Satanizam tokom istorije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Problem je u tome što je pravih Hrišćana na ovom forumu malo...jako malo...ne računam zatucane verske fanatike...zašto nigde nisam napao Bi2,Vujadina,Wilka... Ljudi veruju srcem i ne smeta im to što neko drugi ne veruje...niko i nigde od pomenutih nije tvrdio da su svi ostali u zabludi i da je Hrišćanstvo jedini put...
 
Ama vređaju se uzajamno jedni i drugi. Što se mene tiče, j a nisam hrišćanin i trudio sam se da nikog ne uvredim,ali sam dobio svakave prozivke što se krijem iza imena faraona jeretika i boli me uvo. Ne primaj to suviše k srcu....
 
Šakal:
Problem je u tome što je pravih Hrišćana na ovom forumu malo...jako malo...ne računam zatucane verske fanatike...zašto nigde nisam napao Bi2,Vujadina,Wilka... Ljudi veruju srcem i ne smeta im to što neko drugi ne veruje...niko i nigde od pomenutih nije tvrdio da su svi ostali u zabludi i da je Hrišćanstvo jedini put...

Ko je sada koga napao ... o tome mozemo danima. Medjutim, fakat je, da se na sam pomen Svetog Pisma ovde dize dzeva. Da li neki forumasi imaju licne frustracije u vezi toga, ne znam, ali ako njih niko ne vredja, ona ne vidim razlog zbog kojih bi oni imali pravo da vredjaju druge.

To, da li se crow obratio licno meni ili nekom "zatucanom verskom fanatiku" nema veze, ukoliko on pocne da blati Bibliju, Sveto Pismo i vrednosti u koje ja verujem. Ne mora mi se direktno obratiti da bi me uvredio...

Ako ja kazem da su svi Belopalancani moroni, onda se ne obracam direktno crowu jer ga nigde nisam pomenuo, ali mozda se nadje prozvan...
 
Pa eto recimo nacin razmisljanja ovde se najbolje vidi u onoj temi "zasto ljudi BRANE crkvu" ?!

Znaci sama postavka teme je takva da je nenormalna sama pomisao da nekome uopste pada na pamet nesto "toliko cudno i neobicno da brani crkvu"? Ono, kao normalno stanje stvari je da crkva mora da se napada. Normalno samo ovde i nigde vise na svetu.
Evo mislio sam da napravim na politici temu zasto ljudi napadaju crkvu, da li imaju bilo kakve ekonomske ili politicke razloge za to. U Srbiji je crkva u potpunosti odvojena od drzave (za razliku od SAD na primer gde postoje poprilicno veliki uticaji crkve cak i u drzavnim organima). Ovde toga nema, vec je religiozno izjasnjavanje svakog pojedinca njegova licna stvar i subjektivno pravo. Sta koga briga da li ja idem u crkvu i kome dajem svoje posteno zaradjene pare? Odakle pravo nekome da me ovde zbog toga vredja i omalovazava?
 
Ybg. Wilk...različita mišljenja...razumem te...ali kao što faraon reče...ne uzimaj to previše k'srcu...
Btw. podforum ''religija'' je ukinut zbog mržnje...verske...ybg. mnogo pljuvanja i vređanja...najzaslužniji...muslimani i Hrišćani...
 
Salvantis:
Pa eto recimo nacin razmisljanja ovde se najbolje vidi u onoj temi "zasto ljudi BRANE crkvu" ?!

Znaci sama postavka je takva da je sama pomisao da nekome uopste pada na pamet nesto "toliko cudno i neobicno da brani crkvu"? Ono, kao normalno stanje stvari je da crkva mora da se napada. Normalno samo ovde i nigde vise na svetu.
Evo mislio sam da napravim na politici temu zasto ljudi napadaju crkvu, da li imaju bilo kakve ekonomske ili politicke razloge za to. U Srbiji je crkva u potpunosti odvojena od drzave (za razliku od SAD na primer gde postoje poprilicno veliki uticaji crkve cak i u drzavnim organima). Ovde toga nema, vec je religiozno izjasnjavanje svakog pojedinca njegova licna stvar i subjektivno pravo. Sta koga briga da li ja idem u crkvu i kome dajem svoje posteno zaradjene pare? Odakle pravo nekome da me ovde zbog toga vredja i omalovazava?

