Samohrana majka

dive

Legenda
Poruka
61.140
citam vesti i ovo me ozbiljno uznemirilo
https://rs.n1info.com/vesti/samohra...ce-treba-pomoc-bolesna-sam-ne-mogu-vise-sama/
najstariju devocicu majka ispisuje iz srednje skole jer nema uslova za njeno skolovanje
lepo je sto su deca bila njena zelja, a cija su odgovornost?
cija je odgovornost stvaranje potomstva sa neodgovornim ocevima kojima majka moze da obezbedi samo status socijalnih slucajeva?
da li bi toj deci koja odrastaju u mraku, bez minimuma potrebnog za normalan zivot bilo bolja sansa za normalnu buducnost bilo smestanje u hraniteljske porodice?
da li je moralno upacivati majci jednokratnu pomoc ili je to samo produzena agonija za decu?
 
citam vesti i ovo me ozbiljno uznemirilo
https://rs.n1info.com/vesti/samohra...ce-treba-pomoc-bolesna-sam-ne-mogu-vise-sama/
najstariju devocicu majka ispisuje iz srednje skole jer nema uslova za njeno skolovanje
lepo je sto su deca bila njena zelja, a cija su odgovornost?
cija je odgovornost stvaranje potomstva sa neodgovornim ocevima kojima majka moze da obezbedi samo status socijalnih slucajeva?
da li bi toj deci koja odrastaju u mraku, bez minimuma potrebnog za normalan zivot bilo bolja sansa za normalnu buducnost bilo smestanje u hraniteljske porodice?
da li je moralno upacivati majci jednokratnu pomoc ili je to samo produzena agonija za decu?


Mislim da svaka drzhava treba da ima toliko jaku socijalnu mrezhu da kad ispari tjatja uskache da omogutji da se izvedu djeca na put.

dve stvari mi idu na zhivce prva zashto je morala i sa drugim muzhem da radja , takodje izjava "sebi sam radjala djecu" dobro gloopo bi bilo retji shto toliko ili ovo ono , nek su joj zhiva i zdrava , shta je tu je

pomotj joj treba svakako.
 
Uh 11 dece, malo mnogo, tracnije nedno 7 dece previse.
Lako je napraviti, mislim nije ni to, al posle kukati kako se nama para je jos lakse. za 1 dete ti treba bezmalo 200-250e mesecno samo za hranu i ostale sitnice, kada malo poraste treba barem 400e, hrana, garderoba, skola, njoj za 11 dece treba jos mnogo vise po detetu, jedno 5000e minimum za svih 11..., znaci jedno godisnja prosecna plata svakih mesec dana
 
neodgovorno i bahato...samozivo i sebicno...
jeste...sebi je radjala...njena zelja, njena sreca...a drugi neka rade za nju/njih...
jeste...drzava uvek pomaze onima koji ne rade...koji ne razmisljaju...a oni koji rade i ubijaju se od posla za minimalac ko j.ebe...
sve je obrnuto...ni jedna normalna, odgovorna majka nece radjati decu da gleda kako gladuju i zive u mizeriji...
nisu deca kriva ali dokle...
 
pa sad, jel ona kriva i za to što je otac neodgovoran
Nije,...ali da sada ne razglabamo o tome kako i gde, neodgovornim roditeljima relativno lako i po brzoj proceduri, oduzimaju decu i šalji ih u hraniteljske porodice!
Mda, takvi roditelji su neodgovorni do te mere, da ih verovatno i nije mnogo briga za sopstvenu decu (ako su pravi, zdravi i radno sposobni).Ovaj slučaj iz uvodnog posta je ipak specifičan, jer se radi o samohranom roditelju koji se razboleo.Tu bi nadležne institucije, svakako trebale pomoći!
Društvo koje je inače "imuno", na ovu kategoriju ljudi (msm, na samohrane roditelje), trebalo bi da preispita sopstveni sistem vrednosti!
 
Poslednja izmena:
citam vesti i ovo me ozbiljno uznemirilo
https://rs.n1info.com/vesti/samohra...ce-treba-pomoc-bolesna-sam-ne-mogu-vise-sama/
najstariju devocicu majka ispisuje iz srednje skole jer nema uslova za njeno skolovanje
lepo je sto su deca bila njena zelja, a cija su odgovornost?
cija je odgovornost stvaranje potomstva sa neodgovornim ocevima kojima majka moze da obezbedi samo status socijalnih slucajeva?
da li bi toj deci koja odrastaju u mraku, bez minimuma potrebnog za normalan zivot bilo bolja sansa za normalnu buducnost bilo smestanje u hraniteljske porodice?
da li je moralno upacivati majci jednokratnu pomoc ili je to samo produzena agonija za decu?
Zivimo u drzavi koja kao strateski cilj navodi resavanje problema nataliteta. Crkva nam kao jedan od najvecih problema navodi zene koje abortiraju.
Ova zena je za ponos i drzavi i crkvi. I valjda ce se sjetiti da joj pomognu.
 
