Sloboda govora na internetu

Терминолошки слобода није увек дефинисана како треба. Није слобода ако изађеш на улицу и свакоме ко ти се не свиди заврћеш уши. Пренесено на виртуелну реалност, није слобода цензора да нечији став који га иритира а нема основа правилником да се забрани, нагони на право да му одређује меру слободе да га тај корисник и даље слободно промовише. То је патологија, не онога ко став промовише, већ онога кога тај став иритира и себи даје за право да му буде судија.

Пренесено у практичне воде, био је давно направљен форум, крстарица у малом који је само фигурисао као место за опуштање, разбибригу, доскочице и неформално дружење. Реакција крстарице на тај форум је била подсмешљива да су ти ликови иако су потекли са овог форума, неозбиљни, да никада не могу надмашити комплексност дискусија које се овде воде, да труст мозгова који о темама пишу и инспиришу друге да у тој причи нађу своје место, никада неће боравити на тој другој мањој платформи која је само дечији матине и сл.

А до чега смо данас овде догурали? Да једино оправдање за немушто вођење форума и репресивна иживљавања која су свима добро позната, имају оправдање да поменути трустови који желе мало озбиљније и студиозније писање су досадни, да су смарачи, болесници, педофили, глупаци, лажови, да имају психичке поремећаје и сл. Све је то излазило из уста цензора у увијеној или мање увијеној форми. Када су били суочени са примерима како они умеју да реагују на нечију слободу а на другу не јер су Њихови, следило је уклањање свих који нису били за неформалност, зезање, дружење, за модел глупа бриго моја пређи на другога јер ја иако сам цензор када неког вређам то радим само зато што га волим и симпатишем, а ето он зликовац то ради јер је психијатријски случај и сл.

Ко је такав модалитет овде поставио што се тиче слобода, тај има проблем са собом и са огледалом. Бајку о срећним форумским људима увек поквари неки стари корисник који је знао за боља времена и напрасно оде одавде и не пада му на памет да се више врати. Онда следи кмечање и кукање из уста цензора, па зашто, па како, са вечитим питањем ко га је отерао. Сви знају одговор, док сви питачи боље или лошије глуме Мајке Терезе.

Хоћеш концепт озбиљне мреже, не понашај се онда таблоидно где ти цензори формирају недодирљиву секту која руку руком мије. Хоћеш таблоид, ок, онда не кукај и не постављај себи и другима питања о слободи јер сам знаш ко је ту слободу свесно уништио најгорим лицемерјем.
Много ти философираш...
Марлоне.
Имаш довољно интелигенције и година да знаш замотати свој простаклук у обланду паламуђења овде и сада.
Сви смо овде били сведоци твојих бљовотина.
Мешања баба и жаба ти овде не пролазе.
На крају дана, ако хоћеш оно што ти сматраш за слободу говоора, отвори свој форум и постави правила.
Док год си корисник туђег форума, правила важе за тебе једнако каои за све друге.
Да не дужим, јер немам времена ни живаца више.
Ако желиш промене - мењај прво СЕБЕ, па своју околину примером, па даље...
Један форум у земљи Србији је потпуно безначајан и неће значити ништа, чак и да ти постанеш власник.

Ајде сад нађи нешто корисно да радиш...ја имам шта да радим.
 
Ovo nije moje mišljenje, već sam navela mišljenje koje trenutno preovladava. Pisani način sporazumevanja često izazove nesporazume, što se da primetiti i u našoj diskusiji. Ni u jednom trenutku nisam imala nameru ni da provociram ni da prozivam bilo koga pa ni vas. Ponavljam, samo iznosim svoje mišljenje o tome zašto nekima smeta kada se koriguju izrazi koji ne spadaju u konstruktivnu raspravu. Što se tiče brzine kojom reagujmo na provokacije i uvrede, mislim da gubite iz vida da niko od nas nije ovde 24/7 , tako da nam naravno, promakne nešto. U mom slučaju, to nikako ne znači da sam neke tolerisala ili protežirala iz ko zna kojih razloga. Već sam negde pomenula da mi se dešava da brišem postove sa kojima se lično, potpuno slažem. Ali ako sam već prihvatila pravilnik i korekcije, onda se i pridržavam toga. Bila bih licemer kada bih drugačije radila ili se izražavala.
Ни о чему поменутом нисам се осврнуо јер је то ваша интерна ствар, корисници само виде ваше грешке које су малтене увек исте јер су системске. Осврнуо се само на ваше давнашње мешање у дискусију мене са другим саговорником где сте давали ничим прозвани прекогницију мене без да сте игде били поменути као да се познајемо.

