RUSIJA - TVRĐAVA

Сановник очигледно сања. О ком краљу ти причаш. Та прича је испричана а поново неће. Ваљда нећеш за краља овог што незна српски и што неможе да среди добре односе у фамилији већ игнорише целу фамилију да ОН буде први. Треба му поклонити стан и најурити из Белог двора јер му ту место није. То је здање саздано отимањем од српске сиротиње(сигурно није од апанаже) па нека остане као историјска чињеница.

Krajnje je nevazno ko je Kralj . Bitan je samo sistem .
Jedino to bi moglo da dovede do elimnasanja svih derivata Kumuniznma , koji je za Srbe isto sto i Ustastvo .
 
pa ja se ne zadrzavam , bas naprotiv uvek kada putujem vratim se kuci na vreme ,a azil mi nije padao na pamet da trazim jer sam sasvim zadovoljan ovom drzavom :D a ako sam te pogresno protumacio ondak se izvinjavam ,ebiga rastracalo se ovo da razbojnicko kopile iznad mene da balegari po temi pa ne mos covek nista povatati :lol:

Ma, nisi ti los momak:mrgreen:, umes cesto da budes duhovit i zanimljiv, ali mislim da si previse zagrizao zapadni mamac i previse glorifikujes i verujes u zapadne vrednosti a nipodastavas nas iz zemalja treceg sveta:lol: Ako je za utehu, i ja sam takav bio u tinejdzerskom dobu i vidis u sta sam se pretvorio:super::Ima jos nade za tebe;)
 
Ja sam clan Indeks hr i veruj mi da ce bar 90% hrvata reci sve najgore o Rusiji .

Sad bih ja mogao da kazem da sam clan foruma "sijelo" i da 101% Hrvata ima pozitivno misljenje o Rusiji. Nije ni jedno ni drugo reprezentativno. Naravno da ne verujem da je forum koji sam linkovao odraz vecine u HR, ali i ti bi trebao porazmisliti o procentu koji si izneo, pa nisu to Srbalji, bre, vec Ruje!;)
 
Ma, nisi ti los momak:mrgreen:, umes cesto da budes duhovit i zanimljiv, ali mislim da si previse zagrizao zapadni mamac i previse glorifikujes i verujes u zapadne vrednosti a nipodastavas nas iz zemalja treceg sveta:lol: Ako je za utehu, i ja sam takav bio u tinejdzerskom dobu i vidis u sta sam se pretvorio:super::Ima jos nade za tebe;)
pa nisam bas u tinejdzerskom dobu , a i ne glorifikujem zapadne vrednosti , mada je sada postalo moderno i popularno da se po tom zapadu preomerno pljuje , kao da je tamo sve crno i sivo,nema nista zanimljivo i lepo,a na "istoku" je sve bajno i krasno, danas je taj antiglobalizam postao najpopularnija moda za celokupno belosvetsku gologuziju , pa tako i kod nas i po onoj "kud svi Turci tu i mali Mujo ".Mislim zabole mene za zapad i njihove vrednosti , ali ne znaci to da moram da se apriori divim svakoj vukojebini,rupcagi i dzamahiriji samo zato sto su oni protiv Amera .
 
pa nisam bas u tinejdzerskom dobu , a i ne glorifikujem zapadne vrednosti , mada je sada postalo moderno i popularno da se po tom zapadu preomerno pljuje , kao da je tamo sve crno i sivo,nema nista zanimljivo i lepo,a na "istoku" je sve bajno i krasno, danas je taj antiglobalizam postao najpopularnija moda za celokupno belosvetsku gologuziju , pa tako i kod nas i po onoj "kud svi Turci tu i mali Mujo ".Mislim zabole mene za zapad i njihove vrednosti , ali ne znaci to da moram da se apriori divim svakoj vukojebini,rupcagi i dzamahiriji samo zato sto su oni protiv Amera .

ne trazi niko od tebe da se divis nacijama koje se opiru americkom imperijalizmu, trazi se od tebe da ih razumes i to primenis na svoju zemlju, to je sve.

sta je moderno, pusti, nije pitanje sta je moderno i napredno, pitanje je sta je ok a sta nije.
 
