Rusija: Najavljen zakon kojim se zabranjuje surogat rađanje

Pa prije malo vise od 50 godina su ljudi i dalje ustupali rodjenu djecu rodjacima bez djece. I djeca bi zivot provodila sa novim mamom i tatom a sa znanjem gdje je njihova porodica, koja ih vise ne bi tretirala kao rodjeno dijete.
Deo sa decom je isti, tretiraju se kao roba, višak ili manjak, sa ili bez novčane transakcije, ali odnos prema trudnoći i rađanju nije za uporediti u ta dva slučaja.
Platiti da neko bude trudan za tebe, koristiti ga samo kao inkubator za tuđi plod je meni jedan vid robovlasništva. Koristiš tuđe siromaštvo i eksploatišeš ljude, ne kupuješ rad od njih na tržištu rada, nego samu ljudsku suštinu, telo i dušu.
 
Ne mora da se miri, sa sobom može da radi šta god hoće, ima pravo. Ali da kupuje tuđ organizam, izrabljuje ga i posle odbacuje kao omot slatkiša kojim se sladi je nedopustivo, neljudski. Moderan vid robovlasništva. Imam novac, kupiću ti telo. Bićeš mi živi inkubator. Tvoja sudbina i život me ne interesuje, ti mi trebaš samo dok ne rodiš bebu za mene.
Страшно је шта све покушава да се оправда под изговором хуманости, толеранције, цивилизацијских предности...
 
Donacija jajnih ćelija je bila pre surogat majčinstva, vremenom gazimo sve dublje i dublje. Kada se budu na isti način kupovali ljudski organi većina neće ni prstom mrdnuti. Braniće to na isti način kao što sada brane surogat majčinstvo. Tanke su granice kada se pređe ona najvažnija, podjednako poštovanje svakog ljudskog života.
 
Deo sa decom je isti, tretiraju se kao roba, višak ili manjak, sa ili bez novčane transakcije, ali odnos prema trudnoći i rađanju nije za uporediti u ta dva slučaja.
Platiti da neko bude trudan za tebe, koristiti ga samo kao inkubator za tuđi plod je meni jedan vid robovlasništva. Koristiš tuđe siromaštvo i eksploatišeš ljude, ne kupuješ rad od njih na tržištu rada, nego samu ljudsku suštinu, telo i dušu.
Nije isti dio sa djecom. Ljudi su razbijali porodice, otkidali djecu od brace i sestara, iz formirane zajednice, jer nisu mogli/htjeli voljeti bratovu/rodjakovu djecu kao svoju i pomoci im, nego su obicno koristili izgovor svog boljeg materijalnog statusa da bi ovima smanjili bijedu.
Jeste robovlasnistvo. Svijet se kroji po mjeri imucnih. Ljudi ginu u ratovoma da bi bogati bili bogatiji. Kao da je nekoga briga za neku nesretnicu koja ce da da dijete.
Kad te roditelje nije briga ko im nosi dijete u materici. A koliko se majka veze i posveti tom plodu. I koliko srece donese svaki bebin pokret i koliko im pricas, pevas i jbeno ih volis i prije nego se rode. I onda ce neka boldvin instagram gospodja da pozira sa svojih desetak komada koje su joj rodile ko zna koje zene, porodicna idila bolesnog drustva.
 
Pošto mi nije odobren post gde spominjem gej parove u vezi ove teme, ponoviću ga sa svog profila. Ne sećam se već šta sam tačno napisala, tako da će ovaj da bude malo drugačiji.

Oni koji podržavaju da gej parovi putem surogat majčinstva imaju "svoju" decu misleći da time dokazuju svoju humanost i naprednost, ne shvataju da su saučesnici u eksploataciji i neetičnom tretmanu siromašnih žena.

To je ujedno napad na samu suštinu ženskog bića, na majčinstvo. Žena im ne treba ni pod razno ali hoće da kupe ono što samo žena može, da začne i iznese novi život.

To je istinska diskriminacija i nipodoštavanje, pola ljudskog roda.
 
