Smanjnje zeluca - resenje za trajan gubitak kilograma?

Rayela

Legenda
Poruka
71.814
Bilo kakva dijeta, vežbanje ili menjanje životnog stila nekim ljudima ne mogu da pomognu da značajnije smanje svoju prekomernu telesnu težinu. To je realnost koja vodi u frustraciju, depresiju i u mnogim slučajevima, ozbiljne zdravstvene tegobe. Srećom, za mnoge koji su u ovakvoj situaciji, gubitak težine uz pomoć barijatrijske hirurgije može biti opcija. Procena da li ste kadidat za operaciju smanjenja želuca je proces koji zahteva ozbiljnu diskusiju sa vašim doktorom i vašom porodicom.

Hirurgija kao rešenje za gubitak telesne mase

Gojaznost je veoma teško lečiti. Hirurgija kao rešenje za gubitak telesne mase putem restrikcije unosa hrane i prekida procesa varenja je opcija za ozbiljno gojazne pacijente koji su neuspešno lečeni drugim načinima za skidanje telesne težine.

Kada ostale medicinske metode nisu bile uspešne, barijatrijska hirurgija može da ponudi dugoročna rešenja skidanja prekomerne telesne težine za pacijente koji imaju ozbiljan proble
m sa gojaznošću.



Prekomerna težina je hronična i progresivna bolest koja može da utiče na više organa u telu.

Medicinske ustanove hvale ovaj nacin skidanja kilograma, Zdravstvena osiguranja placaju ove operacije, ali sam ja citajuci i slusajuci ljude koji su se podvrgli
ovoj operaciji razumela da su oni jako nesrecni, da im je kvalitet zivota i svakodnevnice skoro pa spao na nulu, mnogi se i kaju zbog svoje odluke.
 
Cerka od moje (nemacke) komsinice ima 20 godina i (valjda) 120 kg. Lepa devojka, nije bila uvek debela, zadnjih godina je uhvatila
neka kao depresija i zdere od jutra do sutra. Sada ( to je bilo u januaru) dali su joj neku dijetu, nista hrana samo neki napici sa proteinom,
i tako 3 meseca i stvarnoi je oslabila 20 kg, ali sada je pauza od 3 meseca i imam utisak da se ponovo goji, a trebalo bi da ostane
na istoj tezini da bi od oktobra ponovila jos 3 meseca. Ukoliko ne uspe morace i ona na ovo smanjivanje zeluca.
 
Cale darka lazica je umro od nemara lekara kad je smanjio
па откуд знаш да је умро баш због немара лекара?
немам појма о коме пишеш и не верујем да се лекари зуб.,
ово није лаганица оп.
верујем да ни једна није без ризика...
 
па откуд знаш да је умро баш због немара лекара?
немам појма о коме пишеш и не верујем да се лекари зуб.,
ово није лаганица оп.
верујем да ни једна није без ризика...
Pa dobro ne moramo svi da budemo obavesteni da izvrcemo i imamo misljenje,covek je rekao sta je imao
 
Verovatno ide i kod nas u nekim teskim slucajevima i preko socijalnog. Ima i nekih kao jednostavnijih metoda s nekim balonom,
to je i jeftnijie, ali ne i tako efikasno.
Mislim da se kod nas radi u Kliničkom centru (trebalo bi da se zove odeljenje centar za gojaznost) , ali tek kada se iscrpe ostale metode, jer operacija nosi određeni rizik
 
Mislim da se kod nas radi u Kliničkom centru (trebalo bi da se zove odeljenje centar za gojaznost) , ali tek kada se iscrpe ostale metode, jer operacija nosi određeni rizik
Ako mislis na ovo to je na endokrinologiji.

http://www.kcs.ac.rs/index.php/klin...ltidisciplinarni-centar-za-lecenje-gojaznosti

Pa ovome da bi se plasirao ako si muskarac normalne visine 190 moras da imas preko 150 kg. Ako nemas dijabetes i druge bolesti i ako dijeta ne daje rezultate. I ako te ne proglase za binge eatera...

Moja majka je isla tamo kod endokrinologa dok je postojala poliklinika, zbog problema sa stitnom zlezdom i pogresnom terapijom amiodaronom. Takodje i kod hematologa sto je na istom spratu.

Xyz puta sam cekao tamo u redu sa njom i nikad nisam video nekog izrazito debelog da ceka.

I sto je najludje, ove ostale ambulante svi zapale kuci posle sat vremena, sve prazno ceo hodnik, a doktorka moje keve ostane prekovremeno. Par puta smo izlazili u 9 uvece. Zakljucaju sve, jedva se probijes napolje.

