Слобода говора је неотуђиво људско право, осим ако...

Слобода говора је неотуђиво људско право, осим ако...

  • Вређа нечију политичку припадност

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    13

sreckom92

Ističe se
Poruka
2.920
Тема инспирисана француском тинејџерком Милом, која без длаке на језику вређа Ислам, као и о Муслиманима (високодостојницима) који користе Милин говор као ''оправдани'' изговор за позив на вербално (чак и физичко) насиље против ње.

НАПОМЕНА:
Тема је ИСКЉУЧВО о слободи говора и њеним границама, а НЕ о томе да ли су неке религије добре или лоше.
 
Hoćeš reći da podržavaš vulgarizam?Možda treba dekriminalizovati i uvredu,kao krivično delo,kao što se dekriminalizovala kleveta?!

Подржавам све што ми омогућава да говорим без цензуре.
 
Подржавам све што ми омогућава да говорим без цензуре.
Onda isto podržavaš "slobodu" da radiš sve bez cenzure.Šta će nam zakon uopšte,kad se sloboda svela na primitivnu ideju"radi sve šta poželiš,bez krivične odgvornosti" Psuj,ubij,siluj...je je to izbor lične slobode.Hm.....:ceka:
 
Sve gluposti tipa govor mržnje,verbalni delikt,uvreda treba izbaciti na smetlište.Što neko na primer ne bi mogao da kaže pun mi je..onog i onih njih treba pobiti?E sad naše je da zaključimo dali je taj neko normalan ili ne.
Ако тај говор мржње изазове психичку трауму, да ли онда треба постојати казна?
 
Da se razumemo i ja sam za totalnu slobodu, ali uvek postoji ono, ali. Mozemo nekoga nazvati i optuziti da je lopov, lazov.... misleci da smo u pravu kada se ispostavi da je suprotno ostajemo u nelagodnoj situaciji.

Ваљда имаш мозак да прво провериш шта ћеш лупити.
 
Ваљда имаш мозак да прво провериш шта ћеш лупити.
Izvini molim te dosta cesto se istina ispostavila posle duzeg vremenskog perioda. Slikovito usude coveka na dugogodisnju robiju svi ga se odricu sa gnusanjem posle niza godina saznaje se prava istina. Sta onda?
 
Izvini molim te dosta cesto se istina ispostavila posle duzeg vremenskog perioda. Slikovito usude coveka na dugogodisnju robiju svi ga se odricu sa gnusanjem posle niza godina saznaje se prava istina. Sta onda?


Извини, какве то везе има са слободом говора?
 
Извини, какве то везе има са слободом говора?
Имаш тоталну слободу говора.
Изговориш апсолутну лаж и тиме осудиш некога на робију.
Ти кажеш да имаш слободу говора, па чак и кад говориш неистину.
Немаш никакву кривицу.

Има ли то баш смисла?
 
Имаш тоталну слободу говора.
Изговориш апсолутну лаж и тиме осудиш некога на робију.
Ти кажеш да имаш слободу говора, па чак и кад говориш неистину.
Немаш никакву кривицу.

Има ли то баш смисла?


Због чега стално мислите на лагање?
 
Onda isto podržavaš "slobodu" da radiš sve bez cenzure.Šta će nam zakon uopšte,kad se sloboda svela na primitivnu ideju"radi sve šta poželiš,bez krivične odgvornosti" Psuj,ubij,siluj...je je to izbor lične slobode.Hm.....:ceka:
Ne brkaj slobodu govora sa slobodom 'dejstvovanja'!
 

Back
Top