Samo u Srbiji 100 evra = 70 evra (Ćiribu-ćiriba, nestade 100 evra!)

MMMD

Zainteresovan član
Poruka
296
Ćiribu-ćiriba, nestade 100 evra!
U Srbiji je i to moguće - za samo nekoliko minuta, 100 evra postalo je 70! Prava magija. Al’ crna!
Novinari Kurira napravili su mali eksperiment, kojim su pokazali kako nas banke legalno pelješe.

Kupili smo 100 evra za 12.160 dinara - velika para! Ali kako se uzme. Čim ta zelena novčanica izađe iz banke i nađe se u rukama običnog građanina, vrednost joj opada, uz svesrdnu pomoć ljubaznih bankara.

http://www.***************/drustvo/-samo-u-srbiji-100-evra-70-evra---29-07
 
Vratili su na vlast SPS. Eto im ga sad. Svojevremeno su se rugali boljima od sebe (Sloveniji). Jedno malo podsećanje; najmizerniji skeč ikada snimljen na našim prostorima, gde se luzeri iz SPS-a 90-tih godina prošlog veka rugaju tadašnjoj Sloveniji i njihovoj valuti:


Prikazano na državnoj televiziji pre izbora od 2012. godine, a sad zabranjeno da se postuje, jer "vređa bivše vlasti".

Ha ha ha ha ha ha ha.

Slovenija je u EU, a oni koje vodi SPS su najgori u Evropi, gori i od Albanije. Tuga jedna. Šta sve ovaj narod neće dozvoliti SPS-u.

:rida: :rida: :rida:
 
sta je poenta? menjac banke im uzeo proviziju? provizija je prevelika za njihov ukus? neka kurir otvori menjacnicu i drzi manju marzu od svih pa nece biti onda konverzije sa tolikim troskovima i onda mogu manje da se proseravaju.

Баш тако.
То им је неки наручени текст који има за циљ да створи свест о томе да су банке заслужиле да их неко ороби ко што су већ једном учинили, не толико давно да бисмо заборавили.

Ако већ хоће о нечем да пишу, нека пишу о томе зашто је НБС престала да откуљује девизе од мењачница и пребацила их на пословање са пословним банкама те на тај начин остварила додатни профит банкарском сектору.
Ово је више него смешно.
 
U mentalnoj matrici naseg coveka je da se kritikuje, da se pljuje na drzavu i da se uvek , ama bas uvek izvrne istina i od toga prikaze nekakva misterija i poseban element koji dolazi na kraju, a to je "zavera" ili "zlocinci" koju cine zlo neduznom narodu. To vise govori o psihickom stanju naroda i kolektivnoj paranoji da vidi svuda nekakve " neprijatelje".
Ovaj eksperiment da izvedes bilo gde u svet dobices isnte rezultate, samo ce negde trebati sest ponavljanja, a negde deset. To samo zavisi od marza koja se nalacuje t.j od razlike izmedju prodajnog i kupovnog kursa.
Zakljucak koji sledi na kraju, takodje je promasen. Nema ovo nikakve veze sa politickim partijama ili ko je na vlasti. To je samo kursna razlika. Nevidim ni razlog da neko sest put menja valutu, cemu to sluzi???
Ovaj eksperiment ima isti smisao kao kad bi napunili rezervar gorivom i onda isli sest puta od Bezanij do Centra i na kraju zakljucili da vam je posle sest ponavljanja "nestala" odredjena kolicina goriva, a za to optuzimo vlast i politiku.
 
Vratili su na vlast SPS. Eto im ga sad. Svojevremeno su se rugali boljima od sebe (Sloveniji). Jedno malo podsećanje; najmizerniji skeč ikada snimljen na našim prostorima, gde se luzeri iz SPS-a 90-tih godina prošlog veka rugaju tadašnjoj Sloveniji i njihovoj valuti:


Prikazano na državnoj televiziji pre izbora od 2012. godine, a sad zabranjeno da se postuje, jer "vređa bivše vlasti".

Ha ha ha ha ha ha ha.

Slovenija je u EU, a oni koje vodi SPS su najgori u Evropi, gori i od Albanije. Tuga jedna. Šta sve ovaj narod neće dozvoliti SPS-u.

:rida: :rida: :rida:

Ti si inače mnogo stručan da tvrdiš kako je neko najgori?
 
Mater im lopovsku...ma ne znam ni šta bih rekao na ovo, a da ne opsujem još više.
Nasao sam jedan clanak, pre nekoliko koji govori o tome kako je Island uspeo da ublazi efekte krize i da se koliko toliko izvuče stavljajući potrebe gradjana ispred potreba banaka, no moj generalni stav da sve banke treba oterati u 3 lepe. Bogate se na nama gradjanima, vrte milione, avione, kamione, i briga njih sto gradjani nemaju leba da jedu. Ne govorim sada o tome da te ganjaju da vratis kredit ako to ne ucinis u odgovarajucem roku, vec o tome da oni na sve moguce nacine gledaju da te prevare kako bi zaradili. A da ne spominjem da su bankari danas jedni od onih koji vladaju svetom! Sve bi ja to poslao u Šišatovac :roll:
 