I uvek sam se pitao sta rade ti drugi lekari koji nista ne rade.

A to su verovatno ti za gojaznost, mrte trte, vamtete tamtete, koji nemaju nijednog pacijenta dnevno.
 
Па ево, ја као неко ко је то урадио поделићу са вама своје искуство. Наравно да свака операција са собом носи ризик смртности. Међутим, ја сам имао читав низ пропратних обољења услед гојазности да сам био на многим лековима. Ја сам испрва ту идеју покушао да спроведем 2009. на КБЦ БЕЖАНИЈСКА КОСА где сам у разговору добио информацију да ће ми одстранити део желудца. Наравно, ту је било натезања око мита који је био 1200 евра. Када су урадили операцију дочекао ме је шок ! Хируг је ушао у собу и рекао да ми није скратио желудац него "Нешто мало" танког црева. Рез је имао 15 шавова, ја сам био "Олакшан" за 1200 + евра а моја фрустрација ме је бацила у још већу депресију од које сам се лечио тада већ неких 12 година. Као последица те операције више нисам имао чврсту столицу већ "Средњу" и неописиве гасове. Иначе да кажем да се лечим од хипотиреозе тј. штитну жлезду, тада сам се лечио од дијабетеса тип 2, триглицериди су били девет пута увећани од свог максимума, имао сам цизорзу јетре због масноћа у којима је пливала, камен у жучној кеси који ме је уништавао у неких 15-ак напада. Био сам пред колапсом ( Тако ми се чини ) 2015. године сам добио и песак у бубрегу и после два напада тога мислио сам да не постоји већи пакао. Дигао сам кредит од 5.500 евра и платио клиници у Сремској Каменици и тамо су ми урадили ту операцију желудца. Ја сам отишао са 135 кг. Нисам био нарочито дебео. Има људи који су као "Планина". Њима обично скрате желудац и премосте танко црево. Уместо 6 метара оставе им пола метра. Они су доживотно на витаминској супституцији. Мени су само скратили желудац тиме што су одсекли "Велику кривину" у којој се иначе налази тај хормон везан за осећај глади. То кад одстране више се не осећа глад. Богу фала све је добро прошло. У почетку се прво пију чај па супа па нека каша. Углавном, после те операције мени су неки укуси постали тотално одбојни. Нпр. некада сам ждрао тазе хлеб а после операције ми је такво тесто управо највише сметало. Дешавало ми се кад поједем један угриз јабуке или неког воћа да повратим јер ми желудац није прихватао тај укус у том моменту. Воду нисам могао да пијем пуне две године јер ми је била тотално бљутава. Само чајеве и сокове. Тек после две године ми се вратио укус за воду, што ме је одушевило :) Е сад.....мршао сам са 135 до неких 123 кг и после је све стало. Ја сам онда кренуо са кардио тренингом ( Вожња тренажера ) и смршам на 104 кг. Али из неког разлога......после 5-6 месеци тежина се вратила опет на 125 кг а једем као пацов. Онда сам опет све испочетка кренуо и опет дошао на 105 кг. И исто тако се за пола године вратило на 125 кг. Трећи пут исто кренем али пошто сам у међувремену снимао срце, докторка ми је рекла да престанем са кардио тренингом јер имам неки благ шум на срцу па сам одустао. За сво то време у организму се све довело у нормалу 100 % Престао сам да пијем "Глуформин" за шећер, триглицериди су дошли у нормалу, више немам цирозу јетре, камен у жучи сам оперисао, лош холестерол ми пао на минимум. Једино што пијем доживотно је летрокс за штитну жлезду и антидепресиве и анксиолитике. Не знам зашто нисам смршао више. То ме јако фрустрира. Много више сам очекивао у том естетском погледу. Једино што ми је преостало је да урадим липосукцију и затезање коже ако икад скупим паре. Све у свему.....ова операција је 100 % допринела да се здравствено опоравим а веома мало је допринела да естетски будем складан ( Никад нисам тежио да будем са МНОГО лепим телом ) већ напросто да могу да купим одевни предмет а не да га шијем као до сада и да сам лакши на ходу. Извините на дугачкокм тексту.
 
Naci vise stete nego koristi,bolje da si se istripovao na zdravu ishranu i platio licnog trenera
Није брате......цео живот сам губио и враћао по 20-30 кг. Од своје 18-те. Е бре......прешао за три године са планинарима 8.000 км и једно 12.000 км са тренажером и НИШТА !!
 
