Sezonski posao u Grčkoj

daj bre zabranite reklamiranje ovih prevarantskih agencija!!...cuj...organizuju poslove

E ovako, za sve koji nisu razumeli , ne trudim se da reklamiram bilo koju agenciju , sve agencije koje sam navela na ovom forumu POSTOJE , RADE I ORGANIZUJU poslove u Evropi i Americi za studente i one koji nisu studenti na odredjeni vremenski period (1-6 meseci).
Cilj mi je da se jave ljudu koji imaju iskustva sa agencijom , bilo dobrog ili loseg.
Ako to niste nemojte se javljati, jer ne pomazete,
Isto tako, tema je namenjena onima koji ovo leto planiraju da provedu u Grckoj radeci , da razmenjujemo iskustva , eventulno ako onima koji mogu da daju neki kontakt sa poslodavcima u Grckoj.
Ako na bilo koji nacin mozete da doprinesete zadatoj temi, javite se !! Svima cu biti zahvalna !! :bye::bye:
 
Poslednja izmena:
Kontakt........

Ne vole Grci to. Oni žele da te vide, popričaju sa tobom, i onda odluče da li će da te zaposle.
Prvi posao sam našla tako što sam kupila lokalne novine, i pošto tada nisam znala grčki, odnela sam ih jednoj Bugarki koju sam upoznala, i dala joj moj mobilni da zove redom.
Odgovor svih je bio da DOĐEM da porazgovaramo.
Zapisala mi je 10 adresa, objasnila gde je to otprilike i ja srećom već na prvoj adresi dobijem posao. Nisu mi tražili ni pasoš da vide ko sam. Mogla sam da izmislim ime i zemlju odakle sam. Sve kod njih ide na poverenje. A imala sam obično dnevni pazar od 3000 evra.
Sama u kancelariji, telefon na raspolaganju, auto...ključevi od agencije...SVE
Jedino me je gazda u jednom razgovoru mnogo kasnije pitao koliko imam godina. Kada sam mu rekla, bio je vidno iznenađen i priznao mi da verovatno ne bi dobila posao da je znao da imam toliko godina. Izgledam dosta mlađe...

I tako potpuno isto na svakom sledećem poslu koji sam radila...s tim što je posle bilo mnogo lakše jer su me svi poznavali. U jednom trenutku sam imala čak tri ponude za posao istovremeno, pa sam radila dva posla. Jedan dvokratno od 09-12 i 16-20, a drugi od 21-01, ali sam izdržala samo mesec dana. Morala sam se odreći ovog večernjeg.

Samo napred...skupi samopouzdanje i uz osmeh: ''Dobar dan.....'' i to je to....

I nemoj uopšte da pokušaš da tražiš posao na severu. Halkidiki zaboravi. Počni od Katerinija pa prema jugu.

Najbolje Atina i ostrva. A najveća šansa od ostrva su ti Rodos i Krit. Tamo neće naći posao samo onaj ka ga ni ne želi dobiti...
 
Zdravo svima,

Moje ime je Bojana i ja bi sa muzem isla da radim u Grcku. Vec sam radila na ostrvu Kos kao student,mada je to bilo pre 4 godine. Ja imam 27 god,a moj muz 29. Nasli smo neku agenciju u bg i oni traze 300e da te povezu sa poslodavcima. Zanima me na kojim ostrvima je najbolje otici i traziti posao od vrata do vrata i kada je najbolje otici? Koliko ja znam,njima sezona pocinje od maja.

Hvala unapred
 
Zdravo svima,

Moje ime je Bojana i ja bi sa muzem isla da radim u Grcku. Vec sam radila na ostrvu Kos kao student,mada je to bilo pre 4 godine. Ja imam 27 god,a moj muz 29. Nasli smo neku agenciju u bg i oni traze 300e da te povezu sa poslodavcima. Zanima me na kojim ostrvima je najbolje otici i traziti posao od vrata do vrata i kada je najbolje otici? Koliko ja znam,njima sezona pocinje od maja.

