Rulja zapalila samovozeće vozilo Vaimo u San Francisku

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.670
Rulja je vandalizirala i zapalila samovozeći automobil Vaimo koristeći vatromet u subotu u San Francisku, saopštila je kompanija i vlasti, što je do sada bio najrazorniji napad na vozila bez vozača u SAD.

U subotu uveče, gomila je opkolila belo terensko vozilo koje se kretalo ulicom u gradskoj četvrti Kineske četvrti, rekao je portparol kompanije.

Majkl Vandi, svedok koji je objavio video snimke incidenta, rekao je Rojtersu da su ljudi slavili kinesku lunarnu Novu godinu tako što su ispaljivali vatromet. Jedna osoba je skočila na haubu vozila Vaimo i razbila mu šoferšajbnu. Druga osoba je takođe skočila na haubu 30 sekundi kasnije dok su neki u masi pljeskali u znak odobravanja, rekao je Rojtersu u direktnoj poruci X.

1707781598355.png


Da nemaju Kineze, ameri bi davno propali :)

Šta vi mislite o ovim samovozećim automobilima?
 
U prethodnim prilikama u San Francisku i Feniksu, u Arizoni, grupe su ometale rad samovozećih vozila, blokirajući im put, pokušavajući da uđu u vozila i skačući im na haube. Video snimci koji su postali viralni pokazuju kako ljudi stavljaju narandžaste saobraćajne čunjeve na vozila kako bi ometali svoje senzore i naterali ih da naglo zaustave.
 
I posle Srbi zatucani :lol: Kako li napaceni drugosrbijanci podnose ove scene
Ja sam drugosrbijanac... Meni to nije nista cudno....USA je puna prostih ljudi kao i svako drugo drustvo... S tim sto su na najvaznijim pozicijama, oni koji su za to skolovani i oni nece pitati prostake o odlukama koje donose... Nema tome smisla...Oko toga nema referenduma....Odavno je na papiru tamo odabrano da skolovani odlucuju o najvaznijim pitanjima, a ne vecina koja o odredjenim stvarima nema predznanje....Da je tako bilo kroz istoriju ni klavir se nebi svirao, taj u to vreme "zli mehanicki instrument" kog su muzicari bojkotovali i palili...
 
Ja sam drugosrbijanac... Meni to nije nista cudno....USA je puna prostih ljudi kao i svako drugo drustvo... S tim sto su na najvaznijim pozicijama, oni koji su za to skolovani i oni nece pitati prostake o odlukama koje donose... Nema tome smisla...Oko toga nema referenduma....Odavno je na papiru tamo odabrano da skolovani odlucuju o najvaznijim pitanjima, a ne vecina koja o odredjenim stvarima nema predznanje....Da je tako bilo kroz istoriju ni klavir se nebi svirao, taj u to vreme "zli mehanicki instrument" kog su muzicari bojkotovali i palili...
Ako nisi primetio bajden je senilni starac koji stalno pada. E takav predstavlja usa :rotf:
 
Ako nisi primetio bajden je senilni starac koji stalno pada. E takav predstavlja usa :rotf:
Zivis u drustvu u kome ti je preCednik sve... Odredio je cak i boju plocica u toaletu tvoje skole....Zato te buni i cudno ti je kako neki senilni starac moze biti predsednik onolike USA...Pa eto moze, ne zato sto je slaba i neuredjena, vec zato sto je jaka i uredjena....
 
Zivis u drustvu u kome ti je preCednik sve... Odredio je cak i boju plocica u toaletu tvoje skole....Zato te buni i cudno ti je kako neki senilni starac moze biti predsednik onolike USA...Pa eto moze, ne zato sto je slaba i neuredjena, vec zato sto je jaka i uredjena....
Ne znam odakle si preteko ali ja imam veze samo sa sfrj. O srbiju nebi obrisao ni penis.

Dok to izgleda živiš u smeću celog sveta.
 
Citam i mislim se u sebi. Da pustis samovozno vozilo na primer tu negde na vracaru - pa ono se vise ne bi kretalo nego sto bi se kretalo zato sto je kolicina ludaka koji se tu krecu u brojevima bilo da su vozaci ili pesaci je verovatno previse za bilo kakav oblik vestacke inteligencije.

Druga stvar. Ne verujem da bi opstalo na ulici neko duze vreme, apcigovalo bi ga neko dete, stavilo pod misku i odnelo kuci da se sigra snjega - sta zna dete sta je 300 kila - uzme i nosi? A posto nema vozaca da ga brani verovatno bi mu skinuli tockove dok stoji, razmontrirali kameru i ko zna sta sve bezobraznoj vracarskoj decurliji moze pasti napamet.

Moralo bi sigurno pod pratnju da se stavi da bi se koristilo - ali onda koja vajda? Osim da se neko dzekira - evo idem ja a zamnom pratnja ;)
 
I posle Srbi zatucani :lol: Kako li napaceni drugosrbijanci podnose ove scene
Da si se malo raspitao o tematici znao bi da u Kini uveliko trče ta vozila, a i u jednom ruskom gradu su napravili taksi službu od njih. Takođe su Rusi prošle godine počeli da testiraju samovozeće šlepere na putu Moskva - Sankt Petersburg.
I kao šlag na tortu - u najbližem komšiluku nam se takođe sprema robotaksi:
https://forum.krstarica.com/threads...-dobiti-robotaksi-ili-je-sve-to-mucka.992330/
 
Da si se malo raspitao o tematici znao bi da u Kini uveliko trče ta vozila, a i u jednom ruskom gradu su napravili taksi službu od njih. Takođe su Rusi prošle godine počeli da testiraju samovozeće šlepere na putu Moskva - Sankt Petersburg.
I kao šlag na tortu - u najbližem komšiluku nam se takođe sprema robotaksi:
https://forum.krstarica.com/threads...-dobiti-robotaksi-ili-je-sve-to-mucka.992330/
Pa da, i ni u Rusiji ni u Kini niko nije izrazio zelju da to spali. Dokaz gde je prosperitet i u kom pravcu i Srbija treba da se okrene...
 
Sve to autonomno ne treba da postoji jer će vam sutra ZABRANITI da vozite svoj auto. Mućnite malo glavom ne tako naivno!

U americi ljudi trpe represiju kapitalizma i naravno da treba spaliti vnago!

Ako nisi vakcinisan nećeš smeti da izađeš iz kuće.

Ako nemaš posao hapsiće te za bilo koje kriminalno delo u komšiluku itd.

Mislite svojom glavom!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sve to autonomno ne treba da postoji jer će vam sutra ZABRANITI da vozite svoj auto. Mućnite malo glavom ne tako naivno!

U americi ljudi trpe represiju kapitalizma i naravno da treba spaliti vnago!

Ako nisi vakcinisan nećeš smeti da izađeš iz kuće.

Ako nemaš posao hapsiće te za bilo koje kriminalno delo u komšiluku itd.

Mislite svojom glavom!
Mario, zasto se brines kad u Srbistan ni valjani 5G interMet (ne kao onaj u Hrvastkoj) nece zaziveti za par godina. Pa zatim ko ce sem par bogatuna u Srbiji moci sebi priustiti ozbiljan EV sa dobrim softwerom i senzorima,. Te nema zime za vas ravnozemljase iz Srbistana, nece vas u sledecih 15-20 godina niko akati sa autonomnom voznjom.

No, nesto ne verujem ni da ce tvoj P.u.tt.l.e.r izdrzati nesto duze protiv zloceste USA, pogotovo sto i Kinezi furaju autonomna EV, vakcinacije, , pa ces i ti morati da se vakcinises, da nesto radis u zivotu
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top