SANJAO SAM NOCAS....

sjenka:
vec sat vremena prodje a niko nista... Jel vam tako dugo treba da rucate?
ili nikog ne zanimaju snovi...
izazivam vas na DVOBROJ!
INACE CU SVA TAJNA ZNANJA O SNOVIMA DA ZADRZIM ZA SE!!!
Haha a ti si izabrala vreme i mesto a bogami i oruzje... a opet u ludilu istine ili ti u carstvu snova svaku bitku dobija samo jedan... onaj koji sanja... A ja sanjam... i pazi nemam kosmare nego lepe snove...
Na zalost nemam vremena za neki ozbiljniji dvoboj kakva tvoja trenutna dokolica i licni ego iziskuju... ali cu ipak probati da ti dam neke odgovore... moja vidjenja...
 
sjenka:
sta mislis, sta su snovi, odakle dolaze i cemu sluze?

zasto te (ako te) fasciniraju?
pitanje je za sve zainteresovane

molim uzdrzavanje od sranjovnika, kh,kh, ... hocu reci sanovnika i slicnih primitivnosti
izvolite
Prvo realisticki pristup... u snu... odmaraju se dve stvari... psiha i fizika... Postoje i trenuci kad fizika i dalje iziskuje odmor ali psiha je odmorna... spremna za akciju ... u koju i krece i trenutno neopterecena fizikom ima cak i snagu i moc mnogo vecu nego obicno... misli lete nevidjenom brzinom... osobama... dogadjajima... koji su nas okruzivli ili koje bi mi zelimo da nas okruzuju...mi to zovemo san...

Iracionalan pristup:
Mesto bez vremena i prostora...bez tacaka i zareza... samo je jedna granica kocke... masta... Kolika je tvoja kocka... To je ono sto jesi. Sta si?
Spoj svih atoma koji haoticno lete a ti ih slazes po svojoj zelji... svesno ili nesvesno... sta je?
Stvaras san... stvaras ideju... kako magicna rec stvaras... I taj san te vodi... upravlja... ma zapoveda... vodi te cemu?
Dobro ili lose... jin ili jang.. mora biti i jedno i drugo... Zasto su i jedni i drugi?
Momenat opustenosti...momenat leta u visine... momenat koji volimo... Zasto ga zaboravljamo?
Ko sanja vecno... samo ludak... realnost... gruba rec... bitka realnosti i sna...macevanje... Ko preovladjuje?
Ma san je ludilo... :lol:
Odo da sanjam... :wink:
 
Posto videh da se ovde pricaju snovi... sad cu ja da ispricam moja 4 od prosla 4 dana...

San 1 Naslov "DA"
Vise kao Erotska fantazija... ne znam da li to i da pisem... blam...
Al ovako kao pojavljuje se ONA...(pada sa neba jel..:lol: ) I kao mi pricamo... vreme i mesto su mi nevidljivi...verovatno neki kafic... ali kao super se kontamo... i sve mi je tako nekako divno... I ona tako nesto menje :lol: ... al nekako kroz razgovor se non stop provlaci da, da, da... i onda sam ja njoj kao rekao DA... I onda se san prebacuje u jedan drugi prostor... i onda dalje necu da ti pricam... :lol: Al bilo je fino...

San 2 "Crvekapa"
Ona kao ide sumicom... onako sve sa cegerom i skakuce... Ali onda pogleda oko sebe i shvati da je mrak... Da nevidi nista i da ce bubnuti u neko drvo.... Odjednom pruza ruke ispred sebe i pazljivo koraca... Sad je vec pocela da se plasi.... Gleda na sve strane i samo vidi drva... Izgubila je put... A ja kao imam neki dvogled i sve to gledam i smeskam se... Neko ce joj sigurno prici i pokazati joj put... Samo gledam ko...

San 3 "jugoslovenka"
San je vise pesma....
"inteligentna, prepotenta... Jugoslovenka
Tako mlada a vec sve zna...
O vidi samo kako se nosi ima plavi pramen u kosi....Jugoslovenka...
Debilan san a? :lol:

San 4 "Pogled"
Ja kao radim pala noc... Idem u kola po nesto... Vracam se i odjednom cujem neko "khmm khmmm" neko se nakasljava... Bacim pogled... neke zene... stvarno ih ne bi ni primetio da se nije nakasljala... 2 matore i jedna mlada... ta koja se nakasljala... I kao prolazimo jedno pored drugog... i gledamo se u oci...fascinantne oci... smeska mi se nesto... I ja vrtim film... pa ja nju znam odnegde... dal da joj se javim ili ne javim... ali ne mogu da se setim... I tek kad smo prosli jedno pored drugog ja se setim odakle je znam... I ono kao "ebote budalo pa sto joj se nisi javio"... neki los filing...
 
san koji je na mene ostavio najjaci je utisak je san u kom sam se udavila... davno sam ga sanjala, mozda sam imala oko 15 godina ne secam se... uglavnom, ja nisam ja vec neka mlada zena koja hoce da se ubije...i ubije se tako sto skoci u reku i udavi se, a i ja zajedno sa njom... nema sanse da vam opisem kako je to izgledalo... sam trenutak davljenja, strasan, ostajem bez vazduha... ali ono posle.. mir, mir, neverovatno... nikad mi se to nije ponovilo ...
 
mala informacija u vezi snova za one koji mozda nisu culi, snovi ustvari predstavljaju elemente iz nase posvesti, tj oni sadrze sve ono cega nismo svesni, tako da obicno sve sto sanjamo ima svoj simbol cije je znacenje drugacije za svaku osobu.
Znacenje nekog simbola iz sna, moze se otkriti jedino metodom 'slobodnih asocijacija'... Vrlo je zanimljivo.
Ako nekog zanima mogu objasniti, nije nista komplikovano.
Mozda ste sve to ustvari i citali, to je inace najstarija odnosno prva definicija i teorija o snovima koju je dao Frojd.
Zato budite uvereni da to sto sanjate nije uopste bez znacenja, to mogu biti vase teznje, zelje kojih niste ni svesni, ili cak neke uspomene koje mislite da ste zaboravili...
Sve ima znacenje.
Pozdrav svima a ja ne sanjam cesto pa ne znam sta je bilo zadnje, mada u zadnje vreme par puta sanjam da se ljubim s nekim...
 
