Samo svoja!!!

imala sam.
ali i bez psihologije,to je sasvim logicno.
nece uvek biti mama i tata tu da nude bone.
I kako ce on onda nauciti da nadje unutrasnji pokretac?
Ako su do sada spoljasnji bili krucijalni i forsirani.

Unutrasnji motiv ti je samo ono sto je iz gradiva
Tako da recimo mama i tata daju bombone stan itd, to ti je spoljasnji motiv u pocetku
a kasnije ti je motiv, sef, firma, koja daje platu
kapiras sve to je spoljasnji motiv
unutrasnji motv je samo iz gradiva
 
Unutrasnji motiv ti je samo ono sto je iz gradiva
Tako da recimo mama i tata daju bombone stan itd, to ti je spoljasnji motiv u pocetku
a kasnije ti je motiv, sef, firma, koja daje platu
kapiras sve to je spoljasnji motiv
unutrasnji motv je samo iz gradiva

unutrasnji motiv ti moze biti zelja za napretkom,samousavrsavanjem,samodokazivanjem,itd........
 
Da li dopustate da drugi upravljaju vama....
naravno
od rasporeda zavisi to da li cu ujutro da ustanem ranije ili ne, od toga kakvi su bili racuni za prosli mjesec zavisi koliko ce mi novca ostati
sto u daljnjem odredjuje koliko cu i gdje izlaziti i da li mogu da kupim nesto ven uobicajnog
... od ostalih ljudi zavisi hocu li ic kuci u srijedu ili petak jer ako nema slobodnog mjesta, ne mogu da kupim kartu
itd. dosta toga zavisi

naravno, tacno je ono da se u zivotu mora samo umrijeti
ali ako odaberes da ne radis nesto sa tim idu i posledice jer pravo podrazumjeva neku obavezu koja stoji ispod
 
realno,mene ne.
mnoge su mi stvari obecavane,i znam da bi ih dobila kada bi ih ispunila.....ali mene to ne motivise,ukoliko ja sama to sebi ne zacrtam.
naravno,lepo je imati sve to,ali ako mu je to jedina motivacija-to ne valja.
na to sam ukazala.
<hator>, naravno da mi to nije jedina motivacija... kao prvo, još u Osnovnoj su me naučili da volim znanje, i da uvek težim ka istom... Znači, i da mi nisu ništa obećali(npr. da nemaju sredstava i sl.) ja bih opet završio faks, jer volim i težim tome da budem uspešan i svoj čovek... ovo njihovo obećanje je samo dodatna motivacija. Pa koliko puta treba da štrebam za ispit, a imam npr. nekih problema sa devojkom, sa društvom, ama bilo šta, nije mi ni do čega, a posebno ne do štrebanja,... ali onda se setim toga, znači, znam da imam neku bazu, neki temelj, treba samo da dozidam to, i to me drži... nervozan uzimam knjigu i štrebam, i to ponekad i najveće gluposti i nebuloze... ali takav je život, ne može nam se sve sviđati... Ali mogućnosti , bilo kakve koja vam donosi prosperitet se ne treba tako lako odricati.
Inače, moj mlađi brat je još uspešniji od mene! On sa dvadeset nepunih godina, ima svoju firmu, bave se elektro-instalacijama i automatizacijom kojekakvih postrojenja. On takođe uspeva da sve sam vodi, da uredno plaća 5 radnika i da izmiruje sve obaveze prema državi... To je za svaku pohvalu. Keva ima poljoprivredno gazdinstvo, gaji povrće i ona isto tako plaća sve obaveze prema državi, i plaća radnike koji rade u plastenicima. Ćale, radi u jednoj stranoj firmi, super plata-elektrotehničar je... Ja studiram i honorarno zarađujem. I svi puni para...Svi radimo, ali niko ni od koga ne traži novac!
Znam, da se teško živi, ali Srbi kao da još uvek spavaju... Nema više komunizma, sada vam je- koliko radiš, toliko imaš! A ne radiš li ništa, pa i nemaš ništa! Ali i tako se može živeti-to ne sporim!
 
a cekaj,objasni mi onda sta ti znai to,u vezi sa gradivom?
mss na ono,skolsko ucenje?