Jeste odvojena, ali samo na papiru....
 
Wilkołak:
Svi hrle da nas prosvetle kako mi gresimo i kako smo, eto, deo jedne svetske zavere koja ima za cilj da drzi svet u pokornosti...
Хајде да се вратимо теми! Не знам да ли сте били на овој локацији:
http://www.inet.hr/~theba/html/satanizam.html

Замислите, они кажу да је сатанизам религија!!!???

Satanizam kao religija podrazumijeva Satanu kao apstraktni princip prirode, a vrlo rijetko kao osobu - superiorno biće. Iako je odgovor na kršćanstvo velikih organizacija i jedan oblik opozicije doktrinama tih organizacija, nema zajedničkog s kršćanskim pojmovima Boga, Satane, Pakla, demona ili zla. Satanisti koji prihvaćaju ideju postojanja Satane kao osobe, ne iskazuju vjeru i odanost slično kršćanima ili pripadnicima nekih drugih velikih religija.
Prema mnogim kršćanskim autorima, iako bez ozbiljnih dokaza, stvaratelj modernog - religijskog Satanizma jest Aleister Crowley, . Iako je glavnina njegovih "grijeha" danas normalna svakodnevnica, Crowleyev rad je bio šokantan za svoje vrijeme i tadašnje prilike, njegovo učenje i praksa suprotna temeljnim interesima velikih kršćanskih organizacija, ali opet u potpunoj suprotnosti sa osnovnim postavkama satanizma. Satanisti kao i kršćani potpuno negiraju osnovne postavke Theleme, religije ustanovljene od Crowleya, težnju za samospoznajom, dolaženje do mističnih iskustava i zaživljavanje spoznatih Istina u životu, stapanje Višeg i Nižeg, nadilaženje osobnosti - Ega i stapanje s Univerzumom. Etiketu prvog ili največeg sataniste moglo je dobiti mnogo osoba koje su postojale prije ili poslje Crowleya ali kao danas najznačajnijem protivniku kršćanskih doktrina s radikalno novim učenjima i velikim utjecajem, pripala je upravo njemu.
Pravi otac današnjeg Satanizma je Anton Szandor LaVey koji nakon proučavanja raznih magijskih i magičkih vještina, psihologije itd. , 1969 g ere vulgaris objavljuje "Satanic Bible", zatim "Satanic Witch" i "Satanistic rituals" , pored gomile naslova ispunjenim praznovjerjem gotovo jedine pouzdane izvore koji govore o satanizmu današnjice.
 
Ja ne branim crkvu tako sto branim ljude koji misle da rukovode njom, ali se trudim da branim veru i casne ljude koji se ni krivi ni duzni, pri napadu na instituciju nadju na meti...

Da, jesam protiv naplacivanja svestenickih usluga, jesasm protiv licemerstva popova, jesam protiv toga da se popovi vozaju u dzipovima, ali nisam protiv crkve! Jesam protiv losih ljudi ali ne i crkve!

Istina je da je ovde crkva prilicno odvojena od drzave (a i neke druge stvari). Zemlje na koje se mi vrlo cesto ugledamo su mnogo strozije po nekim pitanjima i sta sada?
 
