Sigurnost...

ima jedna stara..."od ljubavi se ne jede leba"...
...to nisam ja izmislio...

Naravno. “Sirotinja na vrata, ljubav kroz prozor” ;)
Ali, ovo je u kontekstu tvog pominjanja iskljucivo zena i materijalizma, podsvjesno.
Mentalno jaka, nebitno zena ili muskarac nece trazisti u onome drugom "kesh-potporu".
A snaga, nebitno muskarca ili zene ne dolazi iz novca. Premda muskarci katkad poistovjecuju novac i moc.
Meni licno je nebitan imovinski karton doticnog, volim ravnopravnost u placanju, ali mi je bitan njegov odnos prema novcu. Da li je rasipnik, zna li sa parama...itd.
Te prakticne tvari za zivot...
 
to da je skoro uobičajena dijagnoza da je vani silan a u kući manji od makovog zrna, to je apsolutno tačno...

...al ne mogu da zamislim da neko pegla ženu zato što ona zarađuje više od njega...misim...ni jedna mi se do sada nije ispovedila da je muž zato pegla...

Ispovedala se na tv-u u "Ključu" na primer jedna naša bivša rukometašica...;)
Znam nekoliko brakova koji su pukli zbog toga...Sve bilo u redu dok se nije promenila visina zarada...a onda pakao..Takvi problemi se često javljaju i samo zbog toga žena ima viši stepen obrazovanja, čak i kad su zarade približne... Ima mnogo vode da proteče Dunavom dok se većina muškaraca pomiri sa tim da žena može biti uspešnija od njega...i da to nije ništa nenormalno...
 
to je tacno, jer problemi sa novcem obicno izazivaju frustracije, dodatne probleme kojima se treba baviti, a u vecini muskarac koji je u stanju da stvori i materijalno da se obezbedi sebi daje neku moc, da tako kazem
a to utice i na libido :think:

zasto?
sta je emancipacija? greskom je vezujete za feminizam? pogresni stavovi
-upravo o tome pričam...:ok:
-da, mislio sam na feministkinje...ali ovde u nas je često jedini način (iz)boriti se za emancipaciju pokret feministkinja...
 
Ispovedala se na tv-u u "Ključu" na primer jedna naša bivša rukometašica...;)
Znam nekoliko brakova koji su pukli zbog toga...Sve bilo u redu dok se nije promenila visina zarada...a onda pakao..Takvi problemi se često javljaju i samo zbog toga žena ima viši stepen obrazovanja, čak i kad su zarade približne... Ima mnogo vode da proteče Dunavom dok se većina muškaraca pomiri sa tim da žena može biti uspešnija od njega...i da to nije ništa nenormalno...
nisam gledao takve emisije...
...uostalom šta će žena pored takvog muškarca...:/
...ovo ostalo je tačno...i između ostalih osobina i to ulazi u opis tipičnog balkanoida...a i kompleksaša...
 
-upravo o tome pričam...:ok:
-da, mislio sam na feministkinje...ali ovde u nas je često jedini način (iz)boriti se za emancipaciju pokret feministkinja...

emancipacija je obrazovanje, vise mogucnosti i manje predrasuda vezanih za zenske i muske poslove, stvari koja zena moze ili ne moze da radi, ne bitno da li je profesija ili nesto drugo u pitanju
dok je feminizam stav da zena moze bez muskarca sebi da stvori svet, da moze da bude jaka i baz potpore koju pruza muskarac, kao jaca polovina.
to je vise stvar shvatanja i izgradjenih stavova, nema toliko velike veze jedno sa drugim, dve razlicite su stvari, ali uistinu, povezane
 
to je tacno, jer problemi sa novcem obicno izazivaju frustracije, dodatne probleme kojima se treba baviti, a u vecini muskarac koji je u stanju da stvori i materijalno da se obezbedi sebi daje neku moc, da tako kazem
a to utice i na libido :think:

Ako se sigurnost u sebe bazira iskljucivo na novcu, naravno da ce puci, kad zafali pomenutog.
Sta ima neko od frustracija? Nista dobro. Pogotovo dugorocnih.
E, tu je kvaka. Biti stalozen i u nevoljama. Kad neko ima vjeru (snagu, sigurnost) u sebe i prenosi to i na partnera, ono preguracemo mi to skupa. I tako i bude. Nadje se neko rjesenje, a ne frka-drama-panika.
'U dobru i zlu ... i u zdravlju i u bolesti, u sreci i u nesreci, bogatstvu i siromastvu ..."

A ne ljubav je med&mlijeko, samo sigurnost. ;)
 
Ako se sigurnost u sebe bazira iskljucivo na novcu, naravno da ce puci, kad zafali pomenutog.
Sta ima neko od frustracija? Nista dobro. Pogotovo dugorocnih.
E, tu je kvaka. Biti stalozen i u nevoljama. Kad neko ima vjeru (snagu, sigurnost) u sebe i prenosi to i na partnera, ono preguracemo mi to skupa. I tako i bude. Nadje se neko rjesenje, a ne frka-drama-panika.
'U dobru i zlu ... i u zdravlju i u bolesti, u sreci i u nesreci, bogatstvu i siromastvu ..."

A ne ljubav je med&mlijeko, samo sigurnost. ;)

mnogo ti to pozitivistički gledaš...:)
teoretski treba da bude tako...ali...praksa te demantuje...
...misim...da ti sad ne navodim praktičan primer...
 
