Slobodan milosevic

Da li vam je zao sto je umro

  • Da

    glasova: 103 58,2%
  • Ne

    glasova: 74 41,8%

  • Ukupno glasova
    177
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
snis:
Ali ko od Hrvata izjavljuje da je Francek bar doprineo tome ??? trebalo bi mi kilometri posta da ti napisem sve domoljubne stihove kojih sam se tamo naslusao (i da slucajno ne bude zabune, ja sam dosao od tamo, a nisam odavde isao tamo :-(



U svakom postu sam napisala kako su se Hrvati na čelu sa Tuđmanom nehumano ponijeli prema Srbima koji su živjeli u Hrvatskoj.

...sad su Srbi dosli u Zadar. A dosli su da sacuvaju ono malo glava u Rastevicu (e, ybm li ga da li Smilcicu ili Smokovicu, al' mislim da je Smilcic), u Zemuniku koji su hteli ostati svoji na svome.

Vidim da poznaješ dobro okolicu Zadra...bilo je jako tužnih priča i sudbina tu, i sama sam igubila jedan dio obitelji s mamine strane koji su bili protjerani...ali ti ne spominjes, pa moram ja, kako su mnogi od tih kasnije protjeranih Srba s veseljem docekali prve nemire i naoružavanja od strane JNA i vidili u tome priliku za osobni profit (jer bilo je malo vjerovatno da će Hrvati izvući rat, onako goloruki na početku devedesetih, naspram jakoj jna), nažalost i u porodici imam takvih...pa vidis, teško je bilo i Hrvatima u to vrijeme donijeti pravi stav. Iako to naravno, ne opravdava zločine koji su se događali, samo ti pokušavam to staviti u okvir tadašnjih zbivanja. U takvom gledanju stvari, ne zamjeram onima koji su me tada poprijeko gledali zbog mame, jer bilo je to zaista tesko razdoblje u kojem je bilo teško vjerovati ikom.

Prema tome mrznje nema, ne bi trebalo biti, mi Srbi jesmo Veliki bas zato sto prastamo

Vi Srbi ćete za mene biti veliki onog trenutka kad shvatite da je vaša uloga u ovom ratu takva da trebate tražiti oproštaj... dok god praštate, niste svesni što ste radili...

i nemoj ovde smatrat' nista licno, dapace, drago mi je da si se pojavila i iskreno rekla ono sto mislis, ali ne ocekuj da sada i mi moramo odmah pomisliti ono sto ti mislis. Takvih imamo mi ovde i za izvoz, samo ih niko nece :-)

:D :D :D
 
Lilaa:
U svakom postu sam napisala kako su se Hrvati na čelu sa Tuđmanom nehumano ponijeli prema Srbima koji su živjeli u Hrvatskoj.



Vidim da poznaješ dobro okolicu Zadra...bilo je jako tužnih priča i sudbina tu, i sama sam igubila jedan dio obitelji s mamine strane koji su bili protjerani...ali ti ne spominjes, pa moram ja, kako su mnogi od tih kasnije protjeranih Srba s veseljem docekali prve nemire i naoružavanja od strane JNA i vidili u tome priliku za osobni profit (jer bilo je malo vjerovatno da će Hrvati izvući rat, onako goloruki na početku devedesetih, naspram jakoj jna), nažalost i u porodici imam takvih...pa vidis, teško je bilo i Hrvatima u to vrijeme donijeti pravi stav. Iako to naravno, ne opravdava zločine koji su se događali, samo ti pokušavam to staviti u okvir tadašnjih zbivanja. U takvom gledanju stvari, ne zamjeram onima koji su me tada poprijeko gledali zbog mame, jer bilo je to zaista tesko razdoblje u kojem je bilo teško vjerovati ikom.



Vi Srbi ćete za mene biti veliki onog trenutka kad shvatite da je vaša uloga u ovom ratu takva da trebate tražiti oproštaj... dok god praštate, niste svesni što ste radili...