Naslov ove teme uzeo sam sa jednog hrvatskog foruma. Ucinilo mi se zanimljivim da pogledate kako pojedini Hrvati dozivljavaju Rusiju i sta o njoj misle jer ovde vladaju razni stereotipi o Hrvatima, a ja skoro nesto afirmativnije o Rusiji nisam procitao.

Prenosim delove komentara:

http://otvoreniforum.com/showthread.php?t=2863

Sta kazete, je l' se ovaj forum razlikuje znacajno od nekih srpskih nacionalistickih - hard core foruma po svojoj privrzenosti za Rusiju i veri u nju?
Није толико у питању приврженост Русији, колико мрзе Јевреје (и Црнце), па зато лупају контру Америци као њиховом главном промотеру. Зар не видиш да су сви на том сајту у "аријевском" фазону и то отворено истичу.? Не кажем да у многим стварима нису у праву, само реко да не буде неспоразума око правог мотива.
 
...mora se Rusiji odati priznanje - dopustila je da "propadne" bez ijednog ispaljenog metka...jeste li sigurni da ce svet tako proci i sa Amerikom?
Не знам шта ти ово значи? Банкротирала јесте 1998, али се до данас сасвим опоравила захваљујући високим ценама нафте и гаса. И што је најважније, била је далеко боље припремљена за то. Ако Америка банкротира, нема више опоравка. Настаће прави хаос и грађански рат (у блажој верзији) или трећи светски у најгорој варијанти.
 
...mora se Rusiji odati priznanje - dopustila je da "propadne" bez ijednog ispaljenog metka...jeste li sigurni da ce svet tako proci i sa Amerikom?

nece. mozda na istocnoj obali, ovamo u centru i jugu ima da seva.
sta mislis kad oni iz karolajne ili akrnzasa pocnu da negoduju?
u arkanzasu 70 posto dece ne zavrsi srednju skolu a sve naoruzano do zuba.
 
Не знам шта ти ово значи? Банкротирала јесте 1998, али се до данас сасвим опоравила захваљујући високим ценама нафте и гаса. И што је најважније, била је далеко боље припремљена за то. Ако Америка банкротира, нема више опоравка. Настаће прави хаос и грађански рат (у блажој верзији) или трећи светски у најгорој варијанти.

...pa nije bas bankrotirala ali tu je negde bila... pa opet ni od koga nista nije otimala i nikoga nije bombardovala u ime ovoga ili onoga... i ne verujem da ce to da radi ni u buducnosti ako nije do sad
 
...mislis li da ce policija i vojska imati vise razumevanja za svoje gradjane nego sto ga je imala prema ostatku sveta?

pa znas kako to ide, kad posaljes vojsku daleko da ubija, na kraju ti se vrne preko rubikona sa istim zadatkom..
ako pratis amere na forumima, tesko ce da prodaju kozu, ima ih ljutih ko risova, ma ko lavova blago meni..

ja sam spremio kokice, kosmicka pravda na delu!
 
ovaj mesec izgubili 570 000 radnih mesta zvanicno.
znaci zvanicno.
jedan mali gradic opusteo, neka pridruzna firma gm-u, komplet cela otisla u stecaj. sve crnci radili i sad ceo gradic otiso domojega.
docice uskoro meseci kad ce da gube po dva miliona radnih mesta pa ce polao kuce da im plene.
valjda ce ove kanadske mlakonje da zatvore granice da ja mogu na miru da grickam i uzivam.
 
pa znas kako to ide, kad posaljes vojsku daleko da ubija, na kraju ti se vrne preko rubikona sa istim zadatkom..
ako pratis amere na forumima, tesko ce da prodaju kozu, ima ih ljutih ko risova, ma ko lavova blago meni..

ja sam spremio kokice, kosmicka pravda na delu!

...nije to isto... ruzno zvuci ali lakse je ubiti nekoga ko se razlikuje od tebe nego nekog svog... kad vec pricamo o tome sta bi bilo kad bi bilo ja ipak mislim da bi prosli kao nasa vojska...i zasto se tome radujes - Amerika je valjda sad tvoja druga domovina?
 
