Слободан Антонић: Ко је направио Јасеновац – фашисти или Хрвати? (1)

Kada kažeš Sandšački muslimani misliš li i na pobijenu decu, starce i žene od strane jedinica Draže Mihailovića u Sandžaku? Ako opravdavaš ubistva nad sandžačkim muslimanima zašto onda nije pobio i četnike u Bosni koji su se pridružili NDH ili četnike u Dalmaciji i Crnoj gori koji su se pridružili Italiji koja je stvorila veliku Albaniju?
Интересантно да су се Срби сјетили "убијати" санџачке муслимане у рату 1941-1945.; пази као су то хтјели нису имали бољу прилику 1918-1941.? Ко нормалан, сем 'рвата/муџоса/шиптанза, може оправдавати убијање дјеце?
 
Deset božijih zapovesti ne pominju narode već individualnu odgovornost.

Druže novosadski korpus je bio poslat na ratiše oko Vukovara. Kao što rekoh veliki broj mojih rođaka, komšija, prijatelja je bio poslat na to ratište. Dozvolićeš da je logično da ja imam više informacija nego neko kao ti koji je čuo mitove i legende od ljudi koji su čuli od nekoga da su čuli da su čuli od nekoga kako je bilo tamo.
Дозволићу ти да се покајеш и да престанеш да лажеш као пас. Кренуо си са бацањем цвећа под тенкове који су ишли да сруше Вуковар, а када ти је речено да лажеш и да су тенкови кренули да ослободе блокиране регруте у касарни кренуо си да лажеш још грђе. Наравно да је дошло до разарања јер су биле борбе добро опремљених и извежбаних УСТАШКИХ јединица, наоружаних најмодернијим оружјем и подржавани од стране Немачке. Ти глумиш овде неког југословена и помиритеља а продајеш нам усташку пропаганду уз коју је уништена та иста СФРЈ. Иди лечи се ујкане.
 
Католичка црква у Загребу. Бог опомиње усташе, ово је тек почетак!

Pogledajte prilog 668160
Pogledajte prilog 668163

Католичка црква је одавно све а не црква:
- Крсташки ратови и геноцид над муслиманима Леванта
- Освајање Цариграда 1204 праћено пљачком и злочинима на локалним становништвом
- Католичка инквизиција
- Геноцид над америчким Индијанцима и насилно покатоличавање оних који су преживили
- "Ватроломејска ноћ" тј. покољ неколико десетина хиљада хугенота у Паризу од стране католика
- Папе жене које су годинама глумиле мушкарце док им није нараста стомак (од трудноће)
- Папе чији синови из веза са опатицама су постали папе
- Покатоличавање и унијаћење православаца
- Улога католичке цркве у Холокаусту и геноциду над Србима у НДХ
- Ватиканска банка и прање новца у истој
- Улога Ватикана у разбијању Југославије и прављењу рата 1991
- Везе Ватикана са мафијом
- Раширеност педофилије у католичкој цркви
итд. итд
 
Poslednja izmena:
Дозволићу ти да се покајеш и да престанеш да лажеш као пас. Кренуо си са бацањем цвећа под тенкове који су ишли да сруше Вуковар, а када ти је речено да лажеш и да су тенкови кренули да ослободе блокиране регруте у касарни кренуо си да лажеш још грђе. Наравно да је дошло до разарања јер су биле борбе добро опремљених и извежбаних УСТАШКИХ јединица, наоружаних најмодернијим оружјем и подржавани од стране Немачке. Ти глумиш овде неког југословена и помиритеља а продајеш нам усташку пропаганду уз коју је уништена та иста СФРЈ. Иди лечи се ујкане.
Не може, с*ебало му болнице у Аграму.
 
Дозволићу ти да се покајеш и да престанеш да лажеш као пас. Кренуо си са бацањем цвећа под тенкове који су ишли да сруше Вуковар, а када ти је речено да лажеш и да су тенкови кренули да ослободе блокиране регруте у касарни кренуо си да лажеш још грђе. Наравно да је дошло до разарања јер су биле борбе добро опремљених и извежбаних УСТАШКИХ јединица, наоружаних најмодернијим оружјем и подржавани од стране Немачке. Ти глумиш овде неког југословена и помиритеља а продајеш нам усташку пропаганду уз коју је уништена та иста СФРЈ. Иди лечи се ујкане.
Mislim da je tebi potrebno lečenje.
 
Доста више пресеравања. Ја сам био у вашем заробљеништву као
војник ЈНА и својим очима сам гледао како мрцварите резервисте
локалце.

