Реституција-Партизани ојадили грађане Србије за 50 милијарди евра!

zaboravljen je dodatak:

.... od kriminalaca,kapitalisticki drustvenih parazita,monstruoznih ubica,silovatatelja,lopova,stranih placenika,dousnika GESTAPO-a...itd.

E, aj ne s*** kad ne znaš o čemu se radi. Izvini, morala sam tako da ti kažem.

Ono što piše u zakonu o nacionalizaciji nije jednostavno sprovodjeno zakonski u delo, tako da ima raznih slučajeva i sudbina.

Evo ti primer moje porodice: kad je moj deda došao kući iz nemačkog logora 46.g. posle pune 4 godine logorovanja i fraj rada, našao je ženu sa dvoje dece i rešenjem o oduzimanju kuće.
Rat je vodio sa opštinarima do 58.g. i izgubio ga naravno. Oduzeli su mu pola kuće bez ikakvog zakonskog osnova. Imam taj primerak zakona, čuvam ga k'o ikonu.
Za provedeno vreme u logoru nije dobio ni dinar od države ( rekli mu da se nije borio u ratu nego je radio ) još su mu oduzeli pola kuće koja nije po zakonu bila za nacionalizaciju.

Zato pazi šta pričaš o ovoj vrlo osetljivoj temi, lako možeš nekog u neznanju da uvrediš.
 
• На територији града Београда одузето је 13 биоскопа, брод, воденица, 36 гаража, 1.018 парцела грађевинског земљишта, 527 гробница и гробних места, 78 дворишта, 146 делова кућа, 43 дела станова, 305 других грађевинских објеката, 1.487 кућа, 786 кућа са двориштем, 36 магацина, 76 млинова, 363 парцеле пољопривредног земљишта, 182 пословне зграде, 820 пословних просторија, 10 рудника, два салаша, 1.509 стамбених зграда, 610 станова, 138 фабрика, 37 хотела, 44 циглане-црепане, 22 штампарије и 28 парцела шумског земљишта. Укупно се у Београду потражује 2.652 хектара грађевинског земљишта. То је 24 одсто укупно пријављеног грађевинског земљишта у Србији.



 
• Такође, одузето је и 712 гробница, 555 делова кућа и 198 делова станова и 156 гаража.

• Од укупно 140.060 случајева, било је 48.850 национализација, 25.769 конфискација, 17.363 експропријације, 1.188 арондација и 383 секвестрације. Под „аграрном реформом” води се 19.409 случајева, а 27.098 одузимања сврстано је у рубрику „остало”.
 
За реституцију од 102 до 221 милијарде евра !!!!!!!
Ако држава новчано обештети старе власнике, она ће то учинити емитовањем хартија од вредности


Предлог закона о реституцији требало би да се до краја године нађе пред министрима у Влади Србије. Да ли ће стари власници, који потражују одузету имовину, бити обештећени само новчано или ће се држава одлучити за комбинацију новчане и натуралне реституције биће познато за месец дана када Министарство финансија изађе са финалном верзијом предлога. Зато су јуче по препоруци Савета Eвропе представљена искуства Немачке, Мађарске, Хрватске и Летоније како би се што лакше дошло до оптималног решења за Србију, које не би државу увукло у дуготрајне судске спорове и финансијски је оптеретило.
 
Ако је некоме враћено 100 одсто нечега у натуралном облику, онда и другима мора бити враћено бар 80 одсто у облику финансијског обештећења, па држава Србија тражи одговарајући модел, да не банкротира- државни секретар Слободан Илић
 
Хрватска је, на пример, обештетила тек половину старих власника од 51.000 поднетих захтева. Они се у тој бившој југословенској републици намирују углавном новчано, и то тако што се даје 25 одсто у новцу, а остатак у обвезницама на 25 година.
 