Па, кажу даље:
Prema Satanističkim učenjima Satana ima pretkršćansko-paganski oblik Vraga ili egipatskog boga Seta. Prema učenju ljudi su stvorili pojam Boga, a satanista ne treba prihvatiti tuđi - već stvoreni oblik, već sam naći njemu pogodan oblik zbog toga jer Bog nije osoba već sila prirode koju on doživljava na svoj osobni način. Pakao i Raj ne postoje - to su laži i izmišljotine. Treba oslobađati i zadovoljavati animalne strasti, biti usmjeren na uživanje u zemaljskim užicima, moć i vještinu njihovog pribavljanja. Teži se snazi, samostalnosti, lukavosti i inteligenciji, negira se samospoznaja, vrijednost mističnog iskustva, duhovni razvoj, humanizam. U odnosima s okolinom kod satanista vrijedi politika odnosa sa stanovišta moći i uzvraćanja istom mjerom - prijateljstvom prema prijateljstvu a neprijateljstvom prema neprijateljstvu dok je osvetoljubivost na visokoj cijeni. Život je svet, strogo je zabranjeno ubijanje, samoubojstva, ritualna žrtvovanja, čak ni največi neprijatelji ne smiju se ubiti već samo onesposobiti i eventualno mučiti. Čovjek se shvaća kao vrsta životinje, sposobnija i opasnija od ostalih, što ga i odvaja od ostalih vrsta.
Koriste se magijske prakse i rituali za razvijanje i korištenje moći za pomoć sebi, svojim prijateljima a i za onesposobljavanje neprijatelja
Današnji satanisti su uglavnom udruženi u tri osnovne organizacije: Church of Satan, Temple of Set i Church of Satan Revelation, u takozvane "grottoe" ili "temple" kako ih zovu parodirajući kršćanske hramove ili vještičarske "coverne" Pojavljivali su se također, ili se pojavljuju u nekoliko minornih grupa. Teško je odrediti broj satanista danas, zbog uobičajenog prikrivanja njenih članova pred progonima, ali neki izvori američke vojske procjenjuju da ima oko 10-20 tisuća pripadnika u USA.
Оdnos satanista prema njihovim najljućim neprijateljima -kršćanima i pripadnicima ostalih velikih religija je potcijenjivački, smatraju ih smiješnim i manje vrijednim bićima izmučenih strahom, mržnjom i tupošću, koje se jedino može sažalijevati. Kažu za sebe da su najbolji prijatelji kršćanskih organizacija kojima omogućuju da ostanu u poslu.
 
Wilkołak:
Ja ne branim crkvu jer znam kakvih sve ljudi ima tamo, ali se trudim da branim veru i casne ljude koji se ni krivi ni duzni, pri napadu na instituciju nadju na meti...

Da, jesam protiv naplacivanja svestenickih usluga, jesasm protiv licemerstva popova, jesam protiv toga da se popovi vozaju u dzipovima, ali nisam protiv crkve! Jesam protiv losih ljudi ali ne i crkve!

Istina je da je ovde crkva prilicno odvojena od drzave (a i neke druge stvari). Zemlje na koje se mi vrlo cesto ugledamo su mnogo strozije po nekim pitanjima i sta sada?

Koliko je Hrišćana na ovom ili bilo kom drugom podforumu napisalo?
 
Salvantis:
Nije tacno, ne postoji niti jedna jedina formalno-pravna veza izmedju crkve i drzave.
Dakle odvojena je u potpunosti jos od 1945. pa nadalje.

A lepo si rekao, ni jedna formalno-pravna, ali to ne znaci da nema veze. Ali dobro, veruj ti samo formalnostima.... Znas nema ni jedna formalno-pravna veza izmedju mafije i drzave, a da li sisiguran da veze nema?
 
AKHENATON:
A lepo si rekao, ni jedna formalno-pravna, ali to ne znaci da nema veze. Ali dobro, veruj ti samo formalnostima.... Znas nema ni jedna formalno-pravna veza izmedju mafije i drzave, a da li sisiguran da veze nema?
Pazi, opet su u pitanju totalno razlicite stvari. Ako se neki ministar mota po Silerovoj i visi sa sumnjivim tipovima po kafanama, ako prima mito ili vrsi druga krivicna dela, je potpuno drugacija situacija nego kad politicar kao pojedinac koji ima pravo da bude vernik, ode u crkvu na molitvu. Sad da li je on iskren ili nije je drugo pitanje, ali bi bilo suludo zabraniti svakome ko se bavi politikom pravo da se moli bogu.
A drzava nikoga ne tera da bude vernik, kao sto niko nema pravo da nekoga sprecava u verovanju u sta god hoce.

Istorijski Isus? Ok. Paganizam? OK. Ali ne ako je to samo povod za jos jedno omalovazavanje pravoslavnih hriscana (ili bilo koga drugog).

