Слободан Милошевић-Јунак или неуспешан државник у покушају

Слобо-Јунак или не ?

  • Јунак

  • Неуспели државник


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pa gledao sam i odličan je ,ako mislimo na isti ,al je najviše ljudi ubijeno za vreme pobune,a nastavljeno i za vreme prve godine okupacije mnogo drastičnije nego poslednjih par godina , što je važno napomenuti jer pristalice pokojnog Slobudina redovno optužuju njegove današnje naslednike na čelu Srbije ,kako ne štite Srbe na Kosovu .

Dva su faktora mnogo više uticala na postepeno smanjivanje nasilja nad Srbima na Kosovu.

Prvi je što su doslovno oterani iz svih gradova sem Mitrovice te saterani na Sever i u par enklava poput Gračanice. Tako da nije ostalo više nikog nad kim može da se vrši nasilje,

Drugo, u poslednjih par godina malo se aktivnije uključila i druga sila a javna je tajna da je Putin poručio Amerima da će nastavk nasilja nad Srbima na Kosovu podrazumevati adekvatan odgovor ma šta to značilo u njegovom vokabularu.

U tom smislu, petooktobarska vlast nema nikakvih zasluga za pacifikaciju šiptara jer oni nisu pacifikovani već im je rečeno da se smire jer okolnosti više nisu tako povoljne za iživljavanje.

Ova vlast u dogovoru sa mentorima gradi državnost Kosova na sitno i kvarno. Ništa drugo.
 
Poslednja izmena:
Јунак
20 44,44%

Bergie,
C0NSIGLIERI,
daxt,
fidelcastro011,
Izvini,
jedite_kod_Joa,
Komunistkinja,
martenzit,
Mickie,
Mr. Jones,
RebeccaBg,
rendianka,
Saramat,
SunFun,
Vanila7,
[Ne_Vazim_Se],
Александр Григорьевич,
влайко,
Тихи,
Ултранационалиста





Interesantna bulumenta, od marksista-lenjinista do ultranacionalista iz zemlje i dijaspore :hahaha:
 
Ne znam da li si ovo Copy-Paste ili si napisao sam, ali bez obzira tekst je sjajan i verodostojan, ovim tekstom trebalo bi zakljucati ovu temu jer sve je receno.
trimarmir svaka cast ako si napisao sam. Sve pohvale od mene i pravih patriota.
AleksandreNS@ Ja sam tvoj sugrađanin, star 64 godine, prošao sve što sam opisao i puno više, mogao sam sve ovo opisati i sa više detalja itd. ali mali je prostor a i mislim da je dovoljno. Ozbiljan sam čovek i pre-star da bih nekoga ili nešto kopirao. Hvala na komplimentima i pozdrav.
 
Interesantna bulumenta, od marksista-lenjinista do ultranacionalista iz zemlje i dijaspore :hahaha:

Помаже Бог, побратиме Драгоше!

Још увек изиграваш фашолиберала?

Ако, ако, наш човек у њиним редовима је увек потребан.

Само тихо, да не дочују њихове уходе...
 
AleksandreNS@ Ja sam tvoj sugrađanin, star 64 godine, prošao sve što sam opisao i puno više, mogao sam sve ovo opisati i sa više detalja itd. ali mali je prostor a i mislim da je dovoljno. Ozbiljan sam čovek i pre-star da bih nekoga ili nešto kopirao. Hvala na komplimentima i pozdrav.

Ако узмогнем ноћас таксативно ћу одговорити на ваше наводе, времешни грађанине.

Да мали Ацо не одраста на таквим заблудама какве пласирате овде.
 
E ovako ćemo, da prvo razdelimo materiju po temama jer je kao što vidite bez ikakve strukture u jednom pasusu bez proreda odmora.

Pitanje je dosta jednostrano i po sistemu ili - ili. Kao savremenik i aktivni učesnik u događajima izneću svoje mišljenje. U političkom smislu je bio tvrdokorni komunista ali koji je na vreme shvatio da su Srbi u opasnosti i u periodu do 90. preduzimao je ispravne korake i u početku je relativno dobro koristio resurse SK Srbije i SSRN Srbije.

Vi ste građanine apsolutno prespavali taj period.

Tada se desilo upravo sledeće: kada su se Srbi na Kosovu pobunili protiv decenijskog terora koji nad njima vrše šiptari organizovani od strane najvišeg partijskog pokrajinskog rukovodstva i kad im je Milošević obećao da niko više ne sme da ih bije, Hrvati i Slovenci su se jednoglasno pobunili što se šiptarima oduzima pravo da neometano zlostavljaju, linčuju i proteruju Srbe sa Kosova.

A u protestima Srba sa Kosova širom Srbije Hrvati i Slovenci su videli bujanje srpskog nacionalizma.

Slovenci i Hrvati su tih dana i nakon 10 sekundi zurenja u jaje uočavali bujanje srpskog nacionalizma po njegovoj ljusci.