Mater im lopovsku...ma ne znam ni šta bih rekao na ovo, a da ne opsujem još više.
Nasao sam jedan clanak, pre nekoliko koji govori o tome kako je Island uspeo da ublazi efekte krize i da se koliko toliko izvuče stavljajući potrebe gradjana ispred potreba banaka, no moj generalni stav da sve banke treba oterati u 3 lepe. Bogate se na nama gradjanima, vrte milione, avione, kamione, i briga njih sto gradjani nemaju leba da jedu. Ne govorim sada o tome da te ganjaju da vratis kredit ako to ne ucinis u odgovarajucem roku, vec o tome da oni na sve moguce nacine gledaju da te prevare kako bi zaradili. A da ne spominjem da su bankari danas jedni od onih koji vladaju svetom! Sve bi ja to poslao u Šišatovac :roll:

Da li bi za pocetak mogao da naveds bar jedan nacin kako te banke varaju (ili pokusavaju da prevare)?
 
Svi koji kritikuju bankare i menjace mogu se udruziti i osnovati svoje banke i menjacnice.
Pokret Voltstrit je imao dobru zamisao da njegove pristalice obrazuju svoje stedionice.

Ideja, kao ideja nije losa. Medjutim, iskustvo nas uci da vatreni kritizer (ne pravi kriticari) necega, kada dodju u poziciju u koju su bili kritikovani, po pravilu budu mnogo gori od onih keje su pre toga kritikovali. Ja ne kazem da ne treba kritikovati i iznositi svoje misljenje. Treba pitati autora ovog clanka sa kojom provizijom bi vrsio menjacke poslove i sta ga sprecava da to uradi i time da vlastiti primer kako je to sto isti/ista zastupa realno izvodljivo u praksi.
 
U suštini, onoliko koliko sam ja mogao da skontam na osnovu članaka koje sam pročitao na ovu temu kao i iskustava drugih ljudi, bankarske prevare se u glavnom svode na to da one najčešće daju potpune informacije klijentu, te on sa nepotpunim informacijama stupa potpisivanju ugovora sa bankom o zajmu ili tome slično. A najčešće kao odgovor banke javlja se fraza:"pa niste ni pitali". Tako da, te prevare se u suštini najviše odnose u situacijama kada gradjani uzimaju kredite. Čak su i pre nekoliko godina dve banke iz Srbije bile na crnoj listi NBS upravo jer je provaljeno da varaju gradjane primenjivajući različite kurseve prilikom odobravanja kredita i obračuna otplatne rate. No ja ne kažem da sve banke to rade. I to je samo jedan od način na koji banke pokušavaju da nas obmanu i na taj način zarede.

Konkretno, što se tiče promene deviznog kursa ne postoje neke prevare a za koje ja znam, a ako si i mislio da ja smatram da oni nas varaju na tome, nisam na to mislio.No, moje opšte mišljenje je da su banke samo zlo sa kojima se ne treba puno petljati :whistling:
 
Svi koji kritikuju bankare i menjace mogu se udruziti i osnovati svoje banke i menjacnice.
Pokret Voltstrit je imao dobru zamisao da njegove pristalice obrazuju svoje stedionice.


Kao na primer ovako nešto:
Beč: Osniva se Demokratska banka
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2012&mm=07&dd=31&nav_id=630971

Konkurencija je svetinja. Dužnost države treba da bude zaštita slobodne konkurencije. Ako ovo iz navedene vesti prođe (a proćiće ako sve zainteresovane strane ostvare dobitak veći nego u postojećem obliku bankarstva), super. Samo neka ide napred. Tržišna utakmica rešava mnogo toga.
 
Nije to meni toliko nelogično, sve dok je na dobrovoljnoj osnovi (a ne kako kojekakvi šarlatani zamišljaju da uteruju ljude u to ili da im makroigrama nameštaju inflatorne ucene). Ako sve strane u poduhvatu vide od toga koristi (ili bar niko ne vidi štetu), zašto da ne. Ono što me zanima je održivost.
A održivost toga zavisi od:
1) Odnosa depozita i kredita
2) Uspešnosti ulaganja finansiranih iz kredita
3) Utrživosti obezbeđenja u slučaju defaulta.

Prvi faktor je posebno zanimljiv. Zašto? U klasičnom bankarstvu deponentova odluka da novac položi kao depozit primarno je motivisana kamatom, dok je znatno ređe motivisana dobijanjem povoljnijih kredita. U "demokratskoj banci", primarna ideja vodilja deponenata nije kamata već buduće korišćenje kredita po nižim kamatama i to uglavnom u iznosu većem nego što je depozit. Drugim rečima u Demokratskoj banci, svaki novi depozit je 99,99% i tražnja za novim kreditom, dok u klasičnoj banci to nije slučaj.

Dakle, ja sam uvek za sve moguće oblike organizovanja na tržištu. Sve dok se (ne)posredno ne narušava sloboda pojedinca (fizičkog lica, preduzetnika ili pravnog lica)
 
Poslednja izmena:

Back
Top