Plus, kao sto rekoh meni nikako nije jasno zasto su takve teme omiljene na podforumu koji se zove Istorija. Naravno da ne mogu i ne zelim nekome da branim da pise o onome sto ga zanima, ali zar nije veoma neobicno da je pre nekako polovina tema bila "religioznog" karaktera, dok su prave istorijske teme gurnute u peti plan. Drugi svetski rat recimo ima manje od dve strane, dok "istorijski Isus" ima skoro 80?! "Ce gevara" dva posta (!?) paganizam 10 strana? Ne verujem da na internetu postoji jos jedan istorijski forum sa takvom koncepcijom (a bio sam na nekima i znam sta pricam).
Onda je valjda bolje vratiti podforum "religija" nego gusiti istoriju sa takvim temama. No opet nisam ja moderator, u pitanju je naravno samo moje misljenje zasnovano pre svega na logici.
 
Salvantis:
Pazi, opet su u pitanju totalno razlicite stvari. Ako se neki ministar mota po Silerovoj i visi sa sumnjivim tipovima po kafanama, ako prima mito ili vrsi druga krivicna dela, je potpuno drugacija situacija nego kad politicar kao pojedinac koji ima pravo da bude vernik, ode u crkvu na molitvu. Sad da li je on iskren ili nije je drugo pitanje, ali bi bilo suludo zabraniti svakome ko se bavi politikom pravo da se moli bogu.
A drzava nikoga ne tera da bude vernik, kao sto niko nema pravo da nekoga sprecava u verovanju u sta god hoce.

Istorijski Isus? Ok. Paganizam? OK. Ali ne ako je to samo povod za jos jedno omalovazavanje pravoslavnih hriscana (ili bilo koga drugog).

Plus, kao sto rekoh meni nikako nije jasno zasto su takve teme omiljene na podforumu koji se zove Istorija. Naravno da ne mogu i ne zelim nekome da branim da pise o onome sto ga zanima, ali zar nije veoma neobicno da je pre nekako polovina tema bila "religioznog" karaktera, dok su prave istorijske teme gurnute u peti plan. Drugi svetski rat recimo ima manje od dve strane, dok "istorijski Isus" ima skoro 80?! "Ce gevara" dva posta (!?) paganizam 10 strana? Ne verujem da na internetu postoji jos jedan istorijski forum sa takvom koncepcijom (a bio sam na nekima i znam sta pricam).
Onda je valjda bolje vratiti podforum "religija" nego gusiti istoriju sa takvim temama. No opet nisam ja moderator, u pitanju je naravno samo moje misljenje zasnovano pre svega na logici.

A zar nije mesanje crkve u drzavne posleve kad patrijarh prisustvuje sednicama u skupstini, ili kad te pozove da glasas za Ustav? To su banalije, ali to ipak spada u mesanje u drzavne poslove.On je zaduzen za duhovna a ne svetovna pitanja. Kao sto rekoh to su banalije, ali ima tu iza kulisa dosta mesanja, samo mi obicni ljudi to ne vidimo.

Btw, kad nema religije, gde ce da postuju ljudi ako ne na istoriji? E sad sto smo se takvi sakupili pa nas ne interesuje II svetski rat, to ti je igra slucaja. Mene prvog, a studiram istoriju, II svetskom ratu ne bih posvetio ni jedno slovo, a kamo li post. Ne interesuje me, kao ni Ce Gevara.....Istoija religija (uopste svih) me interesuje....
 
AKHENATON:
A zar nije mesanje crkve u drzavne posleve kad patrijarh prisustvuje sednicama u skupstini, ili kad te pozove da glasas za Ustav? To su banalije, ali to ipak spada u mesanje u drzavne poslove.On je zaduzen za duhovna a ne svetovna pitanja. Kao sto rekoh to su banalije, ali ima tu iza kulisa dosta mesanja, samo mi obicni ljudi to ne vidimo.

Protiv sam toga da se svestenstvo mesa u politiku, jer je politika prljava, ali kod nas to i dalje nije bas toliko izrazeno kao u nekim drugim zemljama (koje mi jos i nazivamo Zapadom). Ipak, meni ne smeta ako je covek koji ode na tu sednicu Vlade castan i posten, neka je i svestenik...

AKHENATON:
Btw, kad nema religije, gde ce da postuju ljudi ako ne na istoriji?

