Sedam godina od ubistva dece u Goraždevcu

верници се међусобно кољу и између себе и против других вековима,
и ти кажеш да су ово пре атеисти урадили него муслимани. срамота.

Tako nešto može samo da izjavi verski fanatik.
Pobili su ih zato što su Srbi, pravoslavci.
Pobile su ih njihove komšije Albanci, muslimani.
 
Pa mogla je Rezolucija i ranije - nije se moralo čekati 15 godina ..
U Srebrenici je ipak bio genocid , a Srbija "nije učinila sve da ga spriječi" ..

Sta je definicija genocida?
Sedi 1.

p.s. Sto bi se Srbija mesala u konflikt u drugoj drzavi da sprecava genocid. Nije sprecavala ni etnicko ciscenje Srba u Hrvatskoj, a trebala je streljanje ratnih kriminalaca u Srebrenici. :roll:
Da da, mozda sledeci put ulozi protestnu notu :ok: :mrgreen:
 
Sta je definicija genocida?
Sedi 1.

p.s. Sto bi se Srbija mesala u konflikt u drugoj drzavi da sprecava genocid. Nije sprecavala ni etnicko ciscenje Srba u Hrvatskoj, a trebala je streljanje ratnih kriminalaca u Srebrenici. :roll:
Da da, mozda sledeci put ulozi protestnu notu :ok: :mrgreen:

Nije ovo tema o genocidu , ali kad si već navalio , a spominješ kriminalce , reći ću da su velikosrpski nacionalisti Šeško , Vuk i ini upravo od kriminalaca napravili inicijalno punjenje za agresiju ..
 
Vlast zaboravila decu Goraždevca
Niko od funkcionera nije otišao na sedmogodišnji pomen, Bogdan Bukumirić koji je preživeo napad razočaran i Beogradom i međunarodnom zajednicom

1

Na nas ispalili 90 metaka... Morali su da mi skinu deo lobanje kroz koji je prošao metak i stave parče plastike, kaže Bogdan

Niko od predstavnika države Srbije nije prisustvovao jučerašnjem obeležavanju sedme godišnjice ubistva dvoje i ranjavanja četvoro srpske dece u Goraždevcu kod Peći. Na pomen su došli jedino predstavnici SPC-a, rodbina nastradalih i meštani.
Preživeli, ali i porodice nastradalih, duboko su razočarane „u državu i međunarodnu zajednicu" što počinioci ovog gnusnog zločina još nisu otkriveni. Najavljuju i da će pravdu potražiti u Strazburu.

Pretukli me teško ranjenog

Tog strašnog 13. avgusta 2003. godine hicima iz automatskog oružja ubijeni su dok su se kupali na reci Bistrici Ivan Jovović (19) i Pantelija Dakić (12), dok su teško ranjeni Đorđe Ugrenović (20), Bogdan Bukumirić (14), Marko Bogićević (12) i Dragana Srbljak (13).

2
Odmori preči od Goraždevca

U Predsedništvu i Vladi Srbije juče nisu želeli da komentarišu zašto njihovi predstavnici nisu otišli na pomen u Goraždevac. Ministar za KiM Goran Bogdanović kaže da je u Crnoj Gori na odmoru.

- Niko ni od mojih najbližih saradnika nije otišao jer su godišnji odmori, inače, do sada je uvek neko išao u Goraždevac. Ali, nije toliko ni važno da li je neko bio na pomenu, koliko činjenica da mi i dalje vršimo pritisak na međunarodnu zajednicu da se ubice pronađu i procesiraju - kaže Bogdanović.

Državni sekretar u istom ministarstvu Oliver Ivanović rekao je da nije mogao da ode jer je dežuran na poslu:

- Činjenica je da Međunarodna zajednica nije imala dobru volju da pronađe ubice. Setimo se samo zločina u Starom Grackom, podmetanju bombe kod Podujeva 2001, ubistvo porodice Stolić u Obiliću...
Parastos nastradalima u crkvi Presvete Bogorodice u Goraždevcu služio je juče episkop lipljanski Teodosije, koji je u besedi istakao da nam je svima još teže jer počinioci gnusnog zločina do danas nisu privedeni pravdi. Oko 100 članova porodica i prijatelja potom je obišlo groblje na kojem su sahranjeni Jovović i Dakić.

Bogdan Bukumirić je imao 14 godina kada se dogodio ovaj napad. Zadobio je sedam prostrelnih rana, a jedan metak mu je okrznuo članak leve noge, što mu i danas, posle dugotrajnog lečenja, prouzrokuje teškoće u funkcionisanju leve ruke i noge. Izvađena mu je i slezina, a imao je čak četiri operacije glave. Bukumirić za Press opisuje te strašne dane.

- Bio sam šest dana u komi. Prva pomoć mi je ukazana u ambulanti u Goraždevcu, odakle su me odvezli u bolnicu u Peći. Kada smo stigli Albanci su nasrnuli na nas i pretukli nas. Posle toga je stigla patrola Kfora, i tek tada sam pao u komu. Prebacili su me u bolnicu. Pored mene je ležao pokojni Panta Dakić. Njegov tata je i mene i njega držao za ruku. Pošto su i u bolnici počeli da nas vređaju, on nije dozvolio da nam pruže pomoć, jer se plašio za naše živote - priča Bukumirić.

