Samojed

To su ljudi koji ne vole pse, u to sam se i sama uverila. Bitna im je zarada i to je to! Što je najgore oni imaju i pansion za pse! :eek::dash:

Ljudi im plaćaju 800 dinara dnevno za čuvanje ljubimaca, a oni ih samo ostave u boxu i bace im bajat hleb pre nego što odu na posao (nikada i nisu kući'to se lako proveri, o tim psima niko ne brine). Psi žive u groznim uslovima. Kada bih znala gde i kako da ih prijavim uradila bih to. Tužila bi ih samo da je ovo normalnija država... Zgrozila sam se danas kada sam videla tu ženkicu koja je vrh repa izgrizla do kože. :udriglavu: Ne znam, ne znam ni sama kakvi su... Znam samo da nisu zaslužili da drže tu divnu rasu, nisu!
 
Samim tim da si smogla snagu da javno "pricas" o tome, jasno je da je ono najgore za vama. Drago mi je da si istrajala u borbi za malenog i da je sve ispalo dobro. A na stranu sto se radi o zivim bicima i sto su njihovim neadekvatnim tretmanom prekrsili barem dva zakona, ti si ovde i prevareni kupac a u takvim situacijama uvek treba upozoriti i druge potencijalne kupce sta mogu da ocekuju.
 
Strasno je bre kakvih seljaka ima , kao da su stoka pa se tako brinu o njima . Nemam reci stvarno .
Reci ti meni Xella kako je malisha sad , jel mu bolje ?
I moram da pitam da li neko zna da li je normalno da se ovaj moj malisha linja, a za 4 dana puni 4 meseca ?
 
Raspitao sam se dosta , da , ima to sezonsko menjanje dlake , samo pravi vate po stanu ...
Inace su ljudi ocigledno u velikoj zabludi sto se tice njihove tvrdoglavosti , napunili su mi glavi da ne slusaju da vole da gazduju , da ne smem strog da budem itd itd ... problem je ustvari sto ih vecina razmazi od malena jer su onako pufnasti , kao plisane igracke :) , a bogami sam do sad video i par nesocijalizovanih slucajeva sa agresivnom reakcojom prema drugim psima .
Sto se mene tice ja sam sa malisom imao krizan period prva tri dana , nakon cega sam uspeo da uspostavim dominaciju , e onda su se svi iznenadili kako ume da slusa vise nego neki stariji psi iz copora .
Sa nepuna dva meseca je prihvatio povodac , sestra ga je naucila i par trikova ...
Jos jednom hvala svima na savetima , i evo par slicica sa njim i njegovim najbolim drugarom :)
394113_377745502236212_100000022964980_1564933_1662238893_n.jpg
431239_377730535571042_100000022964980_1564918_1986644164_n.jpg
403144_377729945571101_100000022964980_1564910_1030633657_n.jpg
 
Da, sezonsko linjanje... Sa mojim mesancem pekinezera od 7,5kg prolece je bilo strasno; sa ujkinim haskijem su komsije htele da skiknu. :lol: I da, sa svakim psom je bitno od starta uspostaviti dominaciju.
 
Reci ti meni Xella kako je malisha sad , jel mu bolje ? I moram da pitam da li neko zna da li je normalno da se ovaj moj malisha linja, a za 4 dana puni 4 meseca ?

Bolje je, hvala na pitanju. Trenutno ima manjih problema sa zubicima. Rastu, pa su mu bolne desni, sporije jede, nece bas dugo ni da seta, al prebrodicemo mi to ;)

:bye:
 