Nešto ne vidim da su feministkinje aktivne po tom pitanju, gde su da zaštite ljudsko dostojanstvo i prava žena? Skinu se gole, demonstriraju, mašu grudima, bore se za ovo, ono...a za siromašne i eksploatisane siromašne žene se ne zauzimaju previše.
Па као ни за девојчице које са 8-10 година удају за особе мушког пола (јер то мушкарци нису) 40 година старије које неретко и премину прве ”брачне ноћи” од последица интимних односа.
Али је зато јааако важно да ли је пилот или пилоткиња :lol:
 
3500.jpg
The%20surrogate%20mothers%20at%20a%20surrogate%20house%20in%20India
%2Fmethode%2Fsundaytimes%2Fprodmigration%2Fweb%2Fbin%2F40ca9b1b-75cc-4339-a9d4-7d420cfc9006.jpg

India's surrogacy clinics​

 
Poslednja izmena od moderatora:
Rusija, jedina nada evropske civilizacije
moj komsija prosle godine dobio austrijsku penziju, sav svoj zivot proveo u Insbruku, na baustelama,,,tamo su mu oba sina, unuci ii ostali...njega se secam, kako je stalno pricao o propasti kapitalizma i Austrije...govorio ljudima da ne napustaju Srbiju, jer Zapad propada, da je tamo sve skupo, da su Austrijanci jad i beda...da ce se on vratiti sa svojom porodicom i nikada vise nece otici tamo...evo povremeno je tu...delimicno je ispunio svoje obecanje...sinovi mu se mozda vrate za jedno 40g, a unuci za jedno 60g...
 
И онда смо ми теоретичари завера који верују да се злоупотребљава донација органа, да се краду деца да задовоље пориве болесника... да се испуњавају најневероватније жеље оних који могу да их плате. Све смо то умислили. Умислили смо К, кад морам да лајем!
 
И опет у томе учествује нека струка, неки експерти, неки научници чија је реч Бог и батина у односу на оне, такође квалификоване али часне, свесне последица и где све то води, па исмејане од ових првих. Којима аплаудира маса којој је битно само да није гладна, на све ће пристати само да је фрижидер пун.
Не ради то Жика електричар нити Нада цвећарка. Него неко ко је положио заклетву.
 
И онда смо ми теоретичари завера који верују да се злоупотребљава донација органа, да се краду деца да задовоље пориве болесника... да се испуњавају најневероватније жеље оних који могу да их плате. Све смо то умислили. Умислили смо К, кад морам да лајем!
normalno ...slace nam iz vrlog sveta semenje samo buducih ajnstajna :lol:
a ne kazu da im je skupo da placaju put do bg donatorima sperme iz srbije...ovo i je jel jeftinije :lol:
 
moj komsija prosle godine dobio austrijsku penziju, sav svoj zivot proveo u Insbruku, na baustelama,,,tamo su mu oba sina, unuci ii ostali...njega se secam, kako je stalno pricao o propasti kapitalizma i Austrije...govorio ljudima da ne napustaju Srbiju, jer Zapad propada, da je tamo sve skupo, da su Austrijanci jad i beda...da ce se on vratiti sa svojom porodicom i nikada vise nece otici tamo...evo povremeno je tu...delimicno je ispunio svoje obecanje...sinovi mu se mozda vrate za jedno 40g, a unuci za jedno 60g...
To je samo kap u vremenu da bi mogao da kazes da komsija nije bio u pravu
 
Сурогат мајчинство је генерално језива идеја. Морално, етички... недопустиво. Далеко упитније од проституције. Није све на продају, људи моји. Поготово не тело и деца.
Ма чији "материјал" био, расте под туђим срцем. Хоћемо ли се дозвати памети или злоупотребљавати науку до крајњих граница!?
Bas tako, ta pojava mi je oduvek bila jeziva..nosis dete 9 meseci i onda ga prodas..
 
