veliki krang
Legenda
- Poruka
- 71.060
Jedini koji su ubijali Srbe su bili partizani, crni vrani![]()
Bilo je i među njima časnih ljudi, ali takvima nakon rata nije padalo na pamet da se učlanjuju u partiju. Odličan primer je Simo Dubajić.
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Jedini koji su ubijali Srbe su bili partizani, crni vrani![]()
Uglavnom ljudi koji su prišli prvoj vojsci koja je naišla, ili seljaci nezadovoljni životom u Kraljevini.Bilo je i među njima časnih ljudi, ali takvima nakon rata nije padalo na pamet da se učlanjuju u partiju. Odličan primer je Simo Dubajić.
U knjizi se ne govori o suradnji s četnicima, ali je bitna za kontekst, jer se sakriva činjenica da su NDH i Nedićeva Srbija imale uspostavljene diplomatske odnose. I nemoj se, molim te, sada vaditi na to da je Srbija bila kvislinška tvorevina podređena njemačkoj upravi. U istovjetnom položaju je bila i NDH, tako da u tom pogledu nema nikakve razlike.Докле ћемо да се играмо глувих телефона, приложио си Војиновићеву књигу о конзулату НДХ у Београду и кажеш да тамо пише нешто и о сарадњи четника и усташа?Питам шта то пише?
Прати расправу.
U knjizi se ne govori o suradnji s četnicima, ali je bitna za kontekst, jer se sakriva činjenica da su NDH i Nedićeva Srbija imale uspostavljene diplomatske odnose. I nemoj se, molim te, sada vaditi na to da je Srbija bila kvislinška tvorevina podređena njemačkoj upravi. U istovjetnom položaju je bila i NDH, tako da u tom pogledu nema nikakve razlike.
To i jeste razlika u odnosu na NDH, pošto tamo nikakve okupacione uprave nije bilo, kao uostalom ni na jednoj drugoj teritoriji osim Srbije.Не знам што си је поставио онда овде.Нити је Недић четник нити је имао везе са НДХ.U knjizi se ne govori o suradnji s četnicima, ali je bitna za kontekst, jer se sakriva činjenica da su NDH i Nedićeva Srbija imale uspostavljene diplomatske odnose. I nemoj se, molim te, sada vaditi na to da je Srbija bila kvislinška tvorevina podređena njemačkoj upravi. U istovjetnom položaju je bila i NDH, tako da u tom pogledu nema nikakve razlike.
Imaš jako mizerno znanje o NDH. Pavelić nije ni o čemu sam odlučivao. Odluke u NDH donosio je njemački veleposlanik Siegfried Kasche. NDH je bila marionetska tvorevina pod upravom Njemačke. Nikakve tu nije bilo razlike po tom pitanju između NDH i Nedićeve Srbije.Не знам што си је поставио онда овде.Нити је Недић четник нити је имао везе са НДХ.
Недићева Србија није исто што и НДХ, нити је Павелић питао Немце да потврде све што он одлучи као што је Недић то морао.Врховну власт у Србији је имао главни немачки командант Србије а не Недић, у НДХ је то био Павелић, чак су савезницима и рат објавили.
Није конзулат био ту због Недића већ због Немаца, а граница је била једва неки километар одатле на реци Сави.
Imaš jako mizerno znanje o NDH. Pavelić nije ni o čemu sam odlučivao. Odluke u NDH donosio je njemački veleposlanik Siegfried Kasche. NDH je bila marionetska tvorevina pod upravom Njemačke. Nikakve tu nije bilo razlike po tom pitanju između NDH i Nedićeve Srbije.

Имам јако добро знање о тој геноцидној творевини.Одлуке је доносио Павелић и његова усташка влада.Чак су и Јасеновац и друге логоре за Србе, расне законе и остало доносили искључиво Хрвати, Немци са тим немају везе.Забележено је да су их Немци и критиковали због тога.Imaš jako mizerno znanje o NDH. Pavelić nije ni o čemu sam odlučivao. Odluke u NDH donosio je njemački veleposlanik Siegfried Kasche. NDH je bila marionetska tvorevina pod upravom Njemačke. Nikakve tu nije bilo razlike po tom pitanju između NDH i Nedićeve Srbije.
Sta bi sa Ustasama, i Nemcima? Oni nisu ubijali Srbe?Jedini koji su ubijali Srbe su bili partizani, crni vrani![]()
"vlada" M.Nedica, ili prethodni "komesarijat" Acimovica su samo nazivi iza kojih se nalazi civilni kabinet nemacke vojne okupacione uprave. Zadatak tog civilnog dela je omogucavanje, i provodjenje ekonomske eksploatacije i odrzavanje reda u civilnoj okupiranoj populaciji. NDH konzulat nije bio konzulat, nego "konzualrno predstavnistvo" pri nemackoj vojno-okupacionoj upravi. Nema nikakvih "diplomatskih"odnosa (reciprocitet na razini ambasade, ili konzulata) izmedju NDH i Nediceve Vlade, jer ta Vlada nema Ministarstvo inostranih poslova.U knjizi se ne govori o suradnji s četnicima, ali je bitna za kontekst, jer se sakriva činjenica da su NDH i Nedićeva Srbija imale uspostavljene diplomatske odnose. I nemoj se, molim te, sada vaditi na to da je Srbija bila kvislinška tvorevina podređena njemačkoj upravi. U istovjetnom položaju je bila i NDH, tako da u tom pogledu nema nikakve razlike.
NDH je zavrsavala u Zemunuprivatni kontakti su prethodnica službenih, zar ne?

.potpisujemhttps://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...skom-ratu-cetnici-i-ustase-ravnogorci-na-moru
koji se dice ubicama svojih predaka, misa janketic mi uvek dodje na pamet i srpski svetac u vezi sa njim
Cetnik Vladimir Vlado Sipcic je ''samouku deciji psiholog'' ? On zna da dete od pet godina ne moze da se sece takovg znacajnog dogadjaja iz svog detinjstva ?
Cetnik Vladimir Vlado Sipcic je ''samouku deciji psiholog'' ? On zna da dete od pet godina ne moze da se sece takovg znacajnog dogadjaja iz svog detinjstva ?
Imali smo smouke istoricare, a dobi smo i samouke decije psihologe.....

Pa ne može. To se ti možda sjećaš jer su te maltretirali kad si imao pet godina, a to nije bilo tako davno.Cetnik Vladimir Vlado Sipcic je ''samouku deciji psiholog'' ? On zna da dete od pet godina ne moze da se sece takovg znacajnog dogadjaja iz svog detinjstva ?
Imali smo smouke istoricare, a dobi smo i samouke decije psihologe.....

Saradnja sa okupatoromШта ће ово овде?