...nije to isto... ruzno zvuci ali lakse je ubiti nekoga ko se razlikuje od tebe nego nekog svog... kad vec pricamo o tome sta bi bilo kad bi bilo ja ipak mislim da bi prosli kao nasa vojska...i zasto se tome radujes - Amerika je valjda sad tvoja druga domovina?

to je mozda u nacionalnim drzavama, u emigrantskim nije tako. nema one instinktivne plemenske niti koja vezuje ljude, svi su svima stranci. zajednicki im je interes lova i trosenje, i mit o americkoj naciji koji ovisi o prva dva faktora najvise.

nisam u usa, ja sam u kanadi, a radujem se americkoj propasti jer ce svet najzad da se oslobodi parazitskog balasta, a mi cemo pogotovo da se omastimo ako smo pametni.
a drugo, ja sam ovde gde sam njihovom zaslugom.

svi smo mi syebani njihovom zaslugom i ne vidim zasto bi se od mene ocekivalo da budem uzvisen i da ne likujem kad pocnu da propadaju.
covek sam od krvi i mesa.
 
to je mozda u nacionalnim drzavama, u emigrantskim nije tako. nema one instinktivne plemenske niti koja vezuje ljude, svi su svima stranci. zajednicki im je interes lova i trosenje, i mit o americkoj naciji koji ovisi o prva dva faktora najvise.

nisam u usa, ja sam u kanadi, a radujem se americkoj propasti jer ce svet najzad da se oslobodi parazitskog balasta, a mi cemo pogotovo da se omastimo ako smo pametni.
a drugo, ja sam ovde gde sam njihovom zaslugom.

svi smo mi syebani njihovom zaslugom i ne vidim zasto bi se od mene ocekivalo da budem uzvisen i da ne likujem kad pocnu da propadaju.
covek sam od krvi i mesa.

... :pivce: ...
 
to je mozda u nacionalnim drzavama, u emigrantskim nije tako. nema one instinktivne plemenske niti koja vezuje ljude, svi su svima stranci. zajednicki im je interes lova i trosenje, i mit o americkoj naciji koji ovisi o prva dva faktora najvise.

nisam u usa, ja sam u kanadi, a radujem se americkoj propasti jer ce svet najzad da se oslobodi parazitskog balasta, a mi cemo pogotovo da se omastimo ako smo pametni.
a drugo, ja sam ovde gde sam njihovom zaslugom.

svi smo mi syebani njihovom zaslugom i ne vidim zasto bi se od mene ocekivalo da budem uzvisen i da ne likujem kad pocnu da propadaju.
covek sam od krvi i mesa.

... vecinu amerikanaca politika ne zanima i pojma nemaju sta se radi u njihovo ime a oni koje zanima se ne slazu i protestuju... ja ne bih volela da im se to desi...sta mi tim dobijamo
 
... vecinu amerikanaca politika ne zanima i pojma nemaju sta se radi u njihovo ime a oni koje zanima se ne slazu i protestuju... ja ne bih volela da im se to desi...sta mi tim dobijamo

pa bas zato sto ih ne zanima, sto su dozvolili da im vlada radi to sto radi.
sem toga, ako smo mi po svojoj prilici kolektivno kaznjeni, logika sledi - ...
pusti se morala koji nam namecu ameri, ne moze da sve ove ratove u kojima su oni do guse ucestvovali da ih se ne ticu, da se to kao dogadja na nekoj planeti.
ne zaboravi da se sve to radilo u njihovo ime.
neznanje i nezainteresovanost nikad i nije bilo opravdanje, nije bilo u skoli niti celog zivota, ne vidim zasto bi se ameri favorizaovali u odnosu na ceo svet, jel su oni neke svete krave ili pak debili koji svi trebamo da zalimo?

vidis, da su oni na svojoj teritoriji i na svojoj kozi osetili makar nesto od svega iz proslog veka, mnoge tragedije se ne bi desile.
tako priroda funkcionise, tako deca uce o zivotu, dok ne padnu ne znaju za strah, dok ne dobiju udarac nazad, ne znaju da su ranjivi kao i svi drugi, ne znaju sta je bol.
 

Back
Top