Tu je svastara! Kako ne vidis da se atmosfera sa religije prebacuje ovde i da ce, nastavi li se ovako, za 6 meseci i Istorija biti na margini! Uostalom, vec sam rekao da je simptomaticno pljuvanje po svemu sto pocinje na "hrist" i to me veoma veoma zalosti. Zbog toga sam i prestao da dolazim na ovaj forum.
 
Ama dobro, mislite sta hocete....za mene je sve to mesanje u politiku....

A sto se tice tema, meni ne smetajur religiozne teme, jedino mi smeta kad se recimo na temi o Leonardu potegne teoloska rasprava. A Svastara je bas svastara - za gluposti.....
 
AKHENATON:
A zar nije mesanje crkve u drzavne posleve kad patrijarh prisustvuje sednicama u skupstini, ili kad te pozove da glasas za Ustav? To su banalije, ali to ipak spada u mesanje u drzavne poslove.On je zaduzen za duhovna a ne svetovna pitanja. Kao sto rekoh to su banalije, ali ima tu iza kulisa dosta mesanja, samo mi obicni ljudi to ne vidimo.

Btw, kad nema religije, gde ce da postuju ljudi ako ne na istoriji? E sad sto smo se takvi sakupili pa nas ne interesuje II svetski rat, to ti je igra slucaja. Mene prvog, a studiram istoriju, II svetskom ratu ne bih posvetio ni jedno slovo, a kamo li post. Ne interesuje me, kao ni Ce Gevara.....Istoija religija (uopste svih) me interesuje....
Ne prisustvuje samo Patrijarh nego i predstavnici svih ostalih priznatih verskih organizacija u Srbiji, predstavnici SANU itd. I to jasno ne svim skupstinskim sednicama (taman posla) nego samo onima od izuzetnog znacaja za ovu drzavu i naciju.

Ustav je nije pitanje dnevne politike, vec pitanje od vrhunskog znacaja za sve gradjane ove zemlje, a posto su njime kao najvisim pravnim aktom zasticene i verske slobode, naravno da je u interesu predstavnika crkve da daju svoje misljenje o tom ustavu. S druge strane SPC nikada nije pozivala vernike da na izborima daju glas ovoj ili onoj politickoj opciji (a sto se mene tice treba da bude i aktivnija u borbi protiv onih kojima je napad na crkvu sastavni deo politickog programa).
Uostalom da ne pravim ja sad od "istorije" "politiku" :-D

A mislim da nazalost ovo i jeste pre svega polticko pitanje, i da je citava ova kampanja, ukljucujuci i ovaj forum, proizvod anti SPC histerije jedne politicke grupacije.
 
Ajde, dobro. Ne smem mnogo da lajem o SPC, to ti je nedodirljiva institucija na zalost, dobro je ona nama zakuvala jednim dogadjajem u istoriji. Ovo sam morao da kazem, a za ostalo jezik za zube. Nije ovo nikakva anti SPC kampanja, ili teorija zavere...Pustimo sad SPC, ajde vratite se satanizmu....
 
Wilkołak:
Okej, momci ... rekao sam da necu komentarisati teme na ovom podforumu, ali nesto mi ne dade mira. Znate, kada covek neke stvari posmatra sa udaljenosti onda moze primetiti nesto sto do tada nije primetio (od sume ne videti drvece, odnosno od drveca sumu).

Ruzno je sto se svako ko pomene hriscanstvo u pozitivnom smislu ovde doceka na krv i noz, ali, ne iznenadjuje me to, ima toga svuda. Iznenadjuje me sto tu ima forumasa sa kojima sam se veoma lepo slagao neko vreme, pre nego sto su me neki toliko izveli iz takta da sam odlucio da se povucem. Ipak, slazem se sa onim sto je Salvantis rekao. Nadobudne komentare nekih forumasa necu komentarisati, te me sada interesuju komentari onih sa kojima sam nekad, cini se, bio blizak...

Ako cemo vec od istorije da pravimo religiju, kazite ... tema ima nebrojano mnogo!

a ko ih je otvarao???
prebroj...

najveci pravoslavac u srbiji (tako kaze za sebe) Pobunjenik - Istorijski Isus
Sveti Sava - Kosovo i metohija -- Dushica 84
Brak po vidjenu SPC - neki ceazar, isto pravoslavac
pokatolichenje srba - Ljuba

josh milion i 1 otvorena od hadzi mihajla,
koje su u medjuvremenu obrisane

i samo jedna kritichka
orvelova - zashto ljudi brane crkvu.

opet Pahomijanka izigrava muchenicu :twisted:

samo nemo i ti wilk da krenesh da tvojom veshtinom sofizma... leba ti!
 