За реституцију од 102 до 221 милијарде евра !!!!!!!
Ако држава новчано обештети старе власнике, она ће то учинити емитовањем хартија од вредности


Предлог закона о реституцији требало би да се до краја године нађе пред министрима у Влади Србије. Да ли ће стари власници, који потражују одузету имовину, бити обештећени само новчано или ће се држава одлучити за комбинацију новчане и натуралне реституције биће познато за месец дана када Министарство финансија изађе са финалном верзијом предлога. Зато су јуче по препоруци Савета Eвропе представљена искуства Немачке, Мађарске, Хрватске и Летоније како би се што лакше дошло до оптималног решења за Србију, које не би државу увукло у дуготрајне судске спорове и финансијски је оптеретило.
Ko je lud da to prihvati???

Ako su znali da se to mora jednog dana uraditi zašto su prodavali ?

Zašto su prodavali robnu kuću a znali su, molio ih naslednik da je ne prodaju, pisao čovek oglase, pisma, upozoravao na ono što i sami znaju, neee, oni su je ipak prodali, i šta sad, oveznice? Nije lud da to prihvati.. Neka ga namire od imovine funkcionera koji su prodali ono što se ne sme.
 
Ако је некоме враћено 100 одсто нечега у натуралном облику, онда и другима мора бити враћено бар 80 одсто у облику финансијског обештећења, па држава Србија тражи одговарајући модел, да не банкротира- државни секретар Слободан Илић

Vidiš ti koja je to bandaaaa...Sad pričaju kako će država bankrotirati zbog restitucije a neće bankrotirati zbog njihovih kradja i lošeg rukovodjenja državom !

Neka vrate lovu koju su maznuli od 2000g. na ovamo, restituciju neće niko ne osetiti.
 
http://www.restitucija.gov.rs/


Дирекција за реституцију, као посебна организација, основана је Законом о враћању (реституцији) имовине црквама и верским заједницама (”Службени гласник РС”, бр.46/2006). Дирекција је, у складу са Законом о државној управи, основана као посебна управна организација са јавним овлашћењима, која поступа у складу са одредбама Закона о општем управном поступку. То је нов орган у чијем делокругу је решавање захтева по Закону о враћању (реституцији) имовине црквама и верским заједницама (посебна реституција), а исто тако може се очекивати да њене ингеренције буду проширене и на општу реституцију.
 
Ova tema je puna lazi samo da se ocrne komunisti na najgori nacin.
Ovde se razbacuje nekim brojkama koje nemaju veze sa vezom,50 milijardi kazete?Jel sa ili bez infrastrukture?Sve sto je "oteto" kao sto vi tvrdite nije uzeto eto tek tako,nego je uzeto da bi se iskoristilo u bolje svrhe i da bogatasi ne bi mogli da zive kao bogovi a da siromasni idu kod njih da rade.Takodje zemljiste je uzimano da bi se izgradile fabrike i stambeni prostori u kojima 80% vas sto kukate na komuniste danas zivi.
Krivi su vam komunisti sto su demokrate doveli Srbiju do prosjachkog stapa.
 
Ova tema je puna lazi samo da se ocrne komunisti na najgori nacin.
Ovde se razbacuje nekim brojkama koje nemaju veze sa vezom,50 milijardi kazete?Jel sa ili bez infrastrukture?Sve sto je "oteto" kao sto vi tvrdite nije uzeto eto tek tako,nego je uzeto da bi se iskoristilo u bolje svrhe i da bogatasi ne bi mogli da zive kao bogovi a da siromasni idu kod njih da rade.Takodje zemljiste je uzimano da bi se izgradile fabrike i stambeni prostori u kojima 80% vas sto kukate na komuniste danas zivi.
Krivi su vam komunisti sto su demokrate doveli Srbiju do prosjachkog stapa.

Jel ti to hoćeš da kažeš kako ja lažem, pošto sam i ja pisala na ovoj temi?
Nemoj da ti fotokopiram rešenje o nacionalizaciji kuće, zakon o nacionalizaciji i ukupnu kvadraturu iste, pa da vidiš u konkretnom mom primeru da se oduzimalo i ono što po zakonu može da se oduzima i ono što nije smelo da se oduzima!!!

