Revolucija je pocela II

Poslednja izmena:
Novi (elektricni) hibridni avion:

paxHKfU.jpg


https://blogthinkbig.com/asi-es-el-...trico-hibrido-de-airbus-siemens-y-rolls-royce

Francuska usavrsava elektricni voz:

https://blogthinkbig.com/tren-de-pila-de-combustible
 
Sedim sad negde na Dorcolu. Upravo je pored mene prosao trolejbus koji je ocigledno zgotovljen jos u proslom veku. Ne zna se da li se vise cuje skripanje i lupanje svega i svacega na njemu ili elektromotor koji je po buci egal sa starijim dizel motorima.
E, tu smo mi negde sa tim stvarima. Kako je tamo kod tebe?
 
Sedim sad negde na Dorcolu. Upravo je pored mene prosao trolejbus koji je ocigledno zgotovljen jos u proslom veku. Ne zna se da li se vise cuje skripanje i lupanje svega i svacega na njemu ili elektromotor koji je po buci egal sa starijim dizel motorima.
E, tu smo mi negde sa tim stvarima. Kako je tamo kod tebe?

Kod mene nema ni tranvaja ni troilejbusa. Imaju samo prstari privatni autobusi svih maraka vrsta i velicina koji ispustaju sve vrste zvukova..
 
Konkretno Tesla S 100D. Cena je abnormalna oko $104.000. Na zadnju klupu osoba od 170 cm ne moze da sedne jer udara glavom u nebo. To moze da se resi tako sto uz doplatu naravno dobijes panoramski krov I on ti doda jos oko 5-6 cm prostora za glavu. Znaci svako iole preko 180 cm ne moze da sedi pozadi normalno.

Posle godinu dana je poceo da truli na gepeku. Uz silnu kuknjavu I preganjanje diler se slozio da sredi to bez doplate.

Ceo sistem u kolima je softverski koji uzasno koliko ima problema. Najveci je problem kad posle bezbroj update taman namestis da sve radi kako treba oni gurnu novi update I opet pola stvari neradi. Glavna for a je sto ne mozes da odbijes update nego Tesla to gurne automatski pa se ti jebi.

Baterija….ah sem sto hoce da plane nema vecih problema.
I tako predjes jedno 300 milja a krenuo si iz npr, SF za LA. Stanes I onda kampujes jedno 6-7 sati da se dopuni da mozes da stignes gde si hteo.

Adaptivni cruise control hoce malo da pobrljavi pa radar ne vidi kola ispred tebe, kasno te upozori pa se ti lepo zakucash u kamion ispred.

Ja mislim da je ovo malo previse za cenu od $104.000, sta ti kazes? :hvala:

made in USA :lol:
 
Niko Blajbi. Niko!

Nema poverenja na blanko. O svemu moraš razmisliti i sam zaključiti ima li u tome istine.

Deluje veoma neverovatno da danas postoje baterije za 700 km puta. Mislim da bi i polovina od toga bio veliki uspeh.


Mozda i postoji,ali to je samo pretpostavka,kao ona da postoji i lek za rak ali nekome ne odgovara da se pusti u opticaj...
Ok,lepa je zamisao ali zamisli,AMG electric car verzija nekog C63...
 
Znaci jos gore nego kod nas. A ni u Teslino preduzetje bas ne cveta cvetje:


https://www.b92.net/automobili/aktu...mu: Kontrola kvaliteta vraæa 90% vozila?

Pa u svakoj ozbiljnoj proizvodnji, gde se vrsi ozbiljna kontrola kvaliteta je tako.
Kao sto kaze u clanku, bitno je da na kraju, kod kupca stigne proizvod koji nema gresku.

Vise ne postoji linearni ciklus proizvodnje, to je koncept iz sredine prethodnog milenijuma. Kontrola kvaliteta je zadnjih 20-30 godina toliko evoluirala da je nametnula potpuno drugaciji koncept upravljanja procesom proizvodnje, pa sada svaki kompleksan proizvod se pravi iterativno-inkrementalnom metodologijom, gde nakon svake iteracije ide kontrola kvaliteta, pa nova iteracija pocinje prvo ispravljanjem uocenih gresaka.

Ili, sto rece @Ribar, ukinu kontrolu kvaliteta, pa kao Zastava :D
 
Nije stvar uopste u tome sta oni mogu da naprave (mogu oni svasta), vec je stvar u tome sto se to mora servirati polako. Siguran sam da dovoljno dobra tehnologija vec postoji, ali ne mozes da grunes i zamenis milijarde vozila na svetu tako odjednom. Ici ce to polako. Sta to znaci za nas? Srbija ce i dalje uvoziti polovnjake, a kad ceo svet bude vozio na to nesto novo, nas ce naterati cenom goriva da predjemo i mi. Nisam siguran koliko je struja dobro resenje. Zasto? Zbog baterije i infrastrukture. Svi znamo da svaka baterija vremenom slabi i to ce uticati na auto sigurno, pa ce baterija morati da se menja. Plus, kostace mnogo, a niko nece hteti da kupi polovno vozilo sa starom baterijom. Druga stvar je osigurati tu bateriju od kradje, jer ce biti na meti kradljivaca 100%. Dalje, vreme punjenja ce trajati koliko? I konacno, sta ako auto dugo stoji, ako se ne vozi redovno, kako ce to uticati na bateriju? Infrastruktura punjenja treba da se menja, celokupna elektricna mreza treba da podnese ogromne zahteve za energijom kad se auti spoje na punjace, Dakle, sve je to dosta zeznuto i mislim da ce buducnost ipak pripasti nekoj drugoj tehnologiji, cisto iz razloga koje sam naveo ovde. Najverovatnije ce to biti hidrogen.
 