I sad bi ti mi trebali vjerovati na riječ..

Beži bre..
 
omeđiti »de fakto« srpske zemlje i učiniti da u njima ostane samo srpski živalj;
v: posebno imati u vidu brzo i radikalno čišćenje gradova i njihovo popunjenje svežim srpskim elementom;
g: izgraditi plan za čišćenje ili pomeranje seoskog stanovništva sa ciljem homogenosti srpske državne zajednice;
d: u srpskoj jedinici kao naročito težak problem uzeti pitanje muslimana i po mogućnosti rešiti ga u ovoj fazi.[4]

— Mihailovićev program izložen u depeši vladi u Londonu septembra 1941.
Mihailovićev program izložen u depeši vladi u Londonu septembra 1941., Zbornik NOR-a tom XIV - četnički dokumenti, knjiga 1, Vojnoistorijski institut, Beograd - dokument 6
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ZBORNIK DOKUMENATA VOJNOISTORIJSKOG INSTITUTA: TOM XIV - DOKUMENTI ČETNIČKOG POKRETA DRAŽE MIHAILOVIĆA - KNJIGA 1

ZAKLJUČCI KONFERENCIJE ČETNIČKE OMLADINE CRNE GORE, BOKE KOTORSKE I SANDŽAKA OD 2. DECEMBRA 1942. O POSLERATNOM DRŽAVNOM I DRUŠTVENOM UREĐENJU JUGOSLAVIJE1
4.) Na teritoriji buduće države živeti će Samo Srbi, Hrvati i Slovenci. Nacionalnih manjina ne može biti.
 
Јел имате ви рвати неку другу фору сем те обрнуте психологије? Следеће је тврдња да су усташе у ствари били Срби?
Nisam je nikakav rvat. A bilo je onih koji su bili poreklom Srbi a bili su ustaše. To samo dokazuje moju tvrdnju da ustaša nije zao što je Hrvat već zato što je šovinista. Vidimo da nisu sve ustaše bile Hrvati ali su svi bili šovinisti
https://www.telegraf.rs/zanimljivos...srba-koji-su-bili-vece-ustase-od-ustasa-imena
 
Изнова и изнова ми је фасцинантно како данашњи самопрокламовани левичари&либерали (следбеници лика и дела Ћопе Загорца и његових банди) критикују сарадњу четника и окупатора-Италијана на простору НДХ (циљ сарадње био је спречавање усташких покоља), а при том се у данашњем свету залажу за исту колаборацију са данашњим окупатором и убицом Срба САД/НАТО. Као да им је жао што више Срба није настрадало у Другом светском рату? При томе су непогрешиво на страни САД/НАТО у њиховом злочиначком пиру широм планете. Ко је луд, а ко збуњен?
 
Изнова и изнова ми је фасцинантно како данашњи самопрокламовани левичари&либерали (следбеници лика и дела Ћопе Загорца и његових банди) критикују сарадњу четника и окупатора-Италијана на простору НДХ (циљ сарадње био је спречавање усташких покоља), а при том се у данашњем свету залажу за исту колаборацију са данашњим окупатором и убицом Срба САД/НАТО. Као да им је жао што више Срба није настрадало у Другом светском рату? При томе су непогрешиво на страни САД/НАТО у њиховом злочиначком пиру широм планете. Ко је луд, а ко збуњен?

Talijani su izmislili ustaše, pomagali, obučavali i financirali...

Da nije bilo njih ne bi bilo ni ustaša i svega što su radili.
 
Talijani su izmislili ustaše, pomagali, obučavali i financirali...

Da nije bilo njih ne bi bilo ni ustaša i svega što su radili.

Italijani nisu stavili srbosjeke u ruke ustašama, nisu izgradili njihove logore, napisali rasne zakone i uopšte se nisu mešali u tu politiku, osim kada su spasavali Srbe od ustaškog noža i bacanja u jame.
 
Nisam je nikakav rvat. A bilo je onih koji su bili poreklom Srbi a bili su ustaše. To samo dokazuje moju tvrdnju da ustaša nije zao što je Hrvat već zato što je šovinista. Vidimo da nisu sve ustaše bile Hrvati ali su svi bili šovinisti
https://www.telegraf.rs/zanimljivos...srba-koji-su-bili-vece-ustase-od-ustasa-imena

Zapravo, upravo to je relativizacija koju ustaše poturaju, na primerima Srba u njihovim redovima. Problem je samo što su svi Hrvati poreklom Srbi, tako da nečije eksplicitno srpsko poreklo nema puno veze sa realnošću.
 

Back
Top