Rupa VI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na toj sluđenosti roditelja se danas lako zarađuje. Od milion edukativnih igračaka po radnjama, do raznih priručnika, predavanja,obuka, sve sa istom svrhom da se zavuče ruka u džep.
Ali to je zato što tek kad postaneš roditelj ti shvatiš da nemaš pojma šta radiš, a modeli na kojima si rastao su ovakvi kakve je opisala lunasa

Tu nije problem taj priručnik.
Problem je što se roditelji tek u trenutku kad to postanu shvate da nemaju predstavu o deci i dečijoj psihologiji, a modeli koje su oni imali su nam otprilike ovakvi kakve je lunasa opisala.
Primera radi, evo bila je akcija da se zabrani fizičko kažnjavanje dece. I letelo je perje
Ali modeli nisu samo onakvi kakve je lunasa opisala.
Pa nismo roboti jbt.
Svako je onakav covek i roditelj kakav jeste.
Verujem da je oduvek bilo neznih i grubih roditelja ali da su i jedni i drugi mogli biti najbolji svojoj deci
Te stvari se uopste ne mogu porediti
 
Ali modeli nisu samo onakvi kakve je lunasa opisala.
Pa nismo roboti jbt.
Svako je onakav covek i roditelj kakav jeste.
Verujem da je oduvek bilo neznih i grubih roditelja ali da su i jedni i drugi mogli biti najbolji svojoj deci
Te stvari se uopste ne mogu porediti
To su kulturološki obrasci.
Kod nas je mahom tako. Ljudi često nisu ni svesni da je i kod njih tako.
Ne mogu poruku do kraja da otkucam. Žmu sad ima t 36.9 i umire. :))))))
 
Sinoć smo nešto pominjal u društvu ....je l istina da je za apliciranje za CA vizu potrebno priložiti snimak pluća? Brte....
Kad letim iz Austrije, sa austrijskim pasosem, i planiram da u Kanadi ostanem manje od 6 meseci onda mi ne treba nista osim eTa registracije. To se sve dobija i pravi online.
Ako bih letela sa srpskim pasosem trebalo bi mi krsh stvari.
A ako bih letela iz Nigerije sa njihovim pasosem onda bi mi mozda trebao i snimak pluca.
Cisto sumnjam u istinitost te price o plucima, ali zaista zavisi iz koje se zemlje dolazi.
 
Kad letim iz Austrije, sa austrijskim pasosem, i planiram da u Kanadi ostanem manje od 6 meseci onda mi ne treba nista osim eTa registracije. To se sve dobija i pravi online.
Ako bih letela sa srpskim pasosem trebalo bi mi krsh stvari.
A ako bih letela iz Nigerije sa njihovim pasosem onda bi mi mozda trebao i snimak pluca.
Cisto sumnjam u istinitost te price o plucima, ali zaista zavisi iz koje se zemlje dolazi.

Ovo zvuči logično.
Odakle tebi nigerijski pasoš :think:
 
Tuberkuloza je zarazna koliko ja znam, snimak pluća se traži i pri zapošljavanju u zemlji u kojoj si rođen
A i odbrana budžeta je sasvim u redu, tako je pošteno prema onima koji plaćaju porez u toj državi.
Kod nas nekome traze snimak pluca pri zaposljavanju?
Mozda nisam ukapirala,kuvam i sporadicno citam
 
2278F7AC-7A7A-4078-A72D-54E9BA16F71C.png
 
Zar nije lečenje stranih državljana papreno skupo u svim državama?
Šta ih briga ako uđe neko kome treba bolničko lečenje. Skinuće mu kožu s leđa ako ne pobegne na vreme u svoju zemlju.
 
Malo je previše rigorozno, ne misliš tako?
I msm na tur. vizu, vkors...
Ne znam za turisticku, ali za Permanent Resident smo isli na detaljan medicinski pregled i ja sam morala dodatno na ultrazvuk grudi jer su videli oziljak od intervencije,imala sam neku kuglicu benignu, koja je izvadjena deset godina pre tog pregleda.

Inace -31 danas, pocinje da boli lice od hladnoce, srecom pa sve funkcionise, autobus je tu u minut, unutra je svuda toplo, na vecim stanicama ima grejalica...naucili su da zive u ovim uslovima.
 
Kod nas nekome traze snimak pluca pri zaposljavanju?
Mozda nisam ukapirala,kuvam i sporadicno citam
Kad sam se ja zaposlila 1987 :lol: tražili su, a nisam radila u jaslicama, obdaništu, školi a ni u restoranu. Šta sada traže u Srbiji ne znam, samo znam da u HU za mnoga radna mesta treba.
 
Poslednja izmena:
verujem da svi imaju sanitarni pregled redovan
Pa zašto se onda sprda kao da sam rekla da na lekarskom pregledu pre zapošljavanja treba da se broje vlasi na glavi?! Tako da ne verujem da imaju, jer da imaju to bi joj bilo nešto sasvim normalno, ne bi prasnula u smeh.
 
Ne znam za turisticku, ali za Permanent Resident smo isli na detaljan medicinski pregled i ja sam morala dodatno na ultrazvuk grudi jer su videli oziljak od intervencije,imala sam neku kuglicu benignu, koja je izvadjena deset godina pre tog pregleda.

Inace -31 danas, pocinje da boli lice od hladnoce, srecom pa sve funkcionise, autobus je tu u minut, unutra je svuda toplo, na vecim stanicama ima grejalica...naucili su da zive u ovim uslovima.
Joj Boze, kako zivite na -31?
Mislim, kakav je osecaj kad izadjes iz kuce?
I koliko vremena smete da provedete napolju na takvoj temp?
Danas je ovde -2 i magla i ja sam u desperiji :lol:
S obzirom na to da poslužujete hranu nije baš smešno da radnici ne treba da idu na lekarske preglede pre zapošljavanja kod vas.
Dosli kod nas jednom neki poslovni saradnici i sprovode neke nove analize(poznato u srba kao “sviranje k”), i sad zamolili oni nas da odgovorimo na neka pitanja(3456 miliona), nas enolog raspolozen kaze Moze. I sad ispituje ona njega i popunjava tamo neke papire... svima vec smesno... ali pocela da radi nedavno pa ajde...
i kad je dosla do tih sanitarnih pitanja, odgovori on na sve... obzirom da njegovo znanje seze toliko daleko da ona za tri zivota nece stici... i pita ona njega:”A briseve?”
“Kakve briseve?”
“Briseve sudova jel radite?”
“Radimo.”
Tek ce on njoj, a da ja vas pitam:”Jel vi radite bris vase serpe pre kuvanja?” :lol:
Mi smo svi plakali od smeha... :lol:
Covek joj objasnio proceduru svega i ona pita za briseve :fdlan:
 
Ne znam za turisticku, ali za Permanent Resident smo isli na detaljan medicinski pregled i ja sam morala dodatno na ultrazvuk grudi jer su videli oziljak od intervencije,imala sam neku kuglicu benignu, koja je izvadjena deset godina pre tog pregleda.

Inace -31 danas, pocinje da boli lice od hladnoce, srecom pa sve funkcionise, autobus je tu u minut, unutra je svuda toplo, na vecim stanicama ima grejalica...naucili su da zive u ovim uslovima.
Ja sam od onih manijaka koji cak zeli da zivi u takvim klimatskim uslovima. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top