Slobodan Milošević ili Zoran Đinđić?

Koga više cenite?


  • Ukupno glasova
    138
  • Anketa je zatvorena .
Cuj, uplela si se u ovu polemiku kao pile u kucine i nikako da se izpetljas iz nje! Reci da ti se spava ( verujem da to nije daeko od istine), pozeli nam laku noc i lepo spavaj! A sutra mozemo i da nastavimo na nekoj temi koja ti vise lezi ova ti ne ide nikako!

Ne razumem, sta ima tema da mi ide ili ne?Jos jedna korisnica sa cudnim, narodskim stilom pisanja.Ako ti se ne svidja sto ja pisem, to je tvoj problem.Pisem ono sto mislim, a ne obrnuto.
 
Ne razumem, sta ima tema da mi ide ili ne?Jos jedna korisnica sa cudnim, narodskim stilom pisanja.Ako ti se ne svidja sto ja pisem, to je tvoj problem.Pisem ono sto mislim, a ne obrnuto.

Da, moze se tako reci, veceras se izrazavam malo drukcije nego obicno, cak ti i ne persiram. Za tvoju informaciju osim ong sto radim uz put napisem i po neku knjigu, nista posebno ali kada je stil u pitanju tu sam bar raznovrsna, mogu i onako i ovako. Eto veceras sam pustila mozak na pasu, ako ti smeta mogu da ga vratim u tor! Mogu da budem ovca a mogu i cobanica. Pametni kad god pozele mogu da se prave glupim ali glupi nikad ne mogu da se prave pametnim!
 
Kao i uvek u ovo doba godine, u Srbiji se obeležava godišnjica smrti Slobodan Miloševića (11. mart), odnosno Zorana Đinđića (12. mart). Iskoristio bih priliku da vidim koga više poštujete od njih dvojice, kao i vaše mišljenje o njima uopšte uzev.
Što se mene tiče, izbor pada na Miloševića. Ne bih mogao reći da sam bio neki ljubitelj njega i politike koju je vodio, ali imala je ta politika mnogo prednosti u odnosu na onu koju je instalirao Đinđić i čije produkte sada, nažalost, gledamo u vlasti.
Pre svega, rukovođenje odbranom zemlje u nejtežim trenucima je moje najveće priznanje Slobodanu Miloševiću. Na stranu njegove greške, imao ih je, naravno, ali duboko sam ubeđen da je on bio poslednji državnik u Srbiji koji je imao m.uda kada je to trebalo pokazati.
Šta vi mislite?


Погрешно си поставио тему, јер ГОДИШЊИЦА смрти Слободана Милошевића се УОПШТЕ НЕ ОБЕЛЕЖАВА!!!
СРАМОТА и за Србију, а и за народ који живи у њој, макар за онај који је гласао за Милошевић!!!

Али зато, годишњица смрти Зорана Ђинђића се обележава и он је сахрањен у Алеји Великана,.а бивши председник Слободан Милошевић у свом дворишту, што је ПРЕСЕДАН и брука пре свега ове издајничке и скоро па да кажем фашистичке власти јер како је другачије назвати, ако није чак ни дозволила да ни једна мртвачница прими у Београду ковчег са посмртним остацима председника Милошевића,..а о сахрани у Београду, да и не причам..


А и поређење ти је без везе, јер Милошевић је био државник, председник Србије и СРЈ,..а Ђинђић је био председник владе Србије, тако да они не могу да се пореде. Ма не могу уопште да се пореде, једноставно они нису за поређење. Испод сваког нивоа је поредити Милошевића са једним Ђинђићем који је у немачкој украо неке књиге, па има у вези њега још неких дешавања, што га ставља испод равни на којој је Милошевић,...али хајд`, нећу даље...:D
 
Ђинђић је пре свега за само две године уништио Србију ,кренувши од приватизације где је наше фабрике продао капиталистима и радници који су их градили остали без посла.

Оно што је он урадио за само две године око приватизације данас се најбоље може осетити .Распродао је државне фабрике и тотално их уништио .

Јел му за то скидате капу и величате га ?