Јако ружну прекогницију што не приличи некоме ко се буса културом.
 
Ни о чему поменутом нисам се осврнуо јер је то ваша интерна ствар, корисници само виде ваше грешке које су малтене увек исте јер су системске. Осврнуо се само на ваше давнашње мешање у дискусију мене са другим саговорником где сте давали ничим прозвани прекогницију мене без да сте игде били поменути као да се познајемо.

Јако ружну прекогницију што не приличи некоме ко се буса културом.
Zar nemam slobodu da se izrazim, ako osetim potrebu?
 
Nije relevantno, jer ne znači da će neko od nas imati potpuno isto mišljenje o članu samo iz razloga što se na nekoj drugoj temi slažemo. Dešava se da se na nekoj temi posvađam sa nekim članom dok smo na drugoj temi sasvim ok. Ne negujem isključivost ni u mišljenjima ni u raspravama.
Болдовано је везан за босански део модерације који се држи као секта на овом форуму поприлично дуго, а што се види из излагања господина изнад који је што је свима познато еминентни стручњак за филозофију као и мајстор културне комуникације.

Рука руку мије, ону земљачку поготово.
 
Zar nemam slobodu da se izrazim, ako osetim potrebu?
Мешање у причу када двоје разговарају где једног корисника називате 3 пута узастопно како сте га већ назвали, је све само не културан начин опхођења, да занемаримо бон тон. Ако мислите да вам ваш статус то дозвољава, да се понашате према свима као да сте овце са њима чували, онда не знам шта бих још додао.
 
Мешање у причу када двоје разговарају где једног корисника називате 3 пута узастопно како сте га већ назвали, је све само не културан начин опхођења, да занемаримо бон тон. Ако мислите да вам ваш статус то дозвољава, да се понашате према свима као да сте овце са њима чували, онда не знам шта бих још додао.
Možda sam ja pogrešila jer smatram da smo na javnom forumu a ne u nečijoj dnevnoj sobi...
 
Значи гдин Хок је отишао са Политике због ружног понашања корисника где је он јелте цвећка, али се ето трчећи вратио када је видео моју појаву коју је што је занимљиво реповао док није сазнао ко сам. Циркус.

То је суштина онога о чему причама годинам шта се овде дешава. Није битан пост, већ ко га напише. Кад сте се већ дотакли филозофије гдине Хок, Волтер је Декарту говорио да не разуме оно о чему говери тако да претпостављам да сте ви неки његов давни предак. Такође је тај ваш рођак Волтер говорио о суманутим вртлозима Декартове свести баш као ви о мојој, о његовој умишљености и да су му дела презрена у тадашњој Европи, као што су неки одавде из администрације писали да за 17. година ништа нисам смислено написао већ само вређао дивне особе које су због мене одлазиле са форума.

Мало ли је? Толико сам вербално јак? Имао слободу као нико?
 
Значи гдин Хок је отишао са Политике због ружног понашања корисника где је он јелте цвећка, али се ето трчећи вратио када је видео моју појаву коју је што је занимљиво реповао док није сазнао ко сам. Циркус.

То је суштина онога о чему причама годинам шта се овде дешава. Није битан пост, већ ко га напише. Кад сте се већ дотакли филозофије гдине Хок, Волтер је Декарту говорио да не разуме оно о чему говери тако да претпостављам да сте ви неки његов давни предак. Такође је тај ваш рођак Волтер говорио о суманутим вртлозима Декартове свести баш као ви о мојој, о његовој умишљености и да су му дела презрена у тадашњој Европи, као што су неки одавде из администрације писали да за 17. година ништа нисам смислено написао већ само вређао дивне особе које су због мене одлазиле са форума.

Мало ли је? Толико сам вербално јак? Имао слободу као нико?
Zašto toliko uopštavanje ?
 
