Sloboda i vreme za sebe u vezi

kakvih bre 20h zajedno, pa ako smo u vezi nismo sijamski blizanci.zahvalna sam partneru koji ima svoj zivot i dâ mi slobodu da se bavim svojim bez smaranja oko sitnica i svega i svacega,paranoisanja i konstrukcija prica ni iz cega, takodje mrzim smaranje 200x dnevno na koji god nacin.ne moramo da se cujemo svakih 5minuta i ne, ne zanima me sta sad imas da mi kazes, imam druge obaveze o kojima sam te obavestila na vreme, ostavi me na miru pricacemo posle.cela filozofija.a onda mi se popnu na glavu da ih zanemarujem, varam itd.a ustvari samo hocu da me niko ne smara jebbenih nekoliko sati koliko ugrabim za sebe.
 
kakvih bre 20h zajedno, pa ako smo u vezi nismo sijamski blizanci.zahvalna sam partneru koji ima svoj zivot i dâ mi slobodu da se bavim svojim bez smaranja oko sitnica i svega i svacega,paranoisanja i konstrukcija prica ni iz cega, takodje mrzim smaranje 200x dnevno na koji god nacin.ne moramo da se cujemo svakih 5minuta i ne, ne zanima me sta sad imas da mi kazes, imam druge obaveze o kojima sam te obavestila na vreme, ostavi me na miru pricacemo posle.cela filozofija.a onda mi se popnu na glavu da ih zanemarujem, varam itd.a ustvari samo hocu da me niko ne smara jebbenih nekoliko sati koliko ugrabim za sebe.

Potpisujem ovo boldovano.
 
Koliko je vazno i zato, davati drugoj strani slobodu i vreme za sebe u vezi?
Da li ste vi od onih koji moraju da provedu 20h dnevno sa osobom koju volite, ili volite da imate malo vremena za sebe, svoje potrebe, da se odmorite jedno od drugog, da se ne vidite/cujete svakog dana.
Moje misljenje je da je sloboda i vreme za sebe vise nego potrebna u dobroj vezi, ne gusiti drugu osobu i pustiti je da ima i dalje svoj zivot, i mislim da zajedno 20h dnevno moze dobro da smori jednu i drugu stranu.
Ostaje pitanje, sta je sa ljudima koji zele 20h dnevno svakog dana da provedu zajedno? Da li su oni toliko zaljubljeni, da li se toliko vole, ili jednostavno imaju takvu potrebu?
Kada vreme provedeno zajedno postaje gusenje?


A ovisi. Je li u tih 20 sati računaš i spavanje i rad?

Ima raznih kombinacija:
- 20 sati sa dragom i 4 sata sa ljubavnicom
- 20 sati sa dragom i 4 sata u molitvi
- 8 sati na poslu + 8 sati spavanja + 4 sata sa dragom i 4 sata sa ljubavnicom
- 8 sati na poslu + 8 sati spavanja + 4 sata sa dragom i 4 sata u molitvi (nedjeljom 8 sati spavanja + 12 sati sa dragom + 2 sata na euharistiji + 2 sata sa ljubavnicom)
 
kakvi su to bolesni tripovi o slobodi..ako zivim s nekim podrazumeva se da smo pristali na 24h zajedno..i da nemamo trip da cemo se ugusiti..ono vreme koje posvetimo nekim odvojenim aktivnostima koje zadrzavamo nije vredno pomena jer se podrazumeva..inace rade ljudi po 8 sati dnevno pa ne postoji pupcana vrpca

e tako nesto :I
ima bracnih parova sto rade zajedno onda tu mora da paze da se ne udave mada onda su profi-ji a ovako kod kuce su valjda par.
to ako oces s nekim bas mnogo zajedno to mozda kad si mlad ali posle ako biste ziveli zajedno bila bi neka normala
 
e koji je idealan par koji poznajete, ko su vasi ken i barbika? (ili ne mora barbika)

Pa idealni par koji ja imam u svom zivotu su moj drugar i njegova devojka. Jednostavno, vide se na svaka 2-3 dana, nekada i cesce, on ima vreme za sebe, izlazi sa svojim drugarima, radi ono sto on voli, ona takodje, i niko nije niti posesivan niti ljubomoran. Pricaju svakog dana po 3-4 sata, poruke da ne pominjem, i svi srecni i zadovoljni. Sto bi on rekao, "u vezi sam ko da nisam u vezi i lepo mi je".
 
e koji je idealan par koji poznajete, ko su vasi ken i barbika? (ili ne mora barbika)

Ortak i njegova devojka, zajedno su jedno 4-5 godina barem, bili su razdvojeni nekoliko godina zbog faksa/škole pa je to bila veza na daljinu.. Posle završetka faksa on otišao na pola godine u SAD, zaradio nešto kinte, vratio se, otišao u grad u kom je ona počela da studira, našao posao i sada žive zajedno i uživaju u životu.. Imali su svoj deo trzavicaali su uspeli a ih prevaziđu.. J.bt, ako oni raskinu ja ću da padnem u depresiju :lol:
 
idealan par - moja najdrugarica i njen decko koji studira trenutno u drugoj drzavi, zajedno su od 2.srednje, ona sad zavrsava prava, ne znam sta planiraju, ali verovatno ce da se uzmu ako sve bude ok, ne bih mogla da zamislim da raskinu posle toliko vremena i problema koje su prevazisli.
i jos jedan idealan par, takodje su zajedno od srednje skole, oko 10ak godina su zajedno i pre nedelju-dve su dobili i bebicu :heart:
 
Koliko je vazno i zato, davati drugoj strani slobodu i vreme za sebe u vezi?
Da li ste vi od onih koji moraju da provedu 20h dnevno sa osobom koju volite, ili volite da imate malo vremena za sebe, svoje potrebe, da se odmorite jedno od drugog, da se ne vidite/cujete svakog dana.
Moje misljenje je da je sloboda i vreme za sebe vise nego potrebna u dobroj vezi, ne gusiti drugu osobu i pustiti je da ima i dalje svoj zivot, i mislim da zajedno 20h dnevno moze dobro da smori jednu i drugu stranu.
Ostaje pitanje, sta je sa ljudima koji zele 20h dnevno svakog dana da provedu zajedno? Da li su oni toliko zaljubljeni, da li se toliko vole, ili jednostavno imaju takvu potrebu?
Kada vreme provedeno zajedno postaje gusenje?