VI ZA NAS NIKADA NEĆETE BITI VELIKI ČAK I DA TRAŽITE OPROŠTAJ ZA JASENOVAC I ONO1/3,1/3,1/3
 
plava_mala:
Niko nije zasluzio da umre na taj nacin, pa ni Sloba. Da li je njegova politika dobra ili ne drugo je pitanje, ali sada mi nije ni malo bolje.
Mi smo jedini koji smo naseg bivseg predsednika poslali u Hag!!!!! Hrvati su za Gotovinom, koji je klao srbe, podigli opstu frku kad su ga uhapsili!!! Naravno da ce da brane svoje!!!
A to samo o nama govori kakav smo narod!!
Ljudi bio je rat, ubijali oni nas i mi njih!!!
Meni je zao sto nije umro ranije, kao Tudjman i Alija, da ne dozivi sve to! Njima sada podizu spomenike, a bili su gori od Slobe!!
Ali tako je to.
TACNO NIJE SAMO SLOBA KRIV I JA VIDIM KRIVCE U SVIMA NJIMA ALI NAROD JE JADAN MA KOJE VERE BIO SVI SU STRADALI ZBOG LUDIH POLITICARA USIJANE GLAVE ONI POMRESE A NAS OSTAVISE U OVOJ NACIONALNOJ MRZNJI KOJA NEVERUJEM A VOLELA BIH SA NJIHOVOM SMCU DA UMRE I SILNA MRZNJA MEDJU LJUDIMA DA PONOVO ZAVLADA JEDNAKOST JER SVI SMO LJUDI I NEKA SAMO VLADA MIR TO JE MOJA ZELJA UBUDUCE I NEK SE RODI JEDNOM TAKAV POLITICAR SA TAKVIM STAVOVIMA U POL.ZIVOTU .TAKAV STAV JEDINO MOZE DA NAS UVEDE U EVROPU I NORMALNIJU EKONOMIJU.NARODE SVATITE JEDNOM ISTIM SE MOLIMO MA KAKO GA ZVALI BOG ILI ALAH ISLI U CRKVU ILI DZAMIJU ON JE JEDAN JEDINI NEMA IH VISE BOGOVA ILI ALAHA I KAD TO SHVATIMO SVI ZAVLADACE TOTALNI MIR , A NA OVOJ PLANETI IMA DOVOLJNO MESTA DA U NJOJ SVI STANEMO NEMORAMO SE UNISTAVATI BESMISLENIM RATOVIMA I ONAKO VISE UMIRE NEGO STO SE RADJA PA MORAMO LI SE JOS I UBIJATI PITAM SE?
 
