САВРЕМЕНИ ОБЛИЦИ РАТОВАЊА У ФУНКЦИЈИ НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА

Petar_FPN:
pa ti kad si vec patriota mogao si i da procitas vilsonovu tacku o srbiji,i pravednoj teritoriji i izlasku na more za nju..tad smo bar imali saveznike..
a o NSP-u govoriti ovako kako mi to radimo,polovicno i bez informacija je totalno bezveze,ali,sta ces to je vecita zabavna tema za plebs..tj.nas male koji o tome naglabamo..
Имамо ми и сада савезнике, али да продамо душу Е.У и САД-у.

letak_vrs.gif
 
JABUCHILO:
Ti si vrabac Petre? :) sala mala.
Ma nema veze, EU to su svejedo divlje guske u nespretnom jatu sa losim kompasom pa lete na istok u azijski atar. sta to ima da tangira vrabce uopste?
a svajcarska nikada nije bila neutralna drzava. ali nikada. i stvorena je i odrzavana samo interesima tri majke joj imperije. ekonomskim interesima. i uopste kako moze da se kaze da je makar jedna drzava u evropi ikada bila neutralna. ta i u svetu. sta to znaci? neutralna u cemu? kriterijumi?
kako sam znao da ce neko da se uhvati na to?!mora da sam vidovit:)
anyway,savku drzavu tako mozes posmatrati,i to je ok,realisticki pristup,ali kad govorimo o medj.organizacijama i pravu,onda imamo specificnost neutralnosti kada zemlja koja je neutralna ne bi trebalo da se "angazuje" ulazeci u neku od njih..pa svajcarska do pre 3 god. nije bila ni clan UN,a un je cak mirovna organizacija..
jos od vestfalskog mira 1648.neutralnost pocinje da dobija pravna obelezja..a kodifikovana je na 2.haskoj konferenciji 1907.
Neutralnost danas imaju Svajcarska i Vatikan..
Svajcarska je dobila jos na Beckom kongresu,potvrdjena Versajskim i Sen Zermenskim ugovorima..
toliko o podacima i istorijatu..ali sirovo realno gledajuci si u pravu nacelno za to..
pitanje se povelo oko toga zasto sv nije u eu..
 
Petar_FPN:
kako sam znao da ce neko da se uhvati na to?!mora da sam vidovit:)
anyway,savku drzavu tako mozes posmatrati,i to je ok,realisticki pristup,ali kad govorimo o medj.organizacijama i pravu,onda imamo specificnost neutralnosti kada zemlja koja je neutralna ne bi trebalo da se "angazuje" ulazeci u neku od njih..pa svajcarska do pre 3 god. nije bila ni clan UN,a un je cak mirovna organizacija..
jos od vestfalskog mira 1648.neutralnost pocinje da dobija pravna obelezja..a kodifikovana je na 2.haskoj konferenciji 1907.
Neutralnost danas imaju Svajcarska i Vatikan..
Svajcarska je dobila jos na Beckom kongresu,potvrdjena Versajskim i Sen Zermenskim ugovorima..
toliko o podacima i istorijatu..ali sirovo realno gledajuci si u pravu nacelno za to..
pitanje se povelo oko toga zasto sv nije u eu..

he, he. pazi, i ja cim sam procitao tvoj post znao sam da cu da se upecam. mora da sam i ja vidovit :)

svajcarska je ostala van lige naroda i un samo iz tri razloga - morala je do drugog svetskog rata da akumulira evropski kapital i izmanipulise kanale za njegovo naglo oticanje do samog sukoba (za sta je u sustini i izreziran drugi 'svetski' rat, a ona je mogla da vrsi ovakve malverzacije za ameriku samo van lige). za vreme samog sukoba da akumulira i anulira poreklo preostalog kapitala zaplenjenog nemcima tokom rata (i ovo je mogla samo sa reputacijom svetskog bankara nezavisnog od potresa svetske politike, i u tome je podrzana svim stranama jer su svi u tome bili zainteresovani). a posle rata da razvije svoju finansijsku mrezu duz cele evrope i koordinira americku plansku infuziju tog istog evropskog kapitala nazad u evropu i ostale atlantske strukture po novim americkim pravilima (za ovo je morala da ima kredibilitet neutralnog igraca na svetskoj ekonomskoj sceni). sva tri razloga opet se slivaju u jedan - svajcarska je bila neutralna samo i iskljucivo kroz opsti sporazum svih relevantnih 'neneutralnih' igraca, jer je bila dizajnirana, odnegovana i promovisana kao pokazna drzava visih, nadnacionalnih struktura evroatlantske elite. to jest, bila je mezimce tatino koje su sva braca morala jednako da postuju bez obzira kakve su im uloge u scenariju evropske arhitekture dodeljene - bilo pobednicke bilo gubitnicke.
o neutralnosti vatikana besmisleno je da pricamo. onaj ko koordinira egzekutivnu vlast velikog dela nadnacionalne svetske elite, iz perspektive 'profane' politike naravno da moze da bude vidjen samo kao neutralan. ipak, vec 15 godina vatikan je neutralan samo de jure. de fakto, svojim manifestima trenutno se shvata kao kljucni igrac evropskih integracionih procesa.
 