kao prvo pozdrav svim ljubiteljima pasa na forumu,imam zanku samojeda.kad sam se odlucio za ovu rasu svi su me ubedjivali da NIKAKO ne uzimam samojeda,te da nemoze podneti nase vrucine,te da je tvrdoglav i neposlusan,da se non stop linja,da se stalno mora cesljati da mu se dlaka ne uceba,da se stalno mora kupati da bi bio lep i beo,da ti psi non stop laju.....ma da ne nabrajam sta su mi sve pricali i cime su mi sve punili glavu neupuceni ljudi.Al ja i dalje zelim po meni jednog od najlepsih pasa na svetu, psa sa prirodnim osmehom,predivnim crnim ocima....Sve sto su mi pricali su bile LAZI nista nije istina,niti treba da se non stop ceslja i kupa, uopste nije neposlusan,ovaj pas nema miris,dlaka mi je kao u macke i ako se zaprlja i bez kupanja ona ce za par dana ponovo biti bela.Mislim da odgajivacnice drze ove pse samo zbog novca (neka me ispravi neko ako gresim)ne moze neko da drzi 15 zanki i 5 muzjaka iz ljubavi, gde kuje sluze samo za proizvodnju stenadi a muzjaci samo za parenje.meni je jedna registrovana odgajivacnica iz beograda trazila 700e za parenje :think: naravno oni tog psa drze iz ciste ljubavi....psi se ne setaju ne igraju sa decom..... ,ovi psi obozavaju decu i nije poznato da je nekad nekog ujeo samojed.Trenutno imam stenad okocenu 2.maja koji se paze kao male bebe.ako pas nije od steneta uzgajan i hranjen kako treba pas zakrzlja i jako tesko izraste u normalnog i zdravog psa.Najezio sam se kad sam citao kako je xella prosla sa stenetom...sramota za odgajivacnicu i nebih vise komentarisao.Imam jednog psa i pozivam sve da dodju i vide u kakvim uslovima se drzi pas cime se hrani i kako se neguju stenad.Cudno mi je da narod kad hoce da kupi stene odmah trazi registrovane odgajivacnice....ovim postom nisam hteo da uvredim nikoga niti da omalovazavam prave odgajivacnice.Ima pravih odgajivaca kod nas koji imaju mali broj pasa i odgajaju pse kako dolikuje oni ce se prepoznati
 
Xella,Постоје одгајивачи и постоје "одгајивачи"
Ви сте упали у руке овим другима,очигледно.Њихов једини циљ је продаја што пре ,па и пре прве вакцине,а камоли ревакцинације.Штеде на свему,од пријављивања штенаца,преко исхране до чишћења од паразита.Мали штенци имају глисте и ако се редовно не чисте(по неколико пута пре прве вакцине,паразити им ометају нормално развијање и раст.Тако малим штенцима се не дају пилуле,него се то ради пастом,строго дозирано.Грешка је што сте узели тако мало куче ,пошто вам је то први пас.Схватите да сада само од вас ,вашег туда,залагања и у кралњој линији могућности зависи да ли ће тај порасти нормално и на вашу радост.
Што се тиче избора Самоједа ,можда сте,као првог пса,могли да узмете неку другу расу,али то више није битно.Пробајте да не стављате у први план своје бриге "дресуру" него рад са псом око основних ствари као што је вршење нужде(то би научио од мајке много брже и много лакше,да је имао прилике).Од момента ревакцинације,када може да иде напоље обратите највише пажњу на његову социјализацију.Будите увек опрезни приликом сусрета са другим псима,а нарочито са људима .Ако изградите однос поверења према вама,смањићете могућност превеликог страха од нових ствари,људи,других паса и тако даље.Дресура није нешто што иде уз пларне псе.Уз њих иде обука и то радна.Оно што вама треба је да немате проблема са агресивношћу(која је углавном повезана са страхом).Од првих излазака навикавајте штене да иде на поводнику(нипошто кратком) и то да му буде не ограничавајући фактор него навика да се напоње иде са огрлицом и поводником као нама да обујемо ципеле.
Што се тиче лајања,то је тако,одабрали сте једну од ретких поларних раса која лаје и ужива у томе.Када почне да излази нека то буду дуге шетње,самостално трчање у контролисаној средини и увек нека награда за све што га учите да уради(Похвала речју и покретом и посластица.)
Желим вам сву срећу.
 
kao prvo pozdrav svim ljubiteljima pasa na forumu,imam zanku samojeda.kad sam se odlucio za ovu rasu svi su me ubedjivali da NIKAKO ne uzimam samojeda,te da nemoze podneti nase vrucine,te da je tvrdoglav i neposlusan,da se non stop linja,da se stalno mora cesljati da mu se dlaka ne uceba,da se stalno mora kupati da bi bio lep i beo,da ti psi non stop laju.....ma da ne nabrajam sta su mi sve pricali i cime su mi sve punili glavu neupuceni ljudi.Al ja i dalje zelim po meni jednog od najlepsih pasa na svetu, psa sa prirodnim osmehom,predivnim crnim ocima....Sve sto su mi pricali su bile LAZI nista nije istina,niti treba da se non stop ceslja i kupa, uopste nije neposlusan,ovaj pas nema miris,dlaka mi je kao u macke i ako se zaprlja i bez kupanja ona ce za par dana ponovo biti bela.