Lilaa:
Bilo mi je 6 godina i igrala sam se u dvorištu osjećajući da se nešto događa što ja ne mogu razumjeti, nešto zbog čega se odrasli u zadnje vrijeme ponašali čudno. Tražila sam nekakav štapić i dozivala mačka kad su se prvi avijoni obrušili na moje mjesto...isti panični strah me hendikepira svaki put kad čujem zvuk avijona i danas nakon toliko godina. Sjecam se kako sam vrištala, mama me stiskala na prsa, sjeli smo u auto i bez ičeg krenuli nigdje...samo smo bjezali, nismo znali kud idemo, nismo znali nikog tko bi nas primio...tako je počelo naše jednogodišnje prognanstvo. Vrlo brzo sam shvatila da sam ja bila jedno od sretnije djece, kad sam počela gledati snimke Vukovara i ostalih krajeva u kojima su cijele obitelji nestajale..i prije sam gledala te snimke na tv, ali prije su mi bile zanimljivije lego-kockice, a sad sam ja bila jedno takvo dijete i bio mi je poznat strah i užas u očima tih ljudi.
Sad, 15 godina kasnije, čujem da je čovjek koji je odgovoran za sve to,mrtav, i sve se čini kao nekakva ironija sudbine...da se to dogodilo prije 15 godina koja bi to sreća bila. A sad to je tako nevažno, i sad tek vidim kako nikakva osveta čovjeku nema smisla, jer nije čovjek taj koji je velik, on jednostavno može umrijeti, polako i tiho, tako je ranjiv i malen, ono što je veliko i protiv čega se treba boriti su ideje. Shvatili ste vjerovatno da sam iz Hrvatske, čitam danas forume da vidim kakav je danas stav Srba prema Miloševiću, i vidim po forumima toliko nacionalne mržnje i netrepeljivosti da je jednostavno nevažno je li Slobodan Milošević mrtav ili nije, ako je njegovo nasljeđe, njegova velikosrpska ideja još uvijek živa. Mi Hrvati se moramo odreći maske bezgrešne žrtve, ali vi Srbi se morate odreći velikosrpske ideje. "Gdje je Srbin tu je Srbija" bio je glavni moto Miloševića, to je ono zbog čega su se dogodile devedesete, naposljetku, to je ono i čime je upropastio status Srba u zemljama u kojima su nacionalna manjina. Dijete sam iz miješanog braka i ništa što pišem ne pišem iz mržnje, pišem jer bi voljela jednom s ponosom istaći obje strane svog podrijetla, što nažalost dosad nisam mogla.

Uuuu, yebo te, od ovoga može da se rikne... :lol:

Najradije bih ti rekao M'RŠ, ali ne ide, ipak smo mi fini ljudi. :wink:

Budi ti ponosna, srećo moja, na onu tvoju "bolju polovinu" a na srpsku pljuni, što se ustežeš...Nema mržnje u tvojim rečima, jok... :roll:

Jesi li plakala kad je riknuo Njofra ? Čuveni demokrata i mirotvorac...
 
natali:
TACNO NIJE SAMO SLOBA KRIV I JA VIDIM KRIVCE U SVIMA NJIMA ALI NAROD JE JADAN MA KOJE VERE BIO SVI SU STRADALI ZBOG LUDIH POLITICARA USIJANE GLAVE ONI POMRESE A NAS OSTAVISE U OVOJ NACIONALNOJ MRZNJI KOJA NEVERUJEM A VOLELA BIH SA NJIHOVOM SMCU DA UMRE I SILNA MRZNJA MEDJU LJUDIMA DA PONOVO ZAVLADA JEDNAKOST JER SVI SMO LJUDI I NEKA SAMO VLADA MIR TO JE MOJA ZELJA UBUDUCE I NEK SE RODI JEDNOM TAKAV POLITICAR SA TAKVIM STAVOVIMA U POL.ZIVOTU .TAKAV STAV JEDINO MOZE DA NAS UVEDE U EVROPU I NORMALNIJU EKONOMIJU.NARODE SVATITE JEDNOM ISTIM SE MOLIMO MA KAKO GA ZVALI BOG ILI ALAH ISLI U CRKVU ILI DZAMIJU ON JE JEDAN JEDINI NEMA IH VISE BOGOVA ILI ALAHA I KAD TO SHVATIMO SVI ZAVLADACE TOTALNI MIR , A NA OVOJ PLANETI IMA DOVOLJNO MESTA DA U NJOJ SVI STANEMO NEMORAMO SE UNISTAVATI BESMISLENIM RATOVIMA I ONAKO VISE UMIRE NEGO STO SE RADJA PA MORAMO LI SE JOS I UBIJATI PITAM SE?
Ovo liči na propagandu novog svetskog poretka i jedne religije
Ne hvala,ja sam pravoslavac i Srbin.Neću nikog da diram ali ni mene nek ne diraju
 
Lilaa:
U svakom postu sam napisala kako su se Hrvati na čelu sa Tuđmanom nehumano ponijeli prema Srbima koji su živjeli u Hrvatskoj.
-NI-
:D :D :D

Sto bi rekla ona Nemica u jednom nasem filmu: malo su "podrkane" neke stvari, ali uspeo sam se snaci u tvom postu, no skratio sam da bi se lakse citali.