Bez obzira da li zivis sa tim nekim ili ne "svoje" vreme ti je itekako potrebno, kao i da imas samo svoje drustvo (ovo bi trebalo da vazi i za jednu i za drugu stranu). Pogotovo kod osoba koje su po prirodi individualci. Svakome treba njegov zivotni prostor i samo njegova intima.
Ima ljudi koji su po prirodi takvi da im stalno treba neko u blizini bez obzira da li su to kolege na poslu ili partner u vezi. Ne mora nuzno da postoji neka patologija.
Druga stvar je ako jedan od partnera nema svoj zivot i svoje drustvo i aktivnosti, pa trazi od partnera da mu to nadomesti. To je po meni gusenje.
 
Koliko je vazno i zato, davati drugoj strani slobodu i vreme za sebe u vezi?
Da li ste vi od onih koji moraju da provedu 20h dnevno sa osobom koju volite, ili volite da imate malo vremena za sebe, svoje potrebe, da se odmorite jedno od drugog, da se ne vidite/cujete svakog dana.
Moje misljenje je da je sloboda i vreme za sebe vise nego potrebna u dobroj vezi, ne gusiti drugu osobu i pustiti je da ima i dalje svoj zivot, i mislim da zajedno 20h dnevno moze dobro da smori jednu i drugu stranu.
Ostaje pitanje, sta je sa ljudima koji zele 20h dnevno svakog dana da provedu zajedno? Da li su oni toliko zaljubljeni, da li se toliko vole, ili jednostavno imaju takvu potrebu?
Kada vreme provedeno zajedno postaje gusenje?
sto smo slobodniji oboje ja sam srecnija i to vise volim, vise se uzelim onda svaki sledeci put i tako to. a dvaes sati dnevno sam i sama sebi teska a ne drugi :(
 
idealan par - moja najdrugarica i njen decko koji studira trenutno u drugoj drzavi, zajedno su od 2.srednje, ona sad zavrsava prava, ne znam sta planiraju, ali verovatno ce da se uzmu ako sve bude ok, ne bih mogla da zamislim da raskinu posle toliko vremena i problema koje su prevazisli.
i jos jedan idealan par, takodje su zajedno od srednje skole, oko 10ak godina su zajedno i pre nedelju-dve su dobili i bebicu :heart:

jos malo da uzre pa svako kod svoje mamice na pasuljcic i kukanje
 
Pa idealni par koji ja imam u svom zivotu su moj drugar i njegova devojka. Jednostavno, vide se na svaka 2-3 dana, nekada i cesce, on ima vreme za sebe, izlazi sa svojim drugarima, radi ono sto on voli, ona takodje, i niko nije niti posesivan niti ljubomoran. Pricaju svakog dana po 3-4 sata, poruke da ne pominjem, i svi srecni i zadovoljni. Sto bi on rekao, "u vezi sam ko da nisam u vezi i lepo mi je".

Mene bi to ubijalo .
Mislim zar nije lepse kada se razmeni nekoliko poruka , kada ne treba mnogo da se prica , kada se kapira i bez tolike price .
 
Koliko je vazno i zato, davati drugoj strani slobodu i vreme za sebe u vezi?
Da li ste vi od onih koji moraju da provedu 20h dnevno sa osobom koju volite, ili volite da imate malo vremena za sebe, svoje potrebe, da se odmorite jedno od drugog, da se ne vidite/cujete svakog dana.
Moje misljenje je da je sloboda i vreme za sebe vise nego potrebna u dobroj vezi, ne gusiti drugu osobu i pustiti je da ima i dalje svoj zivot, i mislim da zajedno 20h dnevno moze dobro da smori jednu i drugu stranu.
Ostaje pitanje, sta je sa ljudima koji zele 20h dnevno svakog dana da provedu zajedno? Da li su oni toliko zaljubljeni, da li se toliko vole, ili jednostavno imaju takvu potrebu?
Kada vreme provedeno zajedno postaje gusenje?

veoma je važno...
...što se češće viđate brže će te da dosadite jedno drugom...
i još ponešto, al me mrzi da pišem...
 
Mene bi to ubijalo .
Mislim zar nije lepse kada se razmeni nekoliko poruka , kada ne treba mnogo da se prica , kada se kapira i bez tolike price .

Pa imalo je prilika da ja i pricam po par sati, jednostavno imali smo inspiracije i nismo dosadili jedno drugom tako, ali retki trenuci su to bili. Ako vam prica ide super i ne dosadjuje vam, ok, mada treba i znati kada prekinuti pricu, kada vidite da ste dosadni jedno durgom, a to druga strana mora da zna da ispostuje.
Sto se mog primera tice, i meni je malo bilo cudno, iskreno, razumem ponekada pricas 3-4h, zapricas se jednostavno, i ok je to, lepo vam je, ali zvati na svakih 2h i pricati ukupno 4h dnevno, da ne pominjem tonu poruka i sati na chat-u, nekome je to ok, mada ja obicno volim da imam malo prostora da se posvetim sebi i odmorim, a onda se uzelim i sve je mnoogo sladje onda.
 

Back
Top