Najezio sam se kad sam citao kako je xella prosla sa stenetom...sramota za odgajivacnicu i nebih vise komentarisao.

Potpisujem ovo! Ova rasa je prosto divna. Moj ljubimac je stalno uz mene, živi sa mnom u stanu. Mažen je i pažen, malko sam ga i razmazila jer pokušavam da mu nadoknadim sve ono što mu odgajivači nisu pružii. Vrlo je pooslišan i poverljiv. Obožava decu. Gotovo nikada ne laje. Tačnije, kada je bio manji lajao je kada bi čuo yvono ili goste na vratima, ali onda je skontao da su to moji gosti, koje ja treba da dočekam i da tek onda on može da im priđe da se mazi. Onaj ko kaže da samojedi stalno laju, verovatno ne posvećuje dovoljno pažnje svom ljubimcu...

P. S. Ne bih ni ja više da komentarišem na ovu temu, pokušavam to da ostavim iza sebe. Moj ljubimac ima svu potrebnu negu, pažnju i ljubav koju nam vraća višestruko. Do sada smo i suprug i ja vrlo zadovoljni njegovim napretkom. On raste uz nas, uči od nas, ali i mi učimo od njega. On je naš mali, ali veliki borac. Zahvalni smo što ga imamo i drago nam je što pritisci koji su vršeni od strane naših prijatelja i familije, da ne uzmemo ovu rasu nisu urodili plodom. Prosto smo se zaljubili u ovu rasu, a oni su prosto pogrešili kada su navodili neke osobine ove pasmine. ;)
 
Што се тиче избора Самоједа ,можда сте,као првог пса,могли да узмете неку другу расу,али то више није битно.Пробајте да не стављате у први план своје бриге "дресуру" него рад са псом око основних ствари као што је вршење нужде(то би научио од мајке много брже и много лакше,да је имао прилике).Од момента ревакцинације,када може да иде напоље обратите највише пажњу на његову социјализацију.Будите увек опрезни приликом сусрета са другим псима,а нарочито са људима .Ако изградите однос поверења према вама,смањићете могућност превеликог страха од нових ствари,људи,других паса и тако даље.Дресура није нешто што иде уз пларне псе.Уз њих иде обука и то радна.Оно што вама треба је да немате проблема са агресивношћу(која је углавном повезана са страхом).Од првих излазака навикавајте штене да иде на поводнику(нипошто кратком) и то да му буде не ограничавајући фактор него навика да се напоње иде са огрлицом и поводником као нама да обујемо ципеле.
Што се тиче лајања,то је тако,одабрали сте једну од ретких поларних раса која лаје и ужива у томе.Када почне да излази нека то буду дуге шетње,самостално трчање у контролисаној средини и увек нека награда за све што га учите да уради(Похвала речју и покретом и посластица.)
Желим вам сву срећу.

Hvala mnogo na savetima i lepim željama.:zag: Moj ljubimac sada ima skoro sedam meseci, vakcinisan je i protiv zaraznih bolesti i protiv besnila. Iako živimo na četvrtom spratu nije nam bilo teško da ga svako malo izvodimo napolje dok nije naučio gde treba da vrši nuždu.Mislim da mu je za to trebalo svega tri-četri dana (naravno uspeli smo sa poslasticama). Ipak smo, jer je bio vrlo mali, kupili i pelene za štence za svaki slučaj ;) Pomogle su nam par puta. Kada je bio bolešljiv i kada se fizički nije mogao kontrolisati, nismo ga kažnjavali. Navlačili smo žute rukavice, čistili i prskali asepsolom svako malo. :lol: Prošli smo i to, ali tako mora, ništa strašno.

Naučen je i na povodac, uživa u šetnjama. Par puta smo ga puštali u park da se istrči sa psima naših poznanika. Moram da priznam da sam se pomalo plašila da ne pobegne, međutim on je samo hteo da se igra i da trčkara za psima. Kada se umorio došao je do mene da malo odmori i naravno da dobije omiljenu poslasticu :mazipsa:

Deca ga prosto obožavaju. Svi klinci iz kraja ga znaju. Kada nas vide ispred zgrade, trče napolje da bi se igrali sa njim. To zna da potraje, ali ako :D

Jedna starija gospođa nam je rekla da je oduševljena njegovom belinom, kaže da nečiji veš nije tako beo :lol: I tako, vole nas i stari i mladi, a imaju i zašto ;) :D

Pozdrav za sve koji čitaju! :bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top