U ovom periodu je napravio prve greške kad je dopustio jednoumlje i neumereno (uglavnom organizovano) jačanje kulta sopstvene ličnosti (slike na šoferšajbnama autobusa iz Srbije po celoj zemlji - muzika "Ko to kaže..." i sl.) što je zaista iritiralo mnoge ljude pa i one koji su imali razumevanja za Srbe i Srbiju.
Ma građanine, pobogu, nije on uveo obavezu da njegove slike vise po državnim institucijama.

U vreme Miloševićeve vladavine mnogi nisu još uvek hteli da skinu Titu sa zidova kancelarija a počeli su da Slavu slave, sa tri prsta se krste i u Srbiju zaklinju.

Čitava Vaša priča o nekakvom sistematskom građenju kulta ličnosti formirana je pod uticajem unezverenih nazovi opozicionih medija koji su bezobzirno dezinformisali javnost.

Srbi koji su živeli po celoj Jugoslaviji su se počeli prvi put da se osećaju nesigurno. Prave greške su počele u Sloveniji sa izvođenjem praznih pušaka na granicu. Ovo je olako povučen potez koji je životno ugrozio i živote Srba.
Aman, čoveče, ovo ste simplifikovali do neprepoznatljivosti.

Probaću da u najkraćim crtama pravilnije interpretiram mali slovenački rat.

Prvo su Slovensci opljačkali državne devizne rezerve, a u isto vreme su tukli neke Srbe sa Kosova koji su otišli u Sloveniju da protestuju zbog podrške slovenačkog rukovodstva šipterskim separatistima, pa su onda pretili prstom i napuštali kongres SKJ.

I tek onda su Slovenci počeli da blokiraju i opkoljavaju kasarne te vatrenim sredstvima kidišu na jedinice bez municije koje su se uputile ka državnim prelazima da bi ih obezbeđivale i time simbolično neutralisale slovenačku samoproglašenu samostalnost.

Naravno, to su više bili nekakvi refleksni trzaji ondašnjeg vojnog vrha a ne nekakva Miloševićeva promašena strategija.

Potpuno je pogrešna ovdašnja većinska percepcija nastala pod uticajem NATO medija da je Milošević bio glavnokomandujući u ratu sa Slovenijom.

Njemu je slovenija bila bezmalo na margini interesovanja u vojnom smislu jer su mu već pristizali glasovi o vojnim pripremama hrvatskog i muslimanskog rukovodstva.

Dakle, to da je Miloševiće u Sloveniji ugrozio živote Srba je zlonamerna konstatacija jer Milošević nije naterao Slovence da se otcepljuju niti da pucaju u nenaoružane regrute. Iako su oni posle govorili - uradili smo to zbog Slobe, znaj da lažu.

Slovencima su Švabovi dali zeleno svetlo kad da krenu i Milošević s tim nije imao apsolutno ništa.

Tako da je besmisleno tvrditi da je Milošević nekako ugrozio Srbe u Sloveniji.


Šta je trebalo učiniti?
Ništa niti manje niti više od onog što je preduzeto. A i besmisleno je spekulisati o neproverljivoj pretpostavci. Mislim, ima ljudi koji i to vole ali ja to zovem mentalnim rukobludom.


Na ovo pitanje mi je dao odgovor francuski major koji je bio posmatrač EZ 93.g. na vojnom aerodromu u Bosni: "Mi smo na Zapadu očekivali da će Milošević čvrsto i odlučno stati iza JNA ali i svi Srbi te da će izvršiti državni udar - obećati izbore za Saveznu Skupštinu za 1 godinu a za Republičke Skupštine za 2 godine". "Pa kako bi reagovao Zapad?" - upitah. "Mi bi digli ogromnu galamu jedno 15 dana - i šta bi mogli nego prihvatiti stanje u kome bi se razoružale TO Republika i kriminalne grupe a naročito one ubačene iz inostranstva - sistem Jeruzelski". To je bila jedna mogućnost ali moglo se ići i na pregovore po sistemu Česi-Slovaci sa garantovanjem posebnih prava Srba u Hrvatskoj i BiH.

Jedno je sasvim izvesno a to je da ni vama, niti tom majoru ništa pod milim Bogom nije bilo jasno.

Sve se odvijalo po prilično davno razrađenom scenariju a Zapadu su Miloševićevi potezi izgledali kao neki ples mrtvaca, manevri ocrnjenog i na smrt osuđenog.

Pustite vi te informacije sa terena o visokoj politici. Samo u vozu od Bečeja do Sente ćete čuti desetine neverovatnih objašnjenja i tumačenja globalne politike koje su jednako verodostojna koliko i priča Vašeg francuskog majora, koja je dakle utemljena na nedovoljno relevantih informacija.

A ako je Vama ta priča formirala stav o sukobu u regiJonu onda moram da primetim kako ste čovek niskih kriterijuma.

A zaista, Zapad nije bio ničim iznenađen sem Miloševićevom drskošću što se uopšte drznuo da im se suprotstavi.

Toliko o priči francuskog majora.