Pa po toj knjiz Nikola rot psihologija
recimo ako tesla zeli da razume kako se ovladava strujom ,kopka ga to, to je onda unutrasnji motiv
medjutim ako zeli da se dokaze u drustuv onda je to spoljasnji, ili uopste ako zeli da se samodokaze
Znaci unutrasnji poticu od samog gradiva i to su ti kvazipotrebe( u smislu kopka te nesto ), radoznalost, itd
A spoljasnji su, plata, samopotvrdjivanje, mrznja, ljubav, strah od roditelja itd itd
 
<hator>, naravno da mi to nije jedina motivacija... kao prvo, još u Osnovnoj su me naučili da volim znanje, i da uvek težim ka istom... Znači, i da mi nisu ništa obećali(npr. da nemaju sredstava i sl.) ja bih opet završio faks, jer volim i težim tome da budem uspešan i svoj čovek... ovo njihovo obećanje je samo dodatna motivacija. Pa koliko puta treba da štrebam za ispit, a imam npr. nekih problema sa devojkom, sa društvom, ama bilo šta, nije mi ni do čega, a posebno ne do štrebanja,... ali onda se setim toga, znači, znam da imam neku bazu, neki temelj, treba samo da dozidam to, i to me drži... nervozan uzimam knjigu i štrebam, i to ponekad i najveće gluposti i nebuloze... ali takav je život, ne može nam se sve sviđati... Ali mogućnosti , bilo kakve koja vam donosi prosperitet se ne treba tako lako odricati.
Inače, moj mlađi brat je još uspešniji od mene! On sa dvadeset nepunih godina, ima svoju firmu, bave se elektro-instalacijama i automatizacijom kojekakvih postrojenja. On takođe uspeva da sve sam vodi, da uredno plaća 5 radnika i da izmiruje sve obaveze prema državi... To je za svaku pohvalu. Keva ima poljoprivredno gazdinstvo, gaji povrće i ona isto tako plaća sve obaveze prema državi, i plaća radnike koji rade u plastenicima. Ćale, radi u jednoj stranoj firmi, super plata-elektrotehničar je... Ja studiram i honorarno zarađujem. I svi puni para...Svi radimo, ali niko ni od koga ne traži novac!
Znam, da se teško živi, ali Srbi kao da još uvek spavaju... Nema više komunizma, sada vam je- koliko radiš, toliko imaš! A ne radiš li ništa, pa i nemaš ništa! Ali i tako se može živeti-to ne sporim!
oke,ja sam samo napumenula.a koliko vidim ti si se nasao malo uvredjen-nemas zasto;):D
sto se tice tvog brata-osecam se beskorisno -.-:lol:
Pa po toj knjiz Nikola rot psihologija
recimo ako tesla zeli da razume kako se ovladava strujom ,kopka ga to, to je onda unutrasnji motiv
medjutim ako zeli da se dokaze u drustuv onda je to spoljasnji, ili uopste ako zeli da se samodokaze
Znaci unutrasnji poticu od samog gradiva i to su ti kvazipotrebe( u smislu kopka te nesto ), radoznalost, itd
A spoljasnji su, plata, samopotvrdjivanje, mrznja, ljubav, strah od roditelja itd itd

koliko sam ja razumela,zelja da radis na sebi zbog sebe prestavlja unutrasnji motiv.......
sad cu da vidim malo na netu sta ima........o tome...***,takva sam:mrgreen:
a kako mraci taj rot -.-
 
oke,ja sam samo napumenula.a koliko vidim ti si se nasao malo uvredjen-nemas zasto;):D
sto se tice tvog brata-osecam se beskorisno -.-:lol:


koliko sam ja razumela,zelja da radis na sebi zbog sebe prestavlja unutrasnji motiv.......
sad cu da vidim malo na netu sta ima........o tome...***,takva sam:mrgreen:
a kako mraci taj rot -.-

Psihologije i sociologija i uopste neki ozbiljan naucni metod ne moze da prizna da moze neko raditi "zbog sebe"
To je jednostavno nespojivo.
Bojim se da je jednostavno logicki nemoguce.
Dakle zelja da radis na sebi zbog sebe, ne moze postojati u nauci.
 
Ne dopuštam. Naravno da ispunjavam obaveze koje su mi nametnute, ali ne dozvoljavam da neko upravlja mojom glavom, nego sama rasuđujem šta je najbolje za mene. Nisam povodljiva... Saslušaću svakoga, ali ću se isto tako i boriti za ono u šta ja verujem...
 

Back
Top