Samo svoja!!!

:zcepanje:
odvali se ti kao nista.
razmisli opet.
Da
svako to radi. Od roditelja, preko ustupaka itd
Glupo pitanje, to je umetnuto svim ljudima.
naravno da ne.
usupak je ustupak-ali cu ja(govoricu u svoje ime-za druge ne znam) dobro razmisliti i videti da li taj ustupak(jer ako uopste razmisljam da ga napavim,situacija je jelte ozbiljna) potreban,izvagati za i protiv,i odluciti.
sto se rodtelja tice-dok si mali to nije manipulisanje,jednostavno,klinac si i nije da umes da rasudjujes(nije da umemo i sad,ali boze moj)...
moji su se mnogim mojim namerama protivili,kao prvo upisivanju gimnazije,i evo-treca sam godina.
sigurna sam da cemo se klati i oko faxa,ali opet-moj zivot moj stvar.....ako lupim glavom u zid,sama sam kriva.
mada mislim da su moji vec skapirali da im nema 'leba od toga da se mesaju......
videh negde da si rekao sto idemo u skolu-realno,srednja nije moranje,i iako se smaram kao nenormalna u istoj,znam da je moja buducnost na kocki,tako da -sta je tu je.......
i da-sklona sam manipulacijama,ali svoje naravi.
nikakvog drugog spoljneg faktora.
 
i verovatno cu,kako godine budu prolazile,biti svesna koji su ustupci valjali,a koji ne,pa cu time i znati da li sam i kad sam bila izmanipulisana,tj odlucila na osnovu nekih pogresnih informacija,razmisljanja itd.
 
Iskreno, autorativnost je znak slabih i nemoćnih... Ne podnosim nikakav vid kontrole... Ali kod kompromisa je već druga stvar... Moji roditelji zaista znaju da prave kompromise...i ja poštujem tu njihovu sposobnost!
 
ma kako god, ja nikome to ne dopustam, ali sto jest' jest - roditelji te oduvek teraju u skolu i sve, neke cak roditelji nateraju koju srednju da upisu i sl.
Ali kao sto rekose, u vecini slucajeva oni znaju sta je dobro za nas!

Ја када сам кренуо у први разред,(били смо тада јако сиромашни), и родитељи су ми рекли: Буди одличан ђак на крају првог, и добићеш бицикл... вау, ја одушевљен- бицикло, човече! И наравно да сам био одличан, могао сам то и добио сам бицикл(и они су могли да ми га приуште), и за сваки одличан успех добијао сам по нешто скромно... Међутим, када сам кренуо у пети разред, већ сам волео књигу и школу, па су ми поставили нови услов: Будеш ли био Вуковац у Основној, добићеш књига колико буде могло да стане на полице на зиду у твојој соби, и то књига које сам изабереш... Вау, књиге... ја сам обожавао тада књиге и наравно да сам био Вуковац... Када сам требао уписати средњу: рекли су ми: Упиши гимназију, и добићеш рачунар... Ја опет вау- наравно да ћу да упишем гимназију! Добијем и рачунар. Онда поставе нови услов: Буди Вуковац у гимназији, и добићеш ауто и стан (тада смо већ имали новца и могли су то да ми испуне). Ја сам знао колико је тешка гимназија,а већ ме и пубертет јако тукао, и тада сам направио нови дил с њима: Могу ли да завршим гимназију с било којим просеком и да упишем факултет, а да ми награда буде само ауто! Рекли су: Може! И ја сам завршио гимназију као јако врло добар ученик и уписао сам факултет. Сада су поставили нови услов: Заврши факултет и донеси диплому, за диплому добијаш стан у којем год граду желиш,... и ево ја завршавам факултет, и дипломираћу, и не сумњам да ћу добити стан. Исто је и око других обавеза: Уради ово, добићеш ово! Прошле године сам летовање зарадио тако што сам радио на њиви,и на грађевини! Веровали или не... зарадио сам 1000 евра, за непуна 3 месеца,рачунајући и суботе,... отишао сам на море, својим аутом, са својим друштвом и супер смо се провели...Много је лакше успети када радите и зарађујете сви у кући, па не битно шта радите,... само док је то поштен посао!
И заиста, родитељи нам желе само добро... Барем, мени су моји желели и научили су ме да се трудим, да имам неке амбиције,... а то је најважније! :ok:
 
ma kako god, ja nikome to ne dopustam, ali sto jest' jest - roditelji te oduvek teraju u skolu i sve, neke cak roditelji nateraju koju srednju da upisu i sl.
Ali kao sto rekose, u vecini slucajeva oni znaju sta je dobro za nas!

