Quantcast

Ski skokovi

airborne41

Zainteresovan član
Poruka
164
Rekord nove rekonstruisane letaonice ''Kulm'' u Bad Miterndorfu odnosno Tauplicu od juče drži Severin Frojnd.
On je juče u drugoj seriji na treningu skočio 237.5 metara prizemljivši se bez telemarka načinio je 3-ći najduži skok svih vremena ako računamo samo rekorde letaonica.Sve čestitke! :klap: A sad Leetoviiiiiii!!! z:lol:

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
34.386

Nemate pojma koliko mi je drago što se tako brzo vratio u formu
Već se popeo na 16. mesto u generalnom poretku. Pošto (nažalost) nema Bardala a Kamilica je u dobroj formi, ićiće on još gore.
Možda čak uđe i u TOP 10 :aha:

Poslednja izmena:

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
34.386
:rotf:
ušla sam sad posle dugo vremena na fejs i vidim da mi je prošlog meseca stigla poruka sa odgovorom od Makse na pitanje koje sam mu postavila pre dve godine
Našla sam ga i samo mu pustila pp
Maksoooo!!! Što te nema??? Ognjen smara ko da priča bajke za laku noć

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
34.386
Žao mi krompirdžije... Ne da mu se.
(tako ja zovem vasiljeva otkako se pojavio :lol:. )
Vidim danas i malo bugarče diskvalifikovali zbog odela. Prošle nedelje Frojnda zbog skija. Zašto to rade kad znaju da se sve proverava :roll:
Baš mi je drago što su Austrijanci ispali iz forme :mrgreen:
Svaka čast Norvežanima. Oni su mi posle Nemačke, Poljske i bugarčeta sledeći na listi omiljenih. Obožavala sam Ljokelsoja :)

Dejan_P

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.372
bugarče diskvalifikovali zbog odela. Prošle nedelje Frojnda zbog skija. Zašto to rade kad znaju da se sve proverava
mozes da mi pojasnis jer se ne razumem i ne pratim skokove ali bih voleo da znam podatak oko ovoga..zasto zbog skija i odela su disfalifikovani??inace skok koji je ovaj skoro napravio kao da nije imalo kraja njegovom letu...

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
34.386
mozes da mi pojasnis jer se ne razumem i ne pratim skokove ali bih voleo da znam podatak oko ovoga..zasto zbog skija i odela su disfalifikovani??inace skok koji je ovaj skoro napravio kao da nije imalo kraja njegovom letu...
Odelo ne sme da bude šire od 1cm od tela.
Skije čini mi se da ne smeju da budu duže od 205cm. Možda neko og kolega odavde može bolje da ti objasni to vezano za skije, zavisi dal se radi o letovima ili skokovima

airborne41

Zainteresovan član
Poruka
164
Odelo ne sme da bude šire od 1cm od tela.
Skije čini mi se da ne smeju da budu duže od 205cm. Možda neko og kolega odavde može bolje da ti objasni to vezano za skije, zavisi dal se radi o letovima ili skokovima
Da svakako,skije mogu biti raznih dužina to zavisi od visine skakača i telesne težine odnosno popularnog BMI(Body Mass Index-a).
U principu maksimalna dozvoljena dužina skija se dobija tako što se na visinu skakača doda još 145%(po starim pravilima pre 2012 146%) vrednosti njegove visine.
Npr. ako je neko visok 180cm imamo 180cm+145%=261cm naravno u obzir se uzima i da BMI ne sme biti ispod 21 ni kod žena ni kod muškaraca.
Dozvoljeno je odstupanje od 10mm(1cm) ali na skijama mora pisati tačna dužina vidljivom oznakom po pravilima FIS-a.

Formula za izračunavanje BMI ovako izgleda:

Tu su i ostala pravila pa tako imamo i dimenzije majica:

http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Marketing/03/38/85/Competitionequipment_1314_30.09.2013_clean_English.pdf

Tu je i tabela sa vrednostima dužine skija u odnosu na visinu:

NAPOMENA:

Za sve dodatne informacije možete pogledati zvanična pravila Svetske skijaške federacije(FIS) na sledećem linku:

http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Marketing/03/38/85/Competitionequipment_1314_30.09.2013_clean_English.pdf

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.776
Ja sam tek sad, sinoć, saznala da je Bardal završio karijeru...pitam se zasto, šta je stvarni razlog...
Bio je odlican sportista i delovao mi je kao dobra osoba.
Cao gossca. ;)

Ima 32 godine, vec 14 sezona je skakao....verovatno mu fali motivacija. Ne mogu svi biti kao Noriaki Kasai. :)

Ali znas verovatno i sama da su se neki od njih opet vracali nakon sto su objavili kraj karijere i pauzirali neko vreme, pa tako i to nije iskljuceno kod njega.

Dr.Jekyll

Elita
Poruka
16.628
Vrlo moguće ovo što je naveo Beer...kako sam kaže,ne oseća nikakvu motivaciju i nije skoncentrisan na samo takmičenje...nek pauzira jednu godinu i želeo bih da se vrati s'obzirom da je pre dve godine osvojio svetski kup.

gossca

Elita
Poruka
17.116
Vrlo moguće ovo što je naveo Beer...kako sam kaže,ne oseća nikakvu motivaciju i nije skoncentrisan na samo takmičenje...nek pauzira jednu godinu i želeo bih da se vrati s'obzirom da je pre dve godine osvojio svetski kup.
Cao gossca. ;)

Ima 32 godine, vec 14 sezona je skakao....verovatno mu fali motivacija. Ne mogu svi biti kao Noriaki Kasai. :)

Ali znas verovatno i sama da su se neki od njih opet vracali nakon sto su objavili kraj karijere i pauzirali neko vreme, pa tako i to nije iskljuceno kod njega.
Hvala za odgovor. Da, verovatno je reč o motivaciji.
Kasai je zaista čudo prirode, ali ima ih jos Vasiljev je '79 godište, Jakub Janda je '78...
Ono po čemu ću ja pamtiti ovo takmičenje su i tri skoka ocenjena sa 5x20...
Ja se stvarno ne secam da sam to videla ranije...

Dr.Jekyll

Elita
Poruka
16.628
Hvala za odgovor. Da, verovatno je reč o motivaciji.
Kasai je zaista čudo prirode, ali ima ih jos Vasiljev je '79 godište, Jakub Janda je '78...
Ono po čemu ću ja pamtiti ovo takmičenje su i tri skoka ocenjena sa 5x20...
Ja se stvarno ne secam da sam to videla ranije...
Kasai nigde u najavi nema ni reč o povlačenju i matora kamikaza izgleda da će se takmičiti i sledeće sezone.
Janda,Ahonen (definitivno),Vasiljev,Nojmajer,Kranjec - mislim da su to ljudi koji će reći zbogom ski skokovima.
Ima tu još par njih koji su zagazili u 30-im godinama (pre svih Aman).

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
34.386
Iskreno se nadam da će Ahonen napokon definitivno napustiti skokove.
Šteta što je onakvu slavu "bacio u vodu" povratkom u protekloj sezoni i živ se obruka.
Kao što je uradio Mališ. Ostao je zapamćen kao HEROJ! :super: