Стиди се, Београде: Привремени орган града Београда одбио да се Слађана Милошевић сахрани у Алеји великана

Svaka čast Suzani na pevanju ali njoj realno nije mesto u aleji velikana.
Ма да твојој Исидори Бјелици је реално место тамо, а не "Сузани" (btw није се звала Сузана, Слађана се звала).

1712660373161.png

То није Алеја великана него Алеја заслужних грађана, сомови.
Ма знамо бре, него све ђутуре зовемо "Алеја великана" јер је краће за изговарање односно за писање.
Btw мени лично је та градација заслужан грађанин - великан у смислу посебних алеја на гробљу јако глупа; неко је заслужан или није заслужан, а ЗАСЛУГА ОБИЧНИМ АРШИНИМА ДА СЕ ИЗМЕРИ НЕ МОЖЕ.
На пример, ако су неупитни великани наше Србијанске историје кнез Милош Обреновић и (или) краљ Милан Обреновић (а такве личности превазилазе "алеју" на гробљу и сахрањују се по црквама или имају посебне маузолеје), онда се горе поменути Босански Хрват и бивши дипломата Краљевине Југославије у Трећем рајху Иво Андрић не може да назове нашим великаном без обзира што је добитник Нобелове награде за књижевност.

Ja stvarno mislim da ovo nije tema za ovakav gromoglasni smeh, i ni za kakav.

Zalosno je ko je sve sahranjen, a ko je odbijen da bude sahranjen u aleji zasluznih gradjana, medju njima je i Sladjana Milosevic, ali ako je njena zelja bila da pociva pored oca, onda niko nema prava da zarad prikupljanja nekih soptvenih poena ili samoreklame podnosi taj zahtev.

A Sapic, ukoliko je zaista on za jedne (pevace) odobrio, a za druge kao sto je Sladjana odbio, je iskompleksirana seljacina, mada ko se sve nasao u toj aleji, vise nije neko dostignuce biti sahranjen tamo, pre je sramota.

Pametna je bila Sladjana sto je htela pored oca na nekom drugom groblju da bude sahranjena, ako je to tacno. Neka pociva u miru, zaista u miru, a ne pored nabedjenih "velikana".

Nisam znala da je Tinska živa, dok nije pokrenula ovu, moram priznati glupost.
Aleje što velikana što zaslužnih su isto kao i koje kakvo ordenje u dvadesetprvom veku posredstvom vlasti potpuno obesmišljene.

Moderatore, vala, pored Džeja i Šabana joj nije mesto.
Моја маленкост сматра да су и Шабан Шаулић и Џеј као певачи новокомпоноване народне музике али и протагонисти једног својеврсног андерграунда и субкултуре осамдесетих и деведесетих обојица заслужили своје место у Алеји заслужних грађана, нарочито ако је то место "заслужила" ауторка ничега, сарајевска неонацисткиња Исидора Бјелица.
Међутим, ако је ико од личности из популарне културе ове земље без икакве дилеме заслужио да буде сахрањен у Алеји великана, то је пре свега Слађана Милошевић као икона Новог таласа, али и ауторка без мрље у каријери, хуманисткиња и антиратна активисткиња.

Дугачко бре то Aлеја заслужних грађана, Алеја великана је краће, па нам се омакне ... Да, наравно да не би могла Слађана у исту алеју са таквим великаном какав је био Иво Андрић, види како се скоцкао када је у Берлину предавао акредитиве Адолфу Хитлеру:

Pogledajte prilog 1528051

ne, imaš dve stvari, zaslužne građane i velikane, valjda; pa šta da kažem ovde, bio ambasador, posle dobio nobela, ne znam, čitaj ako imaš vremena :evil:
ima negde verovanto ko je u velikanima ali neću kucati u google hmmm

starleta, pevaljka sportista... svaka vama cast ali da necete mozda i piramidu?

ona je autorka ali ne znam joj baš opus, ti vidi malo šta je radila i zašto je cene, valjda čim žensko malo izađe iz nekog šablona to je odmah naprednije i hrabro ali nema veze pretpostavljam da bi gotivila da je samo mirno sarane

a svakako ljude koji su nešto uradili a nisu akademici, gde mogu da spadaju fotografi i rokeri, možeš tamo spakovati, jedino što ne mogu baš svi, pa sad koga staviti, koga ne, da li samo frontmena ili i basistu... ali da li treba baš i ignorisati novi talas itd

Не видим по чему је дотична заслужила да се толико глорификује.ОК, имала је неке песмице, била је популарна 80-тих, али последњих 30 година је била поприлично незапажена на естради.

Док се активно бавила музиком добијала је новац за то, живела је релативно лагодан живот захваљујући музици , и сада је још треба сахрањивати у неке специјалне алеје.

Стиди се, Београде: Привремени орган града Београда одбио да се Слађана Милошевић сахрани у Алеји великана

Pogledajte prilog 1527790

~ АУТОРСКА ТЕМА~

Данас поподне на гробљу Лешће сахрањена је Слађана Милошевић.

На музичкој сцени се Слађана појавила 1978. године са својим disco хитом Секси дама. То је био први југословенски disco хит. Пре Слађане, нико није снимио disco музику у Југославији. Године 1979., Слађана Милошевић је објавила прву LP плочу домаћег new wave_a под називом Горим од жеље да убијем ноћ и уздрмала је сцену својим post-punk хитом Амстердам. Низале су се тада Слађанине феноменалне плоче и песме које су обележиле једно време и биле soundtrack нашег града када је био светски.

Бескомпромисна уметница, интелектуалка и једна од најлепших жена које су икада ходале Београдом, била је урбана икона у правом смислу те речи.

Једанаест дана се чекало да Привремени орган града Београда донесе решење да се Слађана Милошевић сахрани у Алеји великана. Међутим, Привремени орган је одбио да се легенда нашег града, рођена Београђанка Слађана Милошевић, сахрани у Алеји великана. Поређења ради, пре неколико година босанска ратна хушкачица Исидора Бјелица, ауторка ничега, која је у Београд из Сарајева дошла 1987. године након што се у свом граду "прославила" организовањем наци журке, сахрањена је у Алеји великана на београдском Новом гробљу.

Стиди се, Београде!
Kako je Beogradu kad se ljuti, ne znaš je li ćutati ili plakati!

ona je autorka ali ne znam joj baš opus, ti vidi malo šta je radila i zašto je cene, valjda čim žensko malo izađe iz nekog šablona to je odmah naprednije i hrabro ali nema veze pretpostavljam da bi gotivila da je samo mirno sarane
slusao sam je uzivo onomad... nije da nije. ali opet, pevaljka,fubaler,starleta... moz mislit'

hehe evo meni ovo padne na pamet

To je jedini njen hit koji sa čula više puta. Spot je zanimljiv i neobičan za to doba. Mislim da u spotu postoje i neke gay konotacije, iako ih u tekstu pesme nema.

Не видим по чему је дотична заслужила да се толико глорификује.ОК, имала је неке песмице, била је популарна 80-тих, али последњих 30 година је била поприлично незапажена на естради.

Док се активно бавила музиком добијала је новац за то, живела је релативно лагодан живот захваљујући музици , и сада је још треба сахрањивати у неке специјалне алеје.

Diskutabilnije je kako Dzej i Saban zavrsise u Aleji zasluznih gradjana.

To je jedini njen hit koji sa čula više puta. Spot je zanimljiv i neobičan za to doba. Mislim da u spotu postoje i neke gay konotacije, iako ih u tekstu pesme nema.

ok znaš i "princezu" doduše to je duet :D

Back