Ја када сам кренуо у први разред,(били смо тада јако сиромашни), и родитељи су ми рекли: Буди одличан ђак на крају првог, и добићеш бицикл... вау, ја одушевљен- бицикло, човече! И наравно да сам био одличан, могао сам то и добио сам бицикл(и они су могли да ми га приуште), и за сваки одличан успех добијао сам по нешто скромно... Међутим, када сам кренуо у пети разред, већ сам волео књигу и школу, па су ми поставили нови услов: Будеш ли био Вуковац у Основној, добићеш књига колико буде могло да стане на полице на зиду у твојој соби, и то књига које сам изабереш... Вау, књиге... ја сам обожавао тада књиге и наравно да сам био Вуковац... Када сам требао уписати средњу: рекли су ми: Упиши гимназију, и добићеш рачунар... Ја опет вау- наравно да ћу да упишем гимназију! Добијем и рачунар. Онда поставе нови услов: Буди Вуковац у гимназији, и добићеш ауто и стан (тада смо већ имали новца и могли су то да ми испуне). Ја сам знао колико је тешка гимназија,а већ ме и пубертет јако тукао, и тада сам направио нови дил с њима: Могу ли да завршим гимназију с било којим просеком и да упишем факултет, а да ми награда буде само ауто! Рекли су: Може! И ја сам завршио гимназију као јако врло добар ученик и уписао сам факултет. Сада су поставили нови услов: Заврши факултет и донеси диплому, за диплому добијаш стан у којем год граду желиш,... и ево ја завршавам факултет, и дипломираћу, и не сумњам да ћу добити стан. Исто је и око других обавеза: Уради ово, добићеш ово! Прошле године сам летовање зарадио тако што сам радио на њиви,и на грађевини! Веровали или не... зарадио сам 1000 евра, за непуна 3 месеца,рачунајући и суботе,... отишао сам на море, својим аутом, са својим друштвом и супер смо се провели...Много је лакше успети када радите и зарађујете сви у кући, па не битно шта радите,... само док је то поштен посао!

И заиста, родитељи нам желе само добро... Барем, мени су моји желели и научили су ме да се трудим, да имам неке амбиције,... а то је најважније! Некада и није добро бити само свој/а! :ok:
П.С. Извин'те на подужем посту! :hvala:
 
Ја када сам кренуо у први разред,(били смо тада јако сиромашни), и родитељи су ми рекли: Буди одличан ђак на крају првог, и добићеш бицикл... вау, ја одушевљен- бицикло, човече! И наравно да сам био одличан, могао сам то и добио сам бицикл(и они су могли да ми га приуште), и за сваки одличан успех добијао сам по нешто скромно... Међутим, када сам кренуо у пети разред, већ сам волео књигу и школу, па су ми поставили нови услов: Будеш ли био Вуковац у Основној, добићеш књига колико буде могло да стане на полице на зиду у твојој соби, и то књига које сам изабереш... Вау, књиге... ја сам обожавао тада књиге и наравно да сам био Вуковац... Када сам требао уписати средњу: рекли су ми: Упиши гимназију, и добићеш рачунар... Ја опет вау- наравно да ћу да упишем гимназију! Добијем и рачунар. Онда поставе нови услов: Буди Вуковац у гимназији, и добићеш ауто и стан (тада смо већ имали новца и могли су то да ми испуне). Ја сам знао колико је тешка гимназија,а већ ме и пубертет јако тукао, и тада сам направио нови дил с њима: Могу ли да завршим гимназију с било којим просеком и да упишем факултет, а да ми награда буде само ауто! Рекли су: Може! И ја сам завршио гимназију као јако врло добар ученик и уписао сам факултет. Сада су поставили нови услов: Заврши факултет и донеси диплому, за диплому добијаш стан у којем год граду желиш,... и ево ја завршавам факултет, и дипломираћу, и не сумњам да ћу добити стан. Исто је и око других обавеза: Уради ово, добићеш ово! Прошле године сам летовање зарадио тако што сам радио на њиви,и на грађевини! Веровали или не... зарадио сам 1000 евра, за непуна 3 месеца,рачунајући и суботе,... отишао сам на море, својим аутом, са својим друштвом и супер смо се провели...Много је лакше успети када радите и зарађујете сви у кући, па не битно шта радите,... само док је то поштен посао!
И заиста, родитељи нам желе само добро... Барем, мени су моји желели и научили су ме да се трудим, да имам неке амбиције,... а то је најважније! :ok:
Wow blago tebi.. Imas bogate roditelje
 
Wow blago tebi.. Imas bogate roditelje

Сарказам ти није на месту! :ok:
Немам богате родитеље, него имам успешне ! Као што рекох, били смо слепци највећи, мало се радило, а када смо сви четворо запели и откада сви радимо, родитељи су постали успешни, а брат и ја- добра и фина деца! ;)
 
Сарказам ти није на месту! :ok:
Немам богате родитеље, него имам успешне ! Као што рекох, били смо слепци највећи, мало се радило, а када смо сви четворо запели и откада сви радимо, родитељи су постали успешни, а брат и ја- добра и фина деца! ;)
Veruj mi ko moze d adetetu priusti stan u ovim vremenima je bogat u Srbiji. I jos i kola
 
Veruj mi ko moze d adetetu priusti stan u ovim vremenima je bogat u Srbiji. I jos i kola

Па, пази нисам ја нереалан, хтели су да ми узму нов аутомобил... За 4 године мог школовања у гимназији скупили су паре, негде око 12500 евра. Међутим, ја сам купио ауто стар 18 година, али очуван, за 2500...јер ми новији и не треба,а 10 000 сам вратио њима, и они су тај новац уложили у кућу. И исто тако када ми буду узимали стан, опет нећу бити нереалан, узећу га на кредит, а нас четворо ћемо радом лагано вратити тај кредит. Барем, што се тиче новца, треба увек бити што реалнији и што паметнији! Знам ја каква је криза и немаштина, и због тога сам увек умерен и гледам и да им олакшам, а не да им отежавам!
 