Odgovornost je njena i muškarca sa kojim je pravila decu, ali sad nema svrhe o tome raspravljati nego treba konkretno pomoći. Ne mislim da je rešenje dati decu u hraniteljske porodice, neće se profesionalni hranitelji bolje starati o toj deci od majke, nego im treba obezbediti normalne uslove za život i školovanje.
kako?
majka ne radi
kuca nema struju
nema minimum uslova za normalan zivot
i da se sakupi tih 160 hiljada za prikljucak, struju treba placati, od cega ce ona?
deca ne zahtevaju samo hranu, nego i obrazovanje
mozda ta deca imaju intelektualni potencijal, sa kojim uz obrazovanje mogu sutra sebi da obezbede sjajnu buducnost
a majka to ne moze da im pruzi i drzi ih sto je govorila moja baka slepe kod ociju
neko je naziva hrabrom majkom, borcem jer je rodila i podigla natalitet ove zemlje
a da li ce ta deca zeleti svoje potomstvo sutra uz ovakvo siromastvo u detinjstvu?
 
pa sad, jel ona kriva i za to što je otac neodgovoran
kad je neko mlad pa napravi pogresan izbor ima neiskustvo kao opravdanje
kako da neiskustvom pravdas nekog u njenim godinama?
valjda procenis, vidis da li osoba radi, da je vredna, da li brine i stara se o deci
kad vidis je odsustvo svega toga, povuces kocnicu
tako rade odgovorne osobe valjda

Zivimo u drzavi koja kao strateski cilj navodi resavanje problema nataliteta. Crkva nam kao jedan od najvecih problema navodi zene koje abortiraju.
Ova zena je za ponos i drzavi i crkvi. I valjda ce se sjetiti da joj pomognu.
a ako se kao ponosne institucije zbog nacina na koji pojedinac podize natalitet ne sete?
koje je resenje da ta deca ne pate zbog odsustva dobro organizovanog drustva?
 
Zivimo u drzavi koja kao strateski cilj navodi resavanje problema nataliteta. Crkva nam kao jedan od najvecih problema navodi zene koje abortiraju.
Ova zena je za ponos i drzavi i crkvi. I valjda ce se sjetiti da joj pomognu.
neka strateski obezbedi bolji zivot svima...pa ce i ostali da radjaju...
bas je ponos...roditi i gledati kako gladuju...:roll:
 
kako?
majka ne radi
kuca nema struju
nema minimum uslova za normalan zivot
i da se sakupi tih 160 hiljada za prikljucak, struju treba placati, od cega ce ona?
deca ne zahtevaju samo hranu, nego i obrazovanje
mozda ta deca imaju intelektualni potencijal, sa kojim uz obrazovanje mogu sutra sebi da obezbede sjajnu buducnost
a majka to ne moze da im pruzi i drzi ih sto je govorila moja baka slepe kod ociju
neko je naziva hrabrom majkom, borcem jer je rodila i podigla natalitet ove zemlje
a da li ce ta deca zeleti svoje potomstvo sutra uz ovakvo siromastvo u detinjstvu?
Pomoći im novčano na nivou opštine ili države. Sad kad se priča proširila sigurno će neko da pomogne. Mislim ako mogu da se daju pare hraniteljskim porodicama zašto ne mogu i u ovakvim slučajevima?
 
a ako se kao ponosne institucije zbog nacina na koji pojedinac podize natalitet ne sete?
koje je resenje da ta deca ne pate zbog odsustva dobro organizovanog drustva?
Sete se valjda neki bogatiji pojedinci, ili deci pomaže neko od srodnika, organizacije i institucije, koje mogu pomoći.
Isto kao i sa bolesnom decom,...daleko bilo!
Nismo valjda toliko dotakli dno.
U celoj priči jedino je bolest je "out of range", ukoliko do te mere sprečava da se uopšte bude svakodnevno u ulozi roditelja.
 
Hraniteljska porodica dobija 300€ mesecno za dete a roditeljima nema ni dinara pomoci,kome nije jasno nek kuka i dalje za alimentacijom

Хранитељство је једно врло хумано занимање, тако да није лепо причати лоше о хранитељима.

Хранитељи добијају минималне накнаде, а од осталог највећи део иде на децу, где све рачуне морају да правдају.


И, не. Не треба породица да добија оно што добијају хранитељи (осим ако није у питању хранитељска породица).

Ако би се породицама исплаћивао новац за то што чувају своју децу, онда нико никада ништа не би радио и зарађивао, већ би сви штанцовали децу и чекали од државе да им да лову за ту децу.

Наравно, не кажем да не треба држава да финансира децу и породице, али, сваком детету треба исто, тако да треба да постоје јасна правила финансирања првог, другог (посебно другог), и трећег детета (после трећег НЕ, јер се нема у буџету пара за финансирање породица које штанцају децу као луде). Ко хоће четврто - пето дете, нека обезбеди финансије, или нека живи у сиромаштву.
 
Sete se valjda neki bogatiji pojedinci, ili deci pomaže neko od srodnika, organizacije i institucije, koje mogu pomoći.
Isti kao i sa bolesnom decom,...daleko bilo!
Nismo valjda toliko dotakli dno.
nismo dotakli dno
ali u situacijama gde je nekome potrebna pomoc, ukljuce se pojedinci i donacijom pomognu
to je jednokratna pomoc koja trenutno resi problem
prikljucice im struju, nahranice decu tog meseca i par sledecih, a sta posle?
 
nismo dotakli dno
ali u situacijama gde je nekome potrebna pomoc, ukljuce se pojedinci i donacijom pomognu
to je jednokratna pomoc koja trenutno resi problem
prikljuci im struju, nahranice decu tog meseca i par sledecih, a sta posle?
Omogućiće valjda i toj deci da se besplatno školuju, jer spadaju u kategoriju siromašnije dece.Toliko bar sigurno mogu.
Sad za posle,... stvarno ne bih znala, nisam ni kompetentna da znam.Valjda u državi postoje ustanove i socijalne službe, koje rešavaju ovakve probleme.
 

Back
Top