Probio sam limit broja karaktera u poruci pa ću nastaviti sa odgovorom u narednoj.

Ako uzmognem, i da Bog zdravlja.
 
Ako se uzme u obzir da je za vreme vladavine istog Srbija ratovala sa Hrvatskom, Bosnom, Slovenijom, na Kosovu, bombardovanje, za vreme njegove vladavine odstampana je i jedan od najvecih novcanica ikad, hiperinflacija, propala devizna stednja, celokupan kolaps privrede i drustva, ko zna koliko hiljada visoko obrazovanih je napustilo Srbiju, embargo i sankcije i sve sto se desavalo za vreme 90-tih tesko se moze pricati o nekom junaku i uspesnom drzavniku. . .
Cak i da pretostavimo da se u svemu gore navedenom radilo o napadu na republiku srbiju i njene stanovnike od strane "stranog agresora" cisto sumnjam da je iko mogao da uradi gori posao. . .
Inace sto se tice ratovanja, tu corbu niti je sam zakuvao niti kuvao imao je svesrdnu podrsku svojih kolega sa druge strane sa kojima je verovatno i sve to isplanirao a narod kao i uvek glup verovao mu je i sada ga dize u nebesa a idalje niti vidi niti je svestan kako ga je unustio. . .

Србија није ратовала са Хрватском, ни са босном нити Словенијом 90-их.
 
U jednom momentu, što je malo poznato, kompletno rukovodstvo HDZ je bilo spremno da pobegne avionima bojeći se intervencije JNA - što se nije dogodilo. Kad su videli šta se događa u Sloveniji i kad im je omogućeno vreme Hrvati su lagano mogli da organizuju napade na opkoljene jedinice JNA i da vrše zločine i otimačinu vojne opreme i naoružanja što nije naišlo na otvoreno uključivanje Srbije u rat (zajedno sa JNA - a Srbija je i ovako i onako optužena za to - pa je to trebalo i učiniti - a nije zahvaljujući Miloševiću)

Toliko pogrešnih zaključaka...
 
Јунак
20 44,44%

Bergie,
C0NSIGLIERI,
daxt,
fidelcastro011,
Izvini,
jedite_kod_Joa,
Komunistkinja,
martenzit,
Mickie,
Mr. Jones,
RebeccaBg,
rendianka,
Saramat,
SunFun,
Vanila7,
[Ne_Vazim_Se],
Александр Григорьевич,
влайко,
Тихи,
Ултранационалиста





Interesantna bulumenta, od marksista-lenjinista do ultranacionalista iz zemlje i dijaspore :hahaha:

ona druga je jos interesantnija... ko da su pusteni na vikend i svi se na juris nakrcali u bus 101
 
Ја сам економски либерал, политички конзервативац. 100 % десничар.

То што ти кажеш за себе није симптом десничарења него подвојене личности.

И то не било какве, већ две или више међусобно супротстављене личности.
 
То што ти кажеш за себе није симптом десничарења него подвојене личности.

И то не било какве, већ две или више међусобно супротстављене личности.
Саркози, Камерон, Вацлав Клаус...???
 
U svakom slucaju VISE GA NEMA odavno se upokojio. Ne vidim cemu ova diskusija Srbijom on vise upravljati nikada nece. Veci problem po Srbiju su njegovi bivsi pripravnici koji su jos uvek aktivni. Uzeti Srbiju posle Milosevica je bilo isto kao uzeti vrelo kestenje u ruke. Nije bilo te sile niti pokreta koji bi mogao ispraviti stetu koju je on naneo Srbiji. Mnogi kazu 12 godina je bilo dovoljno da se nesto napravi. Mozda ali ne u i Srbiji. Mnoge drzave su se podigle i za krace periode, ali bitni preduslov za tako nesto je slaganje svih politickih cinilaca oko toga. Svet danas ide brzo, odluke se donose efikasno i odmah sprovode u delo. Umesto klasicnog rata na sceni je ekonomski rat. Na politickoj sceni Srbije danas postoji niz partija i stalno se formiraju nove sa protpuno suprotnim opcijama i programima. U takvom odnosu snaga Srbija kao drzava ne moze da donese ni jednu odluku brzo i efikasno a kamoli da zauzme stav o bitnim pitanjima po drzavu. I dan danas je politicka scena vise okrenuta ka proslosti nego buducnosti!? Svi misle da mogu bolje od onih drugih. Srbija stalno pocinje - iz pocetka. Uz to nije zavrsen ni proces teritorijalnog uoblicavanja drzave. Jednom recju dok drugi - odmicu mi kaskamo ili sto rekose SAG VPERJOD DVA NAZAD (jedan korak napred dva unazad)
 
Poslednja izmena:
Слободан милошевић је Државник, то је непобитно . Историјске чињенице, све што је чинио, формирање републике Српске, Слоба је уједино Србију Уставом из 1989.

Милошевић се борио ,а други су предавали, распродавали и цинкарили!

Милошевић је државник.
 

Back
Top