Zvek_Zivi_Cetinjanin:
Februar 2006 mamlaze glupi !!
TURCIN VAM JE VJEKOVIMA
NEZNO KAZU BAKE KARA
DOK STE HRABRO S OPANCIMA
OBLIJECALI OKO HARA !!


PA SE SADA NEZNA STOSTE
KOJEGA STE VI PODRIJETLA
VI STE CUDNOG UKRSTANJA
BOLES STRASNA BEZ LIJEKA

KOMPLEKSI SU VASI STARI
IZ DAVNIJEH TIJEH DANA
KAD PRABABE TADA VASE
ODMARAHU KOD DUSMANA
A da te mamalaz pita sta sa februarom gde ces ti jadan kad ovde ne cusmo nijednu pametnu od tebe,nemoj da dodjes opet na mojega (to je nasa tepelica). Da te bar Crnogorci razumeju ! Oli cete proglasiri Cara?
 
Petar_FPN:
ne znaju to i vrapci..evo ja ne znam..
a svajcarska je NEUTRALNA vekovima,informisi se malo..i o njihovoj saradnji sa eu..
I Austrija je bila neutalna ,mi nesvrstani ... ali cudi me da neznas da je i sama priroda nepredvidiva geografski a kamo li politicki ! ..Mislim reagujes na aksiome! A ne znam sta tone znas ? jesi cuo za demonstracije protiv globalizacije a sta je EU ?
 
JABUCHILO:
jeste jos kako. svajcarska je upravo rudiment predposlednje generacije oruzija masovnog razaranja.

Јабучило, извини нема везе са овом темом, али ја Те помињах неки дан као особу која би морала знати одговор на следеће: ДА ЛИ ЈЕ ИСТИНА ДА ЈЕ РУСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ЗА ВРЕМЕ КОМУНИЗМА РУШИЛА И УНИШТАВАЛА УНИЈАТСКЕ ЦРКВЕ И ТЕРАЛА ИХ ДА СЕ ВРАТЕ ПРАВОСЛАВЉУ ??? јер тако нешто сада пише на новокомпонованом унијатском сајту у Украјини. Да ли нешто знаш о томе ?
 
"Кад су пале све српске државне творевине у Македонији, у Србији, у Босни, у Зети и у Херцеговини, кад је најзад пала и Дубровачка Република, дух српства није могао пасти. Он је лебдео изнад тих рушевина. Носила га је књига, песма и прича, он је живео у вери, у књизи,у језику"
 
eremita:
Јабучило, извини нема везе са овом темом, али ја Те помињах неки дан као особу која би морала знати одговор на следеће: ДА ЛИ ЈЕ ИСТИНА ДА ЈЕ РУСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ЗА ВРЕМЕ КОМУНИЗМА РУШИЛА И УНИШТАВАЛА УНИЈАТСКЕ ЦРКВЕ И ТЕРАЛА ИХ ДА СЕ ВРАТЕ ПРАВОСЛАВЉУ ??? јер тако нешто сада пише на новокомпонованом унијатском сајту у Украјини. Да ли нешто знаш о томе ?

ne znam. ali ako se zna da je u to isto vreme staljin na temelju crkava u rusiji gradio otvorene bazene, to mi se cini malo verovatnim. jos manje je verovatno da je Pravoslavna crkva mogla da se bavi ovakvim pitanjima ako znamo da nije raspolagala ni najelementarnijom aktivnom podrskom naroda. iako je unijatska crkva mogla biti smatrana ideoloskim neprijateljem mnogo ozbiljnijim od Pravoslavne crkve (vatikanski elemenat), onda bi bilo logicno da je napada rezim a ne Pravoslavna crkva. a ukrajinci pricaju mnogo sta. pricala i moja baba pa joj nikad nisam verovao ni kad je istinu govorila, jer sam znao da bolesno ne voli caleta. a otac je otac:) uglavnom, da manjelazu i da manje drame oko svake kosme sto im podbac sa strane, mozda bi poverovao da je jedna crkva oteta ili srusena. ne vise od toga. ovako - zero.
 
eremita:
То мож' да бидне, Јабучило, једино ако Јудео-масонерија успостави Светску надвладу и за ВЛАДАРА СВЕТА ПОСТАВИ ЛИЧНО СОТОНУ !
Ако га већ не доведоше

Али имамо и за њега оружије
МОЛИТВА И ПРАВОСЛАВЉЕ

vrs-33.jpg


АЛИ И ТЕНКИЋ
 
КиМ:
Страх од рата код кога????????
Срби баш немају страх од рата ми у РАТУ добијемо ВЕЛИКУ СРБИЈУ, али у миру изгубимо, може се рећи да ми имамо страх од МИРА ПОСЛЕ РАТА:

vrs-15.jpg

dakle strah od neproduktivnog RATA.
 
Управо, јер смо гинули и ратовали, постајали сиротиња ЗБОГ СРПСТВА а наши политичари губили за столом.
Поента је укинути политичаре тј. демонократију и увести сталежну монархију.
 
КиМ:
Управо, јер смо гинули и ратовали, постајали сиротиња ЗБОГ СРПСТВА а наши политичари губили за столом.
Поента је укинути политичаре тј. демонократију и увести сталежну монархију.

nemam nista protiv. ali mislim da ima ko ima.
 

Back
Top