Quantcast

Ski skokovi

airborne41

Zainteresovan član
Poruka
164
Rale Simić je mnogo kompetentniji što se tiče Ski skokova i zimskih sportova trebalo je on da prenosi.
Čestitke osvajačima medalja,ali Šliri je za mene Šliri pa makar bio i poslednji.:worth:

Evo jedna fenomenalna vest za ljubitelje kraljice sportova među kojima sam i ja :)

Francuski atletičar Reno Lavileni oborio je danas na mitingu u Donjecku svetski rekord u skoku s motkom u dvorani koji je postavio legedarni Ukrajinac Sergej Bubka pre 21 godine.
Francuz je preskočio 6,16 metara, što je za jedan centimetar bolje od rekorda legendarnog Ukrajinca.
Lavileni je aktuelni olimpijski i evropski šampion, a prošle godine je na Svetskom prvenstvu u Moskvi osvojio srebrnu medalju.

airborne41

Zainteresovan član
Poruka
164
Izgleda da je Stoch trenutno najbolji skakac,rame uz rame sa njim je Prevc. Dok je ovo srebro Kasaija samo trenutni bljesak,bar po meni.
Jeste,ali ako nastavi da skače na ovom nivou u budućnosti onda se može reći da je on pravi naslednik Mališa.
Prošle sezone je bio treći,pretprošle peti,odlično skače ove sezone u Svetskom kupu ako nastavi na ovom nivou moguće je da osvoji i Svetski kup zašto da ne.
Što se tiče Prevca on me je oduševio na ZOI,nije da nisam očekivao dobar rezultat od njega ali ovo što je uradio je za svaku pohvalu.Sa svoje nepune 22 godine dogurao je daleko,setimo se njegovog debija u Svetskom kupu u Lilehmaeru 2009,sa 17 godina je debitovao u Svetskom kupu i odmah osvojio prve bodove.Prošle sezone je bio sedmi osvojivši rekordan broj bodova do tad (744).Mislim da je prelomna tačka bilo ekipno takmičenje u Obertsdorfu kada je ostvario onaj magični let od 225 m i nažalost pao te se povredio pa je sezona bila gotova za njega,ali je Slovenija na kraju ipak pobedila na tom ekipnom takmičenju.I ove sezone su oni za petama Nemačkoj i Austriji u Svetskom kupu,navijam za njih sutra. :super:
Kasai je sjajan veteran,vi bolje znate njegove rezultate ali po meni on je sjajna motivacija za mlađe skakače. :)

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
34.569
Ajmo danas....Rokaj! Snimaj! :super:

-------------------------------

a pošto su mi norvežani načisto prsli, nek u TOP 3 uđu slovenci.
samo da ne budu japanci ii' austrijanci

Poslednja izmena:

Dr.Jekyll

Elita
Poruka
16.628
Kako je krenulo,izgleda da će baš Austrija i Japan da se bore za medalje :thumbdown:
Ajmo slovenci,norvežani,poljaci,nemci...da li ima u vama još snage (nešto su dosta rezervisani)...u trećoj seriji mi skočio pritisak kada sam video kako svi loše skaču i bukvalno Austriji tada poklonili lidersku poziciju !

airborne41

Zainteresovan član
Poruka
164
Tomasa Morgenšterna nećemo više gledati ove sezone,naime on je odlučio da završi sezonu ranije kako
bi se potpuno posvetio oporavku.
Prekosutra gledamo posle 12 godina takmičenje u Falunu u Švedskoj.
Morgenštern se izjednačio po broju osvojenih podijuma sa legendarnim Matijem Nikenenom.
Broj osvojenih podijuma(All time):
1.Jane Ahonen..................................108
2.Adam Mališ....................................... 92
3.Gregor Šlirencauer............... ............ 85
4.Mati Nikenen/Tomas Morgenštern........76

Program FIS World Cup Falun
Tuesday, February 25th

10:00 am: Official Training

04:00 pm: Official Training

06:00 pm: Qualification

Wednesday, February 26th

03:30 pm: Trial Round

04:30 pm: Competition

Top 3 World Cup Falun 2002

1. Matti Hautamaeki (FIN)

2. Martin Schmitt (GER)

3. Janne Ahonen (FIN)

The only active jumpers to have been on a World Cup podium in Falun are Wolfgang Loitzl (AUT) and Janne Ahonen (FIN).

Poslednja izmena:

airborne41

Zainteresovan član
Poruka
164
Neverovatno takmičenje danas na velikoj skakonici u Falunu. :klap:
Nastavili su sa sjajnom formom Štoh i Prevc,Kasai je bio odličan takođe ali je Severin Frojnd zaista bacio sve njih u drugi plan svojim skokovima.
Desilo se nešto što nisam skoro video oboren je rekord skakaonice čak 5 puta u istom danu,odnosno 8 puta računajući jučerašnje skokove na treningu i kvalifikacijama!!!
Redosled obaranja rekorda:
1.Kamil Štoh 129.5m
2.Askainen Lauri 129.5m
3.4.Simon Aman 129.5
4.Anders Bardal 130m
5.Severin Frojnd 133m
6.Noriaki Kasai 133m
7.Kamil Štoh 134.5
8.Severin Frojnd 135 m -(trenutni rekord Skakoanice)
.................................................. ....................................
Kompletni Rezultati iz Faluna(Lugnet Hill):

Poslednja izmena:

airborne41

Zainteresovan član
Poruka
164
Kad smo već kod kolena,deda Kasai izgleda da ima zamor materijala...juče se hvatao za koleno nakon oba skoka.
Da,potvrđena je informacija.On je sinoć bio u bolnici u Helsinkiju gde mu je dijagnostikovana povreda desnog kolena.
Trebalo bi da se pojavi na drugom individualnom takmičenju u Lahtiju.
Ukupan poredak u Svetskom Kupu:
Frojnd je sjajno iskoristio ovu povredu ''Kamikaze''.

Rekord na staroj Rožman-Bloudekovoj velikanki (1934) na Planici.
147.5 m :worth:

Poslednja izmena:

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
34.569
:zurka: prvi frojnd, drugi kamilica :D Treci je slirenzauer prevc je zesce podbacio :mrgreen: Kad nisam pala s fotelje kad sam videla kantu kasaija :roll:. Inace ovaj pojtner je bio jako simpatican a u zadnje vreme mu bukvalno zloba iz ociju izbija.