Па ево, ја као неко ко је то урадио поделићу са вама своје искуство. Наравно да свака операција са собом носи ризик смртности. Међутим, ја сам имао читав низ пропратних обољења услед гојазности да сам био на многим лековима. Ја сам испрва ту идеју покушао да спроведем 2009. на КБЦ БЕЖАНИЈСКА КОСА где сам у разговору добио информацију да ће ми одстранити део желудца. Наравно, ту је било натезања око мита који је био 1200 евра. Када су урадили операцију дочекао ме је шок ! Хируг је ушао у собу и рекао да ми није скратио желудац него "Нешто мало" танког црева. Рез је имао 15 шавова, ја сам био "Олакшан" за 1200 + евра а моја фрустрација ме је бацила у још већу депресију од које сам се лечио тада већ неких 12 година. Као последица те операције више нисам имао чврсту столицу већ "Средњу" и неописиве гасове. Иначе да кажем да се лечим од хипотиреозе тј. штитну жлезду, тада сам се лечио од дијабетеса тип 2, триглицериди су били девет пута увећани од свог максимума, имао сам цизорзу јетре због масноћа у којима је пливала, камен у жучној кеси који ме је уништавао у неких 15-ак напада. Био сам пред колапсом ( Тако ми се чини ) 2015. године сам добио и песак у бубрегу и после два напада тога мислио сам да не постоји већи пакао. Дигао сам кредит од 5.500 евра и платио клиници у Сремској Каменици и тамо су ми урадили ту операцију желудца. Ја сам отишао са 135 кг. Нисам био нарочито дебео. Има људи који су као "Планина". Њима обично скрате желудац и премосте танко црево. Уместо 6 метара оставе им пола метра. Они су доживотно на витаминској супституцији. Мени су само скратили желудац тиме што су одсекли "Велику кривину" у којој се иначе налази тај хормон везан за осећај глади. То кад одстране више се не осећа глад. Богу фала све је добро прошло. У почетку се прво пију чај па супа па нека каша. Углавном, после те операције мени су неки укуси постали тотално одбојни. Нпр. некада сам ждрао тазе хлеб а после операције ми је такво тесто управо највише сметало. Дешавало ми се кад поједем један угриз јабуке или неког воћа да повратим јер ми желудац није прихватао тај укус у том моменту. Воду нисам могао да пијем пуне две године јер ми је била тотално бљутава. Само чајеве и сокове. Тек после две године ми се вратио укус за воду, што ме је одушевило :) Е сад.....мршао сам са 135 до неких 123 кг и после је све стало. Ја сам онда кренуо са кардио тренингом ( Вожња тренажера ) и смршам на 104 кг. Али из неког разлога......после 5-6 месеци тежина се вратила опет на 125 кг а једем као пацов. Онда сам опет све испочетка кренуо и опет дошао на 105 кг. И исто тако се за пола године вратило на 125 кг. Трећи пут исто кренем али пошто сам у међувремену снимао срце, докторка ми је рекла да престанем са кардио тренингом јер имам неки благ шум на срцу па сам одустао. За сво то време у организму се све довело у нормалу 100 % Престао сам да пијем "Глуформин" за шећер, триглицериди су дошли у нормалу, више немам цирозу јетре, камен у жучи сам оперисао, лош холестерол ми пао на минимум. Једино што пијем доживотно је летрокс за штитну жлезду и антидепресиве и анксиолитике. Не знам зашто нисам смршао више. То ме јако фрустрира. Много више сам очекивао у том естетском погледу. Једино што ми је преостало је да урадим липосукцију и затезање коже ако икад скупим паре. Све у свему.....ова операција је 100 % допринела да се здравствено опоравим а веома мало је допринела да естетски будем складан ( Никад нисам тежио да будем са МНОГО лепим телом ) већ напросто да могу да купим одевни предмет а не да га шијем као до сада и да сам лакши на ходу. Извините на дугачкокм тексту.
Ovo je baš detaljno i poučno
 
Мени већ три године стоји тежина на 125 кг. Кажу да је могуже липосукцијом извадити 12 кг. Ја бих био срећан и са тим.
Hvala na opsirnom i jako poucnom izvestaju:heart:
Liposukciju da zaboravis, to ti nece raditi ni jedan iole ozbiljniji lekar. Nisi ti pacijent za liposukciju.
To se radi osobama koje nisu debele, BM ne sme da bude preko 30 i to se radi na jednom mestu
recimo na kukovima, kolenima, podvaljku, stomaku, ali se nikako ne usisava salo sa celog tela.
Izgubi se mozda 3 kg koji se jako brzo i vrate ako se ne vodi racuna o hrani.

Moguce je da ti ipak unosis neke silne ugljene hidrate jer si napisao da pijes sokove i jedes neki keks.
To bi morao da izbacis i da se hranis samo corbicama, povrcem i naravno mesom, ribom.
 

Back
Top