Grcka ili Italija sad?

Grcka ili Italija sad?

  • Grcka

    glasova: 6 50,0%
  • Italija

    glasova: 6 50,0%

  • Ukupno glasova
    12
U italiji imas ona odmaralista u unutrasnjosti , pa si 50km od obale, i onda svaki dan putujes busom , metroom, ili cime vec....2e karta...povratna...
Kao i u Grckoj ako hoces na neku drugu plazu , isto mu dodje...2, 2,6 evra..

U CG imas Viluse, selo , nigde nikog, izmedju Bilece i Trebinja i Niksica i Risna i tu ti je dnevno 2e pa prst ili bus do Risna i eto ti mora...
Prst radi posao jer je prometno...ne znam za povratak....mora bus..ili na krivinama..
 
Zavisi kakav odmor želiš.
Ukoliko želiš odmor bez mnogo skitanja nego čist hedonizam onda Grčka. Ako želiš red plaže, red avanturističkog istraživanja onda Italija.
Zaljubila sam se u Italiju ali i Grčka je divna za odmaranje duše i tela.

Italijanska vina, lokalna hrana, dezerti naravno... mirisi... ma sve ima svoje ali šta god da odabereš nećeš pogrešiti. Naravno, zavisi i koji deo koje obale.
 
Imam drugara sa studija poreklom sa Krita (Hanija ili Chania) sa kojim i dan danas odrzavam kontakte. Bio sam 3 puta kod nejga na Kritu od 1992 do 2008 , pa posto su oni slicni nama u gostoljubivosti bila je uvek ubedjivanje da spavam kod njega te nije dolazilo u obzir da spavam u hotelu, zadnji put sam namerno otisao na suprotan kraj Krita, neko mesto blizu Irakliona.

A prvi put sam na Kritu bio 1992 za (njihove) bozicne praznike i N.godinu. Jedan forumas koji veze sa vezom nema rece da je na Siciliji i Sardiniji more toplije nego u Grckoj sto ne odgovara istini. Dakle, te godine oko N.godine smo isli na juznu stranu Krita i kupali se u nekim plitkim uvalama, topao vetar koji je dolazio iz Egipta je grejao vodu u plicaku te si se mogao kupati a da ti se mooda ne smrznu. Pa posto Italija nisu samo Sicilija i Sardinija a Grcka Krit nego su tu i mnoga druga ostrva (u grckom slucaju) i sama kontinentalna obala treba gledati drzavu u celini.

Takodje, Egejsko more je poprilicno toplije od ostatka Mediteranskog jer je plice i sa mnogo ostrva, pa ljudi koji su isli da letuju na Egejsko i Jonsko (recimo Krf, Lefkada, Kefalonija) more mogu to da uporede i znaju gde je toplije. Sicilija i Sardinija su na otvorenom Mediteranu, vazduh jeste topao (pogotovo kad upeknu one krsevite planincuge) ali je more hladnije jer je dosta dublje i cirkulisu morske struje.
 
Grcka je odlicna ako cete da odete na neko ostrvo, tamo se suncate, plivate, ronite, jedete - ukratko uzivate u leskarenju. Ne kazem da nema sta da se vidi u Grckoj, ima, ali to je mnogo manje nego u Italiji. Italija je savrsena ako ces da imas aktivan odmor, malo plivas malo skitas. No, Italija je skiplja ako cete da sve to upraznjavate.
 
I to ti je razlog da ti se Italija ne svidja? Ili ti se Italija svidja ali ti se ne svidjaju Italijani jer govore italijanski jezik? A da probas sa njima da se sporazumevas na engleskom?
Ne ni turski jezik mi se ne svidja,albanski i mnogi drugi pa mi je odbojno da tamo letujem,u crnoj gori sam bio na bajsu svaki dan pa sam ih nekako izbegavao, ali nisam merodavan zbog toga da kazem kako je jer i dalje su neljubazni,zemlja je svaka lepa ali su ljudi za izbegavanje
 
Ne ni turski jezik mi se ne svidja,albanski i mnogi drugi pa mi je odbojno da tamo letujem,u crnoj gori sam bio na bajsu svaki dan pa sam ih nekako izbegavao, ali nisam merodavan zbog toga da kazem kako je jer i dalje su neljubazni,zemlja je svaka lepa ali su ljudi za izbegavanje
Aaa, ti generalno ne volis ljude, tako kazi. Bez obzira na kom jeziku govore, bez obzira da li ih razumes ili ne. Nekima, za razliku od tebe, je komunikacija sa ljudima deo ugodjaja u nekoj sredini, ono kad naletis na ljubazne i prijateljske ljude nekako ti upotpuni dozivljaj te drzave, toga kraja. Pa kad ukapiras da su sve te divne gradjevine i umetnost po Italiji gradili i stvorili ti ljudi koje ti dozvljavas kao nesto sto natuca po spageti vesternima zapitas se sta je u toj logici suplje.
 
Aaa, ti generalno ne volis ljude, tako kazi. Bez obzira na kom jeziku govore, bez obzira da li ih razumes ili ne. Nekima, za razliku od tebe, je komunikacija sa ljudima deo ugodjaja u nekoj sredini, ono kad naletis na ljubazne i prijateljske ljude nekako ti upotpuni dozivljaj te drzave, toga kraja. Pa kad ukapiras da su sve te divne gradjevine i umetnost po Italiji gradili i stvorili ti ljudi koje ti dozvljavas kao nesto sto natuca po spageti vesternima zapitas se sta je u toj logici suplje.
Nije tacno,grke volim a i jezik,ne volim potrosacko drustvo,kom se grci jos malo odupiru al tesko
 
Nije tacno,grke volim a i jezik,ne volim potrosacko drustvo,kom se grci jos malo odupiru al tesko
I sprehenzujes grcki? Te ga zato volis?
Ili se tvoje poznavanje grckog svodi na ono "kalimera" i "efkharisto" a Grke dozivljavas kao prijateljski narod jer mislis da Srbe i Srbiju obozavaju a ne da se tako ponasaju zbog turizma i da su generalno takvi i prema Rusima, Ukrajincioma, Englezima ili Amerikancima?

PS.
Kada odes na Krit, Rodos ili neko udaljenije ostrvo do kog srpski turisti bas i ne "dobacuju" videces da nismo u nista povlascenijem odnosu nego Englezi ili Rusi. Ja doduse jesam, kada Grcima na Rodosu kazem da sam Kanadjanin onda dobijem ono "Vauuu, ja imam rodjake u Montrealu (Vancouveru), znate oni tamo drze restoran, lepa i bogata zemlja.." pa se razneze na rodjaka Yanisa koji prodaje suvlaki u Montrealu i tu neznost prenesu na mene. Ah, da, onda se setim da treba da im platim...
 
Poslednja izmena:
Ne zanima me ko koga voli ,radio sam tamo puno leta i svidja mi se osecam se kao kod kuce,necu da trazim na cackalicu ljubaznost,za pare opet
Sprehenzujes grcki pa se osecas kao kod kuce? Ili se sporazumevas na engleskom/nemackom? Onda mozes da se osecas kao kod kuce i na Malti jer tamo svi govore engleski a takodje su ljubazni i prijateljski ljudi.

Ps.
Ti nisi dobijao ljubaznost tamo za pare ako si prodavao krofne po plazi, bio si arbajter koji je dosao da se potkozi pa si davao ljubaznost za pare.
 

Back
Top