Samo svoja!!!

Pa Nikola Rot kaze drugacije. Ovaj autor sa druge strane ima totalno zdravorazumsku mantru, pa je zato verovatno poistovetio unutrasnje sa postignucem- jer je zdravorazumski tako.
Zavisi od autora do autora kako ko tumaci.

opet,znaci ne mozes to uzeti zdravo za gotovo.......
i da tvrdis da je ono apsolutna istina.status kvo.........
 
bratimire,to je tako relativno.........
neko zeli da postigne nesto da bi ostvario licne ambicije,a neko da bi se dokazao u drustvu.........
Licne ambicije medjutim opet poticu- iz drustva.
Jedino ako neko zeli da nauci kako radi struja samo zato sto ga to zanima mozemo pricati o unutrasnjem motivu. Sve ostalo spoljasnji :D.
 
To je ujedno i tumacenje moje, i ostalih "autoriteta"
A njegova knjiga koliko god da ima rupe, je svakako veci nivo od ovog mini guida od 8 strana :D.
Ovde se prica samo u kontekstu zdravorazumskih vec poznatih stvari.

kojih si jos autora citao knjige?
svakako,ali potrazi malo po netu,i ukoliko nadjes uopste podelu motiva na spoljasnji i unutrasnji(sto je zaista tesko),videces da ima jos mnogih tekstova koji imaju slican pogled na to,samo sto je ovde to najdirektnije napisano,pa sam zato to i izabrala.
 
zapravo zavisi jel pitanje postavljeno površinski, kao upravljaju u nekm svakodnevnim stavrima ili generalno ona priča o slobodi i realizaciji svojih želja... u svakom slučaju ne treba biti psiholog pa uvideti milion faktora koji upravljaju nama... samo neki neki imaju umerenu, prihvatljivo autonomiju, neki su robovi a neki anarhisti...
 
zapravo zavisi jel pitanje postavljeno površinski, kao upravljaju u nekm svakodnevnim stavrima ili generalno ona priča o slobodi i realizaciji svojih želja... u svakom slučaju ne treba biti psiholog pa uvideti milion faktora koji upravljaju nama... samo neki neki imaju umerenu, prihvatljivo autonomiju, neki su robovi a neki anarhisti...

tu si u pravu.mada bilo bi apsurdno da pitanje nije "povrsinsko",buduci da mi jesmo manje-vise robovi danasnjih drustvenih normi.......
 

Back
Top