Sanjala sam da sam na brodu,na brodu su bili svi moguci ljudi koji mi znace bar malo.Elem,brod je iznenada potonuo i svi smo pali u vodu,svi se gusili ,i svuda je bio mrak:( u svakom slucaju secam se da sam nasla izlaz,al kada sam nasla opet isti taj brod se nasao i na brodu svi koji mi znace:) kakve ja bolesne snove imam:)
 
sjenka:
metoda slobodnih asocijacija nije ni jedina ni uvijek ispravna pri tumacenju snova. Nekada je kontraproduktivna ali bi trajalo da objasnim zasto, izuzev ako insistiras. Frojd je do neceg i dosao ali je puno toga i skenjao sto se psihologije snova tice, kao i u drugim stvarima bio je patoloski jednostran, a i sam je bio vrlo los tumac snova, zapravo ogranicen svojom metodom. Mada mora mu sse odati priznanje da je otvorio temu na naucnoj bazi. Bio je pionir.i tako dalje mogla bih do prekosutra izlagati... Ali da ovo ne bi preslo u teoretisanje, zastacu.

U pravu si da snovi nisu bez znacenja.
Nisi u pravu da nije komplikovano, jerbo jeste komplikovano kao i citava psiha, i tesko ih je i odgovorno tumaciti.
pozdrav

A sto da ne teoretises? :)
Nisam ja nikakav strucnjak, pod broj jedan. Pod broj dva, citala sam nesto strucne literature. Ono sto sam ja htela da kazem, jeste da, posto nemam strucnjaka pored sebe, jos nisam krenula kod psihijatra;) , mada ne bih imala nista protiv, jedino ja samoj sebi mogu nesto da rastumacim. Da, da, metodom asocijacija, opet nemam profesionalnu deformaciju, a imam dara da napravim potrebnu distancu. ;)
Evo sta hocu da te pitam. Sigurno znas da se u vise snova pojavljuju ista mesta, a radnja je uvek nesto drugacija. Znas li da mi kazes nesto o tome? Kod mene je to jedan hotel, jedan stan ili u poslednjem slucaju suma. Na primer, san o sumi uvek je vezan za trku u kojoj i ja ucestvujem. Poznat je start i cilj, ali putanja koja je ipak kruzna, nije odredjena i dok se trci kroz sumu svako sebi pravi putanju. U tim snovima osecam se snazno i spremno. Cak ponosno na svoje trkacke sposobnosti. U poslednjem ovakvom snu, drugih trkaca nije bilo, al' je ostalo ono da ja moram da trcim bez obzira. Suma je uvek ista.:-)
 
Sjenka ti si genije! :D
Odusevila sam se i nemas pojma koliko si pogodila, iako ti nedostaju cinjenice iz mog zivota. Yeeeee! :)
San sa sumom sanjam u poslednjih 6 meseci. Imam 30 godina i u ovom periodu su se izdesavale bitne i kljucne stvari, tipa, napustila posao, udala se, preselila i vratila se faksu, da ga napokon zavrsim. Ceo ovaj period dosta sam provela u introspekciji. :)
Osecanje koje je u snu dominantno jeste ono sto sam vec istakla, da osecam sopstvenu snagu, kao i sposobnost dovijanja kojim putem cu trcati dalje. U sebi se hrabrim i kazem "odlicno si ovo odradila, idemo dalje". Ali nikad nisam sigurna sta me dalje ceka. U poslednjem, pocinjem trku sama i na startu opet ne znam sta ce biti. Samo na kratko pored mene je moja kuma, al' ja zelim sama da trcim. Ne osecam strah ili nesto slicno, samo sam "svesna" cinjenice da idem u nepoznato.

Sjenka, gde si bila sve ovo vreme?
Hvala ti na trudu! Odusevljena sam! :)
 
Kao, sedi srpkinja pored mene ne trosedu i pita me Na Drini Cuprija. U sobi sede i moji cale i keva i posmatraju. Ona mi postavi neko pitanje,ja lepo opsirno odgovorim i ona kaze nesto u stilu 'Moracemo jos da vezbamo...nisi sve rekla'. A ja kazem da ne mogu celu knjigu da naucim napamet

Ja u kabinetu za istoriju odgovaram,vidi cuda,istoriju, i to sa mesta. Upaljen je i Tv i nasi fudbaleri su nekoga pobedili.Sledeca scena je kako se neki nas fudbaler grli sa Tosetom Proeskim
 
Sanjala sam nekih trista cuda...Lep i suncan dan...a ja cuvam tudju decu...pa je bilo neko ubistvo...noc..pa jurimo ubicu...pa po prasnjavim ulicama nalazimo zakopane pistolje...:shock:...
A ti mi onda kazes da zelis da te sanjam!
Mislis li da bi bio bezbedan u mom snu? :twisted:
 

Back
Top