Rupa VII

Pre dvadesetak godina obećah sebi da neću gledati domaće filmove, pogotovo sa Glogovcem.
I onda pre neki dan počnem onu seriju Moj rođak sa sela, a u osmoj epizodi Glogovac me razbije. Juče oplakah kao kiša njegovu pesmu koju je pevao babi na samrti.
А што ти је мила кћери јелек раскопчан...

Много волим ту песму.
 
Danas čuh priču...žena izašla u šetnju radi zdravlja...šetala par kilometara i bilo joj posle toga loše.
Otišla na hitnu,mislila srce,pritisak,ko zna šta...tamo joj rekli da nije ništa od toga,da je već ne znam koja po redu da se žali na te simptome,a da je to u stvari trovanje od zagađenog vazduha.
Ja još ne mogu da vjerujem,iako vazduh jeste zaista zagađen.
Ma e..ne radi se njima, init išta znaju, čast izuzecima, lekari su hm... nije moglo baš toliko loše da joj bude samo od aero zagađenja.

I, šta su joj dali da joj bude lakše?
 
Mislim da je ovo bilo poslednje okupljanje sa dvesta + ljudi i muzikom na koje sam otišla.
Hrana loša, muzika kako tako, jedino je piće bilo neograničeno ali i tu je bilo podmetanja, jer prva tura pelinkovca je bila ok a sve sledeće su bile neka blaga kopija. Većina ljudi koja ima problem sa kilograma, nema problem sa kompleksima pa je sala izgledala kao modna pista na kojoj skaču obeliksi u veselim bojama.
A da, za dezert su služene krofne, verovatno iz Lidla, koje su bile hladne ali baš hladne sa zamrznutim filom unutra u kojem je krckao led.
I slabo sam šta i mogla popiti jer sam morala voziti.
 
Mislim da je ovo bilo poslednje okupljanje sa dvesta + ljudi i muzikom na koje sam otišla.
Hrana loša, muzika kako tako, jedino je piće bilo neograničeno ali i tu je bilo podmetanja, jer prva tura pelinkovca je bila ok a sve sledeće su bile neka blaga kopija. Većina ljudi koja ima problem sa kilograma, nema problem sa kompleksima pa je sala izgledala kao modna pista na kojoj skaču obeliksi u veselim bojama.
A da, za dezert su služene krofne, verovatno iz Lidla, koje su bile hladne ali baš hladne sa zamrznutim filom unutra u kojem je krckao led.
I slabo sam šta i mogla popiti jer sam morala voziti.
Joj, moj sestrić pravi svadbu u junu. Venčao se prošle godine.
On majstor ugovorio još odavno, a mene zanima samo crkveno venčanje, u najznamenitijoj varoši tu u Vo.
To će biti sjajno.
Ždranje i ostalo je u BG.
Biće isto 200 komada naroda...to me smara unapred strašno.
 
Joj, moj sestrić pravi svadbu u junu. Venčao se prošle godine.
On majstor ugovorio još odavno, a mene zanima samo crkveno venčanje, u najznamenitijoj varoši tu u Vo.
To će biti sjajno.
Ždranje i ostalo je u BG.
Biće isto 200 komada naroda...to me smara unapred strašno.
Pomalo se osećam kao Grinč kad gledam kako svi uživaju u tome
 
Screenshot_20230206-034629_Chrome.jpg
Zasto im je dozvoljeno da imaju ove bljuvotine o incestu ' Rik i Morti crtani film gde se to spominje 'sad realiti?:dontunderstand: :bljak:
"Zapadne vrednosti" dosle iz Amerike u Evropsku Uniju ` kakve su ovo budalastine nove iz Amerike?:dontunderstand::bljak:
 
Juče dok sam ležala u krevetu,osjetila sam kao neko blago ljuljanje i pomislila sam da je zemljotres.
A sad čitam o ovom razornom zemljotresu u Turdkoj.Da li je moguće da se mogao osjetiti i kod nas?
 
Malo se pucalo sinoć na par stotina metara od mene na Paliću.
Dvadesetak migranata se pošoralo, jedan mrtav, za jednog kažu da još nije ali će biti a i ostali su malo povređeni...
Neke su kao pohapsili a neke premestili u prihvatni centar
 
Malo se pucalo sinoć na par stotina metara od mene na Paliću.
Dvadesetak migranata se pošoralo, jedan mrtav, za jednog kažu da još nije ali će biti a i ostali su malo povređeni...
Neke su kao pohapsili a neke premestili u prihvatni centar
Jesi dobro kako je sad?

Citam o tome ' od jutros obaraju sve "govor mrznje"(nije) "rasizam" (nije) moyda njihov prema domacima kad se tako ponasaju u tudjoj zemlji' iz Avganistana pise da su sta ima tu da ulaze koriste oruzje narusavaju mir.
 
Malo se pucalo sinoć na par stotina metara od mene na Paliću.
Dvadesetak migranata se pošoralo, jedan mrtav, za jednog kažu da još nije ali će biti a i ostali su malo povređeni...
Neke su kao pohapsili a neke premestili u prihvatni centar
To je već koji put da se dešava?

Kao i obično, ništa se ne preduzima da se to promeni.

Da li će se reagovati tek kad neki zalutali metak pogodi nekog iz tog kraja, ili će kao i obično da se sve zataška
 

Back
Top