Siptari uvode pasose a uskoro i vize gradjanima Srbije za ulazak na Kosovo i Metohiju

Још само да додам , да су шиптари од увек , али баш од увек имали масивну подршку из Словеније .
Па чак и сад , скоро , ето , преко неких канала , словенци су платили пут и гажу Клинтону за обилазак КиМ .
 
Čije su ovce, njegova je i planina...Kaže stara narodna poslovica!

Па онда нема проблама . они су протерали , побили . Па сад ми то исто , и мирна бачка , наше и овце и планина .
А ел може то за републику Српску да важи
 
Па онда нема проблама . они су протерали , побили . Па сад ми то исто , и мирна бачка , наше и овце и планина .
А ел може то за републику Српску да важи

ma OK, ako možemo ....

Jedan probao, pa se usrao...Isto kaže naš narod...
 
Па заш ками , кад пребројаваш жртве , цивилних жртава је било више Српских . Увек , уУ сваком времену . Па и кад сагледаваш перод од 1912 до дана данашњег . цивили , Срби увек највише награбусе . Е сад, ако гледаш ратна деиства . Верујем да су у самим борбама шиптари горе прошли . На пример , ево сад , на Кошарама , ми Срби смо изгубили 55 војника , од којих је један био Мађар , ( добровољно дошао пре краја слободног одсуства , да помогне друговима ) , 3 Руса , доброволјца , а остало српски војници. А шиптари су укупно на Кошарама изгубили 805 војника . тако да , по томе судећи , они су више пострадали . Међутим , ту је било много албанаца из Албаније ,који никад Србију ни КиМ , нису дотле видели .
А опет , 1915 године ми Срби смо у Албанским врлетима изгубили око 300 хилјада људи . колико је помрло од зиме и глади , а колико су шиптари поклали , то се незна . Ал да јесу много , зна се .
Опет , само та Гњиланска група , чији један део је похватан , отела је око 150 Срба , жена и мушкараца, који су побијени , а да ни једна особа није убијена ватреним оружјем .
А јеси ли ти још негде видео неки од ових народа , који нас окружују , да се труди да буде тако непристрасан , ко што си ти ?
Но без обзира , опет грешиш . Колико год да оћеш да будеђш непристрасан , у тој пуној непристрасности , наћи ћеш да су ипак Срби највеће жртве, како на КиМ , тако и у Хрватској .

Ja sam pokusao jednom da ti objasnim zasto Srbi trenutno imaju najvise nepristrasnih. Srbi su imali svoju drzavu koja nikad tokom ratova 90-ih nije dolazila u pitanje, normalno je da se kriticka svest vise razvije u uslovima gde ne postoji veca ratna opasnost, i kada drzava nije direktno dovedene u pitanje. Lakse je razvijati kriticku svest kada imas drzavu, nego kad je nemas. Jedini period kada nije bila moguca kriticka svest, i kada je ona potpuno ugusena u Srbiji, su bila prva dva meseca NATO bombardovanja.

A sto se tice civilnih zrtava, brojati se moze, samo je besmisleno, a mozda i nehumano. Najbitnija stvar je ko zeli da zivi tamo. Vecina Srba nece, pa makar Srbija imala suverenitet nad Kosovom, a vecina Albanaca bi htela da zivi tamo, cak i da se Kosovo vrati Srbiji. Postoje citave generacije koje su rodjene na Kosovu iako im roditelji nisu imali drzavljanstvo, njima bi pravo drzavljanstva moralo biti dodeljeno, ako zelimo da prihvatimo svetske standarde.
 
Zlato, od Niša o Merdara, nema 100. hiljada stanovnika...

Od Merdara do Prištine ima trista hiljada stanovnika...

Pa ti vidi čije su ovce i koliko ih ima...

А ел ниси научио од ових твојих хрвата , да није важно ко је где већина и да није важно ко где живи , јер може и да не живи . Не бој се Дачо . Очас се то промени . Знам ја њих .
А знам и Нишлије добро . Храбар свет живи у Нишу . Не можеш ме заварати ,. неки из Ниша су били самном ономад доле . Страшни момци .... мераклије , а храбри ко лавови .
 
Па онда нема проблама . они су протерали , побили . Па сад ми то исто , и мирна бачка , наше и овце и планина .
А ел може то за републику Српску да важи


Па где му постави овако тешко питање , збунићеш га јадног.
 
А ел ниси научио од ових твојих хрвата , да није важно ко је где већина и да није важно ко где живи , јер може и да не живи . Не бој се Дачо . Очас се то промени . Знам ја њих .
А знам и Нишлије добро . Храбар свет живи у Нишу . Не можеш ме заварати ,. неки из Ниша су били самном ономад доле . Страшни момци .... мераклије , а храбри ко лавови .

Tako je!!!


I u celom regionu!
 
А ел ниси научио од ових твојих хрвата , да није важно ко је где већина и да није важно ко где живи , јер може и да не живи . Не бој се Дачо . Очас се то промени . Знам ја њих .
А знам и Нишлије добро . Храбар свет живи у Нишу . Не можеш ме заварати ,. неки из Ниша су били самном ономад доле . Страшни момци .... мераклије , а храбри ко лавови .

Bio sam i ja.. To ne menja stvari...
 
Sta ti mislis? Necu direktno da odgovorim ;)

Odgovori kako znas. Kako sta mislim, mislim da je nelegitimno,s tim sto im jesmo naneli stetu koju smo mogli da ispravimo, ali oni nisu hteli.

Prosto, neobrazovanim Albancima rural ne predstavlja problem gde da žive, a prosečnom (seljku) Srbinu to ne odgovara... Svi migriraju ka gradskim sredinama i to je to... plus politika, plus rat, plus sranja...

Pre toga je tamo zivelo mnogo vise Srba nego 2007.


I nema sta dalje da pricamo!
 
Ja sam pokusao jednom da ti objasnim zasto Srbi trenutno imaju najvise nepristrasnih. Srbi su imali svoju drzavu koja nikad tokom ratova 90-ih nije dolazila u pitanje, normalno je da se kriticka svest vise razvije u uslovima gde ne postoji veca ratna opasnost, i kada drzava nije direktno dovedene u pitanje. Lakse je razvijati kriticku svest kada imas drzavu, nego kad je nemas. Jedini period kada nije bila moguca kriticka svest, i kada je ona potpuno ugusena u Srbiji, su bila prva dva meseca NATO bombardovanja.

A sto se tice civilnih zrtava, brojati se moze, samo je besmisleno, a mozda i nehumano. Najbitnija stvar je ko zeli da zivi tamo. Vecina Srba nece, pa makar Srbija imala suverenitet nad Kosovom, a vecina Albanaca bi htela da zivi tamo, cak i da se Kosovo vrati Srbiji. Postoje citave generacije koje su rodjene na Kosovu iako im roditelji nisu imali drzavljanstvo, njima bi pravo drzavljanstva moralo biti dodeljeno, ako zelimo da prihvatimo svetske standarde.

Е па видиш ., нама је држава сад угрожена . У националним ратовима , нема места анационалним ставовима . Ко их има , губи ,. а знаш и сам , како је важно у рату победити .
Ми треба да прихватимо светске стандарде , исто као и хрватска . По том питању ,на њих треба да се угледамо , јер се показало да они имају успеха .
Нама је држава крајње угрожена у овом часу .
 

Back
Top