Лаку ноћ
 
Djindjic je bio nenadmasan u marisanju bundi, uveo je sibicarenje u politiku, prizivao je jos zesce bombardovanje Srbije ( on je za to vreme bio na bezbednom mestu ) i zaista mi je zao sto su ga ubili njegovi kompanjoni mafijasi.Mislim da nije fer sto se izvukao i spasao se sudjenja na kom bi nam lepo ispricao ko ga je sve i za sta placao.

.. ту си потпуно у праву!!
 
iskreno, ni ja nisam pristalica miloseviceve politike. doduse, on je vladao u mnogo tezem periodu nego zoran djindjic. u svakom slucaju, neuporedivo bolje smo ziveli iako je zemlja bila izlozena nevidjenom spoljnom pritisku. ono sto zameram milosevicu, jeste sto je dopustio to sto je dopustio cerki, sinu i zeni.
i on je kao i sam djindjic oko sebe na vlasti imao sljam, nista novo. to zameram obojici.
djindjicu zameram mnogo toga. od poseta surcincima, druzenja sa zemuncima, do dovodjenja na ministarska mesta ljudi popout dusana mihajlovica. nije imao m00da da se razracuna sa mafijom, nije imao m00da za mnogo toga.
volela bih da vidim kako bi se djindjic ponasao da je bio na vlasti u toku nato bombardovanja. kako bi se ponasao pocetkom devedesetih, da li bi stao u odbranu srpskog naroda ili ne, makar diplomatskim putem.
apsolutna nepravda je u tome da je jedan sahranjen u dvoristu porodicne kuce, a drugi u aleji zasluznih. smatram da takvo nepostovanje prema jednom bivsem predsedniku moze samo kao naciji da nam steti jer time pokazujemo ko smo.

.. обојица су били жубци!!!
 
para nema...i sta coveku vrede puni rafovi kad ima promaju u dzepovima?
objasni ti meni odakle novac ako je prosecna plata 300€, pri tome nemas nikakvih mogucnosti da se dovijas i nekako zaradis da prehranis porodicu, rezim te davi kao zmija zabu a niotkuda izlaza...jer, jelte, kod nas je sve u redu, mi smo lideri u regionu, radna mesta nicu kao pecurke, standard se popravlja...tece med i mleko u zemlji krvi i meda, ali lenji srbi jelte, nece da rade!

.. обојица су били жубци... а и сада су...
 
E jeste...jel zameraš i Nemcima što nisu sahranili A. Hitlera u nekoj nemačkoj "Aleji velikana"? Obzirom da je šteta koju je Hitler naneo Nemcima vrlo uporediva sa štetom koju je Milošević naneo Srbima...

Sankcije, ratove (poraze), bombardovanje i sve ostalo nam je i doneo Slobodan Milošević i njegov ZLOČINAČKI režim, tako da mu to nije nikakva olakšavajuća okolnost-naprotiv. Milošević nikada nije "branio" srpski narod, već je koristio haos i nesreću (čemu je i sam dao nemerljiv doprinos) kako bi politički profitirao i učvrstio vladavinu svoje mafijaške porodice.

I to da Đinđić nije imao muda da se razračuna sa mafijom je notorna glupost, jer je upravo to glavni razlog zašto su ga ubili.

.. ма, обојица су били жубци... не виђених размера...
 
Je l' si ti procitao sta je dr Djindic rekao ?

.. изрекао, само, још једну испразну фразу, проблем је овде што сви причају, у глас, нико никог не слуша и нико ништа не ради, мислим на оне из владе, а не на народ, који добро зноји грбачу...
.. ма били су жубци, обадвојица, невиђени...
 
Ljudi po prirodi, vecina, ima kratko pamcenje, ko kod kokoske, nove senzacije stalno potiskuju stare, kad se tu umesa i partijasenje, ode sve u q, zato kralj Milan, kurvar, rasipnik i izdajnik ima glavnu ulicu u Beogradu, a vucibatina Pasic onoliki spomenik u sred centra, i tako dalje redom, a stvarno zasluzni ljudi bivaju zaboravljeni i potisnuti.

.. има ту много истине... чак и превише...
 

Back
Top