Ako se sigurnost u sebe bazira iskljucivo na novcu, naravno da ce puci, kad zafali pomenutog.
Sta ima neko od frustracija? Nista dobro. Pogotovo dugorocnih.
E, tu je kvaka. Biti stalozen i u nevoljama. Kad neko ima vjeru (snagu, sigurnost) u sebe i prenosi to i na partnera, ono preguracemo mi to skupa. I tako i bude. Nadje se neko rjesenje, a ne frka-drama-panika.
'U dobru i zlu ... i u zdravlju i u bolesti, u sreci i u nesreci, bogatstvu i siromastvu ..."

A ne ljubav je med&mlijeko, samo sigurnost. ;)

Tacno, ono kako se mi ponasamo, da li smo nesigurni ili ne, sta god da je u pitanju, pa i novac, reflektuje se na onog sa kim si.
E sad, ako ima poverenja i sklada, stalozenosti, da, prevazidje se, a ko nema, zavrsi se...pa zavrsi.
Sa druge strane, nije mi jasno zasto svi cekaju neke uslove te sigurnosti da bi se pozabavili tim nekim m-z odnosom, posvetili se nekom itd
mada novac i materijalna obezbedjenost nikako nije garancija za bilo kakav uspeh ;)
Omasili smo temu, nisam to 'tela, ode u drugom pravcu!
 
Mnogo se tu generalizuje i komplikuje.
Stvari su proste i jasne
Kako se funkcionise u braku?
Sklad i dopunjavanje mora da postoji, poverenje takodje i sigurnost u partnera samim tim.
Gde ima volje i zelje, svaka prepreka se da preci.
Kada ti je lose, treba da znas da te neko nece ostaviti da se sam izboris, vec biti tu i u toj situaciji, a isto tako i kada ti je sve super pa i uzvratiti, prisustvom, recima, podrskom bilo kakvom!
Nije sve uzimala-davala ;)
 
Tacno, ono kako se mi ponasamo, da li smo nesigurni ili ne, sta god da je u pitanju, pa i novac, reflektuje se na onog sa kim si.
E sad, ako ima poverenja i sklada, stalozenosti, da, prevazidje se, a ko nema, zavrsi se...pa zavrsi.
Sa druge strane, nije mi jasno zasto svi cekaju neke uslove te sigurnosti da bi se pozabavili tim nekim m-z odnosom, posvetili se nekom itd
mada novac i materijalna obezbedjenost nikako nije garancija za bilo kakav uspeh ;)

Omasili smo temu, nisam to 'tela, ode u drugom pravcu!

Nije omasena, dok god je sigurnost u kontekstu recenog (nadam se), jer za svakog, kako vec napisah sigurnost drugacije znaci.
E, za ovo boldovano se pronadjoh. Ja kad god sam "srljala" u veze, zanemarujuci svoju (ne)sigurnost, uvijek se podmuklo uvlacila i reflektovala na taj odnos.
Koliko god se ja trudila da je izolujem, ne ide. Nema bjezanja od sebe. Tu je kljuc za sve moje neuspjele veze. I sa kakvim sam partnerima bila. No, nismo svi isti...
Sad cekam da prvo rascistim neke licne stvarcice u roku nekih godinu dana, i iskljuciva sam da necu nista u m/z kontekstu dok to ne rijesim.
Prosto jer mi treba ravnopravan partner. I jer ne trazim nista manje ni vise nego sto dajem. A trenutno ne mogu da dam nista. Previse sam okupirana licnim&slicnim svodjenjem racuna.
E, ondaK samo jos da sreca posluzi da naletim na ono sto trazim. :lol:
 
Nije omasena, dok god je sigurnost u kontekstu recenog (nadam se), jer za svakog, kako vec napisah sigurnost drugacije znaci.
E, za ovo boldovano se pronadjoh. Ja kad god sam "srljala" u veze, zanemarujuci svoju (ne)sigurnost, uvijek se podmuklo uvlacila i reflektovala na taj odnos.
Koliko god se ja trudila da je izolujem, ne ide. Nema bjezanja od sebe. Tu je kljuc za sve moje neuspjele veze. I sa kakvim sam partnerima bila. No, nismo svi isti...
Sad cekam da prvo rascistim neke licne stvarcice u roku nekih godinu dana, i iskljuciva sam da necu nista u m/z kontekstu dok to ne rijesim.
Prosto jer mi treba ravnopravan partner. I jer ne trazim nista manje ni vise nego sto dajem. A trenutno ne mogu da dam nista. Previse sam okupirana licnim&slicnim svodjenjem racuna.
E, ondaK samo jos da sreca posluzi da naletim na ono sto trazim. :lol:

Slazem se da ne smes zapostaviti sebe, obaveze i ono sto gradis i radis na sebi, to je ona sigurnost koju imas sama sa sobom, ali...moze se sve organizovati i ujedno raditi na sebi i graditi odnos sa nekim, pa jedno po jedno resavati.
Ja ti zelim da to ostvaris, ali cu ti reci ono sto je meni drugarica rekla, a to je da ne zeli da dodje u 30tu i da iza sebe ima samo zavrsen fakultet i nemogucnost za dalji i normalan tok stvari, jer sve ima svoje vreme u zivotu. Ali to je vec stvar stavova!
 

Back
Top