Na insistiranje lekara iz Kosovske Mitrovice, Kfor ga prebacuje u južni deo grada. Tu su mu francuski lekari izvadili slezinu, a posle prebacivanja helikopterom u Rašku, kasnije je prebačen na VMA.

3

Došao samo Vladika Teodosije... Pomen ubijenoj deci

- Procena lekara je bila da imam samo četiri odsto šanse da preživim. Imao sam samo 1.400 grama krvi, preležao sam meningitis. Pola godine sam ležao na VMA. Na kraju su morali da mi skinu oštećeni deo lobanje kroz koji je prošao metak i stave parče plastike šest puta osam centimetara - priča Bukumirić, koji sa porodicom sada živi u Beogradu.

Ubice nisu pronađene

On kaže da je danas ljut i na Beograd i na međunarodnu zajednicu.

- I pored nagrade od milion evra, koju je raspisao Unmik, još nisu pronađene ubice koje su na nas ispalile čak 90 metaka. A taj isti Unmik je obećavao da će „prevrnuti svaki komad zemlje kako bi našao ubice dece". I zbog toga planiram da podnesem tužbu Sudu u Strazburu. Razočaran sam i u Beograd, jer nas se sete samo na godišnjicu. Ja znam da oni ne mogu puno da učine, ali bar mogu da ih stalno podsećaju na to da ubice još nisu pronađene - priča Bogdan Bukumirić.

4
Razočaran je i otac nastradalog 12-godišnjeg Pantelije Dakića. Milisav teško živi s činjenicom da su ubice njegovog sina još na slobodi.

- Razočaran sam u sve. U državu, u narod, u međunarodnu zajednicu koja ih nije zaštitila. Videću da pravdu potražim u inostranstvu - procedio je kratko Milisav.


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/129393/Vlast+zaboravila+decu+Goraždevca.html

Gde ste sada državnici? Gde je ministar Bogdanović? Broji pare koje mu je žena dobila od šiptara kao platu? Sram vas bilo bagro žuta....
 
BEOGRAD 14. 08. 2010 PRESS Vlast zaboravila decu Goraždevca Niko od funkcionera nije otišao na sedmogodišnji pomen, Bogdan Bukumirić koji je preživeo napad razočaran i Beogradom i međunarodnom zajednicom Na nas ispalili 90 metaka... Morali su da mi skinu deo lobanje kroz koji je prošao metak i stave parče plastike, kaže Bogdan Niko od predstavnika države Srbije nije prisustvovao jučerašnjem obeležavanju sedme godišnjice ubistva dvoje i ranjavanja četvoro srpske dece u Goraždevcu kod Peći. Na pomen su došli jedino predstavnici SPC-a, rodbina nastradalih i meštani. Preživeli, ali i porodice nastradalih, duboko su razočarane „ u državu i međunarodnu zajednicu" što počinioci ovog gnusnog zločina još nisu otkriveni. Najavljuju i da će pravdu potražiti u Strazburu.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/129393/Vlast+zaboravila+decu+Goraždevca.html
 
Pretukli me teško ranjenog


Bogdan Bukumirić je imao 14 godina kada se dogodio ovaj napad. Zadobio je sedam prostrelnih rana, a jedan metak mu je okrznuo članak leve noge, što mu i danas, posle dugotrajnog lečenja, prouzrokuje teškoće u funkcionisanju leve ruke i noge. Izvađena mu je i slezina, a imao je čak četiri operacije glave. Bukumirić za Press opisuje te strašne dane. - Bio sam šest dana u komi. Prva pomoć mi je ukazana u ambulanti u Goraždevcu, odakle su me odvezli u bolnicu u Peći. Kada smo stigli Albanci su nasrnuli na nas i pretukli nas. Posle toga je stigla patrola Kfora, i tek tada sam pao u komu. Prebacili su me u bolnicu. Pored mene je ležao pokojni Panta Dakić. Njegov tata je i mene i njega držao za ruku. Pošto su i u bolnici počeli da nas vređaju, on nije dozvolio da nam pruže pomoć, jer se plašio za naše živote - priča Bukumirić. Na insistiranje lekara iz Kosovske Mitrovice, Kfor ga prebacuje u južni deo grada. Tu su mu francuski lekari izvadili slezinu, a posle prebacivanja helikopterom u Rašku , kasnije je prebačen na VMA.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/129393/Vlast+zaboravila+decu+Goraždevca.html
 
