Simbolika ili?

RiadaT.

Buduća legenda
Poruka
44.139
Često imam naviku da u stvarima koje vidim tražim simboliku ili neko dublje značenje od očiglednog.
Tako u izlogu jedne radnje koja se bavi izradom i prodajom unikatnih ukrasnih predmeta od kristala u kombinaciji sa
plemenitim i drugim metalima, jutros vidjeh ovo. Baš se pitam da li u ovom svojevrsnom umjetničkom djelu ima
neke dublje simbolike koju ja nisam mogla nikako dokučiti, tim više što mu je cijena 500 eura?




1716551035648.png
 
Postoje "hvataci snova" i "havtaci za budale"
ovo je daleko od nekog umetnickog dela jer je suvise jednostavna kompozicija neki violinskih kljuceva koji treba cini mi se da cine cvet. Daleko je ovo od necega za sta bih ja dala 500e.
Svako ceni svoj rad ali ovo sa slike za moje poimanje umetnosti i lepih komada je daleko ispod gore pomenutih 500e.
Pritom ovo ni ne lici na bakarnu zicu samim tim da ima neku vrednost ovo vise lici na neku mesinganu leguru sa ko zna kojim metalom.
Moje misljenje je da je ovo iz moje kategorije "hvatac za budale"
 
nije stvar u realnoj vrednosti , bilokoje umetničko delo vuče vrednost iz same ideje i izrade, tako i sa umetničkim radom na slici , ima sve elemente da to bude
ideja>materijal>izrada>poruku koju nosi/a svako može da tumači po svojoj volji/ , > zašto se ja nisam setio da takvo nešto uradim , ili Riada ili bilo ko od nas, nego tačno i isključivo >ta osoba čije je ovo delo> misao autora dali će neko primetiti to njegovo čedo, neprospavane noći
i td i td
u startu na prvi pogled ,a ne znati ili nemati druge informacije ne može da nešto ne vredi samo na osnovu sopstvenog ne sviđanja ne svrstava to delo da je nevredno
 
nije stvar u realnoj vrednosti , bilokoje umetničko delo vuče vrednost iz same ideje i izrade, tako i sa umetničkim radom na slici , ima sve elemente da to bude
ideja>materijal>izrada>poruku koju nosi/a svako može da tumači po svojoj volji/ , > zašto se ja nisam setio da takvo nešto uradim , ili Riada ili bilo ko od nas, nego tačno i isključivo >ta osoba čije je ovo delo> misao autora dali će neko primetiti to njegovo čedo, neprospavane noći
i td i td
u startu na prvi pogled ,a ne znati ili nemati druge informacije ne može da nešto ne vredi samo na osnovu sopstvenog ne sviđanja ne svrstava to delo da je nevredno
Na prvi pogled mene je podsjetilo na sklupčanu zmiju, što me opet podsjetilo na Uroborosa, (zmija iz starih civilizacija koja jede svoj rep, simbolizirajući tako vječnost, životni ciklus koji se uvijek nastvalja), E budući da ova"zmija" ne jede svoj rep, nego se raplinjuje u njih nekoliko manjih, to sam opet dovela u vezu sa životom koji se nastavlja kroz potomke, pa sve skupa opet mi daje sliku vječnosti, a usput mi je i ljepši način da se to prikaže, jer gutanje vlastitog repa mi je nekako neukusno.
Baš bi bilo zanimljivo čuti tvoju asocijaciju (ako je bilo)
 
Možda je ovo neki orgonit.
Obično se u epoxi smolu stavi bakarna žica i poludragi kamen. Meni liči na onix ili crni turmalin i da su dodate mrvice zlatne folije.
Deluje ovaj deo bakarne žice na sredini kao lavirint a ovo okolo kao znak beskonačnosti.
Čini mi se da su oblici žice tu samo zbog estetike a da je suština u kamenu koji deluje sa tom žicom
 
Na prvi pogled mene je podsjetilo na sklupčanu zmiju, što me opet podsjetilo na Uroborosa, (zmija iz starih civilizacija koja jede svoj rep, simbolizirajući tako vječnost, životni ciklus koji se uvijek nastvalja), E budući da ova"zmija" ne jede svoj rep, nego se raplinjuje u njih nekoliko manjih, to sam opet dovela u vezu sa životom koji se nastavlja kroz potomke, pa sve skupa opet mi daje sliku vječnosti, a usput mi je i ljepši način da se to prikaže, jer gutanje vlastitog repa mi je nekako neukusno.
Baš bi bilo zanimljivo čuti tvoju asocijaciju (ako je bilo)

I mene asocira na beskonačnost i večnost.
Jedino mi to upada u oči, valjda zbog simbolike beskraja i zbog ovih krugova koji su lavirinti bez kraja.
Nešto kao neprekidan životni ciklus...
 