DruidIzRethome:
a ko ih je otvarao???
prebroj...

najveci pravoslavac u srbiji (tako kaze za sebe) Pobunjenik - Istorijski Isus
Sveti Sava - Kosovo i metohija -- Dushica 84
Brak po vidjenu SPC - neki ceazar, isto pravoslavac
pokatolichenje srba - Ljuba
josh milion i 1 otvorena od hadzi mihajla,
koje su u medjuvremenu obrisane
i samo jedna kritichka
orvelova - zashto ljudi brane crkvu.
opet Pahomijanka izigrava muchenicu :twisted:

samo nemo i ti wilk da krenesh da tvojom veshtinom sofizma... leba ti!
I sad si naravno opet krenuo da seres i vredjas, sto ti je uobicajna praksa. Ili ono kao isklonjirao si nik, pa sad niko ne zna ko si :roll:

Vidis nisam hteo da te spominjem, ali ti se sam opravdano prozivas, jer si upravo ti jedan od najvecih, ako ne i jedini problem ovde. Prekrsio si sve moguce odredbe pravilnika, postovi ti se sastoje jedino od plitkih i jeftinih provokacija i licnih uvreda, pravis nove nikove (sto je takodje izricito zabranjeno) i uopste iskljucivo postujes ovde da bi nekoga vredjao i unosio neku mrznju i tenziju (a pre svega po pitanju religije i vere).

Prosto nisi u stanju da postavis jedan jedini post a da nekoga ne vredjas ili napadas.
Ono sto mi nikako nije jasno je cija si tetka, strina, svalerka, kucni ljubimac ili sta li vec kad mozes ovde da radis sta ti padne na pamet, kao da je u pitanju neki tvoj privatni seoski forum sa planine.

Bezobrazno cow, previse bezobrazno i potpuno neshvatljivo zasto moderatori to dozvoljavaju.
 
Salvantis:
I sad si naravno opet krenuo da seres i vredjas, sto ti je uobicajna praksa. Ili ono kao isklonjirao si nik, pa sad niko ne zna ko si :roll:

Vidis nisam hteo da te spominjem, ali ti se sam opravdano prozivas, jer si upravo ti jedan od najvecih, ako ne i jedini problem ovde. Prekrsio si sve moguce odredbe pravilnika, postovi ti se sastoje jedino od plitkih i jeftinih provokacija i licnih uvreda, pravis nove nikove (sto je takodje izricito zabranjeno) i uopste iskljucivo postujes ovde da bi nekoga vredjao i unosio neku mrznju i tenziju (a pre svega po pitanju religije i vere).

Prosto nisi u stanju da postavis jedan jedini post a da nekoga ne vredjas ili napadas.
Ono sto mi nikako nije jasno je cija si tetka, strina, svalerka, kucni ljubimac ili sta li vec kad mozes ovde da radis sta ti padne na pamet, kao da je u pitanju neki tvoj privatni seoski forum sa planine.

Bezobrazno cow, previse bezobrazno i potpuno neshvatljivo zasto moderatori to dozvoljavaju.

to shto si ti svinjo pokvareno govance je tvoj problem
ti si posle svakog mog posta
mesec dana
dopisivao "Bugarin" i/ili "Satanista"
pre nego shto sam ti se prvi put obratio!

a nisam ni jedno ni drugo.

govorio si te 2 stvari u veoma omalovazavajucim konkstima
i jednini razlog shto nisi banovan je shto je jadnik jomini isto govance ko i ti shto si!

a kad nisam obracao paznju na dvoj debilni um,
dovuko si se na istoriju da mi jedesh g*vna,
pederu pederski! jer ja to drugachije stvarno ne mogu da shvatim

shta ocesh od mene, ako vec nemash pahomijanske sklonosti?!

i, evo, sad, ja sam najveci problem :D :D :D

e debilu debilski...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top