Podržavati gej parove u pravu na "svoje" potomstvo putem surogat majčinstva je direktno izrabljivanje žena, njihovo svođenje na nižu vrstu manje vrednosti, koju mogu da kupe, iskoriste i odbace. Isključivo siromašne žene, jer im je opstanak u pitanju, njih ili njihove dece, bogate takve usluge ne pružaju.

Nije mi jasno kako to ljudi ne vide.
Problem je sto mi (Balkan) skoro da i nemamo mladih ljudi koji misle svojom glavom, stavise, istina je da je prosjecni IQ na veoma niskom nivou.

Recimo zenske osobe koje su 'feministkinje' i neki slicni pokreti su influensovani nekim drugim ljudima, iz nekih drugih zemalja, pa je to drustvenim mrezama doslo do nas.

Mali IQ ne umije nista drugo bez da kopira ono sto u trenutku djeluje kul, drugacije, zanimljivo...sta god, samo da je nesto novo i da neko tamo ima hiljade lajkova zbog toga sto radi (!?).

Pa takvi ljudi dozivljavaju normalnu osobu kao zaostalu jer nema tviter, jer ne prati neku narkomanku iz Njemacke recimo, koja ne zna sta ce od svog zivota pa se skida gola u javnosti - u znak nekog protesta.

Sve se vrti oko toga, internetom i drustvenim mrezama smo se povezali sa svijetom, a bili smo previse obicni i previse normalni za bijeli svijet - dok nas unistavaju sa malim platama od kojih se jedva prezivljava dok sav taj bijeli svijet ima 10x vise.

Nije tesko IQ 80 doci do zakljucka kako su amerikanci bolji i pametniji i vise znaju a mi smo ludaci.
 
Сурогат мајчинство је генерално језива идеја. Морално, етички... недопустиво. Далеко упитније од проституције. Није све на продају, људи моји. Поготово не тело и деца.
Ма чији "материјал" био, расте под туђим срцем. Хоћемо ли се дозвати памети или злоупотребљавати науку до крајњих граница!?
Hm... mnogo toga je jezivo.

Ovo i nije toliko, ukoliko je dobrovoljno(sve košta pa i ovo). Rezultat je novi život, novi život dat onima koji ne mogu da imaju i koji će da brinu o tom životu dok samo ne bude bilo sposobno...

Prijatelji pokušavaju veštačku oplodnju i baš se muče, tri para znam...

Zanimljivo je da skoro niko od ovih, koji upošljavaju surogat majke ili oni koji pokušavaju embrio transferom da imaju naslednike ne razmišljaju o usvajanju...

Čudan i jeziv je ovaj svet, oni koji najviše pričaju o moralu i etici ga najviše i krše...i sve dođe na naplatu...
 
Problem je sto mi (Balkan) skoro da i nemamo mladih ljudi koji misle svojom glavom, stavise, istina je da je prosjecni IQ na veoma niskom nivou.

Recimo zenske osobe koje su 'feministkinje' i neki slicni pokreti su influensovani nekim drugim ljudima, iz nekih drugih zemalja, pa je to drustvenim mrezama doslo do nas.

Mali IQ ne umije nista drugo bez da kopira ono sto u trenutku djeluje kul, drugacije, zanimljivo...sta god, samo da je nesto novo i da neko tamo ima hiljade lajkova zbog toga sto radi (!?).

Pa takvi ljudi dozivljavaju normalnu osobu kao zaostalu jer nema tviter, jer ne prati neku narkomanku iz Njemacke recimo, koja ne zna sta ce od svog zivota pa se skida gola u javnosti - u znak nekog protesta.

Sve se vrti oko toga, internetom i drustvenim mrezama smo se povezali sa svijetom, a bili smo previse obicni i previse normalni za bijeli svijet - dok nas unistavaju sa malim platama od kojih se jedva prezivljava dok sav taj bijeli svijet ima 10x vise.

Nije tesko IQ 80 doci do zakljucka kako su amerikanci bolji i pametniji i vise znaju a mi smo ludaci.
Za takve se kaže: " Čula žaba kako se konji kuju, pa i ona digla nogu"..
 

Back
Top