Slike i opisi automobila posetilaca foruma

Kada sam gledao koji auto da kupim jedan ovakav (crne boje) je bio u igri ali sam uzeo opel astru J jer je nju prodavala porodica sa kojima se znamo duže vreme. Još su kupili nov, malo kilometara prešli, voze ga kao po jajima, garažiran i održavali su ga u servisu redovno i bili su mi blizu (jer nemam mnogo vremena da tražim auto) pa sam zato uzeo astru. Moj majstor mi reče da je ovo bila bolja opcija ali u tom trenutku astra je prihvatljivija jer znam od koga kupujem, kako je vozen i održavan auto, dok je clio uvežen 5 godina ranije pa se ne može 100% biti siguran u stanje auta.
 
Ja sam počeo da razmišljam o promeni kola pre skoro godinu dana. Međutim nalazim se u jednoj specifičnoj situaciji i stalno se preispitujem da li dobro radim kada razmišlajm o promeni kola. Vozio sam VW polo 2003 1.2 koji sam kupio od šuraka 2015 godine sa pređenih 174000 km. Šurak zaista dobro održava kola i pomalo je picajzla za aute. E u dilemu sam došao zato što je taj auto koji sam vozio 5 godina imao na satu 204000km (znači za 5 godina 29000km), lepo sam ga održavao, vozio normalno i nisam imao problema ali sa druge strane ipak je to 18 godina star auto, nije baš u cvetu mladosti a opet dobro me služi. Smetalo mi je kada idemo na more (žena, klinac i ja) oseća se da nema snage i još + klima, mada ga ja vozim prosečno 95-100 km/h do mora (prosto uživam - njih dvoje pozadi kuntaju, ja pustim bluz i lagano vozim, uživam :)) Još jedna stvar koja me odvlačila od promene kola je ta što imam službeni auto i za kućnu upotrebu. Direktor ma par puta zvao u kancelariju i ubeđivao da slobodno koristim službeni i za privatne stvari, imam i karticu za gorivo, znači samo sipaj i vozi. Ove godine me ubeđivao da na odmor odem službenim kolima a meni to malkice deluje grebatorski. Službenim kolima prelazim 35000 - 45000km godišnje. Za rpivatni auto imam zaista malo vremena i to što je tada prešao je zbog toga što sam jedne godine prešao 16000 km sa njim,a obično prelazim 3000-6000km.
Zato sam se dugo dugo razmišljao da li uopšte da promenim auto i ta astra slučajno ispala u tih godinu dana mog dvoumljenja.
 
Karavan nije za grad ovaj klio je samo malo nabubreo pozadi ništa spec. Porediti pasata karavan i klia karavan je besmisleno.

Naravno novi klio karavan ne neki krš iz uvoza. Ovde gde sam sada nema nijednog kliše karavan ispod 400.000 km
 

Prilozi

  • auto bre.jpg
    auto bre.jpg
    140 KB · Pregleda: 22

Back
Top