Prema tome, iako si moderator, to ti ne daje pravo da ovako drčno nastupaš i takvim stavom vredjaš.
Oduzela bih ja tebi samo terasu tvog stana pa bi te videla kojom bojom bi onda pisao.;)


Nije tačan podatak za 50 milijardi, to je neko namerno naduvao....
Dosta je kriv i sam Zakon o evidentiranju imovine, koji je propisao da se za jednu imovinu svaki naslednik piše poseban zahtev i tako se uvećavala vrednost jedne iste imovine.
Šest naslednika pišu šest zahteva i jedna ista kuća vredi ko šest kuća :lol:
 
Ova tema je puna lazi samo da se ocrne komunisti na najgori nacin.
Ovde se razbacuje nekim brojkama koje nemaju veze sa vezom,50 milijardi kazete?COLOR]


У праву си није отето 50,већ 102 до 221 милијарде евра!
Еу ће нас натерати да вратимо.
 
Jel ti to hoćeš da kažeš kako ja lažem, pošto sam i ja pisala na ovoj temi?
Nemoj da ti fotokopiram rešenje o nacionalizaciji kuće, zakon o nacionalizaciji i ukupnu kvadraturu iste, pa da vidiš u konkretnom mom primeru da se oduzimalo i ono što po zakonu može da se oduzima i ono što nije smelo da se oduzima!!!

Prema tome, iako si moderator, to ti ne daje pravo da ovako drčno nastupaš i takvim stavom vredjaš.
Oduzela bih ja tebi samo terasu tvog stana pa bi te videla kojom bojom bi onda pisao.;)


Nije tačan podatak za 50 milijardi, to je neko namerno naduvao....
Dosta je kriv i sam Zakon o evidentiranju imovine, koji je propisao da se za jednu imovinu svaki naslednik piše poseban zahtev i tako se uvećavala vrednost jedne iste imovine.
Šest naslednika pišu šest zahteva i jedna ista kuća vredi ko šest kuća :lol:
Koliko znam svakome kome je uzeto data je nadoknada,to sto su uzeli pola kuce mora da ima neki razlog zasto.
Inace to sto sam ja mod nema nikakve veze,nisam mod na ovom PDFu pa mogu da pisem ono sto mislim.
 
Koliko znam svakome kome je uzeto data je nadoknada,to sto su uzeli pola kuce mora da ima neki razlog zasto.
Inace to sto sam ja mod nema nikakve veze,nisam mod na ovom PDFu pa mogu da pisem ono sto mislim.

E, vidiš loše znaš :D
Ni "d" od nadoknade nikada nismo primili, niti je moja porodica jedina po tom pitanju, a obrazloženje postoji kao deo forme rešenja, samo ne piše zašto je oduziman deo kuće koja ni pod jednom jedinom tačkom ne spada pod pomenuti zakon. To je jednostavno eskivirano.

Veruj mi da je jako bolno provesti proteklih 50g. sa kamarom dokumentacije obijajući opštinska vrata dok svi sležu ramenima u fazonu, vidimo, al ništa vam ne možemo pomoći dok se ne donese zakon. A što se drugi koristi mojom kućom, to mačku o rep, jel da?

Niko od nas ne traži dinar nadoknade samo dajte vratite već jednom! Rešenjem, kao što ste i oduzeli.

Ma, to što si ti mod ostavlja ti i dalje pravo da iznosiš svoje mišljenje samo nemoj njime da vredjaš nikoga kad u problem nisi ipak dovoljno upućen .
Jako, jako je bolno gledati kako neko stran živi, zaradjuje i uživa u tvojoj kući, a pritom veze nema sa tvojom porodicom. Pa, otac mi je tu rodjen, čoveče ! :eek: Svaku ciglu kupila je moja baba svojim mirazom i prenela je preko ruke. Tuga, ništa drugo.
 
