Smanjnje zeluca - resenje za trajan gubitak kilograma?

Hvala na opsirnom i jako poucnom izvestaju:heart:
Liposukciju da zaboravis, to ti nece raditi ni jedan iole ozbiljniji lekar. Nisi ti pacijent za liposukciju.
To se radi osobama koje nisu debele, BM ne sme da bude preko 30 i to se radi na jednom mestu
recimo na kukovima, kolenima, podvaljku, stomaku, ali se nikako ne usisava salo sa celog tela.
Izgubi se mozda 3 kg koji se jako brzo i vrate ako se ne vodi racuna o hrani.

Moguce je da ti ipak unosis neke silne ugljene hidrate jer si napisao da pijes sokove i jedes neki keks.
To bi morao da izbacis i da se hranis samo corbicama, povrcem i naravno mesom, ribom.
Sokovi i keks,pa nema dalje rasprave,u litri koka kole ima 100g secera,mislim da to napravi 3x toliko sala,to je jedna "sitnica" koju problematicni slucajevi ne pomenu, jer ga ne smatraju problemom ,keva je samo plazmu i mleko jela samo joj to prijalo,izoblicila se munjevito kao 10kg da je dobila neprimetno
Topioci masti limun,grejfrut,zeleni caj,cimet,djumbir,ljuto
 
Ја сам отишао са 135 кг. Нисам био нарочито дебео. Има људи који су као "Планина". Њима обично скрате желудац и премосте танко црево. Уместо 6 метара оставе им пола метра. Они су доживотно на витаминској супституцији. Мени су само скратили желудац тиме што су одсекли "Велику кривину" у којој се иначе налази тај хормон везан за осећај глади. То кад одстране више се не осећа глад.
135 kg je uzasna tezina, ne verujem da si visok 2,10 metra. Hormona po stomaku nema, svi su u glavi pa tako i hormon koji
nam sugerisu glad ili sitost. To kako si ti pisao da si prvo oslabio skoro pa i 30 kg pa se ponovo ugojio 20 kg, to nekako nije normalno,
a i potpuno neuobicajeno, Ti si se ugodjio ponovo od hrane ( od vazduha se niko ne goji), a cudno je da si mogao i pored te
operacije da unosuis toliku kolicinu hrane.Moj je zakljuvcak i moja preporuka da vise nikada, ali nikada ne ides na biloi kakve
hirurgije u nadi da ces oslabiti nego da uzmes svoju sudbinu u svoje ruke, da kazes sam sebi da od danas nema nikakvih,
ali nikakvih ugljenih hidrata ( tu si ti sokovi gde jedan litar ima 40o-500 kalorija)jer uglavnom sadrze samo prazan secer),
tu je i keks, pecivo, hleb, testenine. Samo ces tako izgubiti kilograme,, drugi nacin ne postoji.
 
Kod nas je to neozbiljna prica.

Odes kod nutricioniste i on/ona ti izdeklamuje neku pricu (bukvalno), kaze sta da jedes i dok god ides na kontrole ti ces da slabis. A kad prestanes onda ces da se gojis. I onda kao operacija je resenje.

Moja omiljena umetnica je opsednuta zdravim zivotom i pravi emisiju na internetu sa jednom nutricionistkinjom gde pricaju o zdravoj hrani i ostalim stvarima.

E sad ta nutricionistkinja u Kaliforniji ima kliniku, gde ljudi se potpuno iskontrolisu, krv, alergije, autoimune bolesti... Celokupno stanje im se sagleda.
Pa onda dobiju ishranu koja ne samo da cini da mrsave nego i da leci bolesti koje imaju ili da smanjuje probleme.
Sledeci korak psiholozi.
Sledeci korak life coach. Da osoba promeni svoj zivot.
To je vec ozbiljna prica.

Ako si nesrecan, depresivan, pod stresom, pa se tesis hranom. Normalno da cim prestane neka obaveza da se vracas na staru tezinu.
I onda ne valja dijeta, jo jo efekat. Svaka dijeta je dobra.
Nego je problem sto dijeta ne resava problem zbog kog se neko ugojio in the first place.
 
Meni je zao da je nas forumas odlazio tako na te intervencije bez da mu je neko stvarno objasnio da li za njega uopste to i dolazi
u ozbir jer je to stvarno jako ozbiljna prica, mnogo bi bilo bolje da je otisao u neku takvu kliniku, ali kod nas toga i nema nego ides
od jednog do drugog, svako ima svoju pricu i ideju i na kraju covek poludi.
 