Na prvi pogled mene je podsjetilo na sklupčanu zmiju, što me opet podsjetilo na Uroborosa, (zmija iz starih civilizacija koja jede svoj rep, simbolizirajući tako vječnost, životni ciklus koji se uvijek nastvalja), E budući da ova"zmija" ne jede svoj rep, nego se raplinjuje u njih nekoliko manjih, to sam opet dovela u vezu sa životom koji se nastavlja kroz potomke, pa sve skupa opet mi daje sliku vječnosti, a usput mi je i ljepši način da se to prikaže, jer gutanje vlastitog repa mi je nekako neukusno.
Baš bi bilo zanimljivo čuti tvoju asocijaciju (ako je bilo)
bilo je itekako i to odmah na prvi pogled
Vreme i Beskonačnost prostora
i još jedna misao , koju ako smem da kažem , kako ne bi pokvario prve dve , veličina stvaraoca i koliko je sićušan čovek u odnosu na one dve forme
krugovi i forma puža u centralnom delu i povezanost svega toga u jedan beskraj , forma kruga , ali ne samo od jednog spoljašnjeg dela , nego krug od više elemenata koji omogućavaju protok _vibracije i energije
kompozija i vizuelno emitiranje ovog dela po malo ostavlja prostor posmatraču da vidi i lotosov cvet , a njegovo značenje vrlo dobro znamo kakvo je
pa meni ovo je lep primerak u koji možeš _beskrajno da gledaš , da se _ krećeš unutar njega da budeš svuda , a u isto vreme da si na početku
veoma veoma interesantna kompozicija beskrajnosti i besmrtnosti
Vreme_Prostor i obrnuto jer ako ga pogledaš i uđeš u suštini nema izlaska/figurativno kazano/ jer
posmatrač je unutar cele kompozitnosti i istovremeno jaše na svaki atom tih kružnih formacija , a da je u stvari ispred i sedi na nekoj klupi , kakvih je u muzejima , za odmor i posmatranje
rekoh veoma veoma prosto golicava predstava barem onoga što meni znači ovo poimanje
Prostor _Vreme
 
Spirala je tok, ovo je dvostruka spirala, znaci dvostruki tok, sto moze biti ulaz i izlaz ali ne mora..

Ovi krugovi i poluspirale su prelazi , vecina ih je bez izlaza i kontakta...dok su samo par njih u kontaktu sa tokovima...

Ono sto je u kontaktu sa tokovima je okrenuto na 4 strane sveta, te se moze smatrati da ko se dobro spaja i spaja ulaze i izlaze sa 4 strane sveta, zadrzava pravo da bude u centru jer postaje centar samim tim sto je uspesno u kontaktu sa sve cetiri strane sveta....to ce mu indirektno i bez njiegovih zasluga sama priroda podariti...jer ce te strane sveta zeleti kontakt koji ima i ulaz i izlaz....vrednost dobrih kontakata je uvek na ceni..
 
samo reč dve i o lotosu , zaboravih i njega , a veoma je bitan
Najljepši ljudi su oni koji su prošli kroz poraze i patnje, spoznali borbe i gubitke te uspjeli izroniti iz svojih mračnih dubina", citat je psihoterapeutkinje Elisabeth Kübler-Ross. Cvijet lotosa predstavlja i izražava upravo tu lepotu , a vibracije različitost lotosovih boja
 
Da ja vama kazem , nije resenje u stednji, to iz iskustva...ko daje , dace mu se..ali zazirem da to tumacim ovde na balkanu jer ovde je sve dogmatsko religijski i pogresno...da me ubijes ne znam zasto je otislo u out kad je u socijalizmu pop bio jako mudra osoba...imali su autonomiju ...
 
Evo sta je danas umetnost

Ovo je trijumfalna kapija a krecenje je simbolika da se sve moze reciklirati...

1716662945652.png


Jeste da je to moderno , ali je to po meni izraz siromstva i zajednistva siromasnih nekreativnih ali brojnih zajednica...mladih obicno...ali ovde i matorih..

I onda ne cudi pesma eurovizije....pa ni novi fashizam a ni mz odosi...koji nisu vise mz odnosi nego emitovanje mz odnosa prema drugima....ja intezivnije doxzivim moju tajnu vezu koja nije tajna, ali je nenapadna, nego ovi sto svi moraju da znaju da su oni u vezi...a nisu poznate licnosti...niti bas mnogo ljudi zna , ali svuda emituju to da su u vezi...5ljudi 5 ljudi..
 

Back
Top