Škole programiranja za decu

негде са почетком основне је по мени најбоље,јер тада дете најбрже "упија" све. Мада,не знам зашто уопште форсирати. Ако не показује интересовање за програмирање и генерално за технолошка достигнућа,џаба све.
 
Matematika je, po meni, važna podloga zbog logičkog zaključivanja koje je neophodno u programiranju. Kako je deci vizuelno učenje neophodnije od suvoparnog i zamornog, mogu učiti kako se programira sa sajtova gde se prave igrice kroz kod ali za decu.

https://codecombat.com/
https://www.codingame.com/start
https://scratch.mit.edu/

Ukoliko je ova interakcija previše kompleksna za dete, neka vežba sa online code editorima gde će uneti kod odmah pokrenuti i prikazati rezultat.
 
Moj sin je upisao školu eduTech, počinju tek sa decom od 3. razreda osnovne (on je 4. osnovne). I iznenadila sam se danas, radili su sa njima ozbiljno na prvom času, brojevni sistemi, skup prirodnih brojeva, stepenovanje, dekadni, binarni, oktalni, heksadecimalni, prebacivanje brojeva iz jednog u drugi sistem... Mislila sam da će im odmah uvaliti neku igricu i slično, ... Videćemo dalje, ali deluje ozbiljno. Mislim, ja sam zadovoljna, jer sam tako nešto i mislila da treba da bude, više matematika, no ne znam , volela bih da uporedim sa tim šta se inače radi.
 
Moj sin je upisao školu eduTech, počinju tek sa decom od 3. razreda osnovne (on je 4. osnovne). I iznenadila sam se danas, radili su sa njima ozbiljno na prvom času, brojevni sistemi, skup prirodnih brojeva, stepenovanje, dekadni, binarni, oktalni, heksadecimalni, prebacivanje brojeva iz jednog u drugi sistem... Mislila sam da će im odmah uvaliti neku igricu i slično, ... Videćemo dalje, ali deluje ozbiljno. Mislim, ja sam zadovoljna, jer sam tako nešto i mislila da treba da bude, više matematika, no ne znam , volela bih da uporedim sa tim šta se inače radi.
Brojevni sistemi su značajni u programiranju. Pretvaranje dekadnih brojeva u hexdecimalni ili u binarni je važno u programiranju jer je jezik računara binarni zapis. Skupovi su značajni zato što bukvalno postoji nešto što se zove Set (skup).
 
Matematika je, po meni, važna podloga zbog logičkog zaključivanja koje je neophodno u programiranju. Kako je deci vizuelno učenje neophodnije od suvoparnog i zamornog, mogu učiti kako se programira sa sajtova gde se prave igrice kroz kod ali za decu.

neka deca su ok sa matematikama, nije im to zamorno i suvoparno
ovo je više kako da opšte obrazovanje bude prihvatljivije i za one koji to baš ne bi
al šta bi uopšte trebalo tu da uče
 
Moj sin je upisao školu eduTech, počinju tek sa decom od 3. razreda osnovne (on je 4. osnovne). I iznenadila sam se danas, radili su sa njima ozbiljno na prvom času, brojevni sistemi, skup prirodnih brojeva, stepenovanje, dekadni, binarni, oktalni, heksadecimalni, prebacivanje brojeva iz jednog u drugi sistem... Mislila sam da će im odmah uvaliti neku igricu i slično, ... Videćemo dalje, ali deluje ozbiljno. Mislim, ja sam zadovoljna, jer sam tako nešto i mislila da treba da bude, više matematika, no ne znam , volela bih da uporedim sa tim šta se inače radi.

to neka matematička gimnazija za početnike ; )))
bolje ga šalji na neki sport
 

Back
Top