Након осамостаљења, Словенија је усвојила Закон о денационализацији. Његова основна грешка је што је усвојио принцип поврата имовине заплењене након Другог светског рата у натури, а не у новцу. То је држави и њеном правосуђу произвело бројне потешкоће. Тако је још увек нерешен проблем италијанских „езула” из словеначке Истре. Словенија је у Италији отворила посебан рачун на који уплаћује износе у вредности њихове процењене имовине, али италијанска држава тај новац не подиже, јер не пристаје на такав начин реституције, и захтева повратак италијанске имовине у натури, што подразумева и физички повратак дела италијанског живља што је за Словенију неприхватљиво.
До марта ове године денационализација је завршена у 98 одсто случајева. Упркос томе, управне јединице општине констатују да се са денационализацијом касни, јер су још у пролеће 2005. године морале имати закључене све поступке. На првом степену је у Словенији требало решити око 37.000 захтева за денационализацију, преовлађују захтеви за враћање станова, а почетком пролећа нерешених је било још 740, од тога 77 због притужби на одлуку првостепеног суда.
Као главни разлог кашњења наводе се тешкоће код утврђивања држављанства носилаца права на реституцију. Ималац права мора доказати да је у време одузимања имовине био словеначки држављанин. Доказивање тог права највише потешкоћа ствара Јеврејима, али и другима. То је и један од главних проблема због којих протоколарни и резиденцијални комплекс Брдо код Крања, који је некада користио бивши председник државе Тито, а данас је у власти државе Словеније, не може бити враћен првобитном власнику, краљевској породици Карађорђевић.
Највише користи у реституцији је имала Католичка црква, којој су враћене у власништво на хиљаде хектара шуме. Закон о денационализацији прописује да културна добра остају у власништву државе. Тако је чувено острво са црквицом на Бледском језеру у време владе Јанеза Јанше враћено цркви, али је нови министар културе ту одлуку поништио и острво је поново дато на управљање општини Блед. С тим у вези су и тешкоће код враћања средњовековних замкова.
 
Мислим да је погрешан наслов,сматрам да је отето преко 200 милијарди евра од стране партизана и комуниста.Новац се вероватно никад неће вратити,а постоји много разлога и због чега.
 
E, aj ne s*** kad ne znaš o čemu se radi. Izvini, morala sam tako da ti kažem.

Ono što piše u zakonu o nacionalizaciji nije jednostavno sprovodjeno zakonski u delo, tako da ima raznih slučajeva i sudbina.

Evo ti primer moje porodice: kad je moj deda došao kući iz nemačkog logora 46.g. posle pune 4 godine logorovanja i fraj rada, našao je ženu sa dvoje dece i rešenjem o oduzimanju kuće.
Rat je vodio sa opštinarima do 58.g. i izgubio ga naravno. Oduzeli su mu pola kuće bez ikakvog zakonskog osnova. Imam taj primerak zakona, čuvam ga k'o ikonu.
Za provedeno vreme u logoru nije dobio ni dinar od države ( rekli mu da se nije borio u ratu nego je radio ) još su mu oduzeli pola kuće koja nije po zakonu bila za nacionalizaciju.

Zato pazi šta pričaš o ovoj vrlo osetljivoj temi, lako možeš nekog u neznanju da uvrediš.

A ti pojedi...izvini ali tako sam morao da ti kazem.:mrgreen:
Pola imovine su oduzeli i mom dedi ....PA STA!!!! :roll: Treba biti solidaran i ako ce ta imovina da ide nekome ko je propatio u kraljevini radeci nepravedno za malu nadnicu,onda neka mu se udeli.
Nisu svi bili povlasceni da cackaju nos i zaradjuju pare dok radnici crnce.
Nauci sta je to solidarnost!

:bye:
 
Ух, сунце ти пољубим 50 милијарди...:eek:
Изгледа да тек сада сазнајемо пуну истину о деструктивности комунистичког система.
Откуд њима право да присвајају ТУЂУ имовину од најбољих српских домаћина ???
Ово је једна од ствари због којих се дивим Западу, јер је тамо приватна својина одувек била законом заштићена. Знали људи за ред, економску одговорност, не као ове наше лопуже...
 

Back
Top