Lična sloboda i ljubav

Samsonight

Elita
Poruka
15.657
Bavimo se pitanjima slobode u vezama i braku već dugo.
U nekim vezama i brakovima-ljudi zarobe i izgube sebe, a onda, ima i svetlih primera u kojima vidimo da-to jeste veza, to jeste brak, ali nijedna strana ne deluje potrošeno, ne deluje kao žrtva onog drugog, vode svoje živote, ostvaruju se, imaju odličan odnos i plus su ostali svoji, svako-respektivno.
Ne verujem da ima iko da planira ovde da živi 90, 100, pa i više godina, a da se ogradio od pronalaženja svoje srodne duše.
U čemu je problem?
Tinejdžerske, bajkovite i romantične ljubavi koje znam i viđam-dale su ljude koji danas ne mogu da podnesu jedno drugo. Kivni su, svako pati za nečim propuštenim umesto što su jedno u drugo gledali kao u Boga sve te godine zabavljanja.
Kao, sve se to menja kad se stupi u brak. Sve se to menja kad se dobiju deca. Sve se to menja kad... bla, bla, bla!
Veze ne uspevaju, brakovi pucaju...
Gde smo ispustili tu nit da kad se volimo, mi treba jedni drugima da ostavljamo-ne konfiskujemo slobodu?
Da se uporedo razvijamo...
Da li je moguće da se mnogo brakova sklapa tek iz iluzije da je neko nešto, a onda se na težak način u zajedničkom životu uvidi i shvati da to uopšte nije to?


1706906345623.png
 
Шта значи слобода у вези? У браку?
Како може иједан од брачних партнера да буде слободан посебно ако имају децу?
Слобода да кажеш шта мислиш, желиш и да разговараш о томе се подразумева у добром односу, али слобода у смислу егоизма на штету породице не сме да се очекује у вези или браку.

Најчешће слободу конфискују околности а не партнер. Недаће, одгајање деце, борба за егзистенцију једноставно исрпљује и тада се појављују разлике. Неједнак ниво способности или спремности за борбу са животом.
Неко се осети изневереним, неко заробљеним....
 
Da li je moguće da se mnogo brakova sklapa tek iz iluzije da je neko nešto, a onda se na težak način u zajedničkom životu uvidi i shvati da to uopšte nije to?
Могуће је, јер се у супротном већина не би ни упустила у то. Заједнички живот тек покаже какав су заиста спој.
Е сад, да ли покушати или не?

Ја мислим да треба.
 
Шта значи слобода у вези? У браку?
Како може иједан од брачних партнера да буде слободан посебно ако имају децу?
Слобода да кажеш шта мислиш, желиш и да разговараш о томе се подразумева у добром односу, али слобода у смислу егоизма на штету породице не сме да се очекује у вези или браку.

Најчешће слободу конфискују околности а не партнер. Недаће, одгајање деце, борба за егзистенцију једноставно исрпљује и тада се појављују разлике. Неједнак ниво способности или спремности за борбу са животом.
Неко се осети изневереним, неко заробљеним....
Svako ima svoj neki vid slobode. Nije to uvek vezano za prevaru i dostojanstvo prema svetu;
Npr: volim da krojim, štrickam i šijem u slobodno vreme. Dečko ili muž... na aktivnost koju ja volim-gleda prekorno, jedva čeka da se to završi, najbolje bi bilo da to više ne radim, i nastojaće da me od mog hobija odvrati-ali to mene čini srećnom! Nema tog leka ili supstance, nema te pozicije bilo gde-koja bi me učinula srećnom toliko.
Ta osoba nema hobi-ja sam joj hobi. Zato mi cupka oko glave i jedva čeka da završim šta već radim.
Odbijam da nekom budem "hobi". Osoba koja je cupkala oko mene i nervirala se oko toga kad ću da završim, trebalo je da ima neki sasvim drugi fokus u danu, nedelji, mesecu, godini-i životu.
 
Ta osoba nema hobi-ja sam joj hobi. Zato mi cupka oko glave i jedva čeka da završim šta već radim.
Odbijam da nekom budem "hobi". Osoba koja je cupkla oko mene i nervirala se oko toga ad ću da završim.trebalo je da ima neki sasvim drugi fokus u danu, nedelji, mesecu, godini-i životu.
Таква особа онда није за тебе. Њему треба девојка која је неисписан лист хартије да је он испише.
Теби треба момак који има хоби, друга интересовања због којих ће да те разуме и подржи у твојим.
 
"Hobby ljudi" su oni sa kojima provodimo slobodno vreme, opušteno, radeći šta volimo da radimo. Namerno sam ga skovala da bi se ljudi koji su nekima hobi, probudili i osvestili. Iz hobija mogu da slušam nekog Miroljuba Petrovića, Profu i Tomislava Terzina, ali lično nikom nikad nisam pristala da budem hobi. Hobiji nam jesu važni i potrebni, ali čoveka ne treba praviti hobijem. U brakovima često ljudi jedno drugom postanu hobiji-u nedostatku interesovanja, imaginacije i kreativnosti.
 
Nije sve cveće i proleće. Kada u vezi dođe do prvog problema, nerazumevanja i rešenje ne može da se nađe ili to ide teško, žulja i samo jedna strana vuče - od toga nema ništa.
Zavisi koliko su zrele te osobe, i koliko su spremne na kompromis. Isto tako i koliko se iskreno vole. Neki se raziđu, a neki budu još jači posle toga. Sve je to život.
 
Ne moraju da žive zajedno, neki period treba da prođe, da zajedno prođu kroz različite situacije, od putovanja do rešavanja manjih i većih problema i da se vidi kako se i da li rešavaju. I konflikti i nesporazumi.
Ko će i kako da isproba device-jednom isprobane-one to više nisu, or what???
Ko će da isproba verski pobuđene ljude? Šta ako jednom promašenom-svaki sledeći put je nula?
Bavimo se i dalje samcima koji kane i dalje da pronađu osobu za sebe.
Ovakvim i ovim stanjem... nije ni čudo jer mislim da ću dočekati pozne godine svog života-sama, mirisna na beli luk... i odmah spremna da razmišljam koliko košta grobno mesto u svojim na pola prevaljenim tridesetim. :zcepanje:
 
Gde smo ispustili tu nit da kad se volimo, mi treba jedni drugima da ostavljamo-ne konfiskujemo slobodu?
Ko o slobodi u braku mašta bolje da se ne ženi ili udaje. To kad akrene te ovakva sloboda mi treba te onakva to uništi i ljubav i sve lepo u braku i porodici. Onda sledi razvod i dosta neprijatnih situacija. Užuvaj u slobodi onda i ne pravi komplikacije od svog i od tuđeg života.
 

Back
Top