ShTa UpiSuJeTe....

Za vas nove:
Nemojte se zamajavati time kako će vam biti lakše ako upišete društveni smer, samo zato što ćete manje učiti prirodne nauke (i obrnuto). To je besmislica.

Učenici društvenog smera, primera radi, iz hemije uče za dve godine sve što prirodni smer uči za 4 godine, uz izuzetak vežbi. Učenici prirodnog smera će učiti engleski jezik isto kao i učenici društvenog, imaće jednaku količinu gradiva, samo će isto morati da savladaju za manje časova. Olakšavajuća okolnost jeste manjak primera i tekstova, manjak konverzacije na istom jeziku. Dakle, osnova i vaše učenje je isto.

Idite na smer vodeći se sopstvenim sklonostima, ambicijama, afinitetima.
Još nešto: apsurd je da učenici prirodnog smera ne mogu upisati fakultet društvene nauke, i obrnuto, kao i da učenici gimnazija ne mogu upisati fakultete koji nisu striktno vezani za predmete izučavane u gimnaziji (npr. arhitektura).

Jedino što mogu izdvojiti kao neku zanimljivost, jeste da se meni lično čini da je na društvenim smerovima društvo bolje. Pokazala je, bar u mojoj školi, praksa, a ja sam u to uveren, vodeći se svojim primerom.


Pozdrav, i srećno pri izboru.

Ben_Adam

O tome si vecj pisao... :p Eh, Bene, ti kao neki papagaj... C c c...:lol:
 

Back
Top