Bilo je i na nasoj strani sranja, ne branim ni jedan jedini zlocin, ali ja tebi cak i poimence neke stvari reko, a ti meni uskupno. Da tome dodam i slucaj kaznjavanja mladog vodnika inace Crnogorca koji je na patrolu MUP-a koja ga je maltretirala na Stoji (u Puli) bacio rucnu bombu (nije bilo zrtava, nije bilo povredjenih) ali je mali mometalno "uhicen" od strane admirala Rakica i sproveden brodom do Kumbora gde ga je docekala topla "corka" (ipak je to jug).

Carapic Dragic, staresina na Vukovarskom ratistu naidje na zarobljenog pripadnika ZNG-e koga zna jos iz Hrvatske. "Uzme ga pod svoje", nahrani a onda u vrlo crnoj zajebanciji Hrvat pita Carapica sta radi tu ? Ovaj se neumesno nasali i kaze"Ovi moji kolju, a ja secem usi, pakujem i saljem u Banske dvore..." (crnjak do kosti, ali ipak samo crnjak). Dragic iskoristi priliku i prvu razmenu ugura svog poznanika. Nije proslo ni 48 sati od razmene u Puli na Vidikovcu u svom peMzionerskom stanu o klavirsku zicu je obesena njegova tasta. Pretpostavlja se da ju je obesio bivsi pripadnik Vojne policije porucnik Cvetkovic koji je brze-bolje presao u Vojnu policiju ZNG-a.

Pitam te da je Dragiceva izjava o usima i bila istinita, da li je to razlog da se starica "okaci" o klavirsku zicu u svom stanu - sta je ona kome kriva. Na kraju krajeva ona je bila lojalni gradjanin Hrvatske. I na kraju, to je zahvalnost bivseg kolege iz redova ZNG-a sto ga je Dragic "izvukao" da se bez problema vrati tamo odakle je krenuo ?

No, jad i tuga su nemerljivi i nisam pristalica da sada treba ici po stratistima i izvinjavati se i prastati, stavljati na kantar cija je bol veca, ali ne valja ni ljutu travu....

a poznam, nazalost, croaseriju uzduz i popreko i kao zemlju i kao ljude. I, dan danas imam DOBRE prijatelje i croasane i talijance pa i nesto malo srbendi koji su zarad metra dva stana ostali tamo, a, molim te, nemoj da "punimo" ovaj forum grozotama za koje ja pouzdano znam da su se desili.

Imam ja u Splitu jednog drugog Grujica (koincidencija sa onim iz prethodnih postova koji mu je samo prezimenjak i nisu u srodstvu) zenjen sa Hvarankom. Kad dodje ovamo tri dana se ne trezni. Pitam ga, brate, sto ti je, koji ti je da se toliko ne treznis? Odgovor je otpirike: pa kad dole ne smem, mogo bi se izlanut u kafani...izem ti i demokratiju :-(

oziljci na dusi ostaju, njih ni vreme ne leci kod normalnog coveka.
 
postraf trukari, nishta se ne prinite, sfe ite po planu. sheleo pih, u tuhu tiskusije, ta toprinesem jednom malom raskletnicom koju su sastafili nashi stari josh pre sto kotina.
shifela osterreich!



sterbien.jpg
 
@Lilla vidis ja nikad ne bih otisla na neki hrvatski forum da sa Hrvatima bistrim politiku. Narod koji je radio Srbima to sto je radio ne zasluzuje nista vise od prezira, a vi i drugi "bivsi" ste stalno prisutni na mnogim nasim forumima...je li vam proradila savest
...a to sto nalazite neke koji se sa vama upustaju u rasprave je valjda zato sto ovi Srbi o kojima ti imas tako lepo misljenje nisu vas proterivali odavde nego ste vi njih proterali iz vasih rezervata. Niste mogli da sacekate pa da tadasnju zajednicku vojsku ispratite kao Makedonci, masuci im, nego ste morali da pravite onakve gadosti da bi sa njom otisli i Srbi
...nama do tvog misljenja nije stalo a tebi ocigledno do naseg jeste kad si odlucila da dodjes ovde
 
plava_mala:
Kako si ti sve to lepo naucio, svaka cast!!!
Ali nema veze s mozgom!!!