Па, пази нисам ја нереалан, хтели су да ми узму нов аутомобил... За 4 године мог школовања у гимназији скупили су паре, негде око 12500 евра. Међутим, ја сам купио ауто стар 18 година, али очуван, за 2500...јер ми новији и не треба,а 10 000 сам вратио њима, и они су тај новац уложили у кућу. И исто тако када ми буду узимали стан, опет нећу бити нереалан, узећу га на кредит, а нас четворо ћемо радом лагано вратити тај кредит. Барем, што се тиче новца, треба увек бити што реалнији и што паметнији! Знам ја каква је криза и немаштина, и због тога сам увек умерен и гледам и да им олакшам, а не да им отежавам!

Svaka cast brate. Ali ono opet su medju imucnijima. Ali ono svaka cast. Ja tek sada trebam da uzmem kola posle prve godine faksa :(
 
@brain-iskreno,kao i uvek:mrgreen:
dok si bio u osnovnoj,taj tvoj deal sa roditeljima je oke,ali ako tebe sa xx godina motivisu samo pokloni od mame i tate.....nono........

Hator moram da te razocaram, svakoga bi takve stvari motivisale..
zar ne bi i sama zelela da budes motivisana jednim stanom?
E zamisli stan, sama si sa sobom, mozes da dovedes koga hoces..
A i onako posle faksa ti nista ne garantuje posao, moguce je da ces da radis kao djubretar ili ako i to ne uspes, i u tom pogledu stan je stvarno velika motivacija..
Njegovi roditelji su zakon!!!
 
Hator moram da te razocaram, svakoga bi takve stvari motivisale..
zar ne bi i sama zelela da budes motivisana jednim stanom?
E zamisli stan, sama si sa sobom, mozes da dovedes koga hoces..
A i onako posle faksa ti nista ne garantuje posao, moguce je da ces da radis kao djubretar ili ako i to ne uspes, i u tom pogledu stan je stvarno velika motivacija..
Njegovi roditelji su zakon!!!

realno,mene ne.
mnoge su mi stvari obecavane,i znam da bi ih dobila kada bi ih ispunila.....ali mene to ne motivise,ukoliko ja sama to sebi ne zacrtam.
naravno,lepo je imati sve to,ali ako mu je to jedina motivacija-to ne valja.
na to sam ukazala.
 
realno,mene ne.
mnoge su mi stvari obecavane,i znam da bi ih dobila kada bi ih ispunila.....ali mene to ne motivise,ukoliko ja sama to sebi ne zacrtam.
naravno,lepo je imati sve to,ali ako mu je to jedina motivacija-to ne valja.
na to sam ukazala.

Pa ne, ako je jedina onda je losa.
Ali svakako tako nesto bi trebala biti motivacija.
Pogotovo kao sto sam rekao sto posle faksa i skole, nemas apsolutno nista od toga :confused:
Jedino ako se iselis iz zemlje, mada vise ti ni to nije sigurno z:(
 
Pa ne, ako je jedina onda je losa.
Ali svakako tako nesto bi trebala biti motivacija.
Pogotovo kao sto sam rekao sto posle faksa i skole, nemas apsolutno nista od toga :confused:
Jedino ako se iselis iz zemlje, mada vise ti ni to nije sigurno z:(

ja sam na to ukazala-da je to lose.
svako je svoj covek(barem bi u njegovim godinama trebalo da bude na putu ka tome),i prava motivacija dolazi iznutra,a ne iz spoljnih faktora.
 
ja sam na to ukazala-da je to lose.
svako je svoj covek(barem bi u njegovim godinama trebalo da bude na putu ka tome),i prava motivacija dolazi iznutra,a ne iz spoljnih faktora.

Ako si imala psihologiju u skoli
Imas ono spoljne faktore i unutrasnje.
Unutrasnji dolaze iz samog gradiva i nekako su mainstream, ali spoljasnji mnogo dopinose.. I nekada su cak i efektniji od spoljasnjih xD
 
Ako si imala psihologiju u skoli
Imas ono spoljne faktore i unutrasnje.
Unutrasnji dolaze iz samog gradiva i nekako su mainstream, ali spoljasnji mnogo dopinose.. I nekada su cak i efektniji od spoljasnjih xD

imala sam.
ali i bez psihologije,to je sasvim logicno.
nece uvek biti mama i tata tu da nude bone.
I kako ce on onda nauciti da nadje unutrasnji pokretac?
Ako su do sada spoljasnji bili krucijalni i forsirani.
 

Back
Top