Pretukli me teško ranjenog


Bogdan Bukumirić je imao 14 godina kada se dogodio ovaj napad. Zadobio je sedam prostrelnih rana, a jedan metak mu je okrznuo članak leve noge, što mu i danas, posle dugotrajnog lečenja, prouzrokuje teškoće u funkcionisanju leve ruke i noge. Izvađena mu je i slezina, a imao je čak četiri operacije glave. Bukumirić za Press opisuje te strašne dane. - Bio sam šest dana u komi. Prva pomoć mi je ukazana u ambulanti u Goraždevcu, odakle su me odvezli u bolnicu u Peći. Kada smo stigli Albanci su nasrnuli na nas i pretukli nas. Posle toga je stigla patrola Kfora, i tek tada sam pao u komu. Prebacili su me u bolnicu. Pored mene je ležao pokojni Panta Dakić. Njegov tata je i mene i njega držao za ruku. Pošto su i u bolnici počeli da nas vređaju, on nije dozvolio da nam pruže pomoć, jer se plašio za naše živote - priča Bukumirić. Na insistiranje lekara iz Kosovske Mitrovice, Kfor ga prebacuje u južni deo grada. Tu su mu francuski lekari izvadili slezinu, a posle prebacivanja helikopterom u Rašku , kasnije je prebačen na VMA.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/129393/Vlast+zaboravila+decu+Goraždevca.html

У праву је друг Кен.
Само мирно и преговорима.Време је да оде доле,да особно поразговара са косоварима.
у духу помирења,толеранције и суживота.
 
Tog strašnog 13. avgusta 2003.
godine hicima iz automatskog
oružja ubijeni su dok su se
kupali na reci Bistrici Ivan
Jovović (19) i Pantelija Dakić
(12), dok su teško ranjeni
Đorđe Ugrenović (20), Bogdan
Bukumirić (14), Marko
Bogićević (12) i Dragana
Srbljak (13).
Odmori preči od Goraždevca
U Predsedništvu i Vladi Srbije
juče nisu želeli da
komentarišu zašto njihovi
predstavnici nisu otišli na
pomen u Goraždevac. Ministar
za KiM Goran Bogdanović kaže
da je u Crnoj Gori na odmoru.
- Niko ni od mojih najbližih
saradnika nije otišao jer su
godišnji odmori, inače, do
sada je uvek neko išao u
Goraždevac. Ali, nije toliko ni
važno da li je neko bio na
pomenu, koliko činjenica da
mi i dalje vršimo pritisak na
međunarodnu zajednicu da se
ubice pronađu i procesiraju -
kaže Bogdanović.
Državni sekretar u istom
ministarstvu Oliver Ivanović
rekao je da nije mogao da ode
jer je dežuran na poslu:
- Činjenica je da
Međunarodna zajednica nije
imala dobru volju da pronađe
ubice. Setimo se samo zločina u
Starom Grackom, podmetanju
bombe kod Podujeva 2001,
ubistvo porodice Stolić u
Obiliću...
Parastos nastradalima u crkvi
Presvete Bogorodice u
Goraždevcu služio je juče
episkop lipljanski Teodosije,
koji je u besedi istakao da
nam je svima još teže jer
počinioci gnusnog zločina do
danas nisu privedeni pravdi.
Oko 100 članova porodica i
prijatelja potom je obišlo
groblje na kojem su
sahranjeni Jovović i Dakić.
 
Gde ste sada državnici? Gde je ministar Bogdanović? Broji pare koje mu je žena dobila od šiptara kao platu? Sram vas bilo bagro žuta....

Јуче "ухватим" на РТС-у изјаву момка који је преживео 7 куршума багре шиптарске.
Извештај је био у запећку Дневника и исекоше изјаву после 5 секунди. То је било " поменули смо, а сада доста, пређимо на временску прогнозу"....
 
Јуче "ухватим" на РТС-у изјаву момка који је преживео 7 куршума багре шиптарске.
Извештај је био у запећку Дневника и исекоше изјаву после 5 секунди. То је било " поменули смо, а сада доста, пређимо на временску прогнозу"....

Strašno kako su žuti digli ruke od tih ljudi dole...
 
Došao samo Vladika
Teodosije... Pomen ubijenoj
deci
- Procena lekara je bila da
imam samo četiri odsto šanse
da preživim. Imao sam samo
1.400 grama krvi, preležao sam
meningitis. Pola godine sam
ležao na VMA. Na kraju su
morali da mi skinu oštećeni
deo lobanje kroz koji je
prošao metak i stave parče
plastike šest puta osam
centimetara - priča
Bukumirić, koji sa porodicom
sada živi u Beogradu.
Ubice nisu pronađene
On kaže da je danas ljut i na
Beograd i na međunarodnu
zajednicu.
- I pored nagrade od milion
evra, koju je raspisao Unmik,
još nisu pronađene ubice koje
su na nas ispalile čak 90
metaka. A taj isti Unmik je
obećavao da će „prevrnuti
svaki komad zemlje kako bi
našao ubice dece". I zbog toga
planiram da podnesem tužbu
Sudu u Strazburu. Razočaran
sam i u Beograd, jer nas se
sete samo na godišnjicu. Ja
znam da oni ne mogu puno da
učine , ali bar mogu da ih
stalno podsećaju na to da
ubice još nisu pronađene -
priča Bogdan Bukumirić.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/129393/Vlast+zaboravila+decu+Goraždevca.html
 

Back
Top