Pa jasno da sam naucila. Za zaljenje su oni koji se rode nauceni pa ostanu na toj razini.:wink: A s' mozgom ima veze i te kako, druga je prica sto nema veze s' tvojim.

I jos nesto, Migud nije rodjena u BG, ali je zivela i u tom gradu. A zivela je i u Hrvatskoj. I u Njujorku. I nigde nisam osetila inferiornost, zapostavljenost, jer mesto stanovanja nije moja rezidencija i nemam pravo da ga svojatam na ustrb ostalih sugradjana. A isto tako nemam potrebu da metropole dozivljavam kao sterilna svetilista na koja cu implicirati, sa sve frasnim, isfrustriranim urlikom, kojekakva "nasledna prava". Nauci da postujes coveka, fleksibilnost, a ne kulturne norme, nistavilo...

Ah, bezveze, pa ti si se naucena rodila.

P.s. Nezadovoljstina ubija.
 
plava_mala:
Nisam ja puna straha, sto da ih se bojim, samo mi idu na zivce!!! Naravno ne svi, banalizovanje moje izjave je krajnje nekorektno!!
Dosta ljudi koji zive u Beogradu ce se sloziti sa mnom ili ce razumeti o cemu pricam, bar oni koji su u njemu odrastali. Oni koji nisu verovatno nece - kao sto je migud.


I tako... Ti si, bre, vic u procesu o plavusama.
 
jomini:
Evo da kažem i ovde, javljaju zvanično da je umro od infarkta.

poslednji pozdrav Slobi, OD SRCA!!
happy2.gif


elem, šalu na stranu...posle jučerašnje žurke odlučio sam da se častim i danas i odem na neki dobar jazz...u kolarcu gostovao Eddie Henderson (američki jazz trubač, izvrstan, svirao sa Herbie Hancockom). kupim karte i dodjem tamo (Kolarac). a pored Kolarca štab SPS-a....čoveče....ljudi po kiši stoje i pale sveće....beda ljudska pali sveće zločincu pa još po kiši!!! kakva je to stoka licemerna....puževi glupi...nisam mogao da verujem....



Banshee:
zao mi ga je kao coveka,uostalom zao mi je kad umre bilo ko,
Registrovankorisnik:
ne, nisam ga nesto volela, ali... meni ga stvarno zao, sta cu... uvek mi je zao coveka...
jer, ipak je bio samo covek od krvi i mesa kao i mi... neciji tata, suprug, prijatelj...
natali:
NIKAD NISAM BILA PRISTALICA NJEGOVE POLITIKE ALI ZAO MI BILO KO DA ZAVRSI NA OVAKAV NACIN.

pitanje za sve ljude sa komentarima jednako ili više glupim od ovih izdvojenih....Da li vam je bilo žao Tudjmana??? na kraju krajeva....i on je čovek...nečiji tata, suprug roditelj....
BEDNICI JEDNI!!!!
 
migud:
Pa jasno da sam naucila. Za zaljenje su oni koji se rode nauceni pa ostanu na toj razini.:wink: A s' mozgom ima veze i te kako, druga je prica sto nema veze s' tvojim.