Nije najveci problem sto se zapalio.
Problem je sto je imao ukljuchen adaptivni cruise control koji su navodno sredili pre par godina (isto se desavalo) i opet je umesto da uspori ubrzao i zakucao se u auto ispred. I onda su se opet baterije zapalile....

E sad ima tu josh jedan problem. Kad se pojave vatrogasci oni pojma nemaju da je Tesla u pitanju. Uglavno sve vatrogasna kola su napunjena vodom... logicno.
Oni lepo dodju i onda ustanove da ne smeju da ga gase vodom zbog baterija. I jbg....

btw. jedan poznanik je imao manji udes sa Teslom pre 6 meseci. Cekao je 3 meseca kod dilera da ga poprave posto nema delova. Covek popizdeo, prodao ga i kupio Subaru Outback i kaze: "E sad napokon mogu lepo i da idem u planinu na Lake Tahoe"....

Tesla je krs, tacka.

- - - - - - - - - -

Ove slike su naftasi finansirali....

Jeste :roll:
Sve su to licimuri i demoni...
 
Poslednja izmena:
Zapali se i auto na benzin ili dizel, tako da to nije nista novo, desava se.

Monday, March 26, 2018 06:48PM

On Monday, Caltrans workers were at the scene, clearing debris and repairing a freeway divider that was damaged when the Tesla crashed into it and was struck by two other cars before becoming engulfed in flames. The crash shut down a carpool ramp and two lanes of the freeway for almost 6 hours -- twice as long as most accidents of this type, said Ofc. Art Montiel, a spokesperson for the California Highway Patrol.

"Because the battery was exposed, we were unsure whether it was safe for us to move the vehicle," Montiel said.

Mountain View's Fire Department typically puts out a car fire in minutes. But according to Chief Juan Diaz, this is the first time the department has had to deal with a Tesla battery that was split open and on fire.

Made up of more than 7,000 individual cells, many of them strewn across several lanes of the freeway, the battery was both an electrocution hazard and a fire hazard, the chief said. Lithium-ion batteries damaged from impact can go into a state called "thermal runaway."

"The battery itself overheats, the plastic components that separate the modules of the battery begin to ignite, and eventually, you wind up with a battery that is on fire," he said, adding that lithium ignites at a temperature of more than 900 degrees Fahrenheit.

Fire crews arrived to the scene of the accident around 9:30 a.m. Chief Diaz said the last engine company went back into service around 4:30 p.m. In a gasoline car fire, he said, all companies would've likely been back in service within minutes.
 

Pa ne vidim ovde nikakve tragove plamena....udes kao i bilo koji drugi. Jesi li video nekad udes na ibarskoj magistrali? E, ja sam tu odrastao, i nagledao se tako izguzvanih automobila, da je ovo sa ove fotke mala maca.

Eletroautomobili su buducnost, hteli mi da prihvatimo ili ne.

P.S.

Pre neki dan, u mojoj ulici, gde je ogranicenje 30, koja je ravna, siroka, i gde zaista ljudi postuju ogranicenje, neko je uspeo da prevrne auto na krov, i to ne bilo koji auto, vec relativno novog (max 3 godine starog) pasata. Ivicnjaci uz ulicu su 10cm visoki, a taj passat mislim da ima 17'' ili 18'' tockove - dakle nemoguce da od udara u ivicnjak ga okrene.
Kako je uspeo - stvarno ne znam, ja mislim da je to statisticka greska - ali eto, dogadja se.

Naravoucenije - u rukama idiota, i najbezbedniji i najbolji auto je oruzje.
 
Poslednja izmena:
Pa ne vidim ovde nikakve tragove plamena....udes kao i bilo koji drugi. Jesi li video nekad udes na ibarskoj magistrali? E, ja sam tu odrastao, i nagledao se tako izguzvanih automobila, da je ovo sa ove fotke mala maca.

Promasio si poentu (ili nisi procitalo link). Sudar kao sudar nista specijalno...
Poenta je da je OPET, po ko zna koji put otkazao autopilot & adaptive cruise control i auto se zakucao u vatrogasni kamion. Tesla ima sa tim probleme od pocetka i stalno tvrde da su najbolji, vrhunski...itd. Svaki mesec dana po neki se ili zakuca u kola ispred ili zapali ili ubije nekog...
Najjaca je izjava Musk-a povodom ovog poslednjeg slucaja. Dasa je izjavio da je dobro sto je vozac ziv posto obicno u takvom sudaru od 60 mph svi izginu...
Totalno je ignorisao cinjenicu da je otkazao autopilot... ponovo. Kakav je on spin doctor. :roll:

btw. Odrastao sam u Beogradu tako da, nagledao sam se svakakvih sudara...

Elem kad smo vec kod idiotskih vozaca meni ni danas nije jasno kako je ovo uspelo da se izvede?!?!

FB_IMG_1526479822034.jpg


Ovo se desilo na parkingu preko puta mog officau Chicagu pre jedno 3-4 godine. Parking je ogroman i apsolutno pregledan.
 

Back
Top