Hvala unapred


Nemojte da nasedate, kako ste bre tako naivni!!!

Nema te agencije koja ce u ovakvoj trenutnoj situaciji u Grckoj tebi i muzu da obezbedi siguran posao u Grckoj!!
Procitajte temu od pocetka, ima ljudi nasih koji zive tamo trenutno i isto ce vam ovo reci.

Bezite od srpskih prevarantskih agencija!!!!
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel ima nekih informacija o plantažama?

Branje pomorandži ili slično?

Otišao bih na dva meseca......da udarnički radim.....

Brate,bolje nemoj.....
Vlasnici plantaza sa Peloponeza,rade po grckim ostrvima kao konobari...
Ne isplati im se ni oni da ih beru.... jer su nas preplavili poljoprivredni proizvodi iz izraela i turske... a vidim u marketu-krompir iz Indije:worth:
Bolje, "stisni" petlju i pravac na Krit....ima masline,ima i dugu tur.sezonu...
Naci ces nesto....jos ako ces stvarno udarnicki...ne boj se:super:
Jos bolje na Kipar...samo, za 2 meseca ne vredi se cimati...
 
Znaci da rezimiramo:
- Nemojte nasedati na agencije, najbolje je otici sam i od vrata do vrata "Dobar dan - dobar dan"
- Dobro razmislite zbog krize isplati li se ici
- Bolje NE ici na plantaze
- Spremite se da radite kao "mali crnci"
- Najbolje je otici pocetkom maja
- Najbolja mesta za rad: Krit, Ios, Rodos, Mikonos...

Dopunite sto sam propustila :D
 
Znaci da rezimiramo:
- Nemojte nasedati na agencije, najbolje je otici sam i od vrata do vrata "Dobar dan - dobar dan"
- Dobro razmislite zbog krize isplati li se ici
- Bolje NE ici na plantaze
- Spremite se da radite kao "mali crnci"
- Najbolje je otici pocetkom maja
- Najbolja mesta za rad: Krit, Ios, Rodos, Mikonos...

Dopunite sto sam propustila :D

Zbog neke vase "psihicke sigurnosti".... mozda je najbolje, uplatiti neki najjeftiniji ( do 200e) smestaj preko nasih agencija. Bili bi ste dosta sigurniji i opusteniji u pronalazanju posla.... Ne treba grk, da vidi, da vam "gori pod nogama"..) :think:
ps. pocetkom maja, je rano za letnju sezonu... da se neko ne razocara, malom ponudom posla.mozda je kraj maja bolji...
 
Poslednja izmena:
Na Mikonosu nećete dobiti posao bez PERFEKTNOG znanja engleskog. Jedino... ako ćete prati sudove, ili raditi na građevini, onda nije važno.

Isto tako na Kritu u mestima: Sisi, Malja, Kalives i Maleme. U tim mestima ga morate govoriti jednako dobro kao i Englezi.

Na Halkidikiju to važi za Kaliteu.

U ostalim mestima je potrebno osrednje (dobro) poznavanje engleskog...
 
Poslednja izmena:
Na Mikonosu nećete dobiti posao bez PERFEKTNOG znanja engleskog. Jedino... ako ćete prati sudove, ili raditi na građevini, onda nije važno.

Isto tako na Kritu u mestima: Sisi, Malja, Kalives i Maleme. U tim mestima ga morate govoriti jednako dobro kao i Englezi.

Na Halkidikiju to važi za Kaliteu.

U ostalim mestima je potrebno osrednje (dobro) poznavanje engleskog...

Za ova prva dva mesta, se to i podrazumeva.A na Mikonosu i jednom delu Krita...i lokalne bake i deke znaju engleski jezik.
Za Kaliteu...nisam znao.Ali je i logicno....
 
Ja idem za nedelju dana na Krit preko agencije RAM Universal. Uslovi nisu tako losi a da bih proverio da li je neka prevara, kontaktirao sam hotel u koji idem da radim i rekli su da vec dugo saradjuju sa njima.

Prijava kod njih me nista nije kostala a placa mi se karta do tamo, smestaj i dobijam 3 obroka dnevno.

Tako da poenta je da moze da se nadje posao u Grckoj preko agencije, jedina razlika je sto je ovo grcka agencija a ne nasa :)
 
Ja idem za nedelju dana na Krit preko agencije RAM Universal. Uslovi nisu tako losi a da bih proverio da li je neka prevara, kontaktirao sam hotel u koji idem da radim i rekli su da vec dugo saradjuju sa njima.

Prijava kod njih me nista nije kostala a placa mi se karta do tamo, smestaj i dobijam 3 obroka dnevno.

Tako da poenta je da moze da se nadje posao u Grckoj preko agencije, jedina razlika je sto je ovo grcka agencija a ne nasa :)

Koliko si cekao od prijave do polaska ? Jesi li uopste placao nesto ? :bye:
 
Koliko si cekao od prijave do polaska ? Jesi li uopste placao nesto ? :bye:

Prijavio sam se online i odmah sutradan mi je covek poslao application form da popunim. Dan posle toga mi je rekao u kom cu hotelu raditi na Kritu i rekao mi je da potvrdim moj dolazak tako sto cu mu poslati nepovratnu avionsku kartu do Krita sto sam i uradio. On mi je rekao da je obavestio hotel o mom dolasku i prilicno se brzo sve zavrsilo i zbog toga sam naravno bio malo sumnjicav...
Nasao sam na internetu taj hotel u koji idem i shvatio da je to citav lanac hotela u Grckoj i poslao im mail dali stvarno saradjuju sa njima. Rekli su mi da vec dugo saradjuju sa njima i da su vec dobili potvrdu o mom dolasku.

Nista se ne placa ako se prijavi preko njihovog sajta, obicno za konobara ili sankera je pocetna plata 800 evra, a kad se odbije smestaj i 3 obroka dnevno koje dobijas u hotelskom restoranu, ispadne 500 evra neto plus baksis.
 
A DA LI si razmislio o tome ŠTA će biti ako prvi dan ispustiš tacnu dva puta ?

Misliš da ćeš sutra još uvek imati posao ?

NE MOGU DA POVERUJEM kako se palite.....

Moj gazda je obojici sinova dao otkaz jer nisu dobro radili, i sada rade u drugom gradu, jer niko ovde ne želi da ih zaposli da mu se ne bi zamerio...

Kako je počelo... još ću na kraju ovde pročitati da se i za predsednika države prijavljuje preko agencije....
 
A DA LI si razmislio o tome ŠTA će biti ako prvi dan ispustiš tacnu dva puta ?

Misliš da ćeš sutra još uvek imati posao ?

NE MOGU DA POVERUJEM kako se palite.....

Moj gazda je obojici sinova dao otkaz jer nisu dobro radili, i sada rade u drugom gradu, jer niko ovde ne želi da ih zaposli da mu se ne bi zamerio...

Kako je počelo... još ću na kraju ovde pročitati da se i za predsednika države prijavljuje preko agencije....

Kazi nam ti iz iskustva,sta se desava kad ispustis tacnu prvi dan:whistling:
 
A DA LI si razmislio o tome ŠTA će biti ako prvi dan ispustiš tacnu dva puta ?

Misliš da ćeš sutra još uvek imati posao ?

NE MOGU DA POVERUJEM kako se palite.....

Moj gazda je obojici sinova dao otkaz jer nisu dobro radili, i sada rade u drugom gradu, jer niko ovde ne želi da ih zaposli da mu se ne bi zamerio...

Kako je počelo... još ću na kraju ovde pročitati da se i za predsednika države prijavljuje preko agencije....

Ne znam sta ce biti kad je ispustim ali priliku da odem i probam svoju sansu necu da ispustim. Da je tako kao sto kazes, nikad niko ne bi otisao. Ja sam samo ispricao uslove koje su mi oni ponudili, svideli su mi se, pa ako ispadne nesto sto mi se ne dopadne, vraticu se i oprobati svoju srecu na drugom mestu. Ova agencija vec 18 godina zaposljava ljude za mesta konobara, animatora itd. za Grcku, pa cemo da vidimo. Ja putujem u petak, na Kritu sam u nedelju, pa cu vam pisati kakvi su uslovi.

U svakom slucaju treba probati, pa ako vam se ne svidi ili mislite da je neka prevara, ili mozete da potrazite posao u nekom drugom hotelu (kaficu) ili da imate taj trosak da se vratite u Srbiju. Ja sam resio da probam a, jos jednom ponavljam, da sam trazio savete po forumima, nikad ne bih ni otisao. U svakom slucaju, april ili maj su period kad treba otici i traziti mesto za zaposlenje u Grckoj, tako da ako tad ne odete, bolje nemojte ni da se trudite do sledece godine.

Pisem vam sa Krita, nadam se da ce sve proci u najboljem redu!\

Pozdrav,

Marko
 
A sta je sa tim plantazama i branjem voca-povrca? Ima li tu kakvog cara? Meni je problem sto moj momak ne zna engleski a naravno ni grcki, posto planiramo zajedno da krenemo za 20-ak dana. I to tako od vrata do vrata...Bez agencije naravno...Ali sam malo nesigurna jer idemo prvi put i naravno postoji maleni strah od nepoznatog... Ima li kakav dobar savet? Ili preporuka gde da dodjemo, nismo jos odlucili?
 
Marku svaka cast.... tako i treba, jer samo hrabri i oni koji imaju SVOJE misljenje, mogu i da uspeju.Nadam se da je ta agencija grcka.... jer zaista postoje veoma ozbiljne agencije u atini i solunu, gde se prijavis (free) da trazis posao. Kad neko sa ostrva zatrazi radnike... oni ti ponude.Veoma aktuelno za konobarice,sobarice,hotelsko osoblje.... i

Jovana... probajte da se ne oslanjate na voce i povrce.Iako bi nasli posao.....ceka vas, crnacki rad na 30-35 stepeni. Gledajte Halkidiki, Krit, ostrva...i velike hotelske kopmlekse. Kao pomocno osoblje u bilo kom hotelu, bolje ce te da prodjete, od bilo kakvog poljoprivrednog posla....
Izaberite ostrvo ili destinaciju koja Vam se svidja... upisite na google ime ostrva i rec "hotel". Pisite vlasnicima hotela - trazite posao,posaljite i sliku.... od 10 poslatih upita, jedan ce da upali....
Poenta je u tome, da onaj kome se obratite, poznaje jos desetak njemu slicnih....
 
Poslednja izmena:
Kazi nam ti iz iskustva,sta se desava kad ispustis tacnu prvi dan:whistling:

"Candia2008" salje neke poruke i ja ih prepoznajem i u pravu je....
Hoce da kaze da to nije za bilo koga, jer ako ti ispada tacna dva puta prvi dan.... onda tu nema ni K od konobara. A ponekad se od muke i nasmejem, kad vidim ko sve trazi posao u turizmu.Narocito bugari....:worth:
Tako da "candia", dobronamerno (moje misljenje) hoce da kaze mnogima da se ne zalecu.

Inace, secam se jednog makedonca ( oko 140-150 kg), koga sam probao zaposliti pre 7-8 godina.Iako je bio svestan svoje "mase", dosao da proba da nadje posao...
Da radi sta? Trazili smo ceo dan ali uzalud....
 
Poslednja izmena:

Back
Top