I jos nesto, Migud nije rodjena u BG, ali je zivela i u tom gradu. A zivela je i u Hrvatskoj. I u Njujorku. I nigde nisam osetila inferiornost, zapostavljenost, jer mesto stanovanja nije moja rezidencija i nemam pravo da ga svojatam na ustrb ostalih sugradjana. A isto tako nemam potrebu da metropole dozivljavam kao sterilna svetilista na koja cu implicirati, sa sve frasnim, isfrustriranim urlikom, kojekakva "nasledna prava". Nauci da postujes coveka, fleksibilnost, a ne kulturne norme, nistavilo...

Ah, bezveze, pa ti si se naucena rodila.

P.s. Nezadovoljstina ubija.

Pa, da sad je jasno. Iz Hrvatske si dosla u Beograd, iz Beograda u Njujork, sto mnogo toga objasnjava!!!! A sta bese razina???
Dizete mi "tlak" sa ovim bezveznim izjavama!!
 
Ova rasprava je daleko otisla, a istorija sve gleda. Pa ce nasi unuci uciti o protestima u Hrvatskoj kada su uhapsili Gotovinu i kako je nasa vlada izrucila bivseg predsednika RJ Haskom tribunalu (koji ni uz sva koprcanja nije mogao da dobije naziv sud - zato sto to i nije) - i cija je glavni tuzitelj frustrirana zena !!!!
Pa ce Sloba biti diktator, Franjo i Alija ratni heroji (ucesnici "domovinskih ratova") - i gde je onda Srbija otisla. A Tadic, Draskovic (koji bolje da je sedeo kod kuce i pisao knjige, posto mu to mnogo bolje ide od politike), Kostunica, Dinkic i ostali ostace zapamceni kao prodane duse koje su Kosovo i Srbiju prodale za male pare - i zasto sam onda isla na Trg 5. oktobra !!!
Vidim, na forumu ima mnogo ljudi koji pogresno tumace moje porukice - ali uvek je tako, pa se oko toga ne treba puno zamarati!!!
Ima dobrih ljudi svuda, to je neminovno - samo sto ljude u Hrvatskoj uce da su Srbi teroristi i diktatori, ljudi bez srca i duse, a od nas ocekuju da prastamo!!!
 
Izjava Predsednika Srbije je realna,kada se ima u vidu kredibilitet politichara u Srbiji koji "obnashaju" vlast.Ali to sad nema veze i uopshte nije bitno.Danas ce najverovatnije
biti doneta odluka gde i kako ce biti sahranjen bivshi Predsednik Srbije.E sad ako
porodica odluchi da se to obavi negde van zemlje,to je njihova odluka i za poshtovati je.
Medjutim u tom sluchaju neumitno se provlachi pitanje,da li je Srbija dostojna
svojih vladara.Za poslednjih dvesta godinica odigrano je nekoliko igrokaza slichnog
ili priblizno slichnog sadrzaja.Tako pre nekih dve stotine godinica jedan nepismeni
srpski knjaz je sekirchetom otfikario glavu svoga kuma i Vozda i odneo je na
poklonjenje nekom blesavom sultanu,zarad "sertifikacije" nesmetanog shverca
krmacha i bravova preko Save u pretechu EU.Ili recimo pre oko stotinak
godinica Kralj Srbije i njegova zena zaklani su u spavacoj sobi i posle razbacani
po beogradskoj kaldrmi...E onda imate sushtu suprotnost ovom,a to su recimo
sahrane nekih lichnosti u Beogradu.Beograd je tada bio u delirijumu zhalosti,a
danas se isti ti delirijumski sapatnici zgrazavaju tih likova i njihovih dela,dernjajuci
se iz petnih zila,psovajuci ih i yebavajuci im kompletan zenski deo familije...
...sad daljnja evidencija ovakovih idiotizama je bezpredmetna,ali mislim da bi
ipak bilo primerenije da se najnovija ceremonija odradi negde van Srbije,a onda
mozda nekada opet neko se seti pa pokrene kampanju prenoshenja "moshtiju"
shta je inache tradicija u Srba kada je "shetanje" mrtvaca u pitanju....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top