135 kg je uzasna tezina, ne verujem da si visok 2,10 metra. Hormona po stomaku nema, svi su u glavi pa tako i hormon koji
nam sugerisu glad ili sitost. To kako si ti pisao da si prvo oslabio skoro pa i 30 kg pa se ponovo ugojio 20 kg, to nekako nije normalno,
a i potpuno neuobicajeno, Ti si se ugodjio ponovo od hrane ( od vazduha se niko ne goji), a cudno je da si mogao i pored te
operacije da unosuis toliku kolicinu hrane.Moj je zakljuvcak i moja preporuka da vise nikada, ali nikada ne ides na biloi kakve
hirurgije u nadi da ces oslabiti nego da uzmes svoju sudbinu u svoje ruke, da kazes sam sebi da od danas nema nikakvih,
ali nikakvih ugljenih hidrata ( tu si ti sokovi gde jedan litar ima 40o-500 kalorija)jer uglavnom sadrze samo prazan secer),
tu je i keks, pecivo, hleb, testenine. Samo ces tako izgubiti kilograme,, drugi nacin ne postoji.
Човек је у најбољој намери поделио своју причу. Нема шта ми ту да му попујемо.
Написао је да болује од цитирам
Иначе да кажем да се лечим од хипотиреозе тј. штитну жлезду, тада сам се лечио од дијабетеса тип 2, триглицериди су били девет пута увећани од свог максимума, имао сам цизорзу јетре због масноћа у којима је пливала, камен у жучној кеси који ме је уништавао у неких 15-ак напада.

Можда се погрешно изразио за хормон. Вероватно је мислио да постоји део у желуцу који шаље сигнал да је потребно да се једе.
Иначе нису хормони само у глави.

Повратак килограма после дијете је релативно честа ствар и зове се јо-јо ефекат.
Лепо је написао да је пешачио, планинарио ишао на вежбе.
 
Да на то сам мислила.
Ту имаш тим који ради. Није само ендокринолог.
Xyz puta sam cekao tamo u redu sa njom i nikad nisam video nekog izrazito debelog da ceka.


A to su verovatno ti za gojaznost, mrte trte, vamtete tamtete, koji nemaju nijednog pacijenta dnevno.
И сада пошто ти ниси видео то не постоји?
Вамте тамте, мрте трте??
 
Pa da postoji ne bi covek platio 5,5k evra i potegao u Kamenicu da se operise.

Citaj malo sta se pise.
Имала сам прилику (пре неких 9-10 г) да разговарам са једном девојком која је имала ту операцију баш на Клиничком. Пре тога се лечила у центру пар година.
 
Ja sam tamo isao u skorije vreme sa majkom. Ne pre 10 godina nego do pre 3 godine.
I nisam bio jednom, pa kao ne vidis nista. Nego 50 i jednom.
Radi samo prva kancelarija gde se ceka za stitnu zlezdu i slicno i tu svi cekaju. Cela ona tarapana tamo je za prvu kancelariju.
I ta radi dokle ima pacijenata, do 10 uvece. Sestre odu kuci, zakljuca se cela klinika doktorka ostane sa pacijentima.
A ovi ostali samo dodju kucaju se i odu kuci.

Isto tako na hematologiji, sva ona guzva tamo je za dva doktora.
A ostali ne zna se zasto primaju platu uopste.

Tako da je znak pitanja da li to postoji i da li radi uopste. Obzirom da se svi operisu privatno.

A sta je bilo pre 10 i vise godina. Bila je i dnevna bolnica na VMA gde su se primale terapije, a sad je nema vise. Sad moras kod privatnika.
Tako sam ja vodio majku kod privatnika na terapije, a tamo kod privatnika daju i onkoloske terapije iako postoji Intitut za onkologiju.
A vlasnik te bolnice je profesor sa onkologije. Pa se ti pitaj zasto tamo nema, a privatno ima.
 
Човек је у најбољој намери поделио своју причу. Нема шта ми ту да му попујемо.
Написао је да болује од цитирам
Иначе да кажем да се лечим од хипотиреозе тј. штитну жлезду, тада сам се лечио од дијабетеса тип 2, триглицериди су били девет пута увећани од свог максимума, имао сам цизорзу јетре због масноћа у којима је пливала, камен у жучној кеси који ме је уништавао у неких 15-ак напада.

