzije jer ne moze da istrpi tu dimenziju. To je razlog zasto se treba ispovedati za zivota (bukvalno cistis dusu iliti utiske) i to je razlog zasto se treba pricescivati svetim tajnama(primas u dusu bozansku energiju koja te duhovno podize)...itd.itd.Ali istrazuj i dace ti Gospod odgovore.Pozdrav..
 

Back
Top