Питање културе нисам ја поставио. А ако се већ о њој говори онда свако са елемнтарним познавањем прситојности зна шта је непристојно.
Naravno. Znamo šta je nepristojno u pozorištu, crkvi, školi, med. ustanovi, društvenim mrežama. Ako se poklapaju neke sekvence o kulturnom ponašanju, znači da su opšteprihvaćene. Drugi je problem što mi odavno gubimo elementarno znanje o kulturi.
 
Naravno. Znamo šta je nepristojno u pozorištu, crkvi, školi, med. ustanovi, društvenim mrežama. Ako se poklapaju neke sekvence o kulturnom ponašanju, znači da su opšteprihvaćene. Drugi je problem što mi odavno gubimo elementarno znanje o kulturi.
Ако сматрате да док два саговорника разговарају о Кини или змајевима са Катмандуа и ви улетите са коментаром да један од саговорника лаже да никад није био на тим локацијама и то поновите неколико пута, онда не знам коју сте школу похађали где се учи елементарним вредностима људске културне комуникације.
 
Ако сматрате да док два саговорника разговарају о Кини или змајевима са Катмандуа и ви улетите са коментаром да један од саговорника лаже да никад није био на тим локацијама и то поновите неколико пута, онда не знам коју сте школу похађали где се учи елементарним вредностима људске културне комуникације.
Nekada je problem u čitanju između redova, nekada brzina kucanja bez prethodnog razmišljanja dovede do takvih situacija i ja priznajem da se meni dešava to, jedino ne prihvatam da sam nekoga nazvala lažovom, već sam bila samo duhovita, opet, ni to ne mora da znači da je moje shvatanje duhovitosti isto kao i vaše.
 
Nekada je problem u čitanju između redova, nekada brzina kucanja bez prethodnog razmišljanja dovede do takvih situacija i ja priznajem da se meni dešava to, jedino ne prihvatam da sam nekoga nazvala lažovom, već sam bila samo duhovita, opet, ni to ne mora da znači da je moje shvatanje duhovitosti isto kao i vaše.
Аха. Да.

И ја се копчам на исти начин духовитости, идем по форуму и људима лупетам да су лажови. Имате лажова на овој страни који говори о мојим ”простаклуцима” а кога нисте назвали лажовом јер наравно сматрате да је то ”истина”.
 
Аха. Да.

И ја се копчам на исти начин духовитости, идем по форуму и људима лупетам да су лажови. Имате лажова на овој страни који говори о мојим ”простаклуцима” а кога нисте назвали лажовом јер наравно сматрате да је то ”истина”.
Ništa ja ne smatram na osnovu jednog, dva posta. odakle mi pravo da tako nešto i uradim..
 
Ništa ja ne smatram na osnovu jednog, dva posta. odakle mi pravo da tako nešto i uradim..
Оправдање је савршено. Да смо у Суду Части и да се тако браните, да сте били духовити јер вам је то апстрактна особина да кад видите некога не можете да смирите свој креативни его док му не одвалите да је лажов, ако треба и више пута јер је можда дементан и глув, знам каква би била пресуда.

Вама, никако њему.
 
Оправдање је савршено. Да смо у Суду Части и да се тако браните, да сте били духовити јер вам је то апстрактна особина да кад видите некога не можете да смирите свој креативни его док му не одвалите да је лажов, ако треба и више пута јер је можда дементан и глув, знам каква би била пресуда.

Вама, никако њему.
Ja bih zaista bila zahvalna da mi navedete taj moj famozni post u kome nekoga nazivam lažovom...
 
Ja bih zaista bila zahvalna da mi navedete taj moj famozni post u kome nekoga nazivam lažovom...
Аха.

Лаку ноћ гђо духовитог ума, који сте само два поста изнад признали да сте их написали јер сте познати хумориста Крстарице, а сад тражите од мене да се браним његовом поставком.
 
Мистик вам црта шта је метафизика, који су корени гушења слободе не само на овом форуму већ свуда у Србији али ви не разумете ич од тога.
Онда иди и пиј кафу са својим другом.
А нас овде оставите на миру.
Хвала.
Марлоне.
 
Адендум:

Нема бољег примера од поста изнад гдина Сокола, који корисника Тромба шаље са ове теме да он и њему слични буде остављени на миру, иако на теми нису ништа написали смислено већ само лупетали, лагали и аматерски психоанализирали.

Док је такве памети биће и оваквих константних излива по форуму.
 

Back
Top