Можда се погрешно изразио за хормон. Вероватно је мислио да постоји део у желуцу који шаље сигнал да је потребно да се једе.
Иначе нису хормони само у глави.

Повратак килограма после дијете је релативно честа ствар и зове се јо-јо ефекат.
Лепо је написао да је пешачио, планинарио ишао на вежбе.
Ja znam da uzasno pati zbog toga, u najboljoj nameri sam mu savetovala da pripazi na ishranu jer mu to ocigledno niko
nije posle operacije objasnjavao.
 
Ја не уносим више од 2500 кал. дневно. Е сад......да ли је до хипотиреозе или нечег што ја не знам......Бога питај. Ма нећу више ни да размишљам о тежини. Нема човека који се више трудио око стомака од мене.
 
Tnks Leoni, odlican tekst.

Kada pacijent jednom ode na „smanjenje“ želuca, očekuje da će imati vitku figuru do kraja života, bez promene navika za trpezom. To je, ističe prof. Ilić, velika zabluda:

- I pored velikog uspeha ove hirurgije, oko četvrtina pacijenata ne uspe da promeni svoje navike, nastavlja sa “ležećim” stilom života i počinje da uzima slatkiše. Toj grupi pacijenata može da se pomogne novom operacijom, kojom se dodaje “malapsorbtivna” komponenta, najčešće izvođenjem “bajpasa”. Tih operacija ima nekoliko. Ponovljenu hirurgiju mogu da izvedu hirurzi koji imaju veliko iskustvo u barijatrijskoj hirurgiji i u centrima sa višegodišnjim iskustvom. Ja se bavim 12 godina ovom hirurgijom i imam iskustvo i sa reoperacijama. Prošle godine pozvao sam u crnogorsku kliniku eminentnog hirurga iz Izraela, dr Nasera Sakrana da zajedno izvedemo dva operativna zahvata kod pacijenata koji su operisani u Srbiji i SAD, a ponovo su dobili višak kilograma. Obe operacije izvedene su uspešno i oba pacijenta su za dva dana otišla svojim kućama.
 
Ја не уносим више од 2500 кал. дневно. Е сад......да ли је до хипотиреозе или нечег што ја не знам......Бога питај. Ма нећу више ни да размишљам о тежини. Нема човека који се више трудио око стомака од мене.
па како их унесеш толико,а кажеш да зобаш,па неке чорбице,и кексиће?
ово се мора потрошити,па да ти не паметујем, знаш шта ти је чинити ;)

како год, не изгледаш нешто пуно буцкасто,а решио си далеко веће здравствене проблеме,
и да са тиме будеш презадовољан.

и,да,шта би са непријатним задахом?
 
Ja sam godinama ziveo bez hleba,uz sve sto sam jeo isao je jogurt,osim pasulja naravno,tad sam smrsao i najbolje osecao,sad kad ga ne kupim par dana mnogo lakse mi je u stomaku,tako da ako izbaci pecivo,slatko,uz sve sokove i gazirano,zavrsio je pola posla
Covek to mora nekako u glavi da prebrodi, moze bez hleba da se zivi, ali 100 grama hleba dnevno bila bi neka podnosljiva
mera. Mislim da je veci problem keks ( bilo kakav), ali i vocni sokovi koji su puni praznog secera.
 
2500 kalorija je mnogo , ko hoće da izgubi težinu 1500c je neki max dnevno.

Inače čitao sam o dve relativno nove metode od kojih jedna ne uključuje operaciju, popije se tableta koja napravi balon u želucu koji sa posle napuni valjda fiziološkim rastvorom tako da je uvek do pola pun i daje osećaj sitosti a druga je prsten oko želuca koji mu onemogućava da se širi previše. otprilike tako nešto ne sećam se detalja.
Ovo sa balonom je hit sada u USA.
 
Samo prebacite na naše jedinice mere u cm i kg
https://www.aqua-calc.com/calculate/daily-calorie-needs

A pvo je sa nakog drugog sajta
Screenshot_2021-09-12-12-05-16-073.jpg
 
Ma bre sve sve i pod noz samo ako moze da se ne podigne dupe i ne odrekne krkanja
Nismo bre svi isti, ti ne skidas düpe sa bicikla, ja ne bih sela na njega da me ubijes, ali zato hodam 5 km dnevno,
da nemam psa sa kojim hodam verovatno bih zasla i u neku teretanu, u svakom slucaju jako je, jako vazno kretanje,
ponajmanje je vazno zbog gubljenja kalorija.
 

Back
Top