Ski skokovi

1.Kamil Stoch 1420
2.Peter Prevc 1312
3.Freund Severin 1303
4 Anders Bardal 1071
5.Noriaki Kasai 1062
6.Gregor Schlierenzauer 941
7.Simon Ammann 733
8.Thomas Diethart 691
9.Andreas Wellinger 599
10.Stefan Kraft 539
 
Bravo Bravo Bravo Pero!!! Sve čestitke Kamilu na tituli! Eto završi se još jedna sezona! :klap:

TM__2811.jpg
 
1.Kamil Stoch 1420
2.Peter Prevc 1312
3.Freund Severin 1303
4 Anders Bardal 1071
5.Noriaki Kasai 1062
6.Gregor Schlierenzauer 941
7.Simon Ammann 733
8.Thomas Diethart 691
9.Andreas Wellinger 599
10.Stefan Kraft 539

Bila sam na poslu. Mama mi je poslala poruku sa prvom trojkom, mrzelo je da kuca.





Drago mi je što je Bardal preteko konzervu.
odgledala sam samo snimak druge serije. Videla sam da na rukavicama stjernena i bardala piše janne ali ne i šta još.
Jel misle na Ahonena? Jel opet najavio povlačenje? Ne reče ništa Maksa.


Zna li se ko još odlazi (osim Koha) ?
 
Poslednja izmena:
Bila sam na poslu. Mama mi je poslala poruku sa prvom trojkom, mrzelo je da kuca.





Drago mi je što je Bardal preteko konzervu.
odgledala sam samo snimak druge serije. Videla sam da na rukavicama stjernena i bardala piše janne ali ne i šta još.
Jel misle na Ahonena? Jel opet najavio povlačenje? Ne reče ništa Maksa.


Zna li se ko još odlazi (osim Koha) ?
I meni je delovalo kao da je to bila oproštajna poruka za Ahonena.
Ja sam mislio da je Koh već u penziji sve dok se nije pojavio na jednom takmičenju ski letača.
Moguće je da će Janda otići u penziju,za Lojtcla se nešto šuškalo ali ništa na veliko,Romoren je takođe u priči da se više neće takmiči...Pointner moguće zbog šuljeva od nervoze da se povlači sa mesta glavnog austrijske reprezentacije :whistling:

- - - - - - - - - -

I nadam se da će u narednoj sezoni biti više snega i hladnijih dana i bez ovih silnih otkazivanja.
 
Nova sezona ski skokova kreće 21.11. u Kligentalu...ove sezone bićemo uskraćeni za skokove velikog Morgenšterna koji je odlučio da se penzioniše.
Radovi na Planici su gotovo završeni...evo kako trenutno izgleda:

1979277_10152482114488224_5861355620275633786_o.jpg


10703547_10202832220988928_4268788781113193056_n.jpg


Veličina letaonice će biti 225m (ranije 215m) a očekivani letovi će biti između 250 i 270 metara u zavisnosti od podešavanja snega (to su izjave konstruktora letaonice).
Kalkulaciona tačka je ranije bila na 185m a sada će biti na 200m letaonice i imaće naziv "Letalnica bratov Gorišek".
 
Pa jel će biti letalnica gotova za novogodišnju turneju?
Nešto sam načula da će od ove sezone kao "stručni konsultant" na eurosportu umesto Vidhelcela biti Šmit. Jel ima još neku tu informaciju?
Navodno su prvo Mališu nudili tu funkciju.
Zna li se šta je sa Poitnerom?
Ko je još osim Morgenšterna napustio karijeru?
 
Pa jel će biti letalnica gotova za novogodišnju turneju?
Nešto sam načula da će od ove sezone kao "stručni konsultant" na eurosportu umesto Vidhelcela biti Šmit. Jel ima još neku tu informaciju?
Navodno su prvo Mališu nudili tu funkciju.
Zna li se šta je sa Poitnerom?
Ko je još osim Morgenšterna napustio karijeru?
Koja letalnica za novogodišnju turneju?Za novogišnju turneju su već ustaljene skakonice - Obersdorf,Garmiš,Insbruk,Bišofshofen.
Da,Martin Šmit će biti stručni konsultant.Mališ će i ove godine voziti Dakar reli početkom januara i svu pažnju će tamo usmeriti.
Pointner???Tu je mali ogavni austrijanac,samo što će od ove sezone imati brdo pomoćnika pa ćemo ga izgleda malo ređe gledati (davaće šanse i drugima da vode timove tokom takmičenja,tako sam čuo).
Još nije zvanično niko otišao u penziju...videćemo tokom sezone ko nam fali.
 
prvo ekipno takmicenje u ski skokovima u novoj sezoni. Na skakaonici visine 140 metara u Kligentalu slavila je reprezentacija Nemacke sa 1098 bodova, drugo mesto pripalo je Japanu sa 1068 dok je treca bila Norveska sa 1061 bodom . Nemacku je predvodio Severin Frojnd , Otkud ovako slab rezultat austrijanaca koji nisu imali ni 1000 bodova . U nedelju ce biti finale u pojedinacnoj konkurenciji .
 
Nisam gledala timsko takmičenje juče. Gledam skokove preko eurosporta UK ovaj njihov komentator kaže da štok neće skakati.
Znam da su juče loše prošli ali šta mu se desilo?
 
Raduje me povratak finaca u ekipnom :D
Biće ovde raznih pobednika u pojedinačnom takmičenju što može samo da raduje...Kamil kada se vrati biće igranke bez prestanka :)
Nemci odlični,neka samo tako i nastave :ok:
 
Hari Oli is back :D
Samo se nadam da neće opet praviti gluposti...on je mogao biti do sada najbolji svih vremena da se nije glupirao.
Dal je moguće da su svi finci prošli kvalifikacije... Pa to ne pamtim kad se zadnji put desilo. :D

šta je bre sa poljacima :(
Poljaci očigledno tek tempiraju formu a nedostaje im i Kamil.
Svakako da raduje povratak finaca :)
 

Back
Top