"Samo nam NATO tenkovi mogu doneti pravdu!"

E, baš sam se načitao. Jedni hvale ove, kude one. Drugi obratno. U suštini u tuđem oku vide trun, u svome im ni balvan ne smeta.
A zaključak bi bio.
1991-2000: SPS+JUL+povremeno SRS i DEPOS, kasnije na opštinskim nivoima koalicija ZAJEDNO (DS+SPO)... mito, korupcija, ubistva, krađe, bogaćenja, hiperinflacija, ratovi, osiromašenje, beda, haos, demonstracije...
2000-naovamo: DOS1 pa DOS2 (uslovno rečeno): Nema ratova, bombardovanja, hiperinflacije... Ima mita, korupcije, ubistava, krađe, bogaćenja, prodaje narodne imovine, loša privatizacija...
Zaključak: Još nije bilo dobre vlade ni dobrog predsednika. Ko god da je bio na vlasti i u kome god periodu (a činjenica je da je od 2000. ipak bolje nego pre toga) potrudio se da zasere (izvinjavam se na rečniku) da napuni svoje džepove, da ojadi građane, da se obogati, da se dokopa stanova, vila, kuća, automobila, poslovnih prostora...
Afere, afere, afere, ubistva, obračuni, krađe, malverzacije, lopovluk... eto to je obeležje svih, ama baš svih stranaka koje su do danas bile na bilo koji način u vlasti ili imale nekakvu vlast na makar lokalno m nivou.
A to što se prepucavate u stilu: "Moji su bili dobri, vaši su bili loši..." mi liči na one parole: "Bravar je bio bolji..." i "Oni su krali i narodu dali, ovi kradu, nikome ne dadu...".
 

Back
Top