Serijatsko Pravo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovim potvrdjujem da podrzavam uvodjenje Serijatskog prava i njenog primjenjivanja jer se zasniva na Bozjem utemjeljenju.
Serijatsko Pravo ima temeljni izvod iz Kur'ana i kaze se da onaj ko ubije treba da se ubije istom mjerom kako je on ubio zrtvu a da porodica ostecenog ima prava, da trazi otkupninu za zrtvu i time se kazna preinaci u kauciju isplate krvarine porodici.
Svaki musliman mora da podrzi Serijat jer on nije musliman ako je protiv Serijata.
Drugi slucaj je kradja koja se kaznjava odsjecanjem ruku kaze se u Kur'anu da se kradljivcu i kradljivici treba odsjeci ruke sto se clan utemjeljuje na Bozjoj odluci.Bez sumnje.

Zatim ostaje da se za blud udara po 100 udaraca bicem a za klevetnika bluda 80 udaraca bicem sto se utemjeljuje Kur'anom i ono sto pise u Kur'anu je jace od Sunneta.

Druge vrste kazni ostaju Sunnetu Allahovog Poslanika i utemjeljuje se na njegovom Bozjom nadahnucu.

Nigdje ne pise da se za promjenu vjere propisuje smrtna kazna a osudjuje se Kur'anom postupak da ko izabere drugu vjeru sem Islama da je skrenuo sa puta.

Ne znam da li su izvjestaji o primjeni osude tacni u Iranu i Saudijskoj Arabiji i da li su izvjestaji vjerodostojni ili imaju podlogu rusenja Serijatskog prava u tim zemljama?Na primjer za preljubu se ne primjenjuje smrtna kazna nego udarci bicem.I to je to.

gdje marine , u kojoj drzavi? jesi li ti bas ubjedjen da je to sto ti potvrdjujes presudno ako nam nisi naveo gdje?
 
Zelim da budem musliman pravi i da jurisam na kaurske tenkove i da ih razvaljujem i da volim Serijat jer me on odrzava u zivotu i volim sve sto vole Mudzahedini.

Imas tenkove po nasim kasarnama pa ih zamoli da te puste malo da jurisas na njih......ne verujem da ce te odbiti,naprotiv verujem da ce im biti bas zanimljivo....a doci ce i tv reporteri i sve,bice bas zanimljvo.
 
Zelim da budem musliman pravi i da jurisam na kaurske tenkove i da ih razvaljujem i da volim Serijat jer me on odrzava u zivotu i volim sve sto vole Mudzahedini.

Е ајде да ти јефтино заваљам неки тротил па да се разнесеш у некој самоуслузи или тако нешто? :confused: Шта год, само да не смараш више овде по форуму... :neutral:

ne slusaj